1946
  • GTV
    #1946
    Szerintetek ha Windows 7-en nem az x86-os mappába telepítem a játékaimat, akkor hajlandó 64 bitbe futni?
    Csak a Crysis 2 ismerte fel, hogy 64 bites rendszert használok, a többi nem.
  • peterr80
    #1945
    Sok-sok kérdés és kevés válasz, de azért megkérdezem.
    Hogy lehet az, hogy egy játék, történetesen a black ops xp 32bit sp3 on 2 gb rammal alig, míg win7 sp1 64bit 4 Gb rammal elég rendesen akad. Ennyire szar a win7? Vagy csak rosszúl csináltam valamit????
    Mit érdemes felrakni ha az ember leginkább játszana a gépén?
    Azt hallottam, hogy az xp csak 2 db memóriakártyát tud kezelni. Igaz ez?

    Válaszoljatok légyszives mert +14000ezer forintér nem akarok rosszabb gépet :(
  • Evin
    #1944
    Mondjuk ezt a W7 fórumban lett volna jobb feltenni.
    De nem. W7-re vagy csak W7-es drivert lehet felrakni, vagy jobb esetben Vistásat, Xp-s nem működik.
    De ha szerencséd van, csak monitorkártya és/vagy hangkártya drivert kell neked felrakni.
  • thesnowy
    #1943
    sziasztok! há átváltak xp-ről win 7-re akkor feltudom rakni a drivereimet is? (videókártya driver,nvidia cuccok)
  • helliSh
    #1942
    Hello, aki még windows xp x64 et használ az szerintem sürgőssen álljon át Windows 7 x64 re! MEGÉRI! 2 évig használtam 64 es xp-t és most álltam át 64 es Win 7 re. Mit ne mondjak, igen meglepődtem hogy a régi (2000 körüli) programok és retro játékok is mennek rajta hiba mentesen. Gyors és nem olyan csili vili. Rengeteg jó funkció is van benne. Pl: Troubleshooting. Szóval csak ajánlani tudom
  • Met
    #1941
    Én megpróbálom, nincs idegem a Vistához, minden máshol van, máshogy működik stb. :)
    Aztán majd ha lesz Win 7 akkor az lesz
  • Evin
    #1940
    Úgy rossz, ahogy van. SP nélküli biztos. 2-3program sem volt képes hibaüzenet nélkül rendesen futni. Vista alatt ugyanazokkal semmi gond nem volt.
  • Met
    #1939
    Mi a baj vele?
    4 giga ramhoz jobb lenne a 64 bit de a Vista nem szimpi, benti notin az van és baromira idegesít
  • Evin
    #1938
    Amikor voltam olyan bolond, hogy kipróbáljam, még csak sima volt.
  • Metwork
    #1937
    Jól látom, hogy a 64 bites xp-hez csak sp2 létezik?
  • Evin
    #1936
    Először is ne használj Xp x64-et, mert ne!
    Másodszor, talán rossz helyen van a jumper a vinyó hátulján, és leszabályozza a méretét. Ha sata vinyó, akkor bios-t frissíteni kellene.
  • Risu Führer
    #1935
    szevasztok az lenne a problémám hogy megvettem az új gépemet és egy 320-as vinyó van benne.de az xp nem akarja felismeni csak 137 gb-ot pedig sp2 van rajta.mi lehet a baj?
  • piccolo555
    #1934
    hi all! a próblémám az, h a feladatkezelőt megnyitva egy rendszer műveleten akad meg a szemem (neve: System Idle Process) és hát az a gond, hogy a cpu oszlopnál néhanapján 95-t is ir (vagyis eléggé lefogja a gépet). A kérdésem: ez mi a szösz, és tudok-e vmit csinálni, h ne legyen ekkora intenzitással? thx a válsz(ok)at!
  • Shifter
    #1933
    ok semmi :D
  • Shifter
    #1932
    hali nem tom jó helyen járok-e de nekem olyan XP kéne ami kicsi-kevés helyet foglal és csupasz tehát csak a tiszta OP rendszer van benne (semmi ilyen "windows messenger + explorer" meg társai) csak a tiszta vindóz' (éjjel nappal menő letöltő gép lenne a kicsike)

    előre is kösz a helpet
  • CyrSyS
    #1931
    Sziasztok! 64bites rendszerre szeretnék átállni és nyilván a tájékozódás nagyon fontos! Ennek nagyjából eleget tettem szakmailag és az elméleti részt illetően. Azonban a tapasztalt felhasználók véleménye is érdekel és gondoltam ide jövök megkérdezni pár dolgot! Itt is olvasgattam némi hozzászólást amiből információkat tudtam leszűrni! Konkretizált hiányosságaim kérdések formájában megvilágítva:

    - Stabilitást, támogatottságot, erőforrásigényt, masszívum aspektust tekintve melyiket érdemesebb feltennem? Win XP x64 SP2 vagy Windows 2003 server R2 SP2 enterprise?

    - A driverek esetében ha mondjuk egy monitor driver-ről van szó, nevezetesen az én monitoromra (Samsung 997MB) vonatkozólag, akkor is csak akkor van esélyem arra hogy felismeri a rendszer ha 64 bites drivert találok hozzá? Mert tuti hogy nincs hozzá és ha nem telepítem fel/nem ismertetem fel a rendszerrel akkor standard módon 1024*768 felbontáson 85hz-en frissítést tudok alkalmazni!
    Hasonló a kérdés a nyomtatóval bár nem tudom hogy működne-e a driver!

    - 32 bites programok remélem gond nélkül futnak a rendszeren legalábbis a visszafele való kompatibilitás jegyében remélem! Gondolom minden általam használt szoftverből meg kell néznem van-e 64 bites változat mert az gyorsabban fog futni! Ennek is neki álltam de, pl egy új szoftver nevezetesen Adobe Reader 9-ből honnan tudjam hogy van-e! Hivatalos lapján nem láttam! No meg nem is íja hogy 64 bites kommunikatív üzemmódra is képes-e! Ezekről hogy tudnék meggyőződni más szoftverek esetében?

    A fenti linkeket természetesen megnézem!

    Válaszokat előre is köszönöm!
  • piccolo555
    #1930
    üdv alL! mikor elinditom valamelyik programokat, ezt irja ki: The application failed to initalize proberly (0xc0000022). Click on OK to terminate the application. ha okra megyek semmi, és elég zavaró mer sok porgramnál ezt adja be. Miől lehet ez? plz hp, válaszokat thx előre!
  • Atika :o)
    #1929
    akkor nemtudom sajnos
  • kissadamvikt
    #1928
    ugyanez van a csökkentett módokban is !
  • Atika :o)
    #1927
    safemod??
  • kissadamvikt
    #1926
    láttatok már olyat, hogy 64bites uxtheme patchelés után nem indul a windows. bejelentkezési képernyő bejön, beütöm a jelszót, majd semmi, 1-2 min és bedobja, a háttérképet és az egeret. utána már csak alr+ctrl+del-t tudok nyomni és ennyi. vmi ötlet?
  • lck
    #1925
    Gépfüggő.
    Egy régebbi egymagoson 512 rammal XP
    Egy új többmagoson 2 giga rammal Vista.
  • I.C.ram
    #1924
    Melyik a gyorsabb/stabilabb?

    Vista 64 vagy XP 64?
  • kissadamvikt
    #1923
    kösz a felvilágosítást. ha egy játékot akarok telepíteni és azt írja, hogy nem windows xp vagy vista op.rendszer akkor van rá valami mód, hogy fel tudjam tenni a játékot vagy ne is próbálkozzak vele?
  • Bijesz
    #1922
    Leírom, de úgyis el fog süllyedni.

    - A 64 bites XP egy külön op rendszer (nem egy patch a 32 biteshez)
    - Nincs magyar nyelvű változata.
    - Abban az esetben lesz valami gyorsabb, ha kifejezetten 64-bitre (is) íródott.
    - Driverekkel problémák lehetnek ellenőrizni kell, hogy minden eszközödhöz van -e 64 bites xp driver.
    - Nincs SP3 hozzá, mivel ez a win2k3 x64 server XP-s felülettel, de javítások SP2-nél kb ugyanott vannak.
    - A service packek javításokat tartalmaznak új funkciót nem adnak, de érdemes feltenni, a biztonsági frissítések miatt, ha megy a windows update és up to date a gép, akkor nem érdemes rárakni sp-t
  • Atika :o)
    #1921
    ugye joltudom hogy 64 bites xp-re nincs SP3?
  • kissadamvikt
    #1920
    ez most komoly hogy xp 64bitnél nem tom feltenni a windwos live messengert?
  • Evin
    #1919
    Nem.
  • simonl #1918
    Sziasztok,

    Lehet, hogy hülyeséget kérdezek de 64 es xp vel gyorsabbak lehetnek a játékok?
    Tudnátok egy linket honnan tölthetném le?

    Köszi
  • KaszaN
    #1917
    Holszerezhetném meg a 64bites xpt?????
  • KaszaN
    #1916
    hát ha a lomtátban van akkor csak kiveszed onnan. De ha véglegesen törölted akkor azthiszem hogy erre van egy program. Csak ezzel sejnos nemtudok segíteni mert nemtudom hogy mi a neve és hogy holvan.
  • sztyui2
    #1915
    Váááááá! Nem 64 bites xp-m van, de nagyon nagy segítség kéne! Véletlen shift+delete-el töröltem egy nagyon fontos képemet. És pótolhatatlan. nem lehet esetleg valahogy visszahozni? Sürgős lenne! Help me PLS!
  • magus4884
    #1914
    Én azt szeretném megkérdezni hogy Xp 64bites magyar változatot ha fell rakom az enygelő lesz egy újra telepítésével,vagy csak olyan lesz mintha egy uj programot raknék fel az xp-re?vagy olyan lesz mintha egy uj drivert telepítenék fell és újra indulás után minden marad csak az xp 64 bites lesz?VAn magyar nyelvű 64bites xp??És még azt nem tudom hogy a 64bites xp allat minden ugyan ugy elfut??vagy lehetséges hogy egykét program vagy játék nem indul el a 64bites xp alat?És az igaz hogy az xp 32bites verzioja nem tudja az amd athlon x2(64bites) proceszor mind két magjával számolni?Azaz valójában csak egy mag számol a kettőből??Mert szerintem elvileg ugy van hogy az xp 32bites változata is letudja kezelni mind két magot!Előre is köszönöm a válaszokat!!
  • KaszaN
    #1913
    sziasztok
    Nos lehet hogy lejjebb, sokkal lejebb levan írva, csak lustavagyok kikeresni, de megmondaná valaki hogy honnan szerezhetek be 64bites windows xp-t lehetőleg magyarul? Fontos lenne és köszi :)
  • polluxware
    #1912
    Egyenlőre sima XP 64-bit SP1 változatot használok.. Van értelme felrakni az SP2-t?

    Milyen változtatásokat eszközöltek az SP1 óta, milyen plussz dolgok kerültek bele?

    sajna nemnagyon találok konkrét cikket erre nézve :/

    köszi előre is!
  • lck
    #1911
    Nem létezik.
  • Kaptár
    #1910
    Valaki tudja hogy angol 64 bites Xp -hez van e magyar nyelvi pack?
    A választ megköszönném.
  • Rodman6
    #1909
    Én gyűlölöm a Vistát. Nagyobb volt a füstje mint a lángja. Egyszerűen semmi nem áll kézre benne. -A Sajátgépben azaz itt már Számítógép-ben a műveletek ötször tovább tartanak ahelyett hogy egyszerűsítették volna, bonyolították a könyvtárkeresgélési lehetőséget. -Minden szarságra rákérdez kismilliószor. Rendszergazdaként vagyok bejelentkezve, mégis csesztet programfuttatáskor s telepítéskor. -Állandóan darálja a Winchestert, pedig mai gépem van. -Lassan telepít szoftvereket. -Nem enged akárhova menteni egy fájlt. Ha egy játék ini fájlját át akarom írni, az is procedúrás.... Remélem a 7 jobb lesz. Deahhoz elölről kénekezdeni az egészet.
  • Supersix
    #1908
    Sziasztok!
    Egy Intel dupla magos procinál mennyire fontos az op rendszer?Mindenképpen át kéne állni a 64bit-re és azon belül is Vista vagy Xp?Úgy hallottam hogy a Vista eléggé ,,eszi" a Ram-ot és, hogy a 4giga Ram az optimális?Ti mit tudtok erről?
    Köszi
  • inter94
    #1907
    Sziasztok
    elvan rejtve 1-2mappám és nemtudom visszahozni hiába megyek rá hogy titkos fájlok megjelenítése nem megy:S javaslat?