23
  • Xcentric
    #23
    Amúgy meg mi ez a cikizési mánia az audigy-vel kapcsolatban? Nekem van egy audigy2-esem,meg nforce2-esem is. Sztem kicsit vicces a két cuccot egy kalap alá venni...Persze lehet ,hogy van aki mást tapasztalt,én egy félkilówattos házimozirendszerhez kapcsoltam a két cuccot és az én teljesen szubjektív megítélésem szerint,az audigy2 érezhetően szebbet produkált.Csak hogy egy ilyen vélemény is legyen...
  • Xcentric
    #22
    Ha valaki tud németül,itt van egy szerintem elég jól összeszedett leírás az egyes hangszabványokról:
    http://www.selfmadehifi.de/surround.htm
  • Dzson
    #21
    Tajfuna beszólt a kakaóbiztos PC mellől... Életében 2 PS2-t látott, azt is dobozban.
  • dez
    #20
    (Mármint arra gondolok, hogy fogja az 5+ csatornát, csinál belőle AC3-at, és szépen kiküldi a digit kimeneten.)
  • dez
    #19
    "mert nincs ami kikeverje 5.1-re (kivétel nForce2)"

    Nono, ez nem igaz. Többfajta opensource AC3-to-SPDIF output kóder is létezik, és gondolom van kommerciális is.
  • dez
    #18
    Közben találtam.
  • dez
    #17
    Szoftveres konverterre gondolok.
  • dez
    #16
    Egyébként nem tudtok olyan konvertert, amivel egy DTS CD-t át lehet alakítani sztereóvá? (Lehetőleg donwmixeléssel, és úgy is, hogy nincs downmix, csak egyszerűen kiveszi a front csatornákat.) Van egy ilyen CD-m, és az asztali CD játszó nem viszi (fehér zaj hallatszik), csak (állítólag, nem próbáltam) a WinDVD és PowerDVD.
  • DW
    #15
    Most miért veri a nyálát az Intel? Dekódolni eddig is tudtak a hangkártyák, kódolni meg csak az nForce2 SoundStorm tud (S/PDIF-en). Én is nForce2-t használok optikai kimeneten, külön dekóderrel és erősítővel. Még a zenének is sokkal jobb hangja van, mint sima analóg kimeneten. Filmekről meg ne is beszéljünk.

    Zedas:
    Felesleges a DTS kódolás, mert nem nagyon lehet megkülönböztetni a Dolby Digital-t és DTS-t, csak vmi nagyon profi cuccon, de azon sem biztos.

    Tetsuo:
    THX...ugyanmár...THX minősítésű hangfalakkal és erősítővel talán hallasz vmi különbséget, amúgy szerintem parasztvakítás. Márcsak azért is, mert digitálison nem tudom, hogy lenne THX minősítésű. Ha futtatod mondjuk NFSU-t, vagy Colin4-et (mindkettő THX-es elvileg), és digitális kimentet használsz, akkor jó kis sztereo hangot fogsz hallani, mert nincs ami kikeverje 5.1-re (kivétel nForce2). Szteroban meg mi a THX? Semmi. Max analógon lehet THX-es az Audigy...az meg ugye ...na szóval érted.
  • Tetsuo
    #14
    Az Audigy2 'THX' minősítésű, persze csak a digit kimeneten.
  • tajfun
    #13
    Az asztali lejatszoktol igencsak tavol all, mondjuk ugy hogy le tud jatszani dvdt is.
  • [HUN]PAStheLoD
    #12
    nForce 2-m van de még sose néztem meg hogy miféle kimenetek vannak rajta .. szóval ez érdekel egy kicsit jobban :D
  • Dzson
    #11
    Nem úgy értem. Persze, optikai kábelt kell venni, ha nem adnak az erősítőhöz, de Xboxon szabvány kivezetés nincs hozzá, csak ha veszel valami toldalékot (ha jól olvastam, nekem PS2 van).

    Az egész game Dolby PL II (mármint az ezt támogató játékokban). Real time keveri be a gép.
  • rolika
    #10
    a ps2-höz is venni kell a kábelt. nincs benne a dobozban...
    egyébként (úgy tudom) ps2-n csak az átvezetők, meg a(z előre tárolt) háttérzajok 5.1-esek, a realtime zörejek nem
  • Dzson
    #9
    (A PS2 alapból asztali DVD player is, tehát fel van készítve az ilyesmire.)
  • Dzson
    #8
    Optikai kimeneten rákötöd bármilyen erősítőre, ami tudja az említett hangzásokat. PS2-n default van ilyen kimenet, xbox-hoz ha jól tudom, venni kell spéci kábelt. Nekem Creative 5500-asom van, 5.1, és kiválóan játszok rajta.
  • Molnar_T
    #7
    Nofene. Szal az emlitett konzolokban mi szolaltatja meg a hangot? A beepitett DTS/DOLBY/AC3 dekoderes hangkartya amire ket hangfalat is rakothetsz, vagy az erosito, ami az osszes terhangzasfunkciot tudja?
  • attila84
    #6
    Nagyon bírnám a dolgot. Elképzelem, ahogy az XP majd Dolbyba nyomatja azt az idegesítő ki és bejelentkező hangját. Oh igen, Dolby forever!
  • Molnar_T
    #5
    Ez utobbira reagalnek bar nem vagyok szakerto a temaban: az egy dolog hogy rengeteg gama tamogatja az ilyen istenkiraly hangzast, de ott mi az emltett konzolokban mi szolaltatja meg? a beepitett audio processzor, vagy az erosito amire az audiojelet kivezeted?
  • Dzson
    #4
    Playstation2-n (4 éves konzol) és X-boX-on rengeteg játék támogatja a Dolby surround, Dolby Surround Pro-logicII, THX hangokat...
  • Zedas
    #3
    Nekem csak az a problémám hogy a HD nem tud dolby digital encoding-ot, szóval marad az nForce2 és - ha az égiek is úgy akarják - az nForce4 hamarosan. Nekem mindig is az volt a gondom hogy míg a hangkártyától elvánszorgott a jel az erősítőig teljesen zajos lett. Most egy mezei egy eres Hama márkájú csatival simán megy az 5+1.

    Az igazán tutkó persze a DTS lenne, de én már annak is baromira örülnék ha lenne Soundstorm az nForce4-ben. A buzi Cretive-tól hiába várnám hogy csináljon encoding-os kártyát és mióta kicsinálta az Aureal-t az egyetlen innovatív hangkártya az nForce2-re van ráintegrálva...
  • arty
    #2
    egy játékhoz, filmhez nem kell jobb minőség... ez nem zene :)

    amugy ha szted rossz a dolby, akkor még nem hallottál jol kodolt filmet :)
  • Mage
    #1
    Nem lehetett volna olyat, aminek kevésbé szar hangja van?