41716
  • PTW
    #1024
    az egyik interjúban vagy fejlesztői naplóban (nem emléxem) olvasható, hogy korábban kísérleteztek ezzel és elvileg bele akarták tenni a hitbox rendszert, de nagyon megkutyulta a dolgokat és inkább felejtik.
    ha nem tőlük olvastam voln aénis azt mondanám hog ysemmi sem 100, de szerintem nem lesz se headshot se más területi sebzés.

    a páncélok összesített védőpontszámai alapján fogja a sebzéseket számolni...

    (mellesleg én is nagyon bírnám ha egy nagyon durván kiedzett íjásszal fejbeküldhetnék egy két latort)
  • Thanatos
    #1023
    pontosan, ezt mondogatam énis csak nem voltál hajlandó megérteni abban a "vitában" , nah ezért már megérte az a vita hogy ezt megértetted ;)
  • DonnieBrasco
    #1022
    Egy újabb axióma: semmi sem 100%, hogy nem lesz benne a játékban :) ez majd csak akkor derül ki, ha kijött! Elég rugalmasak a srácok a Bethesdánál.

    DB
  • Thanatos
    #1021
    tényleg nehézlovasság lessz a játékban egyátalán? és phalanxok??
  • PTW
    #1020
    hogy kerekedhetett ekkora "vita" egy olyan dolog kapcsán ami 100%, hogy nem lesz benne a játékban..?!

    nem lesznek hitboxok.

    egyébként élvezettel olvasom a lovasságról szóló eszmefuttatást

  • Thanatos
    #1019
    fejlövés szerintem is lehetne benne, simán belefér ha a sisakok és egyebek hatásal vanak az esélyére...
  • DonnieBrasco
    #1018
    Az tény, hogy a morál és a szervezettség a "virágkorban" egyértelműen a rómaik óriási fölénye volt... De azért a perzsa nehézlovasság nem ugyanaz volt, mint a középkori Európai :)

    Egyébként érdekes lenne egy olyan program (nem játék), ami a lehető legtöbb paramétert le tudná modellezni (beleértve morált, szervezettséget, motivációt stb) a fizikai paramétereken túl, és akkor lehetne ilyesmiket modellezgetni. Ez nyilván a távoli jövő zenéje, de ki tudja? Már a mai számítókapacitások is lenyűgözőek, akár mikroszinten is.

    Visszatérve most már tényleg az eredeti témához, szerintem a fejlövés nyugodtan lehetne azonnal halálos, de természetesen nagyon picike eséllyel, ami esélyt a jobb sisakok/fejvédők/ellenség ügyessége/reflexe tovább csökkenthetne... Én imádom a fejlövést minden programban (osztani, nem elszenvedni persze :))

    DB
  • DonnieBrasco
    #1017
    Utolsó kommentem, remélem ez nem kerül fel a "személyeskedéseim" szörnyő tablójába: NEM kell minden kommentet személyes támadásként felfogni, és NEM kell mindig mindenkit meggyőzni mindenről! Sőt, sajnos tapasztalatból tudom, hogy nem is lehet! Viszont fárasztó.... de azért adjuk meg a másiknak azt a tiszteletet, hogy megpróbáljuk értelmezni, amit mond, és arra reagálni, hogy MIT mond, és nem arra, AHOGY mondja. Lehet, hogy nem fejezte ki magát pontosan! Személyeskedés az lett volna tőlem, ha a helyesírásodat minősítem, de lenne értelme? Nem.
    Úgyhogy nyugi-nyugi :) de nyugodtan reagálhatsz erre is, NEKEM nem feltétlenül kell már az utolsó szó többet...

    /ON

    DB
  • haxoror
    #1016
    Csak poén volt hogy észre se vettétek :D
  • haxoror
    #1015
    Bűnösnek érzem magam mert vhol én kezdtem az egészet :)
    Szóval.
    A középkori nehézlovasság legnagyobb hátránya az volt hogy sosem volt belőlük elég, iszonyat drága volt a felszerelés és a képzés, a középkori seregek túlnyomó részét kétes értékű gyalogság és némi lovasság alkotta amiket képzésben, felszerelésben, profizmusban és győzni akarásban fellülmúlt a légió.
    A nehézlovas-dárdás összecsapás pedig nem fikció hiszen a Macedónok gond nélkül nyomták le anno a perzsákat akiknek a seregében (bár a filmben nem szerepeltek) volt jónéhány cataphract is de a sarissa erdő MINDEN lovasságot megfogott, igaz hogy ez a harcmodor a középkorbi európában már megjátszhatatlan lett.
  • Thanatos
    #1014
    jah hogy ezen vagytok igy kiakadva 100. hozzászolásnak..., őszintén megmondom észre se vettem..., amugy ha engem kérdeztek és zavar titeket nyugodtan lehet offtopic részt töröltetni és akkor másé lehet az 100. , engem iylen csodák nem izgatnak... :)
  • DonnieBrasco
    #1013
    Ezt se én írtam be :))

    DB
  • haxoror
    #1012
    TÉKER
  • Thanatos
    #1011
    én emg csak anyit mondtam hogy amivel te visszavágátl az se túl egyértelmű, ennyi..., és még mindig fentartom hogy nem kötözködtem csak nem fogok mindent szent és sérthetetlenek elfogadni amit egy okoskodo jómadár kitalált az egytekervényeiben...
    visszatérni meg azért se sok rételme mert mint énis és más is mondtam NEM LEHET összehasonlitani két más kort, amire te válaszoltál az is ezt tette te meg folytattad..., de tényleg zárjuk le mert értelmetlen és igy hogy már semit nem tudsz felhozni csak személyeskedni tudsz
    offtopicnak meg tényleg offtopic...
  • DonnieBrasco
    #1010
    Hát, szabadidőm most sajna nem túl sok :( meló után szervezkedés (eljegyzésem lesz :)), ráadásul lakást is áruljuk.... de majd megnézem mit lehet tenni!

    DB
  • Thanatos
    #1009
    énis ezt mondom hogy hülyeség összehasonitani de ő csak azért is bizonygatja az értlemetlent...
  • DonnieBrasco
    #1008
    Eredetileg én is csak azt akartam kifejezni, hogy a vitaindító kijelentés (római légió leveri az összes középkori sereget) azért messze nem egyértelmű, csak kötözködő kollega egymás után keresgélte a szövegekben, hogy mibe köthet bele (mindig valamilyen részletbe), és az alapkérdés teljesen elsikkadt (sajnos vagy szerencsére), bárhogy próbáltam visszaterelni többször is. Így inkább lezártam :) meg amúgy is OFFtopic, szóval elnézést mindenkitől!

    DB
  • Thanatos
    #1007
    nem arra vadásztam és látszik hogyha kifogysz az érvekből egyből jön a személyeskedés..., hát nekem siekrült is felőnöm az idők folyamán de félek ez neked soha nem fog megadatni, nem tehetek róla ha úgy álitod be a személyes véleményed mintha az a megtántorithatatlan szent igazság lenne... nc...
  • Bandew
    #1006
    Lovat rábírni, hogy a halálba rohanjon? LEHETETLEN! Egy ember más, nekünk vannak elveink, amikért képesek vagyunk meghalni (ez a fanatizmus), egy ló nem indivuduális, hogy csak úgy meghaljon valamiért, aminek tulajdonképpen semmi köze az élet alapvető törvényeihez.
    A másik meg az, hogy kiképezni egy lovat arra, hogy tökéletesen nyugodt maradjon a háború káoszában, nagyon nehéz feladat. Egy ilyen ló nagyon ritka volt és szinte felbecsülhetetlenül sokat ért. Szal az, hogy egy egész hadosztálynyi lovat kiképezzenek ilyenné, az lehetetlen.
    A lovasság hatalmas erőt képviselt a régi időkben, de hogy legyőzhetetlen lett volna, az azért túlzás.
  • PiszkosFred
    #1005
    Take Two a kiadó, USben legalábbis biztosnak tűnik. Az interjút tudtommal nem fordítja még senki sem, ha esetleg van pár szabad órád, örömmel fogadnánk ;]
  • PiszkosFred
    #1004
    Egyébként régen láttam ennyire kulturált "adok-kapok"-t fórumon, és meg kell mondjam élvezettel olvastam a érveket és ellenérveket. Én nem értek a témához, csak teljesen laikus átlagember szinten. Összehasonlítást azért tartom kissé furcsának, mert ennyi erővel feltehetné valaki a kérdést, hogy az Aranycsapat Puskással mennyit játszott volna mondjuk a mostani Real Margittal, vagy mondjuk a Mancinéni Uniteddel. Fikciónak jó, vitaindításnak marhaság ;]
  • DonnieBrasco
    #1003
    Van, akinek nem jut jobb az életben :) hát ha ettől boldogabb, legyen neki igaza.. úgyis csak az 1000-es hsz-ra vadászott, segítettem egy kicsit:) Egyszer úgyis mind felnövünk!

    Az Ashley Cheng interjút lefordította már valaki? Nekem egyre jobban tetszik amiket írnak az Oblivionról.... bár ha jól láttam a gamesindustryn, még nincs kiadója...?

    DB
  • Thanatos
    #1002
    ez is egy megoldás :D
  • PiszkosFred
    #1001
    Nem tudom mi a fenének vitatkoztok...


    ...hívni kell Rambo cimborát, aki egyik kezében egy páncéloshadosztállyal, másik kezében egy római légióval leigáz mindenkit

    ;]
  • Thanatos
    #1000
    jah és politikusnak inkább neked kéne menned mert te akarsz minden áron egy fikciót valóságnak feltüntetni és nem én :)
  • Thanatos
    #999
    jah és magadbaszálni neked kéne inkább mert itt te vagy az aki olyat akar minden áron bebizonyitani aminek 0 alapja van és egyetlen ember se tudhatja hogy mi lenne pontosan de te váltig állitod hogy az márpedig ugy van... 8késöbb bevezetsz ilyen oylan ferditéseket az alapgondolatba de még ugyse feltétlen álja emg a helyét...)
  • Thanatos
    #998
    tény ez kcisit ellentét de gyk a lónak nem megmagyarázod hogy belemenyen hanem belekényszerited és nem ugyan az...
    amugy engem nem a kötözködés érdekel hanem hogy össze vissza bizonygatsz midnent aminek semmi alapja nincs (és a tied is elgalább ilyen ellentmondás szal kvitek vagyunk...)
    az meg hogy csak egynek tud nekimeni tény csak nem éppen mindegy hogy amikor az egynek nekimegy akkor ott ál mögötte párezer nyilas amitől kapja az áldást és közbe kétoldalról is harapofogoba kapja még két adag lándzsás vagy akármi vagy pedig egyedül kint áll am mezőn és igy rohan neki egy az egyben a nehézpáncélos lovasecsapat...
    ráaádásul az egy az egyben még az se mindegy hogy 50 sor lándzsásnak megy neki amin tutira nem megy át és elöbb utobb egáll benne valahol vagy pedig kétsornak..., szal felhozál egy példát ami pontatlan és alapja se sok...
    (és ha már itt tartunk ha én csak kötekedek akkor te is csak azt teszed szal nc :P)
  • DonnieBrasco
    #997
    De EGYSZERRE csak egynek tud nekimenni, nem???

    Részemről itt befejeztem a "vitát", mert teljesen egyértelmű, hogy téged csak a kötözködés érdekel, nem a vita.
    Búcsúzóul egy szösszenet, egy kis "magábaszállás" gyakorláshoz:

    © Thanatos ma 15:49 | Privát | Válasz | #984

    pontosan..., azt emg megnézem egy lónak mikor fogod bemagyarázni hogy ő páncélozott és rohanyon nyugottan a dárdák közé :)


    © Thanatos ma 16:04 | Privát | Válasz | #986
    ....
    amugy én nem mondtam hogy a ló nem mer belemenni mert beleehet kényszeriteni ahogy irtad,

    5 percen belül, nem rossz. Politikusnak készülsz?

    DB

  • Thanatos
    #996
    te azt irtad hogy az égvilágon mindenen nem azt hogy egy az egyben... :P
    a mindenbe meg belefér egy hadsereg is :)
  • DonnieBrasco
    #995
    Nem értem, komolyan. Leírtam, hogy EGY AZ EGYBEN bármin átmegy a nehézlovasság... mit nem lehet ezen érteni? Minden egyes ellenséges egységen.. kivéve a várfalat meg a vizesárkot. :)
    Tulajdonképpen ugyanazt mondjuk, én nem állítottam sosem hogy egy nehézlovasságal IS jól felszerelt középkori hadsereg mindent üt, de hogy egy római légió tönkreverjen bármilyen középkori hadsereget, ezt simán nem tudom elhinni... és említettem egy okot, hogy miért nem.

    DB
  • Thanatos
    #994
    értem én mire célzol de akkor se jó filmet/gamet felhozni az érveid megerősitésére :)
    amugy elöbb azt irtad hogy nem mindene megy a át a lovasság hanem csak egy egységen most megint mindenen, akkor most hogy is van ez? mert a mindenbe bőven beletartozik a hadsereg hadsereg elleni harc is és kétlem hogy lovasságot ne lehetne kombinált haderővel megfogni :)

    és én még mindig csak anyit mondok (fentartom :D) hogy amit te mondasz az is éppen anyira találgatás amit ő mond, és ugyan nagyon divatos újabban dokfilmekben különböző a valóságban nem előforduló harci helyzeteket "modellezni" és ugy beállitani hogy ez igy és igy van ez mond csak találgatás aminek a valóságtartalmát már soha nem fogjuk megtudni..., mert a nagy találgatásban is max valószinűsithető egy egy dolog , de tudni nem lehet és a találgatásnak semmi köze a történelemnek...
    szóval éppen anyira verhetik szarrá a romaiak a nehéz lovasságod mint forditva és ezt eldönteni nem nagyon lehet..., max azt mondthatod hogy szerinted ez a valószinűbb szerintem meg az, ennyi...
  • DonnieBrasco
    #993
    Mégegyszer leírom, hátha átjut végre: a filmeket, játékokat azért hoztam fel, mert ezek készítőik IGYEKEZNEK a lehető legpontosabb történelmi infókat felhasználva elkészíteni az alkotásaikat (nem mindig sikerül persze). ÉN nem belőlük veszem az alapokat természetesen, csak egy példa alátámasztására hoztam fel. Amit leírtam az elején:

    "a középkori nehézlovasság (full pánzél+páncélozott csataló = 800-1200 kiló acél 50 km/h sebességgel) az égvilágon mindenen átgázolt, a lőfegyverek megjelenéséig esély sem volt ellene"
    ... továbbra is fenntartom, változatlan formában, mert ezzel majdnem minden történész egyetért, mint ahogy azzal is, hogy minden korban kell valami új katonai technológia, amivel világuralmat lehet biztosítani, ami több, vagy más mint a korábbiak: Egyiptomot lenyomták a hikszoszok a harci szekérrel, a rómaikait a barbárok a villámgyors lovasaikkal, a villámgyors, portyázó lovasokkal támadó keleti hordákat a frankok/germánok a várakkal és a nehézlovakkal... a II. VH-ban a lövészárok-erőd módszert erőltetni akaró franciákat a németek a motorizációval, szóval kő-papír-olló a dolog. Abszolút erejő, mindent vivő, legyőzhetetlen egység nincs, és PONTOSAN EZÉRT írtam Haxorornak a 10:00 órás beírására :

    #964

    "Csak érdekességként: hadtörténészek szerint egy római légió gond nélkül szarrávert volna bármilyen középkori hadsereget :)"

    ... hogy nem eszik olyan forrón a kását :)

    DB
  • Thanatos
    #992
    tény hogy nagyobb , de ettől mgé ennél az egységezedésednél láccik hogy szeirntem te maximálisan twre támaszkodsz történelemben :D
    és ettől függetlenül utolso ismereteim szerint a kohorsz aés a phalanx megint nagyon nem ugyan az..., és a phalanxot megint nem a romaiak használták :)
  • DonnieBrasco
    #991
    Kohorsz, falanksz, szerintem érted miről van szó, a vita nem a fogalmakról szólt, hanem az erőviszonyokról... A légió egy picivel nagyobb egység szerintem amúgy...

    DB
  • Thanatos
    #990
    szeirntem értelmetlen a vita..., ebben nem fogunk egyetérteni...
    tény hogy megprobálnak közeliteni a valósághoz de ettől még bőven van bennük ferdités, és értelmetlen egy filmet/gamet alapul venni mert ez olyan mintha azt mondanám hogy a 2. vh-t a németeknek kelelt volna nyerni mert én bf-ben mindenkit el tudtam darálni a tigrisemel és megnyertük az össze csatát, etc... kicsit lol
    és hiddel énis eleget olvasok és odafigyelek mindenre de ettől még nem egy film alapján fogok elméleteket felállitani..., és nem mondtam hogy nicns igazad a nehézlovaság hatékonyságában csak anyit hogy ezt nem lehet tudni és ez csak találgatás, spekuláció, valamit kijelenteni hogy ez márpedig igy van totális hülyeség..., akármiylen forrássból is veszed az infokat...
  • Thanatos
    #989
    nah látom te only filmekből meg gamekből vezsed töritudásod mert a phalanx az görög volt (ráaádásul nem is egység hanem formácio, enyhe fogalomzavar) romaiaknak max légioik voltak :)
  • DonnieBrasco
    #988
    A történelmi filmek szerinted mire alapoznak? Nem lehet, hogy történelmi tanulmányokra? :)) Attól, hogy a filmek története (részben vagy egészében) fikció, az ilyen dolgokat, mint a csaták történelmi hűsége szerintem nem túl értelmes dolog a valóságtól _ennyire_ elrúgaszkodva ábrázolni... Láttad pl. a Rettenthetetlent? Vagy az Arthur Királyt? De mondom, sok száz ilyen film van.

    Ha az ember kondícionálható arra, hogy a 100%-os halálba rohanjon ordítva (első VH, géppuskák és lövészárkok), akkor egy lovat se lehet túl nehéz rábírni, hogy vakon engedelmeskedjen bárminek.
    Hát a harci elefántok? Láttál már dokumentumfilmet, hogy Indiában micsoda óriási meló egyáltalán csak betörni egy elefántot??? (megjegyzem, egy lovat se könnyű!)...

    Én sem TUDOM, hogy 1000 éve mik történtek pontosan, éppen ezért olvastam sokat, és figyelek oda olyanokra akik erről nálam sokkal többet tudnak. Ezt tudom tanácsolni és javasolni szintén! Vannak erre jó TV-csatornák ma már, nem kell könyveket bújni.

    DB
  • DonnieBrasco
    #987
    Nem mondtam, hogy bármit legyalul, annyit mondtam, hogy 4-500 évig nem volt ellenfele EGY AZ EGYBEN semilyen egységnek ellenük. Nem komplett háborúkról beszéltem, csak arról, hogy a rómiaknak egykori nonpluszultra egysége (a falanksz) igen kis valószínűséggel állna ellen egy ilyen "tankhadosztálynak".

    DB
  • Thanatos
    #986
    én erre csak azt tom modnai hogy filmek, gamek etc max spekuláció pontos következtetést levonni belőlük badarság de nagyon... 8megjegyzem énis imádom tw sorozatot, agyon jáccotam összes részét de azért ilyet nem állitok hogy az lenne a bizonyiték valamire...)
    amugy én nem mondtam hogy a ló nem mer belemenni mert beleehet kényszeriteni ahogy irtad, de az is elég naivitás hogy a középkori nehézpáncélos lovaság bármit legyalul...
  • DonnieBrasco
    #985
    Mikor? Pontosan a középkorban. Egy ló eleve nem megy neki egy embernek, ha nincs rákényszerítve. De rá lehet, ahogy arra is, hogy nekirohanjon a lándzsáknak. És ez még véletlenül sem elmélet, mert akármibe fogadom, hogy te magad is láttál ilyet több történelmi filmben is.

    Olyan meg nincs, hogy lovasság hibája, mert még a világon nem volt olyan hadsereg, ami CSAK lovasságból állt volna, nagy baromság is lenne. A középkor bevált taktikája: 1. íjászokkal megszórni 2. lovassággal szétcsapatni. 3. gyalogsággal lerohanni, és esetleg 4. - a menekülő ellenfelet könnyűlovassággal/lovas íjászokkal tovább gyilkolni.

    Jobban tennétek, ha a TW sorozatot kicsit alaposabban tanulmányoznátok, mert az nagyon is pontosan modellezte a régi haditechnikákat, tudományos, és nem pedig okoskodós alapon (a ló nem mer belemenni és egyéb naivitások..) :)
    A középkori lovakat NAGYON jól tudták kondícionálni, simán öltek embert, és nekimentek bárminek, nem gondolkodtak (ahogy a katonák sem!)
    DB