37731
  • [NST]Cifu
    Milyen több száz fős Corp. csaták? Ketten csináltunk egy agent küldit High Sec.-ben! Az említett szektorok mind Gallante űrben vannak. Ez a hétköznapi casual élet (pardon, inkább lagzás) most az EVE-ben!!!

A több száz fős Corp. csaták a beszámolók és videók alapján nem több másodperces, hanem több perces reakcióidővel bírnak, már ha ugrás után nem fekete képernyő fogad, mivel a szerver nem bírja el a sok játékost az adott szektorban.

Számomra az EVE éppen annak a példája, hogy bizonyos játékosszám felett nem lehet egy szerverre zsúfolni a játékosokat. Kiváncsi vagyok, hogy a CCP mit akar csinálni a jelenlegi helyzetben. Vagy több szervert nyitnak meg, vagy valami drasztikus változtatás kell, mert ez egyre rosszabb lesz, ahogy nő a játékosállomány. A mihez tartás végett, csúcsidőben én eddig max. 40 ezer játékost láttam a Tranquilityn...
  • Hmuda
    Azért az EVE-ben ne a száz fős corp-csatákat vegyük viszonyítási alapnak. :-) A tömeges csatáktól (és Jitától) eltekintve az EVE egy igenis lagmentes, jól összerakott játék (alapból úgy kellett volna dolgozniuk a fejlesztőknek, hogy megakadályozzák az ekkora csoportosulásokat és most főnek a saját levükben miatta).

De mint írtam a 461-ben instancolással át lehet hidalni az ilyen problémákat, így egy-egy instance sokkal gördülékenyebben tud működni. Ha szabad az átjárás köztük (á la Guild Wars leugró menüje) akkor a játékosok közti kapcsolatteremtés se lenne probléma.
  • Magnetic
    Igazából engem az sem zavarna, ha külön lenne választva az amcsi és az EU szerver...
    Szvsz itt is van elég star trek rajongó.
  • [NST]Cifu
    Az az EVE, ahol ma egy Serpentis Extravaganza-t majdnem félbehagytunk Agrallierben, mert egy modul aktiválása alaphangon 3-5 másodperc, de olykor 10 másodperc volt? Ahol Agrallierből Auniába átugrani majdnem egy perc? Ahol Dodixiában kidokkolni néha több, mint másfél perc? Ahol ha Jitában logolsz ki, és esetleg este akarsz visszalogolni, olykor fekete képernyő fogad?

Ezzel nem pedáloznék...
  • Hmuda
    Jó, abban igazad van, hogy az egyetlen szerver kicsit túlzás lehet (bár GuildWars-városok mintájára épülő instancolással azt is át lehetne hidalni). De az EU/US szeparálása elleni véleményem változatlan.
  • [NST]Cifu
    Magnetic-el értek egyet, noha félek, hogy nem lesz külön EU szerver. Az eddigiekből az jött le, hogy erősen függeni fog a játék a lagtól, márpedig elég undorító lenne, ha nekünk 3-4x akkora pingel kéne "élvezni" a játékot, mint a tengerentúlon.

Plusz megjegyzem, hogy adott esetben több száz ezer embert egyetlen szerveren amúgy se nagyon tudnának kiszolgálni. Elég arra gondolni, hogy sokan meg akarnák nézni a Földet. Namost "picit" izmos szerverpark és ISP kell ahhoz, hogy elbírjon mondjuk 10.000 embert a Starfleet Academy épületében. És akkor még azt nem is vettem bele, hogy mit szól a kliens oldalon a grafikus motor mindehhez.

Egyszóval mindenképpen több szerver lesz, és remélem nem csak amerikai...
  • Hmuda
    Ez kizárólag a szerverparktól függ. Nekem WoW-on amerikai accountom van és mikor pár éve még játszottam vele egy viszonylag népes szerveren, a ping csak akkor ment 100 fölé ha az én oldalamon volt gubanc (pl ha fater töltött valamit).

Az EVEOnline már megmutatta, hogy igenis lehetséges elfogadható szolgáltatást nyújtani egyetlen világszerte elérhető szerverrel.
  • Magnetic
    Nem mindegy, hogy EU-n belül csatlakozol egy szerverhez, vagy 1000 node-on keresztül egy amcsi szerverhez...
    Nem is arról beszéltem ,hogy mennyien vannak, hanem a távolságról.
    Nem mindegy,hogy 50-es ping-el vagy 350-es ping-el játszol.
    De gondolom ezt Te is tudod :-)
  • Hmuda
    Fenéket. Eresszék csak össze az amcsikat és az európaiakat. Van jópár amerikai haverom akik szintén várják a játékot és baromira nem akarok két verziót venni. Ezzel 100%, hogy nem vagyok egyedül.
  • Magnetic
    http://www.startrekonline.com/videos
  • Monoton
    Jó de az az egy az Eus server legyen
  • Hmuda
    O.o

Épp az lenne a leges legjobb választás ha csak egyetlen szerver lenne és EU/US osztozna rajta. A CoX játékok egyik legnagyobb hibája pont az volt, hogy nagyon szét lettek szórva a játékosok a szervereken és még az EU/US játékosok is szeparálva lettek. Ha egyetlen egységes szerver lesz akkor brutális méretű pirospont jár nekik.

A LAG-nak semmi köze ahhoz, hogy mennyien vannak a szerveren. Ha bírja akkor akár millióan is lehetnének (az már más kérdés, hogy mibe kerülne, de az részletkérdés).
  • Monoton
    Kipróbálos lesz az biztos.
  • Magnetic
    Egyébként Ti fogtok játszani vele?
  • Magnetic
    Én is :) Igy már biztos lesz itt is :)
    Ami engem zavar az a "Lehet 1 nagy szerver"
    Ez esetben szevasz van, mert a 200-as vagy nagyobb ping nem épp játékra való. Remélem dobnak az EU területére is a szerverekből.
  • Monoton
    Nincs mese költözni kell :D
  • Hmuda
    Kár, hogy az a life-time előfizetés csak Észak-Amerikára vonatkozik. Mindenesetre már tegnap bejelöltem, hogy szóljanak ha itthon is lesz valami ilyesmi. :-)
  • Dave000
    Lehet hogy csak attól halt meg hogy most mindenki egyből ráment :)
  • Monoton
    eddig működött
  • Monoton
    Nekem működik
  • Magnetic
    Hát ja mondhatni én is.
    Úgy tünik komolyan gondolják, és jól akarják megcsinálni.
  • Dave000
    Mindenesetre a weblapot lelőtték, gondolom fel teszik a trailert.
  • Monoton
  • Magnetic
    Star Trek Online web site is currently offline :)
  • Hmuda
    Összességében elégedett vagyok. :-)
  • Hmuda
    Aranyos a kiscsaj ezzel a kérdéssel. :D
  • Magnetic
    Dobtam pár kérdést, hátha válaszolnak rá :)))
  • Magnetic
    igen én is igy gondolom
  • Hmuda
    30 év telt el. Szerintem csak egy fejlesztett Sovereign.
  • Magnetic
    Nem lesz gond a grafikára szerintem :)
  • Dave000
    Az hogy a hajó belsejében és a bolygón is fognak harcok folyni, illetve lehet közlekedni egy nagyon nagy ficsőr!!!
  • akyyy
    hát remélem a végén az nem az enterprise-E volt mert nem hasonlitott rá:D
  • Hmuda
    Niiiiiiiice....

Az a kis rész ahogy a két Borg drone araszolt a karakterek felé elég feelinges volt.
  • Monoton
    Áhh nem volt vmi hosszú de tetszett :)
  • Hmuda
    Na végre video.
  • Magnetic
    a hülye csak leverte a mikit :)
  • Dave000
    Hát első ránézésre azt hiszem jó kezekben van a STO, elég elszántank tűnik Jack, nem olyan típusnak tűnik aki feladja.
  • Hmuda
    Eddig nagyon tetszik amit mondott. :)
  • Magnetic
    4 perc...hát nem beszélt sokat :)
  • Hmuda
    Végre itt van Jack is. :-)