41716
  • DonnieBrasco
    #1064
    De nagy a csend vazz... E3-ra készülnek a fiúk :)

    DB
  • PTW
    #1063
    nagyon jó interjú, sokmindent letisztáznak benne.. jee

    alig várom az e3 infoözönét.........videjóóó......
  • PTW
    #1062
    :D
  • DonnieBrasco
    #1061
    Új interjú a hivatalos honlapról! (www.elderscrolls.com). Nagyon tuti, irc chates interjúnak tűnik az eddigi leghosszabb és legrészletesebb!
    Amúgy meg UP!! Már csak 6-8 hónap és megjelenik :))

    DB
  • PiszkosFred
    #1060
    Régi/új/már látott, de legalább jó felbontású képek, és a harcrendszert fejlesztő Steve Meister naplója a hivatalos oldalon (képek nálunk is) www.elderscrolls.com-on.
  • DonnieBrasco
    #1059
    Hát, már nagyon csak hébe-hóba törődöm velük, szerintem rövidesen abba is hagyom...

    DB
  • EqUiNoX
    #1058
    Legalább több időd jut pihenni és esetleg a Hattrick csapatodra (feltéve hogy "tolod" még).
  • DonnieBrasco
    #1057
    Köszi szépen :) Nem volt egy jó ajándék most a bokatörésem múlt héten, de legalább nem melózom :)

    DB
  • Jimmyke
    #1056
    Most nézem csak, Isten éltessen!!! :)
  • Jimmyke
    #1055
    256 days left... :)
  • Jimmyke
    #1054
    Címéről levonva a következtetést, minden hó végén lesz új cikk :)
  • DonnieBrasco
    #1053
    UP!

    Nagyon lent voltunk... 12 nap, atyaég! :(
    Új cikk az elderscrolls.com-on! Interjú, nem túl hosszú és nincs is sok új benne, de ami bent van az baromi jó :)) tűzlabda varázslatkor szanaszét repülő berendezés... nyami :)

    DB
  • Jimmyke
    #1052
    A régi háttérkép jobban tetszik :) Az a háromszemű állat komoly :)
  • KH
    #1051
    hivatalos oldalon új képek vannak, wallpaper
  • Jimmyke
    #1050
    Rossz topic.
  • Shen Frost
    #1049
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem a Morrowindel kapcsolatban!
    Meg szeretném kérdezni ha vámpír lettem hogy gyógyulhatok ki belőle?
    Meg alszok és eggyre kevesebb lesz az életem!
    Mit csináljak?
  • Jimmyke
    #1048
    Új intervjúúú :) Gavin Carter. Azt írják hpgy a fajokról meg a játélmenetről dumál. Na ezt megsasolom ----> http://gamesfirst.com/v4/index.php?m=l&i=419
  • David2
    #1047
    hamár ódákat zengenek, h új generáció meg anyámtyúkja, akkor ez simán beleférne...
  • haxoror
    #1046
    Szerintem Enclave-ban isszonyatosan jól megoldották már ezt (tudom hogy nem RPG) és ezt lehetne belerakni az Oblivionba is, akár választható fícsörként hogy akinek tetszik az nyomhassa így is, egyébként Morroban is benne van a hitbox rendszer vmilyen maradványa, amikor beviszek egy találatot randomra látszódik a sebzés az ellenen és ha sisak vagy pajzs nélkül bunyózok néha becsúszik egy-egy hatalmasat sebző ütés mert az NPC pont a fedetlen részt találta el.
    Dismemberment asszem a Giantsban van, vhogy megoldották a Morro motorral.
  • HellWolf
    #1045
    Egy kis okfejtés a fejlövéssel kapcsolatban, ha már volt ilyen, akkor bocs. Szóval a fejlövést megoldani ebben a játékban nem lenne egyszerű, mivel más a Bethesda programozói hitvallása, mint mondjuk egy fps-t programozó cégnek. Ha csak magára a fejlövésre/fejtalálatra gondolunk, természetesen számolni kell a sisak formájával, mint gátló tényező. De ez még a kisebb baj. Ha egy ilyen 'fícsört' beraknak a játékba, az szinte ordít a végtagok sérüléséért, vérzésért, esetleges csonkolásért. Ez persze magával ránthatja a páncélzat/ruházat fizikai sérülésének megvalósítását. De ez még mindig csak a probléma fele. Mert mi van, ha az ellenfelet varázslattal találják fejbe? Mert erre is van akkor esély. Egy jégdárda vagy tűzgolyó is rendesen átrendezheti az ember arcszerkezetét, látványos halált okozva. Ha viszont azt megcsinálják, természetesen megint jöhet az egész testre való kiterjesztés (égő ruházat, elfagyott végtagok, stb). Persze mondanom sem kell, hogy ez egy iszonyatos meló. Szóval ezzel csak azt akartam bemutatni, hogy egy maximalista gondolkodásmóddal mekkora bajba kavarhatja magát az esetleges programozó. És ilyenekből szerintem van egy pár a Bethesdánál. De azért ez persze a józan ész ellen van. (Persze a remény hal meg utoljára)
  • PiszkosFred
    #1044
    ui: Ez a motor kerul majd a fallout 3-ba is.
  • PiszkosFred
    #1043
    Realitast nem szabad kokemeny hetkoznapi modon felfogni, mert ahogy te is irtad ez egy fantasy. Ok is erre gondoltak.

    Enginerol cska annyit, hogy a mai vilagban szinte minden fejleszto arra torekszik, hogy olyan motort csinaljon, amelyet esetleg kesobb el tud adni, legalabbis a licensz jogait. Egy unreal motor sem csak fpsre jo, korabban ha jol tudom u2 motorral keszult veresenyautos szimulator vagy legalabbis vmi hasonlo (de ez csak emlekfoszlany). A lenyeg az, hogy nem tudjuk a motor mire lesz kepes a jatekban, es mire lehet kepes ugy altalaban. Egyedul a SpeedTree kepessegeit ismerjuk mint kornyezet, es a Havok motort mint fizika.

    Egyebkent egyetertek, inkabb csinaljak ok meg a dolgokat, mint a modderekben bizva hanyagoljak ;]
  • Thanatos
    #1042
    tény ez mindig igy van modoknál de nem hiszem hogy oylat cisnálnak pl hogy megcsinálják hitbox-ot azt nem rakják bele hazsnálhatoként a gmaebe hogy majd a modokhoz hazsnálják a modkészitők..., az emg hogy egy modkészitő belebuherálja enginebe hitboxot elég kétes (tekintve hogy nagy kaliberü modok 90% ált elöbb utobb meghal és semmi nem elssz belőle) ettől persze még lehet de szvsz az a biztosabb hogyha már bethesda belerakja, vagy esetleg kiegben , amugy az jó hogy realitásra törekednek 8máramenyire lehet egy fantasy gameban) de inkább csinálják meg készre akkor már a gamet és ne hagyjanak midnent ugy hogy "majd a modkészitők" megoldják... :)
  • PTW
    #1041
    én azért imádkozom, hogy a víz valahog ymáshog ylegyen megoldva. ha most is csak "tengerszinten" lehet víz akkor tökönszútom magam...

    elég sok fejfájást okozott ez nekem moddolásnál....
  • PiszkosFred
    #1040
    Annyi, hogy mar maga a Bethesda az eletszerusegre torekszik. Ennek ellenere rengeteg olyan funkcio lehet majd, amelyek esetleg nem lesznek ekzdetben a jatekban, de kiegeszito lemezek formajaban megfognak erkezni, VAGY, ok nem foglalkoznak a dologgal, es a modderekre bizzak a dolgot. Ok csak a rendszert adjak ala, amely kepes arra, amit esetleg egy modder csapat elkepzelt. Ez a lehetoseg lehet akar a hitbox technika is. Teljesen uj CSt igernek - igazi a regi alapjain - de konnyebben kezelhetot. Nem lehet tudni, hogy milyen funkcioi lesznek, elkepzelheto a teljes valtoztatasi lehetoseg.

    Sosem tudni, majd kiderul, mindaddig spekulacio minden. De ugyebar, soha se mondd hogy soha ;]
  • Thanatos
    #1039
    ugylegyen, ámen ;)
    (bár enek nemtom miköze ahoz hogy a modderek mit fognak legyártani és mit nem)
  • PiszkosFred
    #1038
    Csakhogy most az Oblivionrol beszelunk, amelyben - minden egyes interjuban elmondjak - az eletszeruseg, realitasra torekszenek, a vizualis varazslatokon kivul. Ez nem feltetlen jelenti csak az npcket, ez jelentheti a harc reformjaban a megfelelo valtozasokat, melyek a bejelentesek alapjan mar most eg es fold a morrowindhez kepest.
  • Thanatos
    #1037
    hát jah lehetséges de szvsz modderek iylet rendesen nem nagyon fognak megcsinálni :/
  • PTW
    #1036
    nem az a lényeg...hanem hogy "lehetséges" volt, de asszem nem készült el soha, valamelyik Middle Earth mod keretein belül készülz ha jól emléxem. nemtom ,hogy még él e a project, régóta nem követem a morro modokat
  • Thanatos
    #1035
    és kész is lett? mert hiába kezdik el ha nem lesz belőle semmi :/
  • PTW
    #1034
    hát ha azt nézem hog yanno morowindhez egy csapat elkezdett ronybabafizikát ill. fizikát csinálni, akkor nem elképzelhetetlen,

    én csak úg ypislogtam azokon a mini videókon amikben morro-engineben egy nagy faőrtorony összeomlik egy nagy szikla becsapódása után, vagy ahog yegy embermodell bucskézik lefele.
  • Thanatos
    #1033
    igen? hm hát lehet bár ere kiváncsi lennék a modosok hogy csinálják meg hitboxot..., én nem biznék benne de ha majd kijön ugyis emgltájuk mire jutnak :)
  • PiszkosFred
    #1032
    Morrowind eseteben is ugy gyurmaztal a motorral ahogy akartal. Most meg felhasznalobaratabb cs-t igernek, ellensulyozando a multi hianyat. Sosem lehet tudni...
  • Thanatos
    #1031
    hát ha alapból nem elsz benne szvsz modokal se mert ez nem olyan dolog amit modokkal belelehetne utolag buherálni a gamebe..., szerintem...
  • Jimmyke
    #1030
    Szívás :)
  • Ch_Slater
    #1029
    vazz, aszittem már megjelent valami video, vagy valami... máskor 3 hét alatt nincs ennyi hozzászólás :)
  • haxoror
    #1028
    Ha már nem is rakják bele a testrész-sebzést azért remélem vmilyen szinten támogatva lesz hogy a modderek csinálhassanak egy ilyen plugint, tudom hogy RPG de ami fps is az szinte kiabál az ilyesmiért.
  • David2
    #1027
    huhh mien alul van a piros vonal:D
    A lovassághoz még annyit, h érdemes megnézni A Rettenthetelen c. filmet.
  • PTW
    #1026
    szerintem is jó lenne, nagyon!

    sántítás stb...
  • Thanatos
    #1025
    pedig testrészenkénti sebzés sokat dobna még egy iylen gamen is szvsz, pl karsebzésnél gyengül a te találati esélyed, etc..., szeirntme jólenne