276
Amikor az érzékszerveid becsapnak...vagy mégsem?!
  • ShaiHulud
    #1
    szoval...lenne egy olyan kerdesem hatha itt talalok valaszt..egy baratnom meselte hogy eleteben eddig mar ketszer tortent vele olyan, hogy csak ugy az utca kozepen latott egy feher farkast ahogy nezett ra...es tisztan ki tudta venni, nem keverte ossze semmivel...a fakras csak allt ott es bamult...ez mi lehet? van valami misztikus vagy barmilyen jelentosege hogy pont feher farkas?

    aztan a masik hogy az mitol van hogy gyakran erez edeskes fahej szeru illatot? mindenfele helyen...ucan, otthon, buszon...barhol...az O tipje hogy talan a lelek szaga es azt erzi...fene se tudja.

    szal remelem valaki tud valami okosat mondani, mert probaltam ennek utana jarni, de nem igazan jartam sikerrel.
    Nem konstruktiv hozzaszolasoktol kimeljetek pliz. koszi elore is.
  • ShaiHulud
    #2
    jah es nem drogos...mielott valaki ezzel jonne:)
  • FtranX
    #3
    Hát az emberrel bizony néha játszik a képzelete.

    Velem olyan fordult elő, hogy mentem az utcán, rápillantottam egy kb. 200 méterre lévő autó hátuljára és hirtelen mintha óriási sebességgel száguldottam volna felé.

    Kiskoromból pedig tisztán emlékszem, hogy éjszaka láttam egy barna, szőrös majomszerű lényt (dadunak hívtam) a függöny mögé bebújni. (azután sok évig nem mertem egyedül aludni)
  • nemcsakfeel
    #4
    Ez természetes lehet bizonyos korban..
    Nekem is volt ilyen pl: hogy megyek az utcán, utána szünet, és egy fél km el előrébb jártam..
    Ilyen külső lényeket még nem képzelődtem, mindíg csak egoista módon magammal foglalkoztam :D
  • FREAK
    #5
    hm, mondaná erre Tertovan :)

    mennyi idős az illető?
  • hen-tes
    #6
    háát.. vagy egy fehérfarkasszuka az illető, vagy csak fáradt.. sokat dolgozik => képzelődik
    bár sok minden okozhat ilyesmit..
    a lélek meg finom lehet ;)
  • CaviaR
    #7
    Háth szerintem ezek nem normális dolgok. :(
    Nem azért mert velem még nem fordult elő, hanem azért mert ha tiszta a tudatod nem láthatsz olyan dolgokat ami nincs ott. És pont.
    Mondjuk én szoktam füvezni és csak akkor látok tisztán és egyértelműen dolgokat amik nincsenek valójában ott. Ez viszont csakis olyan állapotban fordulhat elő, ha egy olyan anyag jut a szervezetbe, ami a tudatos gondolkodást befolyásolja (pl THC, vagy nagyobb mennyiségű alkohol).
    Egészséges szervezetben nem fordulhat elő ilyen anyag, illetve nem termel ilyet. Ergo ez egy betegség, vagy annak szövődménye is lehet. Vagy talán a mindennapi stressz...
  • Random_
    #8
    Az én ilyen szőrös nagy rémem bumbus volt, de azért tudtam egyedül aludni csak éjszaka mikor felébredtem akkor paráztam.

    Amúgy én azt veszem időnként észre, hogy bizonyos eseményeket már egyszer átéltem vagy tudom mi a kimenetelük előre. Volt olyan, hogy tisztán emlékeztem ré, hogy hónapokkal korábban megálmodtam és pontosan úgy történt ahogy az álmomban szóról szóra. Azóta fokozottan figyelek azon álmaimra melyek a valósághoz közeliek mert bármikor megtörténhet. Eddig 3 ilyen eset volt, hogy megálmodtam előre valamit kb. 3-4 hónapra rá meg is történt.
  • Dzsini
    #9
    " ha tiszta a tudatod nem láthatsz olyan dolgokat ami nincs ott "
    tudod ott kezdődik a dolog, hogy mi az hogy "nincs ott"? - ha látod, ott van, hiszen azért látod. ha nem lenne ott, akkor nem látnád - erről szól a látás. nem tudod semmiről meghatározni igazán, hogy érzékcsalódás-e vagy sem :)
  • Crokin
    #10

    "Egészséges szervezetben nem fordulhat elő ilyen anyag, illetve nem termel ilyet."

    Hát, az agy elég érdekes dolgokra képes. Hidd el, hogy tud termelni nagyon is durva cuccokat.


  • dieselG
    #11
    Én is gyakran érzek ilyen édeskés fahéjszerű illatot kiskorom óta, bár jóideje nem fordul elő ez velem. Mindig más és más környezetben érzem meg ezt az illatot, többször is kérdeztem meg másoktól, h ők is érzik-e de nem.. Mint mindenkinek, nekem is előfordul déja vu érzésem, csak az átélt élmények csak 1-2percig tart. Valamikor még a nyáron, megálmodtam azt, hogy beszélgetek a koliban 2 ismeretlen emberrel, bár éreztem vmiért, hogy nagyon jól is ismerjük egymást. Na azok, a múlt héten kiderült, 12éve nem látott volt óvodatársaim voltak, akik most a szobatársaim, vmint az új sulimban évfolyamtársaim. Álmomban nemismertem meg őket, de a múltheti beszélgetés során észrevettem, hogy ugyanabban a helyzetben, ugyanolyan környezetben beszélgetek velük, mint álmomban, és rájöttem, hogy éppen a 12éve nemlátott jó barátaimat álmodtam meg előre, és tökre ugyanúgy néztek ki, mint a nemrégi beszélgetés során. Ezt de jól kifejtettem :) Mindenesetre nagyon megijedtem ettől a jelenségtől.. el is mondtam nekik, mondták h előfordul :)
  • dieselG
    #12
    tart = tartanak
  • The Garrett
    #13
    cseréljetek parfümöt? :)
  • The Garrett
    #14
    Vagy ne nézzétek az X-akták -The Shadow epizódját :D
  • CaviaR
    #15
    "ha látod, ott van, hiszen azért látod. ha nem lenne ott, akkor nem látnád"

    Ez viszont csak a tiszta tudattal látottakra vonatkozik. Ha ott van: látod, ha nincs: nem látod. Logikus. De ha vmi gáz van az ember fejével olyat is lát ami fizikailag nincs ott, és más ember azt nem látja.
    Pl mit keresne egy szelíd fehér farkas a város közepén? Aztán pedig eltűnik. Ez nem történhet meg, tehát képzelődés és nem a köznapi értelemben vett látás.
  • CaviaR
    #16
    Jaja van ilyen. Pl vannak a beképzelt betegségek is. De még komolyabb dolog h vannak olyan erős tudattal rendelkező "mesterek", hogy erősen beképzeli, hogy megégett a keze, és ténylegesen megjelennek rajta az égési sérülést kísérő sebek, hegek stb. Az elék derék dolog. :)
  • ShaiHulud
    #17
    18 eves de korabban tortent vele 16-17 evesen,szoval nem attol lehet hogy jaj de stresszes volt:) es azota nem tortent ilyen szal nem hinnem hogy egeszsegugyi problema volt...majd kifaggatom reszletesebben, ha beszelek vele.Bar ezt is felve mondta el, nehogy hulyenek nezzem:)de en nem vagyok olyan ;)
    Szoval akkor az edeskes szag masnal is elofodul,akkor ez valami lehet szvsz...
  • Dzsini
    #18
    azért, mert valami szerinted "nem történhet meg"... az már nincs is? :) bocsi a kötözködésért, de ez így meglehetősen földhözragadt gondolkodás.
    a "fizikailag nincs ott"-ot meg honnan tudhatnád? bármelyik érzékszerved becsapható könnyedén, és mások szemével meg nem látsz, ráadásul azok se jobbak vagy rosszabbak a tiednél. szóval nehéz dolog az ilyet meghatározni, vagy egyáltalán bármilyen módon mérni. (plusz nehéz a 'tiszta tudat' kifejezést meghatározni onnantól kezdve, hogy folyamatosan termel módosító anyagokat minden szervezet)

    na mindegy, nem kötözködni akarok, csak rávilágítani, hogy nem olyan egyszerű ez, hogy "van" vagy "nincs", és hogy "beteg" vagy "egészséges"
  • ShaiHulud
    #19
    hat igen ebben teljesen egyetertek...nem feltetlen latunk olyan dolgokat amik valojaan ott lehetnek...es lehet van aki eppen bizonyos korulmenyek kozott megpillantja azokat...ugye az emberi szem alapbol nem lat minden fenyhullamhoszt tehat pl ha teszem azt van egy targy ami elnyel minden olyan fenyhullamot ami az emberi szem szamara lathato es csak olyan fenyhullamot ver viszza amit nem ...akkor ugye elvileg azt nem latjuk ott?:D vagy egy nagy feketeseget latunk?:)
  • Random_
    #20
    Pontosan igazad van. Erre tipikusan jó példa a délibáb amit sokszor úgy tűnik vizes tócsa az úton holott csak érzéki csalódás.

    Amúgy olykor előfordul velem gép elött, hogy hirtelen a billentyűzet előre hátra mozog a szemem elött. Mintha én nézném közelebbről majd újra messziről. Ez előfordult akkor is ha nem votlam kimerül szellemileg.

    Az érzékszerveink gyakran megviccelhetnek.
    Faterom más fiatal kora óta nem érez se szagot se illatot de mégis néha beugrik neki valam illat amit akkor én ne érzek. Vele előforult olyan is, hogy álmában úgy érezte mintha elhagyta volna a lelke a testét. Persze ő jobban hisz az ilyen misztikus dolgokban és ez is közrejátszhat.

    Egy maximálisan realista gyakorlatias ember nem fog ilyeneket érzékelni.

    Volt olyan, hogy előző lakásunkban időnként minden ok nélkül kinyílt az előszoba ajtó pedig nem volt huzat és csukva is volt az ajtó, amikor ezt egyre jobban figyeltük el kezdtünk gyanakodni szellemre mert elötte nem sokkal halt meg ez egyik szomszéd aki nem kedvelt minket.

    Időnként olyan dolog fordul elő velem, hogy ha lefekszek aludni ritkán, de néha összerándul az egész testem. Mintha valami megrázott volna ezektől szoktam parázni.

    Egyik kolleganőm nagyon hisz a szellemekben és őrangyalokban és ő azt szokta mondani, hogy olyankor valami szellem tevékenykedik körülöttem. Álítólag ő lát gonosz szellemeket is.

    Ezek elég meredek dolgok és aki nem hisz benne soha nem is fog aki meg hisz benne az mindenbe bele tudja magyarázni a földöntúli és szellemes dolgokat.
  • CaviaR
    #21
    Pontosan.
    -Ami nem történhet meg az vagy a képzelet játéka, vagy hazugság.
    -Amit nem lehet tudományosan vagy bárhogy bizonyítani, az nincs.
    -Amit nem látok az nincs ott, és ami nincs ott azt nem is láthatom.
    Persze vannak kivételek amikor igen, de olyankor sosem voltam teljesen tudatomnál. :)
  • ShaiHulud
    #22
    "-Amit nem lehet tudományosan vagy bárhogy bizonyítani, az nincs."

    na varjal csak...aze ez nem teljesne igy van ha a jelent nezzuk...mert ugye regen amig nem bizonyitttak a radiohullamokat addig nem is tudtak vannak...pedig amr akkor voltak...es ez csak egy pelda...

    honann tudod hogy 10 ev mulva nem bizonyitja be valaki hogy valojaban amit latunk az nem is ugy van...vagy ilyesmi
  • Dzsini
    #23
    Caviar: történt már veled valaha olyasmi, amit nem tudtál megmagyarázni? (mondjuk a 'nem voltam teljesen tudatomnál' köpennyel letakarni) :)) onnantól megroggyan a hited a "nem lehet tudományosan bizonyítani akkor nincs" elvben :)

    tudod régen azt mondták, hogy nem történhet meg az, hogy valaha emberek repülni fognak, vagy hogy vasból készítenek hajót és az nem süllyed el... akkor ma minden repcsi és hajó a képzelet játéka vagy hazugság? :))) (az egyéb tudományos mókákról nem is beszélve, és nem tudhatod, hogy mi mindent nem tudunk ma még. igenis elképzelhető hogy azok a fehér farkasok a város közepén ott vannak, és csak az adott személy látja őket, és mondjuk 30 év múlva természetes tudományos bizonyíték lesz rá)
  • Random_
    #24
    Igen ilyen a DNS felfedezése is vagy az atomot alkotó elemi részecskék.

    Hallottam olyan elképzelést, hogy agyuk nagyon kicsi százalékát használjuk csak. Előfordulhat, hogy agyunk nem használt részeivel érzékelhetünk nem mindennapi dolgokat is melyek jelen vannak közöttünk.
  • ShaiHulud
    #25
    nah meg honnan tudod azt amikor mesz az utcan es ott setalgat sok ember, hogy esetleg nem mind elo ember! ki tudja lehet vannak orangyalok vagy ilyen szellemek vagy barmi..es pont farkas alakban vigyaz ra vagy figyeli ot...bar azt mondta nem volt semmi rossz erzes amikor latta...
  • ShaiHulud
    #26
    amugy itt egy erdekes link..a pont hu ban lattam:

    erzekszervek probaja
  • cSuwwi
    #27
    Időnként olyan dolog fordul elő velem, hogy ha lefekszek aludni ritkán, de néha összerándul az egész testem. Mintha valami megrázott volna ezektől szoktam parázni.

    Egyik kolleganőm nagyon hisz a szellemekben és őrangyalokban és ő azt szokta mondani, hogy olyankor valami szellem tevékenykedik körülöttem. Álítólag ő lát gonosz szellemeket is.


    Nálam gyakran előfordul, hogy hirtelen összerándul a testem, de nem hinném, hogy köze lenne szellemekhez.
    Egész nap egy fasza kis 60Hz-es monitort bámulok, időnként már elhomályosodik a tekintetem is.
    Pár hónapja 1 hétig be sem kapcsoltam a gépet, akkor nem volt semmi ilyen bajom...
  • FREAK
    #28
    "Amit nem lehet tudományosan vagy bárhogy bizonyítani, az nincs"

    Ja, de mi van azokkal a földön élő lényekkel, amikkel még nem is találkoztunk, nem is beszélve más bolygók élőlényeiről? Ne indulj ki abból, hogy mindent tudunk, mert a mindenhez képest az ember tudása úgy kb. alulról közelíti a gyök nullát.....
  • Dzsini
    #29
    Freak: azok nem léteznek, hiszen a mai tudomány nem tudja őket bizonyítani. (én meg nem hiszem el, hogy a Föld gömbölyű)

    ja, az elalváskori rándulás-érzet általános, az attól van, hogy amikor álmodni kezdesz elméletileg az agy lekapcsolja a mozgató-idegeket az agyról, hogy az álmodban tett mozdulataid ne menjenek át a testedbe. (ez nem mindig sikerül - lásd az álmában futkározó kutyakölyök, alvajárás, stb stb) - és ez a lekapcsolás az, ami egy ilyen rándulás-érzetet kelt, és néha fel is ébred rá az épp elaludni készülő. kellemetlen érzés, de teljesen természetes, ahogy az ébredéskori bénulás is, amikor is a visszakapcsolás nem sikerül tökéletesen elsőre :)
  • ShaiHulud
    #30
    ez csak ilyen "idegrangas" velemis gyakran megesik, amikor mar kezdenel elaludni es mar felalomba vagyok, ilyenkro gyakran tarsul ehez a randulashoz egy olyan erzes mintha egy boton csusztam volna meg, haverjaimnak is szokott ez lenni es ugyanugy boton csusznak meg:) es akkor ilyen reflex szeruen razkodsz meg. na most az mas kerdes hogy vajon azert razkodsz meg mert azt hiszed megcsusztal, vagy azert hiszed azt ,hogy megcsuszol mert osszerazkodsz.:)
  • Dzsini
    #31
    ami a legszebb az, hogy semmiféle valódi rázkódás nem történik igazából, csak legfeljebb utána, amikor "vissza"rántod magad. de a leesés-megcsúszáshoz tartozó mozdulat nem vezérlődik ki, csak a felébredés utána visszrántás :) az se mindig (jól tesztelhető, ha valakivel együtt alszol, az észre se veszi, pedig te úgy érzed, hogy hatalmasat ugrottál :) )
  • cSuwwi
    #32
    ha történik valami külső környezeti behatás, pl. leesik egy könyv, és puffan egyet, vagy becsapja a szél az ajtót, akkor ha éppen álmodom, az bekerül az álmomba.

    pl. érzem, hogy zuhanok... és valóban lefordultam az ágyról. :/
  • Dzsini
    #33
    az álmodásba beleépített érzetek egy egész külön kategória :) meg az "odabent" tapasztalt idő-érzék is. van, hogy 1-2 perc külső időben napok telnek el ott, de pl. azt is tapasztalta már szerintem mindenki, hogy egy leeső könyv puffanását álmodva egészen hosszú előtörténete volt... pedig honnan "tudhatta" az álom, hogy egy puffanás lesz? vagy bejutott a puffanás-hang, és az agy gyorsan kreált elé neked egy történetet, és késleltetve "hallottad" meg a dolgot? és a végén fel is riadsz, vagyis a pár századmásodperc alatt ami a csattanás az agy késleltette a hangot számodra, csinált egy sztorit, és csattant a végén, hogy te felébredhess rá? :) (nem hiszem, hogy ezekre manapság lehetne egyértelmű választ adni - én nem találtam, pedig sok éve elég aktívan foglalkozom az álmodással és az álomvilággal)
  • ShaiHulud
    #34
    hehe erdekes dolgok ezek...jo lenne vhogy megfejteni ezek titkat is, mar ha egyaltalan van :)
  • Dzsini
    #35
    hát, a megfejtésnek valahol ott kellene kezdődnie, hogy teljes agytevékenységet rögzíteni és értelmezni kell. (nem csak pár hullámot ahogy most, hanem lehetőleg neuron-szinten)... és akkor csak reménykedni lehet, hogy tényleg csak biológia és kémia az egész. ettől még nagyon nagyon messze vagyunk :)
  • Gladiator
    #36
    én régen előre láttam a dolgokat pár másodperccel. de tök komolyan. mentem pl. bringával, volt előttem egy nem belátható kanyar, és tudtam, hogy jönni fog a busz (nem a menetrendből, meg nem is hangról), csak éreztem, és 1-2 mp múlva kikanyarodott a busz, le is fékesztem, úgy megijedtem. meg ültem az ablakban, néztem az utat, hallom, hogy jön egy kocsi. na, mondom ez egy fehér kocsi lesz, és fehér volt. vagy éreztem, hogy vmi fog történni a virággal a vázában a tv mellett, ránézek, 1-2 mp és az összes szirmát egyszerre ledobta. félelmetes volt.
  • Cat #37
    menjen el neurologushoz, ez komoly
    különösen a fahéjszerü illat érzése miatt mondom
  • Dzsini
    #38
    kifejtenéd ezt bővebben is? mert ez így nem valami megalapozott véleménynek tűnik...
  • The Garrett
    #39
    Hehe 180° ban eltérő megközelítés:
    Nemleht hogy csak azért állt elő ezzel a szöveggel, hogy kicsit beszélgethessen veled? :)
    Mint itt is kiderül érdekel a téma, gondolom erre ő is rájött, hisz ismer...

    Ez a fahejas meg farkaslátós mese rengeteg filmben előfordult már... :)
  • The Garrett
    #40
    jah ez ment #1 re.