85
tanácsok kezdő szülőknek...
  • orsi871106
    #85
    én úgy tudom van avatár animációs sorozat, sőt itthon is vetíti valamelyik gyerekcsatorna! monjduk még nem láttam, én maradnék a tom&jerry-nél :)
    Ramfann, nem tudom időben szólok-e, de szerintem simán elviheted őket a cirkuszra, biztosan élveznék nagyon és jobban jár vele, mint bármelyik mesével manapság :)
  • KardosLillU
    #84
    szerintem még nem fut legalábbis én hallottam róla, hogy lenn olyan.
  • akhork
    #83
    Nem lepődnék meg, ha le lenne már védetve 'biztos ami biztos' alapon :) Tényleg, van már rajzfilmsorozat ami Avatar-féle 3D-ben fut vajon?
  • KardosLillU
    #82
    na 3d-ben én is megnézném, ez az ötlet jó. csak védesd le, nehogy ellopják:)
  • akhork
    #81
    Hát igen, csak egy kicsit nagyon 21.ik századi köntösben :D Mondjuk pl a Tom&Jerry szerintem már rossz lenne 3D-ben, hiányozna a varázsa. Bár aki 'először' látja, úgy jó lehet
  • KardosLillU
    #80
    na persze. de ahhoz hogy győzhessen a jó le kell győznie a rosszat.
    de szerintem az avatár akkor is hozza a régi rajzfilmsorozatok minőségét. mármint tartalmában.
  • akhork
    #79
    Ilyen szempontból persze, tényleg szép a története és a végén győz a jó, ugyanakkor ott van benne ahogy a gonosz földlakók odamennek, mindenkit legázolnak a profit érdekében, ártatlanokat ölnek meg stb
  • KardosLillU
    #78
    ha komolyan megnézed az avatárt, akkor őszinte igazi értékeket közöl, ami igencsak ritkaság a mai fantasy vagy mesefilmeket illetően. győz a jó, van benne jellemfejlődés.
  • akhork
    #77
    De ha megnézed pl az Avatárt, nem titkoltan a gyerekek a célközönsége az eladható plüssfigurák/játokok miatt, az is tele van például agresszióval, kiírtják benne a helyi na'vi-kat, bemutatja életszerűen az emberi kapzsiságot, a kisemmizést, mégse tiltotta be senki.
  • KardosLillU
    #76
    na a dragonball az nagy érvágás volt mindenkinek és szerintem nagy butaság volt a betiltása. a szülőt kellett volna bezárni aki nem figyelt a gyerekére az meg leugrott. nem tudom talán a régi rajzfilmeknél talán volt valami más mentalitás a történetek íróiban...
  • akhork
    #75
    Tény, a Tom & Jerry tele van agresszióval, de sokkal inkább vicces formában feltűntetve mintsem véresen komolyan :) Ha jól emlékszem a dragon ball-t is azért 'szüntették be', mert valaki kiugrott a sokadik emeletről, mondván a varázsfelhő úgyis elkapja.. Hát, ilyen alapon ne sugározzanak semmit, amíg a gyerek nem tudja elkülöníteni a mesét a valóságtól..
  • KardosLillU
    #74
    Tom és Jerryről mondták régebben, hogy tele van agresszióval meg hogy a valótlanság illúzióját kelti, hogy a tepsisütővel való fejbecsapkodás után bántatlanul futnak tovább.
    hát én elég sokat néztem amíg pici voltam, nagyon szerettem és mégsem vertem el a tesóm a vasalóval:D
  • mámászítá
    #73
    Nagyon jó mesék is vannak rajta pl.: Tom és Jerry, Top Cat, Sccoby-doo.
  • jolanerika85
    #72
    Tényleg, még a gyerekek is szeretik nem csak én XD
  • mámászítá
    #71
    Én most találtam tök jó kis játékokat itt: boomerang.tv
  • jolanerika85
    #70
    Szerintem nagyon jó játékok vannak interneten amik fejlesztik a gyerek képességeit, de tény hogy oda kell figyelni
  • AgyAnnnnnna
    #69
    Szigorú felügyelet mellett akár lehet, de nem feltétlenül szükséges sztem
  • mámászítá
    #68
    A számítógép nálunk még 1-2 év, de már most érdekli, remélem nem lesz függő !
  • jhetedikj
    #67
    Most ezeket végig olvastam, hát nem egyszerű ez és ilyen kis gyerek mennyit nézzen tv-t egy nap? Számítógéphez oda lehet engedni ilyen 5-8 éveseket?
  • rammfan
    #66
    Sziasztok!
    Én nem szülő vagyok, hanem nagybácsi. Van egy 10 éves unokaöcsém, akit meg akarok lepni a névnapjára két belépővel a Cirque du Soleil előadására. De kicsit félek attól, hogy a hanghatásoktól, fényhatásoktól megijedne. Mondjuk itt a fórumban felsorolt meséktől (mámászítá azt hiszem, te a Nyomira gondoltál:D katasztrófálisan buta mese), Harry Potter, Transformers...stb nem fél, nem álmodik rosszat, Ti mit ajánlanátok? Megvegyem, ne vegyem...gyorsan kellene dönteni, ki tudja meddig lehet rá jegyet kapni.
  • AgyAnnnnnna
    #65
    Igen, meg a régi mesék is azért tanulságosak voltak, mint pl. Magyar Népmeséket érdemes megnézetni a gyerekekkel néha, legyen valami hagyomány, meg tartalom
  • mámászítá
    #64
    A Micimackót én is nagyon szerettem és a gyerekemmel is megnézettem. A Cartoonon van még valami tengeres rajzfilm, na az még borzasztó.
  • marosiviki
    #63
    Valóban ezek az ismert mesecsatornák borzasztóak :S sőt egyenesen ijesztőek. Tudom nem annyira választás kérdése, hogy ki milyen meseadót fog, de meg kell próbálni kiválogatni a gyereknek valókat és nem csak hagyni hogy nézze.
    Amit esetleg javasolni tudok, dvd-n mesfilmeket venni, akkor tényleg te szabod meg, hogy mi menjen: 5éveseknek nem is tudom mi lenne a legideálisabb, de a Bob, a mester; Thomas; Pingu; Kisvakond; Micimackó; Kis piros traktor; az a mentőhajós.. ; Szezám utca; Barni a dinoszaurusz - ezek nagyon jók.
  • AgyAnnnnnna
    #62
    Igen, van az a boci és pipi... Hát az még egy elmebeteg szar...
    Akkor már minimaxon sokkal jobbak mennek pl
  • mámászítá
    #61
    A Cartoonon olyan mesék mennék, hogy csak néztem. Annyira szánalmas, semmi mondanivalója nincs és teljesen idióta az egész.
  • AgyAnnnnnna
    #60
    Igen értem, de azért mesék közt is manapság olyanok vannak, hogy tátva marad az ember szája tőle, pl. Cartoonon egykét dolog elég beteges...
  • marosiviki
    #59
    Például a korhatáros filmeket nem, a 12évesnek valót sem engedném 5évesnek.
    Az én unokaöcsém 3,5 éves és ő mesecsatornát is csak a JimJamet szokta nézni, mert az tényleg a kicsiknek szól, mármár bárgyúnak tűnő, de nagyon jó meséket vetít, és látom a kissrácon, hogy sokmindent tanul is belőlük, énekeket, mondókákat, az állatokról infókat.. néha még az anyja is meglepődik.
    Ha meg mégis erőszakoskodik, hogy megnézne valamit, akkor mindenképp legyen ott vele szülő, hogy el tudja magyarázni, hogy miről van szó, megnyugtatni, vagy esetleg felajánlani, hogy keressenek valami nyugisabb műsort..
  • mámászítá
    #58
    A lányom csak nálam nézheti a tévét. Sajnos manapság túl sok az erőszak a tévében, szinte a csapból is vér folyik.
  • AgyAnnnnnna
    #57
    Szerintetek egy 5 éves gyereknek mennyire lenne szabad tévéznie? Nem igazán tudom, hogy mit engedjek neki nézni és mit nem...
  • jhetedikj
    #56
    Egy 14 éves lányhoz milyen tanácsot tudtok adni, mennyire legyen vele szigorú az ember?

    Nem a gyerekem én az unokatesója vagyok, csak azért kérdezem mert mostanában elég rossz társaságba keveredik.
  • paszulypisztoly
    #55
    Ők ennél azért finomabban vázolják a fel a dolgokat. De tény, hogy nagyon hasznos.
  • Szegedi P
    #54
    Hát, választhat a szülő dr. Csernus féle 'Meg kell mondjam, hogy maga egy pöcs'tanácsadót is ha akar :)
  • jancso22
    #53
    úgy tűnik hogy akkor ez jó:) emellett lehet hogy kevés a jó
  • Szegedi P
    #52
    érdekes, barátnőmék pont EZEN voltak :D kicsi a világ.. vagy kevés a jó 'szülőnevelő' tréning?
  • paszulypisztoly
    #51
    Hidd el nekem létezhetnek jobb megoldások is, mint szobafogság meg egyébhülyeségek. Ráadásul nem mindenkinél lehetőség a zsebpénz megvonása és hasonlók.
    Hogy így bünteted a gyereked az nem feltétlen jelent hosszútávra megoldást. Míg akár tréningeken jobb megoldásokat is találhatsz. (6.-án és 10.-én ingyenes) vagy fel vedd velük fórumon a kapcsolatot, semmibe nem fáj.

    Az oldalukon többet is megtudhatsz. http://szuloimuhely.hu/
  • jancso22
    #50
    nos gondolom pont hogy ilyen helyzetekre tud tanácsot adni. elég hétköznapi szituációk amiket leírtál és ők nem ma jöttek le a falvédőről.és lehet hogy az általad említett megtorló intézkedéseken felül valami ötletesebbet is tud ajánlani
  • magenta point
    #49
    Milyen tanácsot már ne is haragudj? Tud nekem arra választ adni, mit csináljak a 12 éves fiammal ha fogja magát és bevonul a szobába és egy szót sem szól? Vagy azzal, hogy ha esetleg felhív az osztályfőnök, hogy a fiam csúnyán káromkodott az órán?
    Leülök vele elbeszélgetek. Ha elsőre nem hat, akkor zsebpénz megvonás, szobafogság. Ilyenek...
  • Szegedi P
    #48
    egyik barátnőm volt egyszer egy hasonló tréningen. Azt mondta, az tettszett benne neki a legjobban, hogy találkozott olyan szülőkkel akiknek szinte konkrétan ugyanaz volt a problémájuk, pedig tényleg azt hitte hogy 'ezzel' biztos egyedül lesz, hát nem ám :D
  • natihorv
    #47
    hmm és mikor vannak ezek a kurzusok nem tudod? milyen hosszúak...mert munkával is össze kéne egyeztetni...meg hányan vannak ezeken? valami bővebb infó?
  • paszulypisztoly
    #46
    Én nem vagyok a pofonok és az erőszak híve. :) Ezt még olvasni is rossz.
    A szülői műhelyesek konkrétan segítséget és tanácsokat adnak szülőknek, hogy hogyan neveljék gyerekeiket, ha esetleg nem bírnának velük vagy bármilyen probléma lenne velük esetleg köztük. Ezeket kurzusok keretében teszi.