148
mindenféle ellenőrökről várunk történeteket
  • Dant0r
    #148
    Nyíregyházán is felszáll 1, néha 2 rendőr a 2 ellenőr mellé.
    Nem mintha támogatnám, inkább felháborítónak tartom hogy ilyenekre van "keret", de a kisebbségi bűnözést meg a nácik találták ki.
  • chhaya #147
    Hmmm. A múltkor elég unott pofát vághattam, mert az ellenőr nem kérte a bérletem, hanem csak egyszerűen elsétált mellettem. :D
  • Galy
    #146
    Debrecenben rendőrrel együtt dolgoznak az ellenőrök. Ott nincs is bliccelés. 10 alkalomból 8-szor találkoztam ellenőrrel. Érdekes, hogy egy akkora városban, mint Debrecen ez működik. Budapest....no comment
  • mod
    #145
    Amikor feltűnnek az ellenőrök, az ajtóhoz kell menni (akár metro, akár villamos), és el kell kezdeni kifelé az ablakon bámulva kamuból telefonálni. Nagyon bele kell mélyedni a telefonálásba, úgy, hogy semmire se tudj odafigyelni! Nekem ez MINDIG bejött. Ja, és a következő megállónál természetesen le kell szállni.
  • LittleL
    #144
    Én amikor Pesten villamosoztam, oda ültem mindig a jegylyukasztó mellé, vagy oda álltam mellé,
    amikor jöttek az ellenőrök, gyorsan kilyukasztottam.
  • Blasta
    #143
    Én notorius bliccelő vagyok.
    Nemmintha büszke lennék rá, de sokszor szivattak meg ezek a büdös bunkók, különböző diákigazolványos meg egyéb marhaságokkal még ált. isk koromban, így azóta nem vagyok hajlandó egy forintot se fizetni nekik. (kivéve HÉV, ha néha utazom rajta).

    Bármikor kérdik, nincs nálam semmi. A bérletem, igazolványaim mind otthon vannak a másik táskámban/kabátomban, etc.
    A helyszínen sosem fizetek senkinek semmit. (rendőrnek se, jelentsen fel, azt meglehet fellebbezni, nem ismerni el semmitse)
    Ha leszállít, hát leszállok és várok másikat.
    Ha adatok nélkül megbüntet, álmomból felébresztve mondom a kamu nevem/címem.
    Rendőrt hív? Hívjon, én ugyan meg nem várom (még sose hívtak, felesleges).
    Nincs ezekkel semmi gond, ennyit kell csak csinálni és ha még tettetett kedvességgel is csinálod, és úgy teszel mintha most fordult volna először elő, hogy megbűntetnek, még barátságosan el is mesélik, hogyan kell az akcáfába menni, miután a kamu adatokat bediktáltad.
    Az ellenőr egy 0 jogkörrel bíró állatfaj, nevetségesek, a tápláléklánc aljafelé találhatók (csak ezt ők nem tudják). :)
  • Looooser
    #142
    1-2 beszólás:

    Anyukám arra tanított, hogy ne állja kszóba idegenekkel elnézést...

    Jagyeket bérleteket!
    Anyád tudja hogy kéregetsz?

    Jegyeket bérleteket!
    Kössz már van!

    Jegyeket bérleteket!
    Nem adom nekem is kell
  • fp001
    #141
    Nincs véletlenül egy olyan fórum, ahova begépeli mindenki, hogy hol és mikor látott ellenőröket?

    Elég használható lenne szerintem.

    Azt hiszem beállitanám kezdőlapomnak.

  • fp001
    #140
    A népstadionnál, ha épp ellenőrök vannak én ugy szoktam meglépni, hogy megvárom amig az ellenkező oldalon jön a metró. Ekkor az ellenőrök szépen átsétálnak a másik oldali lépcsőhöz és ott szedik a bliccelőket. Ilyenkor szépen ki szoktam osonni. Mondjuk eddig, csak 2 szer volt rá precedens, de bejött.
  • LittleL
    #139
    aha, mondjuk azért a MEtróból kifelé jövet elég nehéz meglépni.
    Barátom mondta, hogy ki kellett egyszer mennie egészen az Örs vezér teréig, ott tudott meglépni.
  • Kit--Kat
    #138
    nem minden megállóban csak azokban amiket kiszemelnek aktuálisan
  • LittleL
    #137
    és tényleg minden megállóban ott állnak a Metrónál az ellenőrök ?
    az azért elég rossz lehet...
  • [Walaki]D`Lair
    #136
    Én pl. így is rendszeresen bliccelek, hogy ellenőriznek befele menet...:DDDD
  • Vlala #135
    csak nézz körül, és lásd saját szemeddel a körülöttünk zajló világ valódi arcát.
    Sry, költői napom van :-)
  • Mike
    #134
    itt is kössek bele vkibe? vagy miért hívtál?
  • Vlala #133
    tetszik a hozzáállás, embörök!
  • LittleL
    #132
    Bochkorék rulez ! meg a Voga, meg a Boros Lajos.
  • The Garrett
    #131
    Bumerángban volt csüt reggel 1 jó kabvaré, hogy ússzuk meg büntetést békávé módra :)


    ELvileg ugye nincs piktogrammokkal jelolve hogy hogy, miképp kell érvényesíteni a jegyet... aki pedig ugye analfabéta, az nem tehet róla hogy a BKV potyázásra kénszeríti azzal hogy csak írásos útmutatók vannak :)
  • ThePartyFace
    #130
    Jahm...szokott dolgom lenni arra. Hatar uton is detto ez megy...blokád egész nap^^
  • TommyC
    #129
    Jártok köki fele?!
    Ott lakok azokba a rohatt 11emeletesekbe,a rák vigye el....
    Engem is qrvára idegesyt hogy folyton kell előrángatni a xart s a végén még elhagyok valamit...
  • ivjoe
    #128
    Az sztem katonai igazolvány! Bármit csinálhatsz! Ezt ugye elvileg jelentik a feletteseidnek, aki elbírálja az ügyedet...

    Régen hallottam, hogy "véletlenül elveszted a diákod és fake adatokat írsz be! Mondjuk a keresztneved ne legyen fake, mert ha a haverok az ellenőrjelenlétében máshogy szólítanak, az elég gáz! Így megy a büntetés az általad beírt címre!

    Vagy ÚTLEVÉL! Személyazonosításra használható, de nagy előnye, hogy nincs benne a címed! BKV-sok tudni fogják és békén hagynak!

    Ezeket már qrva régen hallottam, salz...
  • LittleL
    #127
    lehet,
    de szerintem nem sok ellenőr olvasgat itt az SG fórumon.
    túl buták ahhoz, azt sem tudják mi az hogy internet. D
  • ThePartyFace
    #126
    Az a gaz, h defenziv taktikara valtottak az ellenorok. Kobanya Kispesten pl. a bejaratnal ellenoriznek es nem kifele. Igy mar nehezebb elmenekulni eloluk:)
  • dunga
    #125
    Hmm srácok! Jol van, h yo poénok ezek, de LittleL amiket te írsz és /yo, nincs nagy valószínűsége, de/ ha vmi olyan személy olvas ilyeneket, aki ezzel foglalkozik, akkor más, és lehet h sayát megúszási esélyét/esélyedet csökkented. De amugy yo storyk. Grat! :>
  • Jimmyke
    #124
    Egyet se láttam még. De ha nincs jobb dolgom érvényes bérlettel elmegyek az egyik megállóba, azt 10 percenként szívatom a k*csögöket. Ha meg kitalálnak valamit futás. Gondolom annyi eszük nincs, hogy megjegyezzenek :)
  • LittleL
    #123
    most lett aktuális szerintem a topik.

    Na hadd halljam ki hogyan vert át mostanában ellenőrt a BKV razzia alatt ?
    vagy megfutamodtatok ?
  • LittleL
    #122
    up
  • Braveheart
    #121
    persze, jöhetnek :)
  • DZSÍNÓ
    #120
    Volán ellenőrös tőrténetek érdekelnek valakit?
  • LittleL
    #119
    lehetö, hogy jobb lenne. D

    egyébként igaz.
  • CLINT EASTWOOD9
    #118
    máskor rövidebb sort csinálok
  • CLINT EASTWOOD9
    #116
    olyan volt bazzeg a sofőr hogy minden utast előre hívott, akár elől akár hátul szállt fel!
    És nem volt a sofőrnek lényeg hogy a busz elején éget-e a lámpa vagy nem!
  • szando
    #115
    pontosan fordítva.
    HA megsérti a törvényt, akkor a SAJÁT országa eljárást folytathat ellene. de ha nem, akkor nem igazoltathatják, motozhatják, stb.
  • Dzsini
    #114
    1973. évi 7. törvényerejű rendelet a diplomáciai vagy egyéb mentesség esetében szükséges eljárásról
    "Az arra jogosult személyek kiváltságokban és mentességekben való részesítése nem érinti azt a kötelezettségüket, hogy tiszteletben tartsák a Magyar Népköztársaság törvényeit és más jogszabályait, ezek megsértése esetén felelősségre vonásuk saját államuk joghatósági körébe tartozik."
    vagyis bármilyen okirat arról, hogy neki diplomáciai védettsége van még nem indok arra, hogy egy rendőr ne igazoltassa - onnantól számít, hogy vádat emelnek ellene vagy eljárást indítanak.
  • LittleL
    #113
    REndőrös sztorikat is tudtok ?

    Állítólag van egy kártya, amit azok az emberek kapnak
    akik valami diplomáciai védettségi kártya lehet.

    Ha megállít a rendőr csak felmutatod, és a rendőr nem
    kérdezhet semmit, tovább kell hogy engedjen, bármit csináltál is.

    Egyik ismerősünknek az ismerősének van ilylenje, DDD
    Már többször felmutatta a zsaruknak, de nekem nem árulta el honnan
    lehet szerezni, nyílván nem legális dolog. DD
  • Kit--Kat
    #112
    gyáá és az benne a netovább, hogy semmi értelme, no Hollnad Grass!
  • PResident Evil
    #111
    LOÁL :DDDDDDDDDDDDDDDDD

    ezt egy óráig írtam :DDDDDD

    ^^
  • Kit--Kat
    #110
    :DDDDDD
    azz kemény szám, ezek a belgások szihopaták:DD
  • Iori
    #109
    huuu most eszembejutott a Belga :D
  • Kit--Kat
    #108
    erről spec nem a bkv tehet