276
Amikor az érzékszerveid becsapnak...vagy mégsem?!
  • Csirke4
    #75
    Utasszállítók?
  • Wing Rockling
    #74
    Nekem sok ismétlődő álmom volt eddig, a legérdekesebb az volt amikor feküdtem egy ágyon, egyszerűen nem bírtam felkelni onnan, és egy lila fejű asszony ütött engem folyamatosan, aki nagyon csúnya volt, és hiába takartam el a szemem vagy csuktam be, még mindig láttam őt, aki közben nevetett. Aztán egy idő után kiugrottam az ágyból és egy óriási vörös függöny mögé rohantam, ott volt egy keskeny út, a szélén katonák álltak pajzzsal és karddal. Amikor elértem az úton egy bizonyos pontig, mindig felébredtem. VAgy 8-9 éves lehettem amikor egy hónapon keresztül mindig ezt álmodtam.
  • angello
    #73
    ezüst a színe és nem hasonlít semmire és mindig kettő van belőle ,aztán átrepülnek fölöttem és az eggyik lezuhan
  • Csirke4
    #72
    Milyen gépre hasonlítanak?
  • Csirke4
    #71
    Én csak egyszer álmodtam leeső repülőről pedig reptértől nem messze lakok (ferihegy) és most is itt búg a fejem fölött :)
  • angello
    #70
    nem ,akkor nem lenne furcsa
  • Csirke4
    #69
    És nem néztél előtte filmet?
  • angello
    #68
    semmi ilyesmi
  • Csirke4
    #67
    Forgalmas út,vonat?
  • angello
    #66
    nem
  • Csirke4
    #65
    Repülőtér közelében laksz?
  • Csirke4
    #64
    Ha csempével csinálod eltűnik a fuga :)
  • Csirke4
    #63
    Ja ez nekem is tetszik!
    Olyan mint amikor a vízesést nézed aztán egy mozdulatlan pontot akkor olyan a pont mintha elindulna a vízeséssel ellentétes irányba!
    Azért van mert a mozgást érzékelő sejtek elfáradnak a pár másodperc múlva. Ez a ceruzás is ilyen lehet .
    Vagy csak nő a vakfoltod :D
  • angello
    #62
    az nekem nem megy
  • Wing Rockling
    #61
    Elég érdekes dolog az is, ezt bármikor meg tudom csinálni: leteszek valamit az asztalra, például egy ceruzát. néhány centivel a ceruza melletti pontot nézem az asztalon, de közben mégis a cerkára koncentrálok, anélkül hogy a szemem megmozdulna. Olyankor lassan elkezd halványodni a tárgy, aztán eltűnik, és nem látom ott a ceruzát, de alatta látom az asztalt. Ez valószínüleg csak egy érzéki csalódás, de azért tetszik.
  • angello
    #60
    igen de ezek nagyobbak és baszott lassan és hangosan repülnek
    már vagy 10x -er álmodtam ugyanazt franc se tudja mit jelent
    nem is szeretem a repülöket
  • Csirke4
    #59
    Vannak gépek amik a tetejükön űrsiklót visznek.
  • Csirke4
    #58
    "Mintha valami megrázott volna ezektől szoktam parázni.
    "
    Jaja ez velem is megtörtént olyan érzés mintha zuhannék néha. És nem tudtam hogy micsoda azt kaptam egy könyvet az agyról abban benne volt hogy amikor elalszol érezhetsz ilyet ezért megrándul a tested! :D
  • Wing Rockling
    #57
    Az értelmes, tanult ember azért nem hisz benne, mert ezt tanítják mindenütt, még az iskolában is, legyél kritikus, ne higgy senkinek amíg be nem tudja bizonyítani kézzelfogható dolgokkal. Aki ezt a világot elzárja magától, nem is fog furcsa dolgokat tapasztalni. A túlvilágról minden ember kapja az ilyesmi ajándékokat, van aki él vele, van aki nem. Sokan azt mondják hogy a gondolatátvitel is hülyeség, de lehet hogy 20 év múlva már általános dolog lesz, lásd: Nemrég felfedezték az atomfizikusok, hogy az elektronok képesek villanásszerűen vándorolni egyik elektronhéjról a másikra, nincs sebességük, egyszerűen csak egyik helyről a másikra villannak. A gondolatok közlekedése is hasonló lehet, vagy éppen ez lesz a teleportáció alapja. Mindent meg lehetne magyarázni tudománnyal, de nem vagyunk elég fejlettek hozzá. Az étertest, az asztrális sík, stb... Sokan olyan hülyeségnek tartják mint az ősemberek az acélt. Pedig lehet hogy létezik halál utáni élet is, lehet hogy nem. Ha mégis létezik, érdekes lehet amint a kritikusok szája tátva marad miután meghaltak. :DD
  • angello
    #56
    én mindig hatalmas repülőkröl álmodok amik hihetetlenül nagyok
    és valamit cipelnek a tetejükön és kurva hangosak aztán
    az eggyik mindig lezuhan remélem nem egy jövőbeli szerencsétlenség hehe
  • Wing Rockling
    #55
    Pont tegnap volt, félálomszerű állapotban, és érdekes volt: Rendesen tudtam hogy én ott fekszek az ágyban, tehát a tudatom megvolt, de ezalatt repültem. Nagyon magasan és gyorsan, alattam erdő. Ha leszálltam a sűrű erdőbe a fák közé, éreztem mintha minden összeszűkülne és szorítana. Aztán ha vissza felrepültem, minden kitágult, de az nagyon kellemes érzés volt. Az volt az érdekes hogy kinyitottam a szememet és megint ott voltam a szobában, aztán ha lecsuktam, repülhettem tovább.
  • CaviaR
    #54
    Mondhatjuk földhözragadt gondolkodásnak is ha így jobban tetszik.

    De szerintem olyan dolgokban hinni amik nincsenek, primitív gondolkodásra vallanak. Pl középkorban boszorkányokat égettek, mert hittek a mágiában és a természet fölötti képességekben. Vagy ugorjunk Nostradamus korába. Megjósolta a jövőt? Ugyan már.
    De sajnos még ma is vannak nagyon primitív emberek. Itt vannak nekünk pl az arab terroristák. Nők, férfiak feláldozzák életüket, mert Allah úgy kívánja. Persze ezt is csak egy másik ember mondja nekik, aki ki tudja használni az emberi butaságot. De még csak olyan messzire sem kell menni. Kicsiny hazánkból is tudunk példát hozni. Cigányasszonyok, illetve nem cigányasszonyok megmondják a jövődet jópénzért, kártyából jósolnak, vagy éppen elátkoznak, stb. Azt észrevettétek, h ilyenekhez csak a (ránézésre is megállapíthatóan) primitív emberek mennek el, és hisznek benne. Értelmes, tanult ember nem hisz az ilyenekben, nyílván nem ok nélkül.
  • macilaci123
    #53
    Jó az anyag? :-)
  • magus
    #52
    caviar: egy kicsit földhözragadt gondolkodasu vagy...

    Amugy nem szeretem ezeket olvasgatni, nem tudom, sok dolog miatt van ez, de amit olvasok, vagy latok, vagy elkepzelem, hogy meg fog tortenni velem, az meg is fog almomban, vagy epp oh, szabad elmevel... Ez neha elofordul...
    en csak egy macskat lattam 3x figyelni a felkanyarodo utcakban, de semmi ilyen kulonos...
  • Random_
    #51
    Én mikor külön lakásba költöztem (panel) ahol mindent hallani a vékony falak miatt egy éjszaka arra ébredtem, hogy egy nő torkaszakadtából sikít mintha az életét akarnák elvenni. Nagyon megijedtem de mire felültem álmomból addigra elált a hang és nem hallottam semmi többet. Lehet, hogy egy álom volt, de olyan valósnak tűnt.
  • Random_
    #50
    Ha már rémálom nekem volt egy emlékezetes álmom amikro egy gyilkos el akart kapni valami borzaszó arcú és amikor felijedtem éjszaka megynyugodtam próbáltam újra elaludni, de ugyanaz a kép jött be elöttem. Miután ittam jártam a lakásban akkor is lefekvéskor visszajött. Órák teltek el mire el tudtam aludni talán bekapcsoltam a TV-t is hogy elterelje a figyelmem.

    Vol olyan, hogy egy félbemaradt álmom folytatódott fél, háromnegyed év múlva és emlékeztem az álomra amikor folytatódott azonnal.
  • dieselG
    #49
    "Időnként olyan dolog fordul elő velem, hogy ha lefekszek aludni ritkán, de néha összerándul az egész testem. Mintha valami megrázott volna ezektől szoktam parázni."

    Ez nálam párszor előfordult már ilyen, de legtöbbször álmok kiséretében, például, hogy szaladok az utcán, hirtelen megbotlok, és utána majd kiesem az ágyból, olyan nagyot ugrik a lábam. De a legparázósabb az volt, amikor több mint 5éve, mikor alig hunytam le a szemem, hirtelen azt éreztem hogy valaki mintha teljes erőből megrúgta volna az ágyamat, ezáltal kurva nagyot rándult össze a testem.. mondanom se kellett, hetekig képtelen voltam rendesen aludni ezután.
  • CaviaR
    #48
  • ShaiHulud
    #47
  • FtranX
    #46
    Itt felvetődött, hogy ezek a képzelgések/látomások esetleg "természet fölötti" erők megnyilvánulásai. Azonban szerintem teljesen felesleges ilyen magyarázatokat keresni, hiszen tudjuk, hogy a realitás sokszor jócskán elüthet attól, amit mi érzékelünk.
    Amit mi érzékelünk az csak egy az agyunkban keletkező kép, ami korántsem a valóság objektív tükörképe. Befolyásolhatják az emlékeink, a hangulatunk, és egyéb dolgok. De erről egy pszichológus vagy egy pszichiáter biztos többet tudna mondani.
  • CaviaR
    #45






    Srácok egy fehér farkas épp az asztalra felrakott lábamat bámulja. Itt a monitoron!!! Ti is látjátok?????
  • FtranX
    #44
    ja olyan is van, hogy éjszaka felébred az ember (teljesen tudatánál van), de a mozgásért felelős agyi területek nem "ébrednek fel". Ilyenkor az ember teljesen bénának érzi magát, meg sem tud mozdulni. érdekes élmény
  • The Garrett
    #43
    Minden masodik thriller/horrorba ezt erzik akkor biztos van benne valami. :D

    Erre jo pelda amit regen leirtam a paranormalisos topikba, hogy anyam aztmondta d.u. olyan erzese volt mintha egesz nap kovette volna valaki, erezte a jelenletet stb.
    NAmost este nemmertem utanna lemenni a garazsba mert mar en is "ereztem". ennyi .
  • ShaiHulud
    #42
    hehe:DD rakerdeztem parsor amikor beszlet errol hogy most szivat vagy mi?:D de mondta hogy tok komoly...szal nem hinnem csak ezert hozta volna fel a temat..raadasul goze nem volt arrol hogy erdekelne ez a tema...

    Cat: miert kene ezert a neurologoushoz fordulnia? foleg a fahej szag miatT? mert hallotttal errol vmit ? ha igen osszd meg jo gyorsan!:D
  • GregSB
    #41
    "de teljesen természetes, ahogy az ébredéskori bénulás is, amikor is a visszakapcsolás nem sikerül tökéletesen elsőre :)"

    Ez velem már rengetegszer előfordult, és 2x-3x sajnos rémálom kíséretében. Nem kívánom senkinek, nem egy kellemes érzés. Az egyik pl. olyan volt, hogy álmomban rámtámadt egy kutya, letepert a földre és elkezdte harapni a hasamat/mellkasomat. Abban a pillanatban amikor letepert kinyílt a szemem, a szobámat láttam magam körül, de mozdulni nem tudtam, a rémálom viszont folytatódott tovább. A kutyát már nem láttam, viszont éreztem hogy rajtam van. Rendesen fájt a hasam környéke! Kb 5 percre rá (bár ilyenkor nehéz időt meghatározni) sikerült "beindítani az izmaimat", felültem, és mintha semmi nem történt volna velem, teljesen jól éreztem magamat...



  • The Garrett
    #40
    jah ez ment #1 re.
  • The Garrett
    #39
    Hehe 180° ban eltérő megközelítés:
    Nemleht hogy csak azért állt elő ezzel a szöveggel, hogy kicsit beszélgethessen veled? :)
    Mint itt is kiderül érdekel a téma, gondolom erre ő is rájött, hisz ismer...

    Ez a fahejas meg farkaslátós mese rengeteg filmben előfordult már... :)
  • Dzsini
    #38
    kifejtenéd ezt bővebben is? mert ez így nem valami megalapozott véleménynek tűnik...
  • Cat #37
    menjen el neurologushoz, ez komoly
    különösen a fahéjszerü illat érzése miatt mondom
  • Gladiator
    #36
    én régen előre láttam a dolgokat pár másodperccel. de tök komolyan. mentem pl. bringával, volt előttem egy nem belátható kanyar, és tudtam, hogy jönni fog a busz (nem a menetrendből, meg nem is hangról), csak éreztem, és 1-2 mp múlva kikanyarodott a busz, le is fékesztem, úgy megijedtem. meg ültem az ablakban, néztem az utat, hallom, hogy jön egy kocsi. na, mondom ez egy fehér kocsi lesz, és fehér volt. vagy éreztem, hogy vmi fog történni a virággal a vázában a tv mellett, ránézek, 1-2 mp és az összes szirmát egyszerre ledobta. félelmetes volt.