39
  • gregor
    #39
    Sziasztok!

    Szerintem sokakat nem is érdekli az internet,és ez nem csak a internet ára miatt van igy.
  • eperg
    #38
    háá
    a csalággyáé ű nem mátéé...
  • HUmanEmber41st
    #37
    Akkor most mi lesz megyünk tüntetni ???
  • valaé valaé ná
    #36
    A rinyálást én is unom. Azt meg senki se mondta, hogy olcsó. Drága, mint sok minden más.
  • Flashy
    #35
    ebből a típusú cikkből is 12 egy tucat, hetente kijön valamelyik országgal. aztán ugyanez a flame megy róla hogy nálunk mér drága náluk meg mér olcsó...
  • valaé valaé ná
    #34
    Ha jól emlékszem volt is ilyen koncepciój 2002 körül a kormánynak. 25% állami támogatást adtak a szélessávú elérésekhez. Ekkor volt egy jelentős árcsökkenés, meg ekkor kezdett megjelenni az ADSL a legtöbb városban. Én ennek örültem, mert előtte évekig lószar sem volt.

    "Bocs a rinyálásért. Persze te nyilván pénzben fürdesz, de sajnos te akkor egy igen kis réteghez tartozol."

    Ó, ne hidd. A mobilszámlám havi 1000 Ft körül mozog. A dohányzásról is leszoktam, csakhogy tudjam fizetni a netet.

    "Vagy azt mondod, aki nem tudja megfizetni, ne is netezzen (pedig szeretne)?"

    Hát ez evidens. Méghozzá nemcsak a netre, de mindenre.
  • valaé valaé ná
    #33
    Jó. Utána majd elviszlek moziba is.
    Az enternetnél 10 rugó körül van egy 384/64.
    Ez nem elég ? Akkor el kell menni Franciaroszágba, mert it 20 éven belül nem lesznek hasonló árak az biztos.
  • valaé valaé ná
    #32
    Ha esetleg nekem címezted volna ezt akkor elmondom, hogy nem tekintem internethasználat szempontjából magamat átlagosnak, mert 1997 óta netezek és azóta ráköltöttem egy új autó árát. Úgyhogy én hozzájárultam egy kicsit a magyar net fejlődéséhez.
    Nézz bele a Mónikasóba, vagy menj el a legközelebbi kocsmába, ha látni akarod az átlagot.
  • TeszteloPontHu
    #31
    Ez nem egészen így van. Eddig a törvény nem engedte, hogy a szolgáltató (Matáv, Invitel, Monortel stb) területén másik szolgáltató szélessávú szolgáltatást nyújtson (nem internet szolgáltatásról van szó, hanem ADSL-ről). Ez most változott meg, azaz a verseny most fog kezdődni. Talán...
  • [HUN]PAStheLoD
    #30
    ehh .. sose olvasni olyanokat hogy MAGYARORSZÁGON INGYEN 100 MEGABIT .. pedig milyen jó országimázs lenne ..
  • papabear
    #29
    Állítólag államunk érdeke is a net terjesztése. Miért nem hat oda kicsit, ohgy azé' fiúkák ne kapjunk már vérszemet.
    Itt az átlagkereset cca 75 E Ft, akkor eléggé luxus 10 rugóért venni alapszintű dsl-t. Franciáknál nemtom mennyi az átlagbér, de gondolom minimum 6,8-szorosa a miénknek, ahhoz képest az 5000 Ft nem lehet nagy érvágás.

    Szal tudjuk, hogy nálunk nem nagy a piac, de adott területen (nagyváros, kisváros, falu) a népsűrűség és a szóba jöhető kuncsaftok száma ugyanannyi, kvázi lakosra vetítve egyáltalán nem kell többet beruházni.
    A mobilcégeknek is megéri fejleszteni, árat lenyomni,nekik miért nem?

    Bocs a rinyálásért. Persze te nyilván pénzben fürdesz, de sajnos te akkor egy igen kis réteghez tartozol. Vagy azt mondod, aki nem tudja megfizetni, ne is netezzen (pedig szeretne)?
  • milan
    #28
    "Úgyhogy egyenlőre örülni kell annak is hogy ilyen sokfelé van szélessáv ennyiért és ennyi adókedvezménnyel."
    1. Akkor szeresd helyettem is!
    1500/384 Kbit/s - 1 év szerződéssel - 29.920 Ft
    2. „Ki nem állhatom ezt az idióta rinyálást.”
    Ha kifizeted helyettem akkor meg sem szólalok.
  • JKJ
    #27
    Az tök jó amikor valaki az átlagot úgy emlegeti mint amibe nem tartozik bele. Persze lehet, hogy igaz, de azért csak óvatosan dobálózzunk ilyen kifejezésekkel. Úgy is mindenkinek mást jelent az átlag...

    Ja és az egyenlőre (erre hozzák egy egyenlet két oldalát mondjuk... az marhára nem azt jelenti mint az egyelőre (ez azt jelenti, hogy "most és még egy ideig"). Az utóbbit szokták rosszul írni :-)
  • kicsizoz
    #26
    Van egy régi mondás: " az árat a kereslet és a kínálat szabja meg"
    Internetet bárki árulhat, és bárki vehet.
    Jelenleg magyarországon sajno s ez a reális ár.
    Nem lehet a Matáv nyakába varni, ha nem ez lenne, jönne más és adná olcsóbban, de gondolom én naivan, azért nem jön mert nem éri meg olcsóbban...
    Csak hogy ne menjek messze ott az invitel és a UPC is...

    De ez már elkanyarodás teljesen, a lényeg: a cikk egy körleveles marhasághoz hasonlít inkább... :)
  • OMax
    #25
    hubasszus jol elneztem :)) en valahogy az otmillio nemetnel lealltam :)))) sorryka :))) sorry bigapo :)
  • valaé valaé ná
    #24
    Természetesen itt nem rólad vagy rólam van szó, hanem átlaggézáról.
  • valaé valaé ná
    #23
    Muszáj a fenét.
    Én a neten intézem az ügyeimet mert muszáj.
    Marinéninek meg a szomszéd cigányasszonynak miért nem muszáj ? El tudom képzelni őket amint muszáj mobilozniuk.
  • Noffir
    #22
    Azt hiszem éppen elég egy pillantást vetni a Westendben a mobilos standokra, ahol sorban állnak az emberek, hogy nyáladzhassanak a cserélhető előlapokra meg az kinyitható, összecsukható, origamisan hajtogatható, víz, por és birkanyál álló kütyükre.

    Itt nálunk nagyon is trend a mobil. Sokan nem restellik félévente-évente cserélgetni, mert már a szomszédnak is olyan van.
  • Laci73
    #21
    Szia Valaé!

    Azért költünk sokat telefonra, mert muszáj. Egy ügyintézéshez, vállalkozáshoz a telefon kulcsfontosságú. És ki kell fizetned. De nem tízezret, hanem akár negyven-ötvenezret is. Sajnos mindig elszomorít ha azt olvasom máshol mennyire szabadabb és olcsóbb a net-elérés :(
    Az ok: MATÁV...

    Arról nem is szólva hogy nyugaton (állítólag már mi is EU vagyunk :)) a szélessáv már nem 512 kbit, hanem akár 2 Mbit is lehet, gond és felár nélkül, de némi extráért 10 Mbit sem probléma.
  • valaé valaé ná
    #20
    És hol itt az ellentmondás uram ?
    8,3 millió mobilelőfizetés van Mo-n.
    Az elmúlt évben havi 10000 Ft körüli összeget költött el átlagosan egy hónapban a mobilszámlájára egy előfizető.
    Ez szerintem nagyon sok. Erre van lé.
    Ha a negyedét internetre költenék az emberek, akkor tényleg nem itt tartanánk.
    A sok paraszt akkor se internetezne, ha ingyér lenne. Inkább be SMS-ik a Pénznyelő c. műsorba.
    Nyugaton ennek a rétegnek a jó része is netezik.
    Nálunk nem fog soha a büdös életben, legfeljebb a gyerekei. Erre pedig nem fog épeszű szolgáltató sokat befektetni.

    Manapság egyébként nem a mobil megléte a státusszimbólum, hanem a márkája.
  • shabba
    #19
    Nem tudom ki fordította és legfőképp az eredeti forrást ki írta de ez a cikk egy marhaság. Pár héttel ez előtt volt egy másik cikk itt SG-n abban az állt hogy a fejlett nyugati állomok a netezők táborában 60%-os szélessávú arányt szeretnének elérni 2008-2010-ig.(az ez még reális cél)

    Mellesleg 2 viszonyítási adat:

    2004 második negyedév végén az USA-ban volt a legtöbb szélessávú netező: 29 millió user, utána Kína következik 19 millióval, a franciát hetedikek a rangsorban.

    100 lakosra vetített szélessávú userek száma Dél Koreában a legmagasabb 24.4, a tizedik helyezett svédeknél ez az érték 12. Franciaország le van maradva ~8 körüli értékével.

    Na most ha ezeket a tényeket összevetjük a cikkben szereplő számokkal és kijelentésekkel max röhögni lehet az egészen.
  • bigapó
    #18
    nem egészen értem amit írtál, de legyen neked igazad, a lényegen nem változtat, azon, hogy ez ott van és nem itt. Ez is rinyálás volt?
  • Hamlet
    #17
    Státuszszimbólum a mobil Magyarországon? Te merre laksz? Tanyán?

    Budapesten az emberek 90%-ának minimum van az tuti, sőt...
  • M2 #16
    "...az esztendő harmadik negyedévének végéig már ötmillió francia felhasználónak lesz szélessávú internet-hozzáférése. Csak összehasonlításul: a Franciaországhoz hasonló népességű Németországban a Deutsche Telekomnak jelenleg közel ötmillió DSL-előfizetője van. ..."

    Nekem ebből az derül ki, hogy jelenleg Németország jobban áll de később már nem ezt írják.

    Enyhén szólva zavaros a cikk.
  • valaé valaé ná
    #15
    Ki nem állhatom ezt az idióta rinyálást.
    Ha még vagy 100000 Besenyőpistabácsi bekötteti a szélessávú netet, akkor majd a nagytőkés bácsik elgondolkodnak azon, hogy lejjebb vigyék az árakat. Gyanítom azonban, hogyha annyiért adnák mint kint, akkor se jönne össze 10000 se.
    Mert ez itt vadkeleten kockázatos és egyenlőre veszteséges üzem. Itt a mobil a státuszszimbólum.
    Úgyhogy egyenlőre örülni kell annak is hogy ilyen sokfelé van szélessáv ennyiért és ennyi adókedvezménnyel.
  • kicsizoz
    #14
    nem kispályások, vagy a cikkben valamit nagyon elkeféltek :))
  • kicsizoz
    #13
    - Ha jók az emlékeim Franciaország lakossága kb 60 Milla.

    - Év végéig a cikk szerint 5 millának lesz szélessávú elérése.

    - "2005 végére a népesség 96%" szélessávon lesz, vagyis egy év alatt 52 millió embernek lesz bekötve a szélessávú netje. mondjuk 1 netet használjanak 4-en, akkor 13 millió csatlakozást kell létesíteni, az napi 35 ezer új csatlakozás, banyek ezek nem kispályások!! :)
  • harcu
    #12
    Te meg gondolkodni nem tudsz, mivel 5 millió előfizetést az kissé többen használnak. Nem szokott egy családban az apukának, anyukának, kispistikének külön előfizetése lenni, így van meg a 90%.
  • milan
    #11
    Ez MAGYARORSZÁG 2004 !
    Nembaj majd 10év mulva.. :O
  • DW
    #10
    "a France Telecom tervei között szerepel, hogy 2005 végére a népesség 96 százalékának legyen szélessávú internet-hozzáférése"

    Hát ez érdekes...Ebben bennevannak a csecsemők, az öregek stb:D
  • Wilddog
    #9
    Vazz... 30 ajrót már én is adnék 2mbit/sec-es vonalért. Ahogy pedig magamat ismerem, egy idő után az is fullon pörögne 24 órában, mint a mostani 512-es. Kérdés viszont, hogy a 2mbit dedikált vagy sem. Talán az sem gond, ha nem dedikált, a főiskolán játszottam olyat, hogy beültem egy terembe, elkezdtem letölteni, aytán egyszercsak elfogytak az emberek körülöttem és panaszkodtak, hogy nem megy nekik az internet. (Server not responding)
  • bigapó
    #8
    Azaz 5 millió az szélessávú 500ezermeg nem szélessávú bumburnya
  • bigapó
    #7
    Akkor te sem tudsz olvasni onnan romániából, mert a cikk szerint az év végéig a franciák 90%-a rendelkezik majd szélessávú kurvaanyjával, és "becslések szerint az esztendő harmadik negyedévének végéig már ötmillió francia felhasználónak lesz szélessávú kurvanyja". Mindez azt jelenti, hogy nem a teljes lakosság 90%-a fog szélessávú tudjátokmivel rendelkezni, hanem az internetet valamilyen formában használóké!!!!! a maradék tíz az modemes meg ilyenek...
  • OMax
    #6
    ha jobban megnezted volna, akkor latnad hogy nemetorszag lakossabol 5 millionak van szelessav. Nem a franciaknak! szoval 90% nem egyenlo 5 millioval. en meg azt ajanlom nektek hogy olvassatok figyelmesen... amugy me jo nekik, marmint a franciaknak. itt erdelybe egy 384 kbit korlatlan kabel net 500$ havonta. vannak olcsobb 256kbit esek, de azokon van limit havonta, 1gb, 2gb, 3gb, 10gb aruk meg asszem, 9$, 15$, 25$, 35$
  • Ghilette
    #4
    5 millió ember - 90 %??? Kihalt tegnap Franciaország? Vagy a netezők 90%a??? :-)
    Nem mind1...
  • cSuwwi
    #3
    az már nyugat... :/
  • papabear
    #2
    Baromi jók ezek a cikkek. Mindig mérges leszek.
    Nálunk az 512-es dsl is több, mint 40 euro, náluk meg a 2 Mbit 30.
    Miost kinek szídjam az mamáját?
  • Dinosaur
    #1
    2 mbit az komoly