88
  • BlackRose
    #8
    hogy saját magam idézzem "akinek DTP és Grafika a szakmája az Windows nélkül nem tud élni..."

    elnézést, Windows nélkül is meg tud élni (Mac), de Linuxon sajnos nem, persze nem tapsolok én ezért elvégre én kedvelem a Linuxot.
  • dez
    #7
    "akinek DTP és Grafika a szakmája az Windows nélkül nem tud élni..."

    Hát én tudok néhány szerkesztőséget, ahol csak a titkárnőnek van Windows-os gépe. A többieknek Mac...
  • Laci
    #6
    "akinek DTP és Grafika a szakmája az Windows nélkül nem tud élni..."

    Csak akkor itt sokaknak nem kéne elvárni hogy ehhez még tapsoljon is az ember...

    "NEKEM pl. jól megy így."

    Egyeseknek pont ezt próbáltam fejtegetni egy másik topikban:)
  • Alexease
    #5
    Jo a Linux en is sokat hasznaltam. Irodaba, szervernek tokeletes. Tobb fajtat probaltam az irodaba, a Debiantol a SuSe-eg jok voltak. De munkahelyre, otthonra (nekem) meg hasznalhatatlan. Nem fut rajta semmi (DTP, Jatek, 3D).

    De kis- es kozepvallalatoknak irodai munkara, szervereknek tenyleg jo.
  • BlackRose
    #4
    Na már... miért kell mindenből Windows vs Linux-ot csinálni, a Microsoftnak megvan minden joga, hogy megfizetesse a licenszeket, mert a Windows nem free software, akit a free software érdekel (pl. jómagamat is) azok már régen használják a Linuxot, amikor nem ingyenes softwaret használok akkor azt megfizetem, nekem a gépemen van free is meg nem free software is, és van rajta warez dolog is, de egy valamit fontosnak tartok, munkámra sohasem használok warézt, vagyis van MSDN előfizetésem és legális Adobe CS-em mert ezeken keresem a pénzemet, a Windowsom is legális, és ezt nem szoktam megszegni, még játszok valami programmal (pl. maya) addig nem fizetek érte (tehát waréz) de ha kommerciálissan használom akkor megveszem, ez szerintem a normális út, ki kell fizetni a szerszámot. De mindemellet szeretem és használom a free softwaret is, de csak szerelemből, kommerciálissan szerintem nincs rendben, hogy valaki más munkáját én most használjam, annélkül, hogy neki fizessek érte, mégha ezt a GPL megis engedi, számomra ez nem elfogadható. Ezért nem szabad a kettőt keverni. Valójában ha valakinek csak internetezésre és filmnézésre szolgál a gépe annak a Linux szuperul megfelel, és hülye ha fizet a Windowsért, akinek DTP és Grafika a szakmája az Windows nélkül nem tud élni...

    Garfield: Linuxot már éppen olyan könnyen telepíthetsz mint Windowsot, pl. SuSE, Mandrake, Fedora... mind két három egérkattintással telepíthető, tehát az érved értéktelen... viszont a Linuxnak is és a Windowsnak is megvan a helye, nem szüntetik meg egymást, csak csupán gazdagabbá teszik a világot, kinek mi tetszik vagy mire van szüksége azt használ, de persze miért ne használná mindkettőt... nekem pl. jól megy így.
  • Garfield
    #3
    akkor elég sokan meggondolják majd, hogy egy ingyenes (baszogatásmentes :)) linux platformra váltsanak-e.

    Vagy fogcsikorgatva, de megvegyék a Windows-t. Elég sok olyan Windows-felhasználó van manapság, akinek már a Linux-telepítő is számítógépes ismereteinek a korlátait feszegeti.

    Ne feledjük el, a warezt ezzel nem szüntetik meg, mert max. az op.rendszer megvételére kényszerítik az embereket, a többi prig még mindig származhat illegális forrásból.
  • Péntek
    #2
    Ha kötelezővé teszik a jogtiszta windows meglétét a frissítések beszerzéséhez is, akkor elég sokan meggondolják majd, hogy egy ingyenes (baszogatásmentes :)) linux platformra váltsanak-e.

    Utána bizony nem lehet mutogatni a statisztikát, hogy a felhasználk 90%-a winfost használ...vágd csak magad alatt a fát M$ :DD
  • Dr DeViLKiNG
    #1
    még szerencse :)
    de ki az aki kaloz verziót használ? :D
    főleg wint ^^
    úgy is elég baj neki, ha azt használja ^^