147
A szentimentális HItler?
  • vg
    #147
    máskor gondolkozz mielőtt írsz.........
  • AnuluWork #146
    Amúgy mi van/volt benne extra a díszdobozban? Führer szobor? Esetleg egy Vaskereszt? :)
  • Breki33
    #145
    máskor gondolkozz mielőtt írsz.........
  • seriesfanatic
    #144
    Nekem meg megírták ingyen szerintem nem érte meg :PPP
  • Breki33
    #143
    Énmeg megvettem akciósan a DVD-t 990 forint volt szerintem megérta P
  • Bandee1987
    #142
    Na, megvettem a 2 lemezes különleges kiadást, 4911 ft volt, de szerintem megérte :)
  • Bandee1987
    #141
    na, ma felhívtam a Best Hollywoodot, ahol kérdésemre elmondták, hogy tervezik kiadni a díszdobozos változatot, de nem tudni, mikor adják ki. Így csak reménykedek, hogy minél hamarabb.
  • Bandee1987
    #140
    igaz, le tudnám tölteni, persze megvan aviban, szal addig nem érdemes, az a változat, ami fennt van neten, abból biztos ki vannak szedve az extrák.
    A diszdobozos változat ügyében ma délután még felhivom a Best Hollywoodot...
  • skristof
    #139
    ha kell addig töltsd le, a díszdobozost pedig várd meg
  • Bandee1987
    #138
    2 napja jelent meg A bukás DVD-n. Az ára 4990.-, viszont ez a dvd változat nem tartalmaz vmi sok extrát, további extrákért szívesen lemondanék akár a magyar hangsávról is(úgysem tűrném meg ennél a filmnél a szinkront...). Olvastam az xpress fórumán, hogy a Best Hollywood tervezi a díszdobozos kiadást, de hogy mikor adják ki, és hogy mi lesz rajta azt egyenlőre még nem tudom, valszinuleg holnap felhivom a Best Hollywoodot és megkérdezem. A bukást mindenképp szeretném megvenni DVD-n, de még nem tudom, hogy érdemes lenne -e megvárni a díszdobozos kiadást vagy megvenni a most megjelent verziót...
  • skristof
    #137
    #133

    a bitHUmen-en fenntvan
  • Blezer04
    #136
    sziasztok vki nemtudja honnan lehetne leszedni a bukás c. filmet.
    Ha igen akkor írjatok a [email protected] címre.
    Előre kössz
  • skristof
    #135
    na most hétvégén volt időm megnézni végre A filmet...
    nekem nagyon tetszett, ajánlom mindenkinek!
  • skristof
    #134
    énis, nagyon jol jön
    eddig meg sem néztem, erre vártam... és még 36 perc
  • OPM
    #133
    heil, igen...

    most szedem a dvd-t, a bithumenen fönnvan!
  • totl
    #132
    Hail mein Fuhrer!
  • Bandee1987
    #131
    na, ezt én is leszedtem, nagyon fasza minőség
  • Panzermeyer
    #130
    Hú köcce! Király vagy :D
  • OPM
    #129
    Der.Untergang.DVDRip.DD5.1.Xvid.(Hun.Sub-Eng.Sub-Cover)

    egy ilyet raktak fel mostanában az Endless Torrents oldalra
  • Panzermeyer
    #128
    Der Untergang.2004.WS.DVDRip.Xvid-MSE.HunSub.zip

    Az ehez tartozó ripet látta már valahol vki? Köszike.

    (Ja és Bigfoot, igen totál igazad van, nem május, hanem április 29, nemtom hogy írhattam el, lál :D )
  • BlackWolf
    #127
    kosz
  • Gabe18
    #126
    Felraktam a 2 cds feliratot,remélem ez kellett.

    Katt.
  • BlackWolf
    #125
    hali nekem is kene 1 felirat a 2cd-s verziohoz mert ami a feliratok.hu-n van nem lehet letolteni nekem a 2.-at igy orulnek ha valaki adna egy linket vagy feltoltene valahova .. elore is koszonom
  • skristof
    #124
    ha hazaérek feltöltöm vhova
  • Breki33
    #123
    És melyik a jó felirat hozzá?
  • skristof
    #122
    jah és az 1 cd-s sztem az a kézikamerás verzio. nah én azt elvből nem szedtem le :)
    de akitől kérdeztem, joókat nem mondott rola. állítólag néhol "eldlő" a kamera, alapzajok, plusz a hang sem jo mindig
  • skristof
    #121
    nekem 2 cd-s van meg. minőségileg sztem faja, csakhát számláló plusz beégetett felirat száksz
  • Breki33
    #120
    Egy Cd-s vagy két cédés változat a jobb?
  • bigfoot
    #119
    egyébként sztem is mindenkinek látnia kéne egyszer
  • bigfoot
    #118
    esetleg április 29én és nem május 29én
  • Panzermeyer
    #117
    Most néztem meg amazonon a The Bunker -t, hogy van-e, és egyenlőre még nincs, de március 29-én fogják kiadni, szal utána már lehet, hogy megtalálható lesz :)
  • Panzermeyer
    #116
    Teljesen egyet tudok ezzel érteni. Ez a film nem Hitlerről szól, hanem egy nemzet összeomlásáról. És valóban, csak a mai felkapottság miatt reklámozzák Hitlerrel.

    Más: azt a filmet, amit a.carkey is említ sajna nem láttam, de hallottam már róla, és régóta vadászom, de sehol sincs :(
  • Garfield
    #115
    !!!SPOILER!!!


    Számomra az egész tébolyda csúcspontja az a két jelenet volt, amikor bemegy Goebbels a titkárnőhöz és elsírja magát, mert Hitler parancsot adott neki, hogy hagyja el Berlint és azon vívódik, hogy maradjon vagy megszegje a Führer parancsát.
    Rögtön utána meg Hitler és Eva Braun összeházasodnak és a tisztviselő megkérdezi Hitlertől, hogy tiszta árja-e és felszólítja, hogy mutassa be az ezt igazoló papírt. (Egyébként ez a pont volt, amikor az ideológia rózsaszín köde eltűnt Hitlerről és a relaitásba visszazuhanó embert láthatjuk.)
  • a.carkey
    #114
    Azért az Anthony Hopkins féle Bunker sem volt semmi, csak azt itthon nem mutatták be.
  • Garfield
    #113
    Nem igazán értem, hogy miért mindenki Hitler-filmként emlegeti, amikor sokkal inkább szólt arról, ami a címe is: "A bukás". Egyetlen indokot tudok elképzelni, mégpedig azt, hogy mivel a háború óta ez a film mutatja be legközelebbről Európa talán lebrutálisabb diktátorát, így amolyan újdonság varázsaként "Hitler"-filmként reklámozzák.
    Nem igazán tudok mit kezdeni azzal a szöveggel, hogy a film Hitlert, mint embert mutatja be, mert igazán nem tett hozzá semmit. A filmből nekem egy, a valóságtól rögeszmésen elrugaszkodott ember képe rajzolódik ki, aki mögött szürke eminenciásként ott áll Goebbels; a környezete pedig 3+1 csoportba sorolva viszonyul hozzá:
    - feltétel nélkül osztja azt a tébolyult ideológiát a legutolsó pillanatig
    - ideológiának nem dől be, viszont a felettesi hűség megköti a kezét
    - teljes egészében elutasítja az ideológiát, valamint szembe is fordul a felettesével is a kilátástalan helyzet miatt
    +1: a titkárnő: aki naivan sokmindent ha nem is hisz el a Führernek, de népvezérnek tekinti csöppnyi áhítattal, az embert látja benne, de a bunkerben az események hatására teljesen érdektelenné válik mind a birodalom, mind Hitler személye.

    Persze a náci birodalom bukásához Hitler is hozzátartozik, szóval ő is kell bele, de szerintem ez a film egész másról, mégpedig a németek szenvedéseiről szólt. Lehet, hogy csak én kattantam rá nagyon a témára, de feltűnően sokszor kerültek szóba (és képbe) a civilek, kétszer pedig maga Hitler is kifejtette, hogy mivel a természet törvénye szerint az erős mindig legyőzi a gyengébbet, így nincs könyörület a német nép irányában, fel kell robbantani, el kell pusztítani mindent, nem szabad tekintettel lenni a civilekre, szinte már "hulljon a férgese".
    Szóval ez a film szvsz nem is annyira azért kuriózum, mert Hitlert közelről mutatja be, hanem mert először hallani német részről egy nyilvános és alig bujtatott tiltakozást a háború óta ki nem mondott kollektív bűnösség ellen, amellyel a német népet sújtották (tetszenek emlékezni, hogy a végén a titkárnő pont erről beszél?...). Vagyis a német nép nem a nácik cinkosa volt, hanem ők is ugyanúgy megszenvedték a náci ideológiai tébolyt és diktatúrát, mint Európa más országai.
  • DonQl
    #112
    Van MAGYAR felirat hozzá!
    Már javítottam is, szal akinek kell, az dobjon privit!
  • Panzermeyer
    #111
    Nincs még magyar sub, ha jól tudom, de készül. Az a felírat, ami neked van, és nem passzol a filmhez, gyanítom, hogy a Hitler - The rise of evil c. filmé. Gondolom néhony okos kitolásból direkt elkezdte keverni a kettőt. Mellesleg az se rossz film, Robert Carlyle is fantasztikusan játsza Hitlert.

    Más: A kettős öngyilkossági kísérlettel kapcsolatban igazam volt. Az első 1945. május 29-ről 30-ra virradó éjjel volt, amikor tulajdonképpen nem történt semmi. Majd a tényleges öngyilkosság 30-án 15:30-kor történt.
  • Rain1
    #110
    Hi van már magyar felirat a filmhez? (Ehhez a verzióhoz kéne: inv-du.cdX.avi) Mert találtam 2 fajta feliratot is, de teljesen más van a feliraton mint a filmben
  • Panzermeyer
    #109
    Ühüm. Vagyis az első az nem nevezhető kísérletnek, mert nem csináltak semmit, csak elköszöntek mindenkitől, aztán mégsem vitte rá őket a lélek. Emlékeim szerint 2-3 nap telt el (max) az 1. és a 2. búcsúzkodás között, de lehet, hogy csak egy. Majd ennek jobban utánanézek a hétvégén.
  • Gabesz amd64
    #108
    Két öngyilkossági kisérlet?