24
  • HUmanEmber41st
    #24
    azért gondolom az alvást, mert akkor nem kell inni. ugyanis a vizet teljes terjedelmében kell szállítani /gyorsítás-lassítás hatalmas +energia../
    Úgy tudom, két orosz a MIR en majdnem 1 évig volt fenn
  • dez
    #23
    Egy darabig még nem az átlagnépesség fog oda utazgatni, a kiképzett űrhajósok meg nem azok a fajták, akik hülyeségeken nekiállnak ölni egymást... Nem tudom, mennyi most az űrűllomáson töltött idő rekordja, de szerintem az is több hónap. Ha nem is alvás, de ehhez is kell egyfajta nyugalmi állapot, hogy ép ésszel kibírja.
  • HUmanEmber41st
    #22
    Az emberi test transzban sok furcsa, sőt hihetetlen dologra képes...Volt 1 film, ahol a Yogi levágta a nyelve hegyét, majd visszarakta.. 100X kikockázták a filmet,és még 1 sebész is nyilatkozott, hogy igen, pont így lógnak a rostok, meg az izmok, és igen a nyelv közepe ívesen visszaugrik,/ha valaki mondjuk leharapja a nyelve hegyét../ szóval csalás kizárva..
    Az élve napokig eltemetést is már sokszor bemutatták..
    Ebből gondolom, hogy simán át lehet aludni azt a kis időt..
    Amíg nincs gyorsabb módszer, addig ez nagyon jó lenne..
  • dez
    #21
    Hát nagyon beparáznának ott, az tuti.
  • FtranX
    #20
    hát kíváncsi lennék, hogy milyen állapotban "kelnének fel", amikor a Marsra érnek. :)
  • Tetsuo
    #19
    Állítólag van olyan gomba amitől simán belassulnak fél-1 évre, de a nagy adag ganja is cool. :)
  • FtranX
    #18
    és fél évig aludnának?
  • SniperWolf
    #17
    Igen,ez mind igaz,de mért nem ezzel kezdik a kutatást,mint azzal,hogy mi lehet ott...
  • HUmanEmber41st
    #16
    A hosszútávú emberi űrutazással töb probléma is van
    élelem, víz, és az összezártság (csak hogy a legfőbbeket említsem)
    Viszont,ha valami Yoga módszerrel elaltatnák magukat az űrhajósok az utazás közben, akkor rentgeteg problémát megoldanának...
  • SniperWolf
    #15
    Szerintem,előbb azt kéne megoldaniuk,hogy embereket vigyenek a Marsra... Ha már ott vannak,sokkal könyebben válaszokhoz jutnának...
    Vagy nincs igazam?
  • The Garrett
    #14
    Msot azt kéne megnézniük hogy összefügg-e a metán termelődés a vízpára sűrűsödésével... Mert valoszínűbb lenne, hogy ha nedves lesz a levegő a baktériumok elkezdenek "élni"... és termelik a metánt.
  • Tetsuo
    #13
    Pedig yo poén! :DD
  • SuD
    #12
    igenigen sztem is:)
  • HUmanEmber41st
    #11
    ha a föld alatt laknak, akkor igen heves a béltevékenységük, még a felszínen is érezni ...
  • Munch
    #10
    Inkább Hold alatti barlangokba, nem?! :D
  • Looooser
    #9
    Nekem naon be jönne ha lenne ott élet főleg ojan szintü ami kipusztíthatja az emberiséget
  • HUmanEmber41st
    #8
    Ja és ők csinálták a Mars arcot, meg a piramisokat.. :)
  • GABOR16
    #7
    Szerintem is.

    A végén még kiderül, hogy a marson nem csak baktériumok élnek, hanem fejlett élőlények is. Csak visszahúzódtak a föld alatti barlangokba.
    Vagy a bolygó magjához közel élnek kis városokban (mint a Mátrixban )
  • Shogun
    #6
    sztem jopoen volt
  • dez
    #5
    Így legalább nem titokban csinálják.
  • RangeR
    #4
    Ugye nem várod el, hogy most nevessünk?
  • RpPRO
    #3
    Lejet, ha nem tesznek fel ennyi kerdest, akkor a sulyos tamogatasokat megvonjak, ill. korlatozzak.
  • Turmoil
    #2
    A végén még kiderül, hogy az ESA leszállóegysége leszállás során beszakította a jeget és elmerült a vízben... :)
  • Punkerwork
    #1
    jó ez a bolygó kutatás, mindne válasz 10 új kérdést szül :)