45292
  • Plata
    #34719
    AFK miért lenne exploit?
    Meg az hogy több karival csinálod eventet?
    Eleve így csinálták meg az eventet,hogy több karival lehessen tolni.
    Ez az első ilyen acc wide event.Még ilyen sosem volt.
    És szerintem a legkönnyebb is.Csak így elmarad az hogy 20 karival farmolod eventet és mind kap 50k dilit.
    Mastery húzáskor meg ha a hajódról átpakolod a cuccot akkor mitől lenne gyöngébb?
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.09.26. 10:37:30
  • gunji
    #34718
    Mastery húzáskor az ember átpakolja a fegyvereket/konzolokat a másik hajóra, átül és hajrá. Aztán van, amikor gyenge lesz így a hajó, s kiszúrnánk másik négy emberrel egy random STF-en. A patrolon meg lehet szerencsétlenkedni. Igaz unalmasabb, de egy fél-egy óra belefér. ;)
    Hogy mi az exploit, azt szvsz a Crypticnek előre meg kellene határoznia, olyan gránitszilárdságúban. Jelenleg gumiszabályok vannak, amit vagy betartanak és betartatnak, vagy nem, s úgy ahogy akarnak. Ha az Argala 4/5 futás exploit a cd kikerülése miatt, akkor a jelenlegi eventnél miért lehet több karakterrel ugyanazt a patrolt végrehajtani cd nélkül? Meg ugye akkor borul a fél játék, mert pl. nem lehetne bemenni egy patrolba/küldetésbe többször pl. 'harvest materials' endeavour miatt a cd miatt. Ahogy elvben az afk-zás is exploit, de akkor hogy döntsük el, hogy direkt nem lövök, laggol a játék, vagy csak kiszaladtam pisilni? Szóval nem egyszerű ez :)
  • Plata
    #34717
    Nem.
    Patrolos xp gyűjtés sosem volt a kedvencem.Túl unalmas.
    Inkább STF.
    És az tényleg exploit volt ha kicselezted a félórás CD-t.
    Csak endevor miatt szoktam patrolba menni,de nem szoktam megcsinálni,csak bemenni lelőni ami kel és lépek.
  • Plata
    #34716
    We will be performing shard maintenance on September 26 from 5-11:00 AM Pacific (12:00-19:00 UTC). Please check the forums.

    Mai peccs:

    Content:
    The "Mycelial Realm" TFO is no longer eligible to be chosen for Random TFOs.

    Systems:
    Resolved an issue that caused updated Delta patrols to reward more skill points on completion than intended.

    This does not reduce points earned for starship mastery.

    Increased the XP/MasteryXP modifier present on Patrol maps in the new Patrol System from 2x to 3x.

    Resolved an issue that prevented Unstable Anomalies from working with some Anomalies.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.09.26. 09:37:40
  • gunji
    #34715
    Argalában nem farmoltatok még masteryt? Ugye az új patrolokig az volt a helyzet, hogy ellenfelenként folyamatosan kaptál xp-t, a félórás CD csak kilépéskor indult, stb. Azaz a 4. hullám után ki tudtál lépni a patrolból úgy, hogy megkaptad az xp nagyrészét és azonnal vissza is tudtál lépni. Így egy xp event alatt 6-7 patrolt elég volt menni ahhoz, hogy maxra felhúzd egy hajó masteryjét. S egy hétvége alatt több karakterrel is össze lehetett szedni a szükséges traiteket.
    Ezt a Cryptic egy ideig engedte, de az új vezetés elkezdte tiltani és büntetni:
    - eleve exploit lett az ilyen farmolás, azaz bannolhatóvé tették,
    - a cd a patrolba történő belépéskor indul, így még akkor is megkapod, ha egy lövés nélkül azonnal kilépsz,
    - több lépcsőben csökkentették az elérhető xp-t (és most is ezt írták a delta kvadránsbeli patrolokra).
    Azt nem tudom, hogy az új béta kvadránsbeli patrolok mennyi xp-t fognak adni, de nyilván rosszabb lesz a helyzet, mint korábban volt, mert
    - végig kell vinni a patrolt, hogy elég xp-t kapjunk,
    - hosszabbak és nehezebbek ezek a patrolok,
    - félórás cd érvényes rájuk.
    Így egy casualnak, aki napi egy-két órát tud a játékban eltölteni, elég sokáig fog tartani, míg kihúz egy masteryt. Így értettem.
  • Orbancapitan
    #34714
    hét előtt próbáltam ma reggel
  • Plata
    #34713
    Ha jól rémlik UTC volt írva.
  • LaLee67
    #34712
    Europai vagy amcsi időzóna szerint van a karbantartás?
  • Plata
    #34711
    Engem fel engedett kora reggel.
    De kiírta hogy leállás lesz 12-19 közt.
    Oszt lehet hogy félre írták.
    Ciki de már hat órakor lagolt a szeró.
  • Plata
    #34710
    Ezt mondtam én is.
  • Chak
    #34709
    Miről beszéltek? Mastery hetekig? 3x szorzóra emelik a ship mastery xp-t a patrolokban. Eddig sem adott keveset, most mégtöbbet fog érni.
  • Orbancapitan
    #34708
    én be se tudok lépni az acc szerveren el akadok connetction failed tegnap este óta
    Utoljára szerkesztette: Orbancapitan, 2019.09.26. 07:17:55
  • Plata
    #34707
    Nem inkább több xp-t fogunk kapni?
    Nem tudok angolul,de nekem az jött le több xp-t fog adni sz új patrol.
    Mellesleg admiraltyt tolom,mindjárt végzek is,de nekem kiírta hogy 12-től 19-ig leállás lesz.Mi a rákot csinálnak ezek ennyi ideig?
  • gunji
    #34706
    Ezzel aztán tényleg tönkre vágják a masteryzést, már ha eddignem sikerült. Miért kell hetekig patrolra járni egy traitért borzalmas hajókkal? RIP STO
  • Plata
    #34705
    Változik a patrol jutalom.
    Link.

    * Added Dilithium to Patrols in the new Patrol System that were missing it as a reward
    * Adjusted Dilithium rewards to a more appropriate value for time spent playing
    * Added a Daily Bonus for the first Patrol played each day, per character (2x Marks and Dilithium)
    * Adjusted erroneously-high XP modifiers that were present in Delta Patrols. This will only reduce the "End of Mission" rewards, and has no effect on XP received from defeating enemies, nor any affect on Starship Mastery XP received.
    * Increased the XP/MasteryXP modifier present on Patrol maps in the new Patrol System from 2x to 3x.
  • Plata
    #34704
    Nem ez nem külön event,csak a hétvégén mindenhol 50-100%-al több dilit kapsz.
    Deep space nine mellett van.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.09.25. 19:52:47
  • LaLee67
    #34703
    Ez kulon event? Vlugta Asteroid Field -et pl. hogy tudom majd megtalalni?
  • Plata
    #34702
    Dili hétvége.
    Katt.
  • Plata
    #34701
    Gondolom elindítottál egy daily project-et.
    Csak a 20 órás projecteket töltsd fel.A másikat ami mittomén hány órás ne foglalkozz.
    Bizonyos spéci kaják spéci tribblit eredményeznek.
    Ha felmész egy TOS hajó hídjára és szerzel TOS itókát,asszem shake,azt eteted meg tribblivel,akkor spéci tribbli lesz belőle,de sok ilyen van,valami sütiből meg érdekes tribbli lesz ami jó buffot ad harcban.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.09.25. 18:53:47
  • LaLee67
    #34700
    Hat ez nagyon tetszik :))))) Kozben lett azt hiszem 2 db arany triblim is, gondolom azt ne zabaltassam fel hannibal lecterrel :)


    Kozben meg villog a Reputation ikonom. Tegnap valamit csinaltam ott de mar nem tudom mit,mert hulla voltam. Ezt a Repus dolgot nem igazan ertem vagyis ezt sem...mielott valaki helyesbitene :)
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2019.09.25. 18:22:23
  • Plata
    #34699
    Egyszerű,fogj egy sima tribblit,tedd be a táskádba,rakj mellé vagy 20-30 olcsó piát.
    Tudsz piát replikálni.Vagy kaját,amelyiket jónak látod,a kannibál tribblit rakd be a bankba vagy rakd be magadhoz.
    A sima tribbli elkezdi megzabálni a piát vagy kaját és ahányat talál annyi kis tribblit csinál neked,ha már tele a táskád lökött tribblibvel beteszed melléjük a kannibált,aki felzabálja őket és sok tribbliszar lesz a táskádban.
    Ha összegyűlt elég tribbli kaki akkor elviszed a security officernek a klingon bolygón a councillor hallban.Ha jól emlékszem ő váltja be.
    De a bankodban is tenyésztheted a tribbliket,meg utána fel is zabáltathatod őket ugyanott.
    Bankban is szaporodnak úgy emlékszem.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.09.25. 18:12:11
  • LaLee67
    #34698
    Ezt jo hogy irtad, mert en tutira egyszerre vartam volna a szettet, az meg sem fordult eddig bennem, hogy tobbszor is megcsinaljam ugyanazt es mast kerjek, mert meg sok ido lesz mire kepben leszek :)

    Daeus ami oldalt linkelt a free givawayest,most gyujtottem be oket :)))


    Ja, ha vannak meg ilyen free dolgos oldalak, szivesen varom a linkeket :)

    Van egy kannibal tribblem, es tenyleg harapdal a mocsok :). Hogy csinal ez nekem szart, hogy dilitiumra csereljem?
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2019.09.25. 18:07:51
  • Plata
    #34697
    Nézd meg ezen a linken a Mission reward fül-t.
    Zűr szettek.
    Még zűr szettek.
    Itt pedig az összes set.
    Link.
    A mission reward szeteket nézd.
  • Plata
    #34696
    Több fajta van,van 1 konzol 1 beam vagy cannon és 1 torpedó,vagy 1 pajzs 1 deflector 1 hajtómű.De a küldetés írja is,csak ha a full szetet akarod többször le kell tolni,mert egy végigvitellel 1 itemet ad oda.Te választod ki melyik kell.
    De van ground szett is.A nakuhl vagy nahkul?Tudja a ragya mi a pontos neve,nakúl oszt kész.
    Az például erős szett,asszem pajzs armor és fegyver,de van a romulán navy szett,az kit meg modul és még valami.
    Sok sok szett lesz,de doffot is kapsz majd,meg boffot,meg asszem admiralty kártyát,traiteket.
  • LaLee67
    #34695
    Tok jo,legalabb nem unja meg az ember :) A szetteket hogy kepzeljem el? Tudom mi egy szett csak, hogy fogom felismerni es miket tartalmaz? Egy teljes felszerelest fegyvert,pajzs stb.?
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2019.09.25. 17:43:12
  • Plata
    #34694
    Kipróbáltam az új hajót,nagyon semmilyen.
    Kb mint egy sima T5 sci hajó,csak van álcája meg intel képessége,ami úgyis lószár.
    Fedes klingon sci karinak adtam,semmi gombás hangulata nincs.Se warp se semmi.
    Mint egy sima fed sci hajó.
  • Plata
    #34693
    Az 50+ küldikben sok agyament küldi lesz.
    Lesz még verseny is.
    Némelyik küldit érdemes háromszor is letolni,mert olyan jó szettet ad.
  • LaLee67
    #34692
    Eddig nem sokat csináltam belőle de most majd ráfekszek.
  • Plata
    #34691
    Nekem például jem hadar kari hajóján a legutolsó ViL epizód szettje van a hajón.
    Konzol torpedó és beam.
    De klingonoknak van nauszi diszruptor szett is valamelyik 60 körüli epizódban.
    Gurambán nekem az van.
  • Plata
    #34690
    Sajna doff traitre nem lehet keresni.
    Végig kell nézned vagy egymilla doffot hogy van-e telekinézis traitje.
    Nem tudom nagy klingonnal hol jársz az epizódokban,de a jó cuccok a nagy szintű epizódokból jönnek.
    Dyson epizódoktól már értékes és jó ground űr cuccok jönnek.
    Űr és földi szettek.
    Egyedi boffok,doffok,fegyverek,konzolok,traitek.
    Néha elrejtve.
    Kobali boff például egy hülye labirintusban van elveszve,ha megtalálod csatlakozik hozzád.Te is abban a hülye labirintusban fogsz mászkálni,mert az a cél hogy átjuss rajta.De ha alaposan szétnézel benne találsz boffot is.
  • Plata
    #34689
    Ec-t főleg kereskedéssel lehet szerezni.
    De endevorból is jön kevéske.
    Sajna én nem igazán értek a kereskedéshez,néha szoktam eladni craft alapanyagot,ha túl sok jön össze.
  • LaLee67
    #34688
    Na jo, te vagy 8 eve tolod :) Amugy a csatakbol eladott cuccokon kivul, hogy lehet sok EC-t csinalni? Megvettem az EC bovitest, foleg hogy az elit pakkot ki sem tudtuk venni. Valaki angolul jol erto irhatna nekik, hogy karpotlast kerunk mi europaiak :)
    Szoval az ec bovitessel rengeteg penz fer be,de jo lenne tudni mibol :)

    Telekinezises dof-ot hol tudok venni? Melyik reszlegen keressem. Piacon is kerestem mar, az officereknel is...
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2019.09.24. 20:52:22
  • Plata
    #34687
    Hát,karit lehet húzni gyorsan is,de pénzbe kerül,sok pénzbe.
    Sok jó doff kell hozzá és pénzes research assigment.
    12-es szintre felhúzod a karit adsz neki sok doffot,veszel neki exen assigmentet és imádkozol hogy mázlid legyen.
    A karid gyorsan eléri az 52-es szintet.Ott adsz neki hajókat admiraltyba,ami nálam nem gond mert rengeteg zenes hajóm van,admiraltyval és még assigmentekkel megvan a 65 gyorsan.
    Így pénzből gyorsan felhúzhatsz egy karit,egy assigment 4 órás,ha van időd 4 óránként felnézni a karid két nap alatt eléri a 65-öt.
    Hátránya hogy az epizód küldik nem lesznek meg.Sem az epizód jutalmak.A kari rengeteg mindenről lemarad,de gyorsan meg lesz a szint.
    Viszont rengeteget fog csesztetni minden epizódos NPC.
  • LaLee67
    #34686
    Ertem mar :) Na de ne idegesits a 2 nap alatt 65 os szint.....en tobb mint ket hete tolom kezdokent es ennyi ido alatt sem ertem el :))))
  • Plata
    #34685
    A kettő ugyanaz,van ez a diszkóveri nevű Star Trek sorozat.
    Ebben az eszement sorozatban gomba hajtőművel közlekednek,valszeg az író erősen be volt lőve mikor kitalálta.
    Fedes karakter lehet többféle is,sima Fed vagy TOS fed esetleg Discovery fed.
    Mindnek más az eredet története,a Discovery fed karit nevezzük gombás vagy diszkónak.
    Van pár spéci Discovery hajó is,a diszkó hajóknak spéci warp effektjük van,a fegyvereik másképp lőnek.
    TOS fednek is jöttek ki speckó hajók,azok a temporal fed hajók.
    Jelenleg van 40+2 karim.
    Még egy karit kezdeni már asszem kicsit sok lenne.
    Na meg ha fel is húzom,nincs se repuja se egyebe,az legalább 20 nap.Ha két nap alatt elérem a 65-öt akkor is legalább egy hónap mire meglesz a repuja és felöltöztethetem.
    Na és még specet is húzni kellene.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2019.09.24. 20:02:50
  • LaLee67
    #34684
    Pedig mar azt hittem ingye van egy hajom, nem csak kolcsonbe :(((
    Plata, aruld el lecci, mi az hogy "gombas" , meg "disco" kari?
  • Plata
    #34683
    Igen.
    Sok ilyet lehet kapni.
  • Plata
    #34682
    Hogy a rossz nyavalya hétszentséges jó mamáját má.
    Kipróbálnám ezt az új hajót,de még is hogy a ragyába,ez végül is gombás hajó,ehhez gomba kari kellene,de a gomba karim engi.
    A fedes sci karik mind spécik.Nem tudom lecserélni a hajójukat.Talán csak a Fed klingon sci,de neki cuki T6 Fleet adv research vessel van.
    Kéne egy disco sci kari,de az már kicsit sok lenne.
  • LaLee67
    #34681
    Prima!
    Admiralitiban visszaert egy hajom a kuldirol es kaptam egy lila (1x) An'quat Command Battle CruiserT-6-ot. Ezt az admiralitiban latom, mikor kuldenem a hajot vissza kuldibe. Mi az az "(1x )" ? Kolcson kaptam egy kuldire ezt a hajot?
  • Plata
    #34680
    Mindegyikkel.