41716
  • FREAK
    #424
    "Egyébként a te ízlésed a szerencsésebb"

    "én nem vagyok a végigrohanás híve"


    Most akkor ki mond ellent??
  • DonnieBrasco
    #423
    És melyik középsuilban magyazázák el nekem, hogyan kell "bruttó" játszani egy FPS-t? :))))

    DB
  • antijedi
    #422
    ez semmit nem bizonyit max azt hogy te milyen játékokat szeretsz...
  • DonnieBrasco
    #421
    A Thief egy nem volt hosszú, ez igaz - de nekem így is kb 30 óra volt, mert én olyan dolgokat is megtaláltam, felkutattam benne, amit Te nagy valószínűséggel nem. Hosszabb ideig, több mindent élvezhettem már egy ilyen, relatíve rövid játékban is, mint Te :)

    Egyébként a te ízlésed a szerencsésebb, mert a piac egyre inkább tele van rövid, egy délután végignyomható játékokkal, míg a tartalmas, sok munkát igénylő játékok kiveszőben vannak :((

    DB
  • FREAK
    #420
    semminek nem mondtam ellent

    netto, brutto értelmezése meg középiskolás tananyag ha jól tudom, illene nem fennakadni rajta
  • FREAK
    #419
    én nem vagyok a végigrohanás híve, de egyik kedvencemet a Thief-et egy nap + egy este alatt nyomtam végig megszakítás nélkül elsőre, annyira lekötött

    és mégis nagyon jó élmény volt, kellemes emlék maradt, és kibérelt egy dobogós helyet a toplistámon

    ezt azért írom, mert bizonyítja, hogy a rövid (12 óra volt) de profi sztori leragaszt a gép elé és nem akkor nyújt nagy élményt, ha fél évig pöcsörészel vele
  • Bandew
    #418
    Bruttó, nettó...
    Hagyjuk már ezeket a baromságokat!
  • DonnieBrasco
    #417
    "nettó meg bruttó"... nohát ennek már tényleg semmi értelme :)))
    Nem baj, a lényeg hogy arra vigyázz, hogy ha az ellentmondás ellentmondásának mondasz ellent, akkor annak már nem mondj ellent, mert akkor ugyanazt állítod :))

    DB
  • FREAK
    #416
    pont azt magyarázom, hogy nettóban igen rövid lehet, persze bruttóban első végigjátszásra a sokszorosa, mint minden játéknál

    mellesleg azt mondtam, hogy NEKEM túl hosszú volt, a vége előtt mindig elvesztettem a motivációt, háromból nullaszor sikerült kibírni a végéig
  • DonnieBrasco
    #415
    Tehát nem jó példa arra, hogy Half-Life rövid lenne. Ezek szerint beismered, hogy csak azért írtad, hogy megint ellen tudj mondani?

    DB
  • Bandew
    #414
    No igen, de ott mégiscsak van egy sirály szerkesztőprogi.
    De ez Unreal enginnel 1 CD. :-D
    Ráadásul rengeteg zene, hang, szinkron, effektek...
  • FREAK
    #413
    a srác sokadszorra nyomta végig, és nagyjából reggeltől munkaidő végéig tartott

    minden sarkon előre tudta, hova kell lőni, ezt csak azért említettem, mert a netto játékidő ilyen jellegű végigjátszásra vonatkozik
  • FREAK
    #412
    "Az elsőre vannak adatok, a másodikat te kepzeled csak"


    Valóban tippelek, de ha kicsit belegondolunk, és adunk egy laza 10000 főt a mai moddereknek, akkor ha CSAK 20000 ember próbálta ki a játékot (ami elég vicces lenne, gondolom, milliókban kell számolni), akkor is a fele maradt meg. Nyilván az aktív játékosok nem 10000-en vannak, hanem sokkal többen, de őket sem a sztori ragasztja a játék elé... A freedom meg ugyanúgy jelen lesz itt is, vagyis ilyen szempontból senki nem jár roszul.
  • DonnieBrasco
    #411
    Na és akkor a Morrowind egy CD-je? :))

    A HalfLife-ot nem tudom elképzelni, hogy valaki egy du. végignyomja cheat nélkül. Ha mégis megtette, az kb. olyan mint az idióta timedemo-k. Az égadta világon semmi értelme.
    A pénzéhes kiadós ideális alanya: napi két játékot fogyasztó, aki a játékba bevitt munkából, kreativitásból, ötleketből gyakorlatilag semmit nem lát, viszont költi a pénzét (vagy apuét) rogyásig.
    Mint a kövér gyerek, aki 2 tábla csokit 1 perc alatt benyom. Éljen a konzumidiotizmus!!
    És tetszik, vagy sem, ez utóbbira rímel a Bethesda ominózus mondata is, ami nekem nem tetszik, és ami megijesztett.

    DB
  • FREAK
    #410
    arra azért kíváncsi lennék, hogy szerinted én most mihez ragaszkodok, mert nekem nem rémlik, hogy bármelyik oldalra álltam volna

  • FREAK
    #409
    figyeljetek, én nem akarok veszekedni, unom már, de csak abból indulok ki, amit a Bethesda állít

    és ha ők azt állítják, hogy a többség rövidebb történetet akar, akkor ez nyilván így van, legalábbis azokra vonatkoztatva, akik megvették a játékot (én sem adnék a warezolók véleményére)

    ha KURVAJÓ a sztori, akkor legyen KURVA HOSSZÚ, ezt aláírom, de a Morrowind alapján erre nem sok esélyt látok, és nyilván ők sem, ezért döntöttek a rövidítés mellett

    ne engem szidjatok, nem én döntöttem így, csak megpróbálom a problémát minden szemszögből megnézni
  • Bandew
    #408
    A Deus Ex tényleg baromi hosszú volt! Iszonyat sokáig nyomattam. A végén meg már csak röhögtem, hogy ez mind 1 CD-ben van. :-D
  • DonnieBrasco
    #407
    A Deus Ex nálam nem FPS... hanem maga A Játék :)) természetesen sokkal jobban szeretem a HL-nél, az előbbi példában direkt vegytiszta FPS-t választottam.
    A DX is _nagyon_ hosszú volt a mai "gyártsukleanyolcadikrókabőrtamitkétnapalattvégignyomacsóriésjöhetakilencedik" típusú lehúzós kiadók (pusztulj Eidos!!!) szemével nézve. Iszonyatos jó, nagyon hosszú sztori, amit nemigen hagyott félbe senki (egy William Gibson könyvet sem lehet abbahagyni ugyebár...), és ahol egy minimális szabadság is volt.

    Tehát bizonyítottuk, hogy csak azért egy igazán jó történetű játékot nem hagy félbe az ember, mert hosszú. Én eddig is ezt állítottam mindössze. A Morro alapsztorija nem egy nagy durranás, rövid is, de én azt mondanám, hogy nem is maga a szabadság hívatott ezt kompenzálni, hanem maga a VILÁG - így, csupa nagybetűvel. Az előbb írtam, hogy a guildek, a politika, a mítológia, a családok, a vallások, a frakciók..... ha az Oblivionben tényleg full élő NPC-k lesznek, akkor sokmindent el fogok neki nézni - még egy rövid fősztorit is :)))

    DB
  • Bandew
    #406
    Hát ha valaki gyorsan végigtolja a HL-t, az nem az igazi.
  • FREAK
    #405
    könnyű itt a dolgokat félreérteni

    fogalmazáson múlik
  • Surranohalal
    #404
    télleg megyek diozok ... single assa :-)
  • Surranohalal
    #403
    sztem te vmit félreértettél ...
    vagy te vagy a rejtélyes harmadik aki még azt is sokallja amit kap? :-)
  • FREAK
    #402
    lol

    remélem, vicc volt :D
  • FREAK
    #401
    a HL is egy napos játék, egyszer a szemem előtt nyomta végig egy haverom (és sajnos 3x futottam neki, de sosem jutottam el a végéig, viszont az OPFORCE pont ideális volt)
  • Bandew
    #400
    Ez igaz. Én valahogy a Gothicban is nagyobb szabadságot éreztem mint a Morrowindben, pedig közel sem volt akkora terep, de ott tényleg volt értelme a szabadságomnak.
  • Surranohalal
    #399
    nah inkább ellépek diablozni ... :-)
  • FREAK
    #398
    good point

    van aki többre vágyik, és van, akinek elég, amit elé basznak - értelmezés kérdése lenne, hogy melyikük intelligensebb? kétlem...
  • FREAK
    #397
    azért ez egy csalóka szabadság

    kb. olyan, mintha bezárnának egy kurva nagy üres hangárba egy csomó krumplival, és közölnék, hogy na azt csinálsz, amit akarsz, van elég krumplid....

    mint már korábban kitárgyaltuk, VANNAK olyan játékok, ahol ez sokkal jobban meg van csinálva, még a POTC is, ahol ugyan nem nézhetsz meg minden banáncserjét közelről, de VAN értelme saját sztoriba kezdeni, mert nem ugyanazzal találkozol mindenhol
  • DonnieBrasco
    #396
    Nekem kb. 50-52 óráig tartott, persze én mindent megnézek. Hivatalosan sokan nyomták 60+ óráig (na ja én se ma kezdtem az ipart :))

    DB
  • Bandew
    #395
    No én azért a Deus Ex-et sem hagynám ki a sorból. :-D
  • Hmuda
    #394
    Az a 60+ óra erős túlzás. Én minden mellékküldivel együtt lazáb végigvittem 30 óra alatt.
  • DonnieBrasco
    #393
    Mellesleg: szerinted a Kotor nem volt túl hosszú, a 60+ óra játékmenettel? A Morrowind főszála még a Tribunallal együtt sincs ennyi.
    Ezek szerint mégis lehet sikeres egy hosszú alaptörténetű RPG.

    Vagy még jobb: szerintetek melyik minden idők legjöbb FPS-e?
    Szerintem a Half-Life.
    Miért? Többek között mert az első FPS volt aminek izgalmas, érdekes sztorija volt.

    Szerintetek melyik volt minden idők leghosszabb FPS-e?

    Szerintem a Half-Life.... :)

    DB
  • antijedi
    #392
    ez már nekem is feltünt :PPP
    csak engem ez a hozzáálás idegesit hogy "ha nekem valami nem teccik akkor msának se legyen jó..." és ráadásul itt mgé alatalan is mert ugye akinek a hosszúság nem teccik véggignyomja röviden ha valakinek az egész nem teccik azzal meg ucse lehet beszélni...
  • FREAK
    #391
    Én pont a kreativitást hiányoltam a Morrowind "történetéből", de ezt már lejátszottuk múlt héten, abban azért megegyezhetünk, hogy messze nem a legérdekfeszítőbb kaland, amiben valaha részünk volt...

    Kicsit a korai (C64) RPG-kre emlékeztet, pl. Champions Of Krynn, ahol szintén volt valami főszál, de nagyjából az is csak arról szólt, hogy menj el A-ból B-be, öld meg a mumust, és gyere vissza a pénzért, majd "goto 10"


    Nagyon remélem, hogy az Oblivion a mennyiség helyett már a minőségről fog szólni, tanulva az eddigiekből.
  • Hmuda
    #390
    Mondom, hogy Freak pont olyan, aki foggal-körömmel ragaszkodik az elveihez, de tűzzel-vassal se fogjuk meggyőzni. Hagyjuk mert nem vezet sehova.
  • Surranohalal
    #389
    meg amúgy is intelligencia alapján kéne sztem súlyozott átlagot adni erre ... :-)
  • Hmuda
    #388
    Igen azokat is belevettem, de ha azt vesszük, hogy a modokat rengetegen letöltik, akkor máris látszik, hogy abszolút nincsenek kevesen a MW rajongók, sőt rengetegen vannak. Csak azok adták fel a Mw-et akiknek beleuntak a nagy szabadságba. Sajnálom őket.
  • antijedi
    #387
    honnét tudod te hányan hagyták abba? lehet hogy csak te meg a 10 haverod esetleg akikből ezt a következtetést vontad le..., ezt marhára nem te fogod tudni megjósolni hogy kik vannak többen...
  • DonnieBrasco
    #386
    "Ebből semmilyen következtetést nem vonhatsz le. Hány ember csinál modokat rendszeresen még mindig világszerte? 5000? 10000?

    És hány ember adta fel a játékot a felénél mert egyszerűen beleunt a viaszbábukba és a céltalan bolyongásba? Minimum a tízszerese...
    "

    Az elsőre vannak adatok, a másodikat te kepzeled csak. Látogass el a www.elderscrolls.com-ra, és kicsit többet fogsz tudni az arányokról szerintem.

    DB
  • antijedi
    #385
    nem tomf eltünt e de ha csak a főszálra koncentrálsz a morro története eddig sem votl hosszú...