41716
  • Sheltem
    #12060
    Úgy értem, hogy Meow azt írta ha alvás közben megharapnak is mehetsz a templomba másnap meggyógyulni nem csak ha harc közben. Vagy nem így van? Mostmár valaki tegye tisztába ezt(bár este úgyis elválik).
  • BEAST #12059
    persze tudom :D a medvék a legdurvábbak ... meg a vaddisznók! :D de főleg azért mert ellenük esély sincs a sneak attackra :DDD
  • Fritz Von...
    #12058
    Nmit. Mire jó a munkahely? :D
  • Fritz Von...
    #12057
    Nem. :)
  • Me0w
    #12056
    Jah, lehet kezdoknek segitseg:

    Imperial city kozeleben, a bejarati istallo mogott ha a fal mellett setalsz korbe, egy kis beugroban a tolvajceh egy kereskedoje van, nala lehet picklockot es egyeb dolgokat vasarolni, lehet a lopott dolgokat is megveszi azt nem neztem.
  • Sheltem
    #12055
    Pótold ki a felébredsz és beszaladsz a templomba gyorsan dologgal :D
  • ShaiHulud
    #12054
    en olyat akarok ami realis es nehez is:)
  • ZsZso
    #12053

    Királyság! Thx.

    Beteszem ezt is a FAQba. Ez lesz a "hosszabb változat" :)
  • Me0w
    #12052
    Az arenaban sosem masztam fel oda, bar tudtam rola, mar leirtak kulfoldi forumokon. Parszor gondoltam ra, de mindig ugy voltam vele, hogy ez nem lenne illo dolog. De egy medve nem kerget ilyen moralis csapdaba :))
  • ShaiHulud
    #12051
    noob hahaha
  • Sheltem
    #12050
    Kihagytad a templomos gyógyítást.
  • Fritz Von...
    #12049
    Ezt értem, de az nekem nem kihívás, hogy megyek és "Usagi" módon egy vágással leölök mindenkit. :)
  • ZsZso
    #12048
    Ezen nincs értelme vitázni ... úgyse tudod meggyőzni a másik oldalt ...
    Két féle álláspont létezik:

    1, Minél több realitást szeretne a játékba (itt vagy te)

    2, Vannak akik azt mondják, hogy magas szinten rohadt uncsi lenne, hogyha keresni kellene az erős ellenfeleket, és a veled szembejövő rossz bácsikat/szörnyeket 1 ütésből le tudnád csapni. Így nekik folyamatos kihívást jelent a játék (legalábbis így tekintenek rá)


    Mindkettő álláspontot meg tudom érteni, de nekem mégis az 1, az idálisabb :)
  • Me0w
    #12047
    Lehet, hogy noob megoldas, de mikor tegnap bezartam egy oblivion kaput, es ott altam torott pancellal meg 30 hpval, akkor hatbabaszott egy medve + vaddiszno es remekul befekudtem egy pafrany ala. Azert furcsa, hogy egy pokolbeli szornnyel fel tudom venni a harcot, egy koszos medve meg megol ket harapasbol :)
  • PyRex
    #12046
    Erről van szó :D
  • Sheltem
    #12045
    Ma is mi vagyunk(mármint a topic) a legnépszerűbb téma :) Kíváncsi vagyok meddig lesz ez így.
  • lazazael
    #12044
    Látom érdeklik az embereket az előző elder scrolls gamek is szal itt:
    http://www.torrentportal.com/details/400299/Elder-scrolls-I-III-Awaiting-oblivion.torrent.html?id=400299¬hing=Elder-scrolls-I-III-Awaiting-oblivion.torrent.html
    megtaláljátok őket, de már van olyan verzió is ami mind a 4 részt magába foglalja elég jól seed/leech elve mindkettő asszem.
  • ShaiHulud
    #12043
    ezert is kell orulni hogy ez singleplayer game:D
  • Fritz Von...
    #12042
    "Amit tudni illik a vámpírságról"

    Vámpírrá kétféle módon lehet válni. Egyik, ha harc közben megharapnak, a másik, ha álmodban harapnak meg.

    1. Harc: el kell kerülni, hogy sok vámpírral csatázz. Ha mégis így alakul, és megharapnak, akkor megfertőződsz egy "Porphyric Hemophylia" disease alapú kórsággal. ha nem vagy benne biztos, akkror a spell ablakban a jobb oldali (aktív) spellek között legfelül tudod megnézni, hogy meg vagy-e fertőzve. Ezt kétféle módon lehet orvosolni: cure disease potion, vagy egy városi templomban az oltárnál imádkozva (Skingardi templom tutira leszedi, oda járok...).
    SOHA ne aludj, ha megfertőztek, mert azonnal beindul a vámpírrá válási folyamat.

    2. Alvás közben: ez ellen sok mindent nem lehet tenni. Aludj lehetőleg kevésbé nyilvános helyen, például guild házakban. Ha mégis megharapnak, akkor azonnal vámpírrá válsz, hiszen alszol.

    Ha már vámpír vagy, akkor aludj minél kevesebbet. Egy alvásperiódus (akár egy órás is) 24 órát jelent a játék idejében. Tehát ha lefekszel egy órára, akkor egy fokkal elhatalmasodik rajtad a vámpír lét. Ez alvás nélkül 24 óra. Kisebb fokon még el lehet vegetálni a napon, nagyobb szinten már nem lehet kimenni az utcára. Ilyenkor meg kell várni az éjjelt, amikor mindenki alszik és vért kell inni. Ezt az alvóhoz érve tudod kiválasztani. Ha vért iszol, akkor ismét embernek nézel ki, nem hat rád a nap és szóba állnak veled. Ez 24 órán át tart, utána megint inni kell.

    Cure Vampirism:

    Ez egy quest, amit két helyen lehet megszerezni ****update kell, nem emlékszem***. A lényege, hogy Skingrad gróf felesége is vámpír (meg ő maga is), tehát hozzá kell elmenni először. Utána egy banya tudja a receptet rá, valahol Cheydinhal mellett délre. Első lépésben kell neki 5 grand soul gem, amit vagy megveszel, vagy ellopsz. Lényeg, hogy üres legyen. Második lépésben kell neki 5-6 féle gyógynövény, amit szintén meg lehet venni, vagy össze lehet lopkodni-harvestelni. Ha ezek megvannak, akkor 24 órán belül elkészíti a potiont, amit megihatsz.

    Ha ezt a questet megcsinálod, ismét normális leszel. Azonban ÚJRA MEG LEHET FERTŐZŐDNI! Ha nem akarsz vámpír lenni, mindig legyen nálad pár cure disease potion.

  • PyRex
    #12041
    Ja, persze... Más a természetben, ott nincsenek "szabályok". De ha az arénában mondjuk egy magus felteleportálna oda, ahova te nem tudsz felemmi, és onnan lődözné az áldást meg summon varázslatokat nyomna, akkor azt azért csítnek neveznéd, nem? Nem azt mondtam, hogy nem taktikázhatsz, de ez enyhén szánalmas, hogy valaki felugrik oda és kihasználja azt, hogy az npc-k nem ugranak utána és persze úgy, hogy mindez az arénában van.
  • Me0w
    #12040
    Nem en talaltam, hanem Solid Snake irta meg a #9948-ban
  • LegionarR
    #12039
    Húha, ha erre medve-elől-fára-mászás közben jöttem volna rá :)
  • PyRex
    #12038
    Én meg úgy látom, hogy rohadt nagy baromság az, hogy ha 20 szintű vagyok akkor VÉLETLENÜL sem találkozom olyan ellenféllel, akit könnyedén le lehetne verni. Ez lehet, hogy egyfelől jó, mert van kihívás, másfelől viszont ROHADTUL IREEÁLIS. Amikor normélis szerepjátékot játszottunk régen a haverokkal, abban is ugye bármikor mármivel összeakadhattunk, persze ez a km szemétségétől is függött :) De egy szónak is száz a vége: egy olyan világ, amiben nincsenek nálad jóval gyengébbek, szerintem irreális. Érted: megcsinálok 3 guildet, az arénát, a blade-et, stb... Mindenki kinyalja a seggem, Championnak hív, az utcán megállítnaka, hogy milyen izmos vagyok (LOL:)))), de ha rámtámad egy élőhalott, akkor nem tudom leverni, mert ugye harcos vagyok és varázsolni nem sokat tudok egyelőre, viszont anélkül meg 3-an ütjük a rohadékot (én + 2 guard...) és így kell neki 5 perc, mire meghal, mert az életereje folyamatosan töltődik vissza.
  • ShaiHulud
    #12037
    nem csak kizarolag steel es leatherjuk lesz meglesz ra az esely hogy lesz glass vagy daedric cuccuk is, azonkivul ez csak a bandita es marauder tipusu mobokra vonatkozik. tehat pl egy lich ugyanolyan marad.

    a mod keszito gyerek celja sem az hogy megkonyitse a jatekot, o csak realisabbra akarja tenni, hamarosan kijon az 1.0 as verzio es akkro majd neki lehet allni tesztelni es irni neki hogy mi jo mi nem jo aztan majd jonnek az uj verziok. de amugy nem attol lesz eros a mob hogy miben van szerintem (jo az hogy fur vagy glass az mar talan eszreveheto kulonbseg), mert pl magiara semmit nem ved az hogy glassban van vagy sem, fegyverzete mas kerdes:). amitol erosek lesznek ezek a human mobok az az hogy lepik a szintet veled es egyre tobb hpjuk lesz es egyre jobban kepzettek lesznek a meghatarozott skillekben es ahogy elerik ok is az expert + master rangokat azokban ugyanugy megkapjak a perkeket. tehat en nem erzem azt hogy sokkal gyengebbek lennenek tole az a ket fele human tipus, de ha jelentosen azok lesznek akkor hidd el lesz ra megoldas. a lenyeg hogy "hiheto" legyen ez a jatek es ne mindenki hero legyen alapbol.
  • ZsZso
    #12036
    A medve a való életben tud fára mászni, nem ?! :)
  • LegionarR
    #12035
    Mellesleg észrevettem hogy nem mindíg jók a sziklák se menedéknek, mert a kis szemetek néha fel tudnak rá jutni :)
  • BEAST #12034
    én DB cuccokat hordok , tetszik is , meg szeretem a statjait :) ... meg a többi light armor olyan furán nézne ki egy lopakodó karakteren , össze vissza csörögne a karakter xD
  • ZsZso
    #12033
    Jah ... egy vérbeli harcos nem tudja kihasználni ezt a lehetőséget, csak az aki gyúrt rá. Itt farkastörvények uralkodnak, és ha vmit ki tudsz használni, akkor tedd azt :)
  • LegionarR
    #12032
    Ja én is ha találkoznék a való életbe medvével, megpróbálnék olyan helyre jutni, ahova ő nem tud (fa, nagy szikla stb.).
  • BEAST #12031
    núb :D
  • Me0w
    #12030
    A DB cuccok egesz jo vedelmet adnak szerintem, ha light armor expert + block expert vagy akkor meg tokmindegy.
  • ZsZso
    #12029
    Ujjé!

    Me0w volt olyan kedves és írt egy rövid, tömör, velős választ a vámpíros kérdésekre ... tessék csak tessék ... FAQban meg lehet tekinteni! :)
  • Me0w
    #12028
    Ez miert csit? :)) Csak kihasznalta, hogy fel lehet ugrani oda :) Ha ramtor az erdoben 2 medve en is egy nagy ko tetejerol lovoldozom szet.
  • Sheltem
    #12027
    Ami leginkább megdöbbentett az nem is a jó tulajdonságai, hanem az ár. Ilyen cuccok simán 10k felett vannak benne. Ráadásul fél órával előtte a DB főistennője a kis rövidkardomat....na de ez már spoiler lenne. Elég az hozzá, hogy fegyver terén most nincs gondom:) Csak még mindig nem döntöttem el, hogy nehézarmor legyen a karimon vagy a sok +t adó mágikus DB köpenyek.
  • PyRex
    #12026
    Most erre mit mondjak? Aki így viszi végig az kb. szánalmasabb, mintha csítelne.
  • Sheltem
    #12025
    Ja és valami 3000/3000 charge ilyen 45use-s.
  • Sheltem
    #12024
    Én tegnap Imperial City mezei lógópöcsű taknyosorrú Orc kovácsánál találtam egy katanat 5990aranyért aminek alapsebzése asszem 12(ez még ugye semit nem mond) +magic damage(talán shock?)20 , + 30 fatique damage(!), + 30 intelligence damage(!). Nem hittem a szememnek. Bele lehet gondolni milyen hasznos kis fegyó ez. Szerencsére volt 7000 zsetonom.
  • BEAST #12023
    arról van szó hogy 20 felett már minden humanoid a legerősebb light vagy heavy armorokat hordja ... ami tényleg fura , de egy ilyen mod csak arra jó hogy az ellenfelek leather meg steel cuccokban lesznek , persze ez lenne logikus meg reális a világ szerint , de egyes quest npc-k ( nem bossok , még csak nemis erős ellenfelek ) egyedi felszereléssel rendelkeznek , amivel most senki sem foglalkozik mert minek szedjem el x vagy y glass meg daedric armorját amikor bárhonnan összeszedhetem ha akarom , de egy ilyen moddal , neked lesz , az amúgy is gyengébb npc ellenfeleknek még cuccuk se lesz ... én így látom a dolgot
  • ShaiHulud
    #12022
    ez abban az esetben lenen igaz ha 1000 bol 1 bandita lenne abban:) de hogy majd minden egyes bandita abban lesz az mar nem koser:D
  • ZsZso
    #12021
    Nem akartalak megsérteni. Képtelenség átlátni a topikot, ha napi 1000 hsz jön. (bár a keresővel azért meg lehet próbálni) Nem is neked szántam a hsz -om, nem akartam utalni se a te üzidre :)

    Csak vannak itt nagy "vámpír - guruk" aztán őket kéregetem, hogy írjanak már egy kisebb szösszenetet a vámpírságról ... mondjuk ilyen címmel:
    "Amit tudni illik a vámpírságról" :)