41716
  • PiszkosFred
    #14068
    Én értelek. Ez a jó ebben a játékban, hogy mindenki máshogy érzi a dolgok szükségességét. A legjobb jegy ha már enchantolni akarsz, a mage, merthogy nincs negatívuma, akármit is enchantolsz, csak előnyöd lesz belőle. Nincs mit kiegyenlíteni, mint mondjuk az apprenticenél. Ott a 100% weakness nagyon gáz, amíg azt nem korrigálod enchanttal. És akkor az atronach. Mit is kell ennél korrigálni? Lényegében semmit. Alchemy megoldja a problémádat, master szinten 10 perc alatt szedsz annyi gazt, hogy abból egy hétre elegendő potit főzöl. Ne felejtsd el, Master cuccokkal és kiegészítőkkel igencsak komoly restore magickát csinálhatsz. De ez igaz minden másik kasztra is, és csillagjegyre.

    De.. És ezt akartam kihozni belőle, mert itt van a fő különbség, szerintem (!). Mi van akkor, ha nem korrigálod az atronach negatívumait. Potionokkal van manád, pipa. Spell absorb elég 50%on, a semminél több, maradjon is így, pipa. És akkor van egy rakás enchantolható cuccod, amelyekbe rakhatsz mondjuk olyan fortifyket, amelyekkel feltornázod a manád. Ugyanezeket a fortify enchantokat használhatod az apprentice és mage-nél is. De akkor a mage az atronachhoz képest -100manával áll, az appr -50, plusz neki még van 100% weaknesse is a mágiával. Vagyis az atronach magas szinten azt enchantolhat amit akar, és oda ahova csak akarja. De az apprenticének előbb korrigálnia kell, mert hamar összecsuklik casterek ellen. Mage-nek sem kell korrekció. Szóval van 100 pont difi a manában. Ez a 100 pont egy komoly, többszáz manapontos spellnél bizony számít. Ereje, hatótávolsága, rádiusza, minél több manád van, annál erősebb spellt tudsz ellőni. Hogy ezzel kifújt a mana? Igen, naés? Ott a master alkimia, iszol annyi manapotit hogy mire pislog egyet az ellenfele(i)d, már újra emeled a kezed, és lövöd a kemény varázslatot.

    Hogy ehhez virágot kell gyűjteni, majd a master cucccokkal főzőcskézni. Vagyis egy-egy kalandra rá kell készülni? Hát igen, a szerepjátékok már csak ilyenek, előbb fel kell készülni, aztán lemenni valami barlangba.

    De mondom, nem akarlak meggyőzni, hiszen ez a szép a játékban, hogy másként látjuk. Én így látom, hogy megéri a kockázat, ha a végjátékban komoly erőt akarsz képviselni.

    Hozzáteszem, hogy addig viszont kínszenvedés és idegjáték az egész, amely talán az élmény rovására is mehet. De ugyebár ki hogy játszik.

    ui: a sorcomnak nem mertem atronach-ot ad, első nekifutásra. Majd ha megismertem a világot, és tudom mire számíthatok. Addig marad a heavy armor, pajzs és a villámokat szóró jobb kezem :D
  • Vinsanity15
    #14067
    e mailem [email protected]
    MSN [email protected]
  • steweee
    #14066
    adj emilt, az omega driver címe linkelve volt a fórumban, nem keresem vissza, de sztem a hivatalos oldalán rajta van, vagy a nevére keress rá :

    nvidia_winxp_omega_16693_7z.exe
  • Vinsanity15
    #14065
    Huh nemtudnád megadni azokat az INI s beállitásokat meg esetleg az omega drivernek a címét?
  • haxoror
    #14064
    Ja még annyi hogy morroban tényleg nagyon jó csillagjegy volt mert ott egyáltalán nem volt regeneráció, mindenki csak alvással vagy potionokkal tölthette fel magát és így az attronach tényleg előnyösebb volt de Oblivionban a regeneráció megjelenésével ez az előny elveszett, elég csak pár másodpercig körbefutni és máris visszaregenerálódik egy újabb spellre elegendő mana.
  • PiszkosFred
    #14063
    HQn van egy kiváló végigjátszás Zoenntől, az talán segít. Sajnos én a főküldetésben odaáig jutottam, hogy leadtam az amut a Blade mesternek, majd búcsút intettem nekik, és megköszöntem a lovat és kampec. Szóval nemtudom miről beszélsz, de hátha segít a leírás.
  • steweee
    #14062
    attól függ TE mit részesítesz előnyben.a ram elég jó, bár inkább lenne 1,5 giga, nekem az ini átszerkesztésével már alig észrevehetően és ritkán tölt még kültéren is ennyi rammal.bent meg egyáltalán nem . a proci szuper, a vidkari szintén ua enyém, csodát ne várj, kompromisszumokat kell kötni. én az iniben totál kiiktattam az árnyékokat, vmit a tree fade közepes, object fade legmesszebb, item fade közepes, grasss fade közepes beállítások mellett 20-30 fps szabadban amit a harc nem befolyásol. vagyis egy szép és játszható beállítást tudsz belőle kihozni

    az omega drivert még nem próbáltam hozzá de sokan dícsérik, ráadásul tettem fel a szépítő modokat is, amik nem lassítanak(pl:víz stb.)
  • haxoror
    #14061
    ezen már egész jól megy
  • haxoror
    #14060
    Alkímiával egy sima mágus is tudja produkálni ugyan azokat a trükköket mint egy attronachos de a sima mágus alkímia nélkül is boldogul és nem kell minden csóró patkány vagy mudcrab után lötyiket innia, a 150 pont magicka nem akkora durranás mert mire haszna lehet (custom spellek) addigra a sima mágus is telepakolja magát fortify magicka enchantokkal és kvázi ugyan ott vannak, azon a 15 plusszon már nem múlik semmi.
    Az 50% absorb se valami nagy extra hiszen alacsonyabb szinte épeszű mágus megpróbálja dodge-olni az ellen varázslatait az attronachos meg direkt beleáll és az esetek felében a hasznára van hiszen töltődik a mágiája (vagyis ugyan azt eléri amit a sima mágus folyamatosan és mindig) viszont a maradék 50%-ban az absorb nem hat és szerencsétlen benyalja a sebzést, a sima mágusnak ezt nem kell megkockáztatnia.

    Mire az attronach azt az 50 absorbot felgyűri elfogadható értékre addigra már mindegy. A stunted magicka túl nagy hátrány a kezdeteknél és hosszútávon is csak elhanyagolható előnyt hoz ami soha nem fogja kompenzálni egy nagyon fontos tulajdonság elvesztését (regeneráció) szvsz
  • Vinsanity15
    #14059
    Sziasztok!Valaki megtudná mondani hogy milyen a game skálázhatósága?amd 64 3500+,6600 gt,1gb ram.ezen hogy menne ,lehetőleg szebb grafban
  • icewolf
    #14057
    Ezer köszönönet a gyors válaszért.
  • PunkZoli
    #14056
    vagy mondjatok vmi helyet ahol tudnak segiteni nekem! vagy vmi végigjátszást
  • BEAST #14055
    defogszdefogsz!!!4! :D
  • BEAST #14054
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amikor szól vágd meg a tőrrel , a tőr eleve mérgezett , majd fuss ki a városból a gyíkkal ne foglalkozz , ha leszállt rólad menj a templomba és a "pincében" keresd meg a hullát , majd add oda neki az ellenszert , kb ennyi
  • Lysandus
    #14053
    Szerintem is ez az egyik igazi mágus csillagjegy. Mármint az attronach. Nem kell azt leszólni. Én is az vagyok. Morro-ban is ez voltam, sosem kellett potionokkal vackolnom. Igaz itt ez nem így van, az eleje kicsit húzósabb. De azért mert alacsony szintű vagyok (jelenleg 4), és nincs olyan ellenfelem, aki varázsolna rám. Mondjuk itt az alchemy elengedhetetlen hozzá. És olyan még nem volt, hogy elfogyott az alapanyogom. Mindenhol lehet hozzá találni vmit. Így nehezebb ugyan, de eddig nem volt gond, és szerintem a medvék miatt sem fogok sírni!
  • icewolf
    #14052
    SEGÍTSÉGET VÁROK:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A dark brotherhoodos küldetésnél mit kell csinálni amikor egy Mathiasz (vagy mi a neve) című ürgét kellene megvédenem egy Argoniantól. Kapok egy tört, és hozzá valami Piát. De a küldi szerint használnom kellene a piát a tőrön. Ezt mikor tegyem meg... egyátalán: Kit támadjak?
  • haxoror
    #14051
    100 alkímiával MINDEN ellensúlyozható szvsz

    Az apprentice tényleg elég kétélű de enchantokkal a 100 weakness is kivédhető de a stunted magicka ellen semmit sem lehet tenni, ha elfogy a potion akkor hátraarc és irány a susnyás szüretelni aztán kavarni a mozsárral és mehet tovább minden vagy mégsem és egésszen a boltig kell visszagyalogolni ha nincs elég összetevő a környéken míg egy normál mágus mire összeszedi a lootot már fel is töltötte magát és mehet is tovább, nem húzza le a hátizsákját a csomó összetevő meg a rekeszni pia.

    Az alkímiát amúgy is a "szegényember mágiájának" tartom, tolvajnak harcosnak kiválló kiegészítő de egy mágus sztem az elme hatalmát képviseli.

    Szigorúan szerintem :)
  • PunkZoli
    #14050
    naaa segíííítsééég!! :D paradicsom,az út vége a főbossz camora,ruma camora ,meg a nyomorék kéék akinek a neve nem jut már eszembe dde nagyon váárt:D hogy kell kigyilkolni a fatttyúút??
  • kill3r22
    #14049
    Nagyon Jól néz ki a játék széles vászonba.....
    Ezt kittenni egy fasza TVRE ....Brutális lehet.....
    :)

  • Lynx_TWL
    #14048
    kösz a tippet :)
  • haxoror
    #14047
    LOL ki hogy látja, sztem az egyetlen jegy ami ténylegesen lehetetlenné teszi a főállású máguskodást, ha az embernek egy komplett bárpultot kell hogy mindenhova cipeljen az már szerintem inkább hátrány, pont a gyengébb szörnyik elől kell futnia hiszen azok nem fognak rá semmi varázslatot lőni

    Az ősmágus lenyomja a genya szektát aztán gyorsan menekül a dungeonból mert kiszáradva a patkányok ellen már semmit se tud tenni
  • PiszkosFred
    #14046
    Miért? Magas alkímiával, meg constant reflecttel és újabb % absorbbal? Master alchemyvel annyi potit csinál, hogy a fülén folyik ki.

    Mage: +50 mana, nincs negatívum.

    Apprentice: mana +100 pont, de Weakness 100% magiara, ami miatt agyaggalambloveszet lesz, ha egy-egy caster ratamad.

    Atronach: +150 mana, és 50% absorb. Negativum hogy nincs manaregen, de semmi más.

    Én elhiszem hogy kezdetben kutyakemény lesz, de a végén olyan usermade spelleket is csinálhat a +150 pont miatt, amely falvakat gyújt fel. Nincs manareg? 100as alkímiával ez bőven ellesúlyozható. Vagyis kezdetben vért fog izzadni, de a végére ő lesz a "legerősebb".

    #szerintem
  • MrAndree
    #14045
    Jó az a válasz, a vízben van az alagút, nem is túl mélyen. Rohadt nehéz észrevenni az biztos de ott van az. Javaslom, hogy a térkép alapján állj abba az irányba amerre jelzi és merülj amíg meg nem látod. Nem is kell túl mélyre menni.
  • PunkZoli
    #14044
    na plííz help,sztem már nagyon a végén vagyok!! :D
  • BlackShadow
    #14043
    #14016 vki ebben tudna segíteni? ami választ kaptam sajnos nem jött be:(
  • haxoror
    #14042
    Úgy tűnik itt is megy a morrowindes bénaság hogy 100 nyílvesszőt ha egyenként eladsz akkor mindegyiknél külön nő a mercantil, ha meg egyben adod el akkor csak egyszer nő :(
  • haxoror
    #14041
    Hát gratulálok megtaláltad a legbénább csillagjegyet ami csak létezik :S

    150 fortify magicka meg 50 absorb, ezeket simán összehozod enchantal vagy spellekkel de akármi történjen SOHA nem fogsz regenerálódni :/

    Legfeljebb arra jó hogy rápakolsz még 50 absorbot enchantos páncélból és kvázi immunis leszel varázslatok ellen, varázslóvadász harcosnak így kiváló de a mágusszakma közelébe se menj mert csak körbe fognak röhögni
  • PunkZoli
    #14040
    lol a ruma camora mindig feltámad,nemtom megölni a kék bosst!! :D mittegyek?:D
  • Hmuda
    #14039
    Azt csak akkor nyögi, ha az adott cuccból többet akarsz eladni mint egy, mert akkor nem igazíja a maximumhoz a vételárat. Ha csak egyet akarsz akkor bizony még a legdurvább cuccot is képes átvenni, csúnyán átverve a játékost.
  • Lynx_TWL
    #14038
    Hát én nálam pedig volt olyan, hogy nem vette meg mondván nincs annyi pénze. És nem az volt a baj, hogy hagglenél esetleg sok%ra húztam a mércét.
  • CS@
    #14037
    Csak azt nem írtad le, hogy mennyiért veszi meg az 50arannyal rendelkező kereskedő a több ezret érő hiperfasza, atombrutál cuccaidat? Mert ugye nem hülye a kereskedő és valóban megveszi, de csak 50aranyat ad érte ha egyszer csak annyi pénze van. Ha nálad brutális összegeket is fizet érte az biza bug.
  • MrAndree
    #14036
    Elárulom hogy az a szám a jobb alsó sarokban nálam nem azt jelzi hogy mennyi pénze van hanem hogy mennyit hajlandó maximum fizetni valamiért. Tehát egy árus akinek 1200 van ott az egy 15000-es kardért is 1200-at fog fizetni hiába van a haggle akár 90 százalékon.
  • Afe
    #14035
    köszi szépen!
    tényleg az AA-val van a gond. kénytelen voltam visszarakni HDR pedig bloom meg 4xAA-val jobban futott.
  • PiszkosFred
    #14034
    Valami bogár szállt be a nyitott ablakodon, mert ennek nem így kellene lennie természetesen ;] Megesik, a játékosra van bízva, hogy kihasználja e vagy sem. Nálam még nem fordult elő, igaz olyan nagy értékeket nem is adtam még el. Megvárom vele a master szintű kofaságot ;]
  • MuadDibX
    #14033
    Hy mindenkinek! Nálatok is végtelen a boltosok pénze? Mert nálam hiába írja ki, hogy csóró kocsmárosnak alig van pénze egy pár alsógatyára (van kb 50 aranya), akkor is vígan megveszi a több ezret érő hiperfasza, atombrutál cuccaimat. Meg így mi értelme van a Mercantile skill magasabb fokozatain elérhető lehetőségnek, hogy befektethetek pénzt a boltokba, hogy azután mindig több pénzük legyen, ha így is végtelen van nekik? Ha ez nem csak nálam jelentkezik, akkor azért igen komoly lehetett a játék tesztelése.
  • BlackShadow
    #14032
    arra mentem, ott volt is egy warlock és a továbbvezető utat egy ajtó zárja amit nem lehet lockpickelni csak a megfelelő kulcsal lehet kinyitni :(
  • PunkZoli
    #14031
    joo megoldottam:D lol
  • PiszkosFred
    #14030
    Még a császár halála előtt megkérdezi hogy milyen jegyben születtél, talán a 2-3 támadás körül. Atronach kiváló jegy egyébként, legerősebb mágusoknak kötelező, ám sajnos manaregen teljes hiánya miatt muszáj piálni. Vagy, úgy harcolni, hogy legalább egy caster téged lövöldözzön, és akkor az így bekapott sebzés folyamatosan tölti a manádat. Persze ha melee ellenfeleiddel szemben fogy el a mana és a potion, nos, hát az pech :D Szóval kiváló jegy, de életveszélyes is egyúttal.
  • PunkZoli
    #14029
    hogy kell kinyitni a doort a forbideden grotto-hoz??
  • MerlinW
    #14028
    http://en.wikipedia.org/wiki/Shader
    http://en.wikipedia.org/wiki/HDR
    http://en.wikipedia.org/wiki/FSAA