41716
  • haxoror
    #464
    A világ legjobb RPG-i a Summoner a Fallout és az ElderScrolls sorozat, a NWN, az IWD, BaldursGate, Gothic, KOTOR és még a többi amit most lusta vagyok begépelni.
    Minden játékban vannak hibák és minden játékot meg lehet csinálni jobbra, ezt hívják fejlődésnek és a játékok fejlődnek is.
    10 év múlva az ember majd bepaszírozza a koponya-interfészbe a játékchipet és egy hét múlva a kórházi ágyon ébred a kiszáradás összes tünetével miközben azt motyogja majd az orvosoknak hogy gyorsan stabilizálják mert még van egy kis "elintézni valója" odabent
  • DonnieBrasco
    #463
  • sanyiiiii
    #462
    Csak nem FREAK volt az???
  • sanyiiiii
    #461
    hát ezt nem hiszem el mire begépelek egy hozzászólaást má ott van megint vagy 20 új:)
    na de legalább van 1kis élet
  • haxoror
    #460
    149 új üzenet!?
    Kijött volna egy évvel korábban? Biztos van már link is warezhoz

    Vagy csak megint betört a szentélybe egy nem-Morro-fan
  • sanyiiiii
    #459
    Ez igencsak érdekes válasz egy olyan hozzásólásra ami nem teljesen erről szól.
    Bandew azt próbálta elmagyarázni hogy nem LEHET 2* ugyanúgy végigjátszani tökéletesen minimális játékidővel 1 játékot. Ez ugyanolyan mint Forma 1-ben végig miliméterpontosan ragyaszkodni az ideális ívhez.
    1ébként meg nevetséges számolgatni a bruttó meg nettó játékidőket.
  • PiszkosFred
    #458
    Nem is győzöm megköszönni, már folyamatban van a fordítás, ha esetleg az angollal valaki hadilábon állna.. ;]
  • PiszkosFred
    #457
    Tényleg nem akarok beleszólni, de a Morrowind kapcsán olyanról beszélni hogy végigjátszás, szerintem nem lehet. Illetve ha lehet, akkor legalább 15-20 végigjátszásról kell szólni, és nem egyről. Megölni Dagoth Urt ugyanolyan feladat, mint a Tolvaj Céh vezérének lenni, és így tovább. Ennek a játéknak nincs vége, aki pedig game over feliratot látott bármikor is a játékban, küldje el emialben a screenshotot róla.

    Akkor pedig ezt az általános, és nem TES-ről szóló eszmecserét talán nem itt kellene folytatni, mert vajmi kevés köze van a játékhoz. Érdekelni érdekel és végigolvastam az eszmecserét, egyetértve és legszívesebben megcáfolva egyes érveket (a saját felfogásomra és értékitéletemre alapozva) de mire megfogalmaztam volna valami, már megint volt 20 üzenet. Aztán rájöttem, hogy mégsem akarok beleszólni, mert fáradt vagyok hozzá ;] A lényeg részemről még midnig az, hogy tökéletes játék sosem lesz, mindig lesznek igények amelyeket nem teljesít egy-egy projekt, de bízni kell midnig abban, hogy az aktuális bejelentett játék majd az lesz. Én bízok a Bethesdaban, nem nagyon csalódtam a játékaiban, szerintem most sem fogok. (SD2-t sajnos nem ismerem, de tervben van a beszerzése ha majd baráti áron hozzá lehet majd jutni, de picit meglepett az erről szóló negatív kritika. De nem adom fel, vagyok olyan makacs, hogy egy játékról és filmről írhatnak bármit, majd én a megnézés/kipróbálás után eldöntöm hogy jó e)

    ...és most megyek haza, mert vége a munkaidőnek! ;]
  • DonnieBrasco
    #456
    Kicsit elscrollozott, az igaz.

    Na mégeccer:

    http://doupe.cz/Aktuality/AR.asp?ARI=108677

    DB
  • DonnieBrasco
    #455
    Azért talán az valami, hogy belinkeltem a teljes Gameinformer cikket.... nem?

    DB
  • Surranohalal
    #454
    egy meg nem jelent játékról mi értelmes történthet kb? :-)
    amíg nem jelenik meg minden csak találgatás lényegében... a bejelentések is ...
  • Ch_Slater
    #453
    már azt hittem történt valami értelmes a játékkal kapcsolatban, a sok hozzászólás alapján. de látom semmi :(
  • Surranohalal
    #452
    sztem a "többség rövidebb játékot akar" a programozó csapatra lehet max igaz ... :-)
  • DonnieBrasco
    #451
    Sajnos nem lenne jó ilyennek, mert kb. 5 perc alatt totális önellentmondásba lehet hozni :)) igaz, rezzenés nélkül kivágja magát belőle... :)

    DB
  • DonnieBrasco
    #450
    Átgondoltam a dolgot :)
    Meg volt benne egy gépelési hiba is amúgy :)

    DB
  • CS@
    #449
    Oks ez így részemről remekül hangzik mert engem nem nagyon érdekel a történet(jajjaj fanok ne báncsatok).
    Amikor DagothUr -at először levertem fogalmam nem volt róla ,hogy ki is ő és csak azé vertem szét mert nem volt szimpatikus ,ettől függetlenül a naplóm második bejegyzése az volt ,hogy én nem adtam oda a papírt Caiusnak. A lényeg az ,hogy lehetőségem volt arra ,hogy ezt megtegyem ,úgyhogy mint már írtam nekem szinte csak a szabadság kell. Tehát ha úgy lesz ,ahogy írtad nekem az is marha jó lesz ,de a rövidebb történet ne menjen a szabadság rovására.
    Viszont ha bármi Chapter ,állj be ide meg oda mert különben az életbe tovább nem jutsz innen típusú dolgokkal próbálnak „ösztönözni” a történetben való előrehaladásban akkor nagyon el leszek kenődve.

    Bár nem idevaló ,de mivel 2X hoztad fel példának a POTCt így hát mégis leírom a véleményemet :
    Az SeaDogs után számomra ennél nagyobb csalódás még nem volt. Idióta történet ,vacak kezelőfelület ,idétlen színek mintha műanyag lenne az egész, nevetségesen kicsi játéktér ,az 1600as évek körüli hangulat teljes hiánya. Nagy görcsöléssel végignyomtam majd úgy vágtam a sarokba ,hogy ezt az életben nem akarom még egyszer látni. Úgyhogy én részemről nem szeretnék egy olyan folytatást látni a Morronál mint a SDnél.
  • Bandew
    #448
    Hmmm...
    Az előbb nem ezt írtad ide.
  • antijedi
    #447
    és ismét visszatértünk a fogyasztói társadalom porlémájához :P
    de freak azért tökéletesen elmehetne pr managernek amiylen jól tudja reklámozni ezt az egészet , és megprobálja megetetni mindenkivel hogy tulképp azért lesz ekvesebb szarabb etc., mert az nekünk jó és nem a kiadónak :)
  • DonnieBrasco
    #446
    Komolyan nem értem ezt az embert (most nem az összevissza érvelések miatt)... Ha valamit élvezek, szeretek csinálni, nem annak örülök, ha minél tovább tart? Legyen ez könyv, film, játék, szex :), bármi!!!

    DB
  • DonnieBrasco
    #445
    Egyre gondolunk... pontosan attól félek, amit eddig nem mondtunk ki:
    A Morrowind túl jóra sikerült, túl sokáig játszottak vele a játékosok, ezzel sokáig nem voltak ösztönözve új játék vásárlására, ami (indirekt módon) csökkentette a Morrowind kiadójának a bevételét is.
    Így már két ok is marad, amiért _anyagilag_ megéri nekik (a kiadónak) lerövidíteni a játékot:

    1. Azok is végig tudják játszani, akik amúgy képtelen/nem akarnak belemélyedni, vagy sok időt tölteni vele.
    2. Mindenki hamar végig tudja játszani, ergo mehet vissza a boltba megvenni a következő játékot/részt. Gyanítom, hogy az Oblivionnak már nem 2, hanem ki tudja, hány küldetéslemeze lesz.... persze mind-mind pénzért!

    DB
  • Bandew
    #444
    Nekem nem kell magyaráznos. Pontosan tudom miröl beszélsz, de itt akkor is hülyeség a nettó/bruttó szavakat használni.
    Ez kb akkora baromság, mint amikr egyesek az esélyeket százalékban mérik.
  • antijedi
    #443
    pont két jó gamet hoztál fel...
    seadogsban kb 0 volt a szabadság, de morrot meg se közelitette..., volt benne pár ügyes trükk amivel szabadság láccatot probáltak neki adni de nem nagyon sikerült...
    a gothic nekem emg oly volt mintha egy csőbe mennék egy átlagfps stilusban szabdság szintén semmi nem volt ameddig nem kapott az egész egy del..., de ugye itt megint izlések és pofonok...
  • FREAK
    #442
    na lépnem kell sajnos

    bye és peace
  • FREAK
    #441
    egyetértek (legközelebb pontosan idézz légyszi), de keversz két dolgot

    a rövid sztori nem zárja ki a teljes szabadságot (ahogy a Gothicban sem és a Sea Dogsban sem történt így)
  • DonnieBrasco
    #440
    Kulturált vita része a pontos idézés. Remélem nem voltam sértő - ha igen, elnézést. Maradjunk a tényeknél - aki a Morrowindet szerette, az pont azért szerette, mert hatalmas, óriási és sok szabadságot ad. Egyetértesz?
    Ha ezek után a Bethesda arra jutott, hogy a játékidő "túl hosszú", az meglehetősen fura és logikátlan következtetés, és a Deus Ex nagyon rossz példája kezdett azonnal a szemem előtt lebegni sajnos.

    DB
  • FREAK
    #439
    na akkor elmagyarázom

    a netto az, ami a JÁTÉKBAN eltelt idő, azon a szálon, amit a sok töltögetés nélkül végigvittél (volna)

    minden olyan perc, ami után visszatöltesz egy állást a brutto értéket növeli

    konkrét példa: adott egy kemény tűzharc, ami a játékban 4perc, de ezt ötödik nekifutásra tudod megcsinálni, akkor a netto idő 4 perc, a brutto meg kb. 20

    remélem, érthető

    ezek a dolgok a mezei játékosnak mellékesnek tűnhetnek, de ha cikket írsz egy játékról, nem árthat tudni, mert fontos paramétere a játéknak
  • antijedi
    #438
  • Bandew
    #437
    Ez egy baromság!
    Játékban nincs olyan, hogy nettó, meg brottó játékidő!
    Egy játékban annyi minden dolog történik, hogy nem is lehet kétszer ugyanúgy végigvinni.
    Mert ahhoz, hogy a "legrövidebb" játékidő teljesüljön, már nem is térhetek ki a lövések elöl, mert azzal meghosszabítom az útvonalamat, ergo kemény 1 másodperccel tovább fog tartani a játék.
    Gondolom mindenki érzi mennyire komikus ez így leírva is.
    Szóval itt nem is hasznáhatjuk ezeket a kifejezéseket.
  • antijedi
    #436
    te msot komolyan elhiszel mindent amit mondanak? lehet a többség kurvára nem akar rövidebbet csak nekik éri meg sokkal jobban ugye és ezzel az indokal amit ucse tud senki leelenőrizni tökéletesen igazolták magukat és ugy is megfogják venni akik nyomták az előző részt mert a név eladja...
    ráadásul az iylen kijelentésekkel még igazolják is magukat hogy ha valakinek nem fog tecceni az új rövidittet verzio mert hogy a többség ezt akarta...
  • DonnieBrasco
    #435
    Egy példát tudok ez ellen: DX1- zseniális játék, hosszú játékidő, komplex játékmenet, szuper hangulat: megasiker.

    Ion Storm is legalább olyan okosnak hitte magát, mint a Bethesda most, és megcsinálta a DX: Invisible Wart, ami egy rövid, történet nélküli, lebutított, bugos lassú FOS. És mindezt a "csináljuk meg úgy, hogy minél szélesebb tömegek (értsd: max 12 éves hülyegyerekek) is szeressék.

    Eredmény: totális bukás.

    DB
  • FREAK
    #434
    drága barátom, az eredeti mondatban, amibe belekötöttél, ott van

    "én nem vagyok a végigrohanás híve, de egyik kedvencemet a Thief-et egy nap + egy este alatt nyomtam végig megszakítás nélkül elsőre, annyira lekötött"

    kezd nem tetszeni a hangnem, most dumálunk kulturáltan vagy hagyjuk a picsába
  • FREAK
    #433
    ha ismered a Thief-et, tudod, hogy folyamatosan kiírja a NETTO (visszatöltögetés nélküli) eddig eltelt játékidőt

    ez nálam 12 óra volt, összesen (gyk: brutto) körülbelül 30 óra alatt játszottam végig
  • DonnieBrasco
    #432
    Drága Barátom!

    A #424-es hozzászólásban (mert arra reagáltam), hol van az a "DE" szócska??

    Persze ha kisiskolás, akkor kisiskolás :)

    DB
  • FREAK
    #431
    az a vicc, hogy nem állítok semmi olyat, amivel bárkinek ellentmondanék, mégis mindenki szemben áll velem

    felőlem akár hülyének is nézhetjük a Bethesda-t meg az egész marketing osztályát, de talán kevésbé basszuk át magunkat, ha belátjuk, hogy valószínűleg ŐK jobban tudják, mi a valós helyzet, nem csak rosszat álmodtak, és ezt nyilatkozták a sajtónak....... a TÖBBSÉG rövidebbet akar, PONT. Aki nem, az kisebbség, mi olyan felfoghatatlan ebben?
  • antijedi
    #430
    ha mododlható a game akkor irsz rá egy oylan scriptet ami tökéletesen 0 reakcióidőkel végignyomja neked 10ed anyi idő alatt amit a ahverod csinált nettó időnek és miután igy végignyomtad bármelyik gamet megveregeted a saját vállad hogy dejót jáccotál és törölheted :DDD :P
  • DonnieBrasco
    #429
    Értem. Akkor én soha nem fogok semmit netto játszani.
    Te akkor a Thief-et mégis elsőre nettóban játszottad? Vagy a 12 óra az a bruttó? Akkor mennyi lett volna a nettó?

    (Többiektől elnézést, de ezt a logikai csűrcsavarást most már muszáj kibogoznom :))

    DB
  • FREAK
    #428
    "én nem vagyok a végigrohanás híve, DE...."


    a "de" szócska jelentésével és használatával tisztában vagy? az, hogy "kivétel" mond neked valamit??


    most tényleg muszáj iskolás szintre süllyedni?
  • FREAK
    #427
    csak úgy játszhatod elsőre, a netto játékidő meg pontosan azt az időt jelenti, ami alatt a leggyorsabban végigjátszható a játék NEW GAME-től GAME OVER-ig

    ezt van értelme számokban kifejezni, mert a valós játékidő már játékosfüggő
  • DonnieBrasco
    #426
    Önmagának? Természetesen Te. Nem vagy a végigrohanás híve - Thief 12 óra alatt....

    DB
  • antijedi
    #425
    ezt hivják fogyasztói társadalomnak...