165
Rablás vagy támadás, elhárítás, következmény
  • harcu
    #165
    Büntetés az != halál.
  • harcu
    #164
    Ja, és a warezt szigorúbban büntetik, mint az emberölést. :{
  • Punkerwork
    #163
    na az uccsó verzió szerint, a meglőtt rabló még a földön fekve is a fegyvere után matatott, szal szerintem egyértelmű hogy megérdemelte.
  • Vlala #162
    "Ami a Kész Átverésből kimaradt" címmel lesz látható a tévében :-) Átverések, amik balul sültek el, és verés lett a vége... Tudod, Jáksó egy műsort csinál a Frei Tamással, vagy a Máté Krisztával...
  • Z
    #161
    Akkor lenne érdekes ez az egész sztori, ha pl egy tévétársaság forgatott volna kandi-kamerás filmet.

    Tanulságos kis film lett volna belőle: Ne hidd, hogy a legszebb "őröm" a káröröm...
  • Strahd_
    #160
    Akkor ezentul én Katanával járhatok bankot rabolni? Lelöni nem löhet le hisz nem is löfegyver? .) senkit nem bántok a biztonági ört vágom le elösször és utána a többit???? Egy nagy ... egy Airsoft fegyverröl se mondod meg hoyg nem valodi... jelen eseben ha flobert volt még a hangja is hasonlo

    Éljen az Őr! bár inkább az a szégyen egy embert meghurcolnak mert a munkáját végezte. jaj szegény rablobácsi.... ez a nevetséges hoyg ez vitára adhat okot.

    Szerencsésebb let volna az ör ha van ott egy testör is bent a védencével és az teriti le akkor....
  • FREAK
    #159
    miért, mondott ilyet valaki? úgy halottam, a fickó flóberttel lőtt
  • Punkerwork
    #158
    pontosan, nem kell itt ezen filózni ilyen módszerrel sokkal több büntényt meg lehet előzni, mert aki ölni akar az ölni is fog, de a legtöbb ember nem akar és nem tud rálőni még ilyen helyzetben se senkire, ezért 2x is megfogja gondolni hogy bemenjen e pisztollyal hadonászni.
  • Lammer
    #157
    "Amikor a fegvyerét elvette, használta és elkiáltotta magát hogy Bankrablás akkor mondott le azon jogárol hogy büntetlenül megussza"

    OTT A PONT!!!!!
  • Strahd_
    #156
    Én magam részéröl az ilyen örökel rendelkezö céget biznám meg védelemmel ahol az örnek ilyen szituációban a reakcioja ilyen gyors volt. Ilyen rövid idö alatt helyes döntést hozni. Ha elitélik akkor onnantol fogva azt jelentei Jöj bankot rabolni magyaroszágra fegyvert se kell hoznod majd az ör átadja neked.
  • Strahd_
    #155
    "emberismeret, és mondjuk egy szemmel láthatóan 20 év alatti, elcsukló hangú, remegő térdő bankrablójelöltet azért sztem nem kell kapásból lelőni amíg nem süti el a fegyverét"

    Ez nem peca u még kicsi dobjuk vissza hagynöjjön meg és fejlödjön majd a sitten jol kiokitják. A Biztonsági ör a munkáját végezte nem araa van ott hoyg az ugyfeleknek megmutassa meliyk gombot kel megynomni a gépen meg hogy nézd a bácsinak pisztolya is van. Azért van ott hogy az esetleges támadást elháritsa. ha hidegfevyerrel ment volna az ipse bankot raqbolni valószinüleg nem lövik le pisztolyal hadonászott azt kapta amit érdemelt... Amikor a fegvyerét elvette, használta és elkiáltotta magát hogy Bankrablás akkor mondott le azon jogárol hogy büntetlenül megussza. Reptéren elöveszed a fegyvered levegöbe lösz egyet tudod hányan lyuggatnak szitává??? .) Mégcsak EL-AL os gépnek sem kell lennie a reptéren (Bár akkor szerintem hamarabb kiszurnak és hamarabb leütnek vagy lelönek)

    Jol végezte a biztonsági ör a munkáját ezért fizetuik hoyg védje meg az örizetére bizott Objektumot.
  • Cat #154
    egyetértek
    persze teljesen más lett volna a szitu, ha előtte nem lő a bankrabló, de itt vesztett rajta
  • steweee
    #153
    :)
  • nemcsakfeel
    #152
    "Megeröszakolják a családod és te éépp akkor érsz haza mikor a lányodra rámászik nem tehetsz semmi?"

    megerőszakolhatod a tolvajt
  • Botond #151
    aki bemegy a bankba rabolni,és nekiáll fegyvernek látszó izével hadonászni,az ne csodálkozzon ha lelövik szerintem

    a törvény szerint meg warezolni is tilos,szal ehhez tartsad magad akkor
  • macilaci123
    #150
    Azért élesnek mondani egy flobertet, enyhe tulzás.
  • RelakSfromhome
    #149
    csak ha meg elsüti, és ezután valaki eltolja a biciklit, akkor meg az a gáz, sazl 22-es csapdája, vagy mi...
  • steweee
    #148
    az esetek többségében "fegyvernek látszó tárgyyal" követnek el rablást, nem élessel. persze megtévesztési hasonló lehet az igazihoz, de ha látszik az elkövető mozgásán, beszédén hogy amatőr, esetleg fiatalkorú, és nem sütötte el a fegyverét, akkor azért kell adni neki egy esélyt, a törvény szerint is.egyébként tényleg mindeki lehet fegyverrel veszélyes életkortól függetlenül, de létezik olyan is hogy eberismeret, és mondjuk egy szemmel láthatóan 20 év alatti, elcsukló hangú, remegő térdő bankrablójelöltet azért sztem nem kell kapásból lelőni amíg nem süti el a fegyverét
  • Taranov
    #147
    Nem vizsálni kell ezt, hanem kitüntetni, végre aki normálisan dolgozott és nem ütötték le a bankrablók, mint ahogy azt szokták :) Meghát azért a móri eset után jobb először lőni és utána kérdezni, főleg azért mert ez az ipse a plafonbalőtt még a halála előtt.
  • Taranov
    #146
    Ez örök kérdés, de ha a családodat veszélyeztetik, akkor nem fogod végiggondolni, hogy mi van a törvénykönyvben, először elkapod a támadót. A vagyonnal már más a helyzet, ha el akarják venni a mobilodat ököllel, akkor nem terítheted le őket késsel, bár ez nem teljesen logikus, hisz ha ököllel véded magadat, akkor csak egy jó nagy verekedés lesz belőle.
    Azért ez még mindig jobb, mint amerikában, ahol simán lelőnek mindenkit, ők eléggé lazán bánnak a fegyverrel.
  • RelakSfromhome
    #145
    Ne vegyél rá mérget, mikor pisis kölykök megtalálják apuci fegyverét, és egymást lövik hülyére. Jenkiknél legalábbis, meg egy-két éve volt, mikor nagyapi játszott az unokával, majd szépen fejbelőtte. Minivagány ugyanígy megtalálja a fegyvert, bemegy bankba haverral, hogy akkor rabolnak, devagány, aztán mikor rámordul az őr, hogy DOBODEL!!!, akkor jól a szeme közé lő. Nemmondom, ha látszik, hogy gyerek, akkor nem kell azonnal telitárazni az arcát, de már ezek a fotelalakú kócoltfelyű minirambók is lehetnek veszélyesek szvsz
  • FREAK
    #144
    nyilván, de van rajtunk kívül még agresszív lény a földön, amit nem fenyegetne kipusztulás, ha mi nem "segítenénk" ebben...

    sokkal kevesebb lenne az agresszió, ha nem lépnének minden méteren az arcodba
  • Punkerwork
    #143
    azért a legtöbb esetben nem kenyérre kell a pénz.
  • steweee
    #142
    "Az OKRI kutatója - hasonlóan a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) előzetes véleményéhez - úgy vélte, hogy az eddigi adatokból az látszik, a biztonsági őr jogosan használta fegyverét. Azt mondta ugyanakkor, hogy mivel eddig példa nélkül álló esetről van szó, az ügy jogi megítéléséről is viták lesznek" - origo
    nos, sztem még az is belefért volna, ha odalép a földön rángatózó rablóhoz és kitáraz a fejébe
    egyébként azért ilyen szigorú a magyar jogi megítélése a dolognak, mert könnyen előrordulhat hogy tinik viccből vagy ugyan a pénzért, de nagy térdremegések közepette próbálnak meg pénzintézetet kirabolni. ott sztem sem helyes az azonnali fegyverhasználat, hiszen azokban az esetekben a rabló részéről nemhogy fegyverhasználat, de inkább a pénztárosnéni határozott fellépése esetén is a futás a jellemző. itt borsodba is volt vagy fél éve hogy két 18 éves kirabolt egy helyi takarékszövetkezetet mert kellett a ballagásra nekik öltörnyre pénz.nehéz egy pillanat alatt dönteni, de az ilyen kisstílű kísérleteknél valóban nem indokolt tüzelni, hiszen a "rablójelölt" részéről is leginkább igazinak tűnő játékfegyver van, illetve testi kényszer alkalmazására sem fog vetemedni nemhogy lelőni vagy túszul ejteni vkit
  • Lammer
    #141
    igen-igen a kedvencem, hogy mi a bolygó rákfenéi vagyunk, azon a mai napig is eltöprengek... huuh kirázott a hideg ;)
    NAGYON TALÁLÓ, szedbáttrú
  • Z
    #140
    Megintcsak egy filmet kell felhozni. A Mátrixot. Több a mondanivalója, mint azt az átlagnéző láthatná. Nem csak a látványvilág a lényeg benne. Amikor Morpheust faggatja Agent Smith: Azt mondja számos alkalommal hoztak létre világokat. És az emberek nem "működtek" jól egy tökéletes álomvilágban, mert zsigeri szükségük van az erőszakra.
  • Z
    #139
    "az ártatlanokról meg annyit, hogy ők legalább egy pozitív cél érdekében halnának meg, nem úgy mint a mostaniak..."

    De ezt hogyan magyarázod meg a többi ártatlannak a világ többi részén? Vagy ha megkérdeznék, hogy: és most ki következik? Mert még mindig sokan vagyunk erre a sárgolyóra...
  • FREAK
    #138
    ...okulva a mostani hibákból

    újrakezdve lenne esély egy szép jövőre
  • Z
    #137
    Srácok: nem vagyok nagy jövőkutató, de azok után ami lezajlott a földön a emberi kutúrák, civilizációk bölcsője óta - azt figyelembe véve, hogy az utóbbi kétszáz évben exponenciálisan fejlődik a technológiai fejlettségi szint - nem kizárt, hogy az évszázad végére (amikor mi már természetesen nem fogunk élni) elhagyják a bolygót. Úgy értem, hogy a scifi filmek valóra válhatnak...ha nem is olyan korán (2020-2050), de abszolút elérhető közelségbe kerülnek ezek a dolgok az elkövetkező pár évtizedben. Most jönnek csak az igazi újítások. Amikor a félintelligens anyagokat fogják használni.

    És akkor egy másik bolygón új emberiség, és időszámítás veszi kezdetét. Új SG fórummal, és új rablás topikkal.
  • FREAK
    #136
    tudom, sajnos, ahogy az ember képtelen levágni a saját beteg lábát, úgy képtelen kipusztítani a "beteg" társadalmakat is

    ezzel együtt kell élni

    de szar tudni, hogy VAN megoldás, csak aki alkalmazhatná, az nem meri...


    az ártatlanokról meg annyit, hogy ők legalább egy pozitív cél érdekében halnának meg, nem úgy mint a mostaniak...
  • FREAK
    #135
    ebben szerintem tévedsz

    a Nap már a sokadik értelmes életformát fogja elpusztítani, és akkor mi már emlék szinten sem leszünk jelen a bolygón
  • Z
    #134
    Akkor félreértettelek, sry.
  • Punkerwork
    #133
    atomot én nem is akartam a környéken használni :)
  • Z
    #132
    De az atombomba egyáltalán nem természetes szelekció. Túlnőtte magát az ember. A kultúrák, a civilizációk olyan vesztükbe rohannak, amit nem is látnak. Csak nagyon kevesen. MIND MEGHALUNK!!! :DDD

    De nem ma!!! Addig tegyük meg amit megtehetünk! Előre pajtások... :DDDDDDDDDDD
  • Punkerwork
    #131
    nem húzzuk mi 5 ezer évig sem már itt szerintem, és igaza van a természetes szelekció hiányában bármilyen faj halálra van ítíélve és ez alól az ember se kivétel.
  • hykao #130
    "a fajomat féltem a fajomtól" - első bizonytalan lépések a nácizmus felé... :DDDDDDDDDD

    Amúgy meg cseréld le a fekete-fehér tévét, és jöjj rá, hogy nem a piti bűnözés lesz az Föld vesztének okozója...hanem legkésőbb 5 milliárd év múlva maga az életet adó Nap... :))))))
  • Z
    #129
    Nyilván ebben az esetben nincs értelme a biztonsági szolgálatnak. Mert akkor mire jó egy biztonsági őr, ha megbüntetik azért, mert a dolgát végzi?

    Vagy lehet, hogy az őrök elmennek bankrablónak. Mert ha szakszervetileg összefognak, és mind bankrablónak állnak, akkor nem lesz több őr. És még le sem lövik őket! Húú, de szar... (hátha viccesnek találja valaki) :))
  • Z
    #128
    LOOOL!
  • Z
    #127
    Pánikkeltő szenzációhajhász aljas "bűnöző" riport! :DDD
  • Punkerwork
    #126
    azt a lehetőséget érdekes módon nem veszik figyelembe, hogy ha az őrt elítélik akkor ezentúl a többi őr sz@rni fog a munkájára :(