45797
  • Reg5
    #1919
    Most akartam belépni a játékba, de azt írja, hogy "Version mismatch". Ez mi?
  • edwood
    #1918
    Arra figyelj, hogy ha most regisztráltál akkor Perfect World-ös accountod van.
  • Vermilion666
    #1917
    Nem hiszem el,hogy mindenkinek elindul a játék és tud vele játszani de Én még be sem tudok lépni a startrekonline.com-ra! Segítsetek légyszi! :(
  • edwood
    #1916
    Arra gondoltam amiket írtatok, elindultam enginer kapitánnyal, és nem tudom, hogy milyen skilleket lenne érdemes neki megtanítani. Sok skillnél nem is mindig értem, hogy pontosan mire jó tehát nem tudom hogy használnám-e. Ha kísérletezgetek vele akkor meg elpazarlom a pontjaimat.
  • Lemming
    #1915
    Szerintem a 'maxra kihúzni' az relatív. 7-8-9 szintje egy skillnek drágább és kevesebbet is ad. Érdekes kérdés, hogy az abba ölhető pontok hol adhatnak több bonuszt?
  • Pluskast
    #1914
    Mondjuk ezt én sem értem. Csakmert külön úgynevezett "kaszt skillek" nincsenek egyiknél sem (mármint enginer, siencer, commander). Illetve persze vannak de nincs választható skill külön, külön. Ami a lényeges és fontos, hogy milyen típusú fegyvert akarsz használni és azokat maximálisan kihúzni. Ez viszont meg egyén függő.
  • Lemming
    #1913
    Mármint hogy mit vegyenek fel? Nem találtam olyat. Esetleg stowiki környékét érdemes megnézni, másrészt átgondolni hogy milyan capt vagy és mit akarsz majd csinálni vele.

    Alternatíva: a hivatalos fórumok nézegetése. Ott láttam érdekeseket, de még nem értem annyira a játékot hogy értelmezni is tudjam a sok rövidítést.
  • edwood
    #1912
    Sziasztok!
    Gol lehet egy olyan oldalt találni, ami leírja, hogy egyes típusú kapitányoknak mely skillek ajánlottak?
    Köszi a segítséget előre is!
  • Plata
    #1911
    Köszönöm a válaszokat.
  • Plata
    #1910
    Értem,kár.
  • Lemming
    #1909
    Mint Pluskast írja.

    Annyi kiegészítést tennék csak hozzá, hogy a hajódra tehető konzoloknak is van szintje, pl.: Ensing, Lieutenant, Lt. Commander, etc.

    Ez mutatja hogy milyen szintű officert tud kiszolgálni. Minden szintje 1-1 képesség használatát is jelenti, magyarul - én is csalódtam picit - cruiseren lesz 1-1 alap konzol tact-engi-science, és egy Lt konzol engihez. Azaz lesz 1-1 skilled mindegyikhez + egy 2 skilles engi.

  • Pluskast
    #1908
    Sehogy. A képességei változatlanúl ott vannak, csak éppen hajó függő, hogy az adott űrhajó típus hány slotott engedélyez, hogy használd. Magyarán, ha a hajód mondjuk úgy épűl fel, hogy 3 enginer skillt tud használni, akkor az embered csak az első 3 képességét fogja tudni használni, hiába van neki egy negyedik is.
  • Plata
    #1907
    Tegnap mikor 12-es szintű lettem,elő léptettem a legénységemet.Kaptak új abilityt,ami látszott is,azonban később eltűntek a második képességeik,csak az egyik engineer tisztemnek látszik.Hogy tudom újra előcsalni a második képességüket?
  • Lemming
    #1906
    Hmm... a startrekonline oldalon 2 féle account használható. Cryptic és Perfect World. Biztos jó helyen akarsz belépni? Tudom triviális kérdés, de hátha.

    Nekem pl Perfect world nem ment, a régi cryptices accom kellett újjáélesztenem.

  • Vermilion666
    #1905
    Sziasztok!

    Segítséget kérnék! Regisztráltam a startrekonline.com-on és letöltöttem a játékot. Az email-emre kaptam egy üzenetet és ott volt egy aktiváló link. Rákattintottam és kiírta:Congratulations, your account has been created!Please check your email for more information on the upcoming beta.Questions, comments? Click here. Elindítottam a játékot és be akartam lépni de azt írja ki: invalid username or password! A lentiek alapján regisztráltam és kaptam egy kódot a http://www.alienwarearena.com/giveaway/star-trek-online-subscription-bundle/ oldalon de a startrekonline.com-ra sem tudok belépni! Gondoltam lekérem a kódomat a regelt e-mail-emre hátha az a gond és erre ezt az üzenetet kaptam: Sorry, that e-mail address does not match any existing accounts. Most merre tovább? Valaki egy pontos teljes regisztrációs menetet leírna nekem! Egyedül vagyok a problémával? Van rá megoldás? Előre is köszönöm a segítségeteket!
  • Lemming
    #1904
    Uncommon jelentése az, hogy "na ez fasza, nem indenkinek van". MMO játékmechanika egyik mellékterméke.
    Úgy néz ki a rendszer itt is ahogy nézem, hogy szín szerint:
    szürke<zöld<kék<lila stb az átlag erősorrend. Természetesen ettől még lehet egy zöld item roszabb mint egy szürke, de az általában azt jelenti, hogy az a szürke eleve magasabb szintű (mark).

    General research skill point... craftolásra gondolsz?
    Gyártani kell.
    Én például azt csináltam, hogy gyártottam 6 schematicot, amik amúgy is kellenek felszerelésekhez, így lett 60 skill pontom, ami lehetővé tette hogy egyszerűbb mark 2 fegyvert már tudjak csinálni magamnak.

    Hogy hol a craft azt lejjebb írtam asszem.
  • Kope91
    #1903
    bocsi előzőből kimaradt general research skill pontokat hol lehet szerezni?
  • Kope91
    #1902
    még egy kérdés, amiket szedek fel cuccokat és emberre vagy hajóra lehet rakni, teszem hajtómű fegyver vagy egyéb, és zöld kis satírral van a sarka, arra azt írja, hog uncommon, mennyivel lesz rosszabb a hajom ha azokat rakom fel, abban az esetben ha egyébként jobb mint már a felszerelt dolgok
  • mrzoltan
    #1901
    persze, html kódba kell ágyazni, ha lesz időm felrakok egy flash-t és megcsinálom a gombokat is normálisan.
  • Lemming
    #1900
    Sorban:
    Igen, itemek árai mások. El tudsz adni a hajód 'replikátorában' is, de az kb 20% veszteség wiki szerint ahhoz képest hogy mit lehet kapni érte.
    Egyelőre a követző összefüggéseket vettem észre:
    Fegyvert / egyebet bázison a fegyveres eladónak, egyéb szutykot meg lehetőleg vagy űrben vagy valami civilnek.

    A különböző cuccok amik bolgyók megsegítéséhez kell azok ára is változik, űrben kereskedőnél pl comm array úgy tűnt olcsóbb míg a bázison a shield generator az. (Az már más kérdés, hogy nem túl derekas jutalmakat osztanak a segítős küldetések.)

    Amiket scanneléssel szedsz fel, azok a craftoláshoz szükséges alapanyagok. (én elraktam mindent mint egy hörcsög, aztán gyártottam belőle konzolt, hajó fegyvert...)
    Olyan level 5 körül lesz quest ami elvisz Memory Alphára és ott lesz craft tutorial. Néha érdemes megnézni az available mission listet hátha van benne új, És a medical traininget így vettem észre.
  • Kope91
    #1899
    ugye különböző helyeket el lehet adni a cuccainkat, kaja, fegyver meg amiket játék közben felvesz az ember, és vannak-e speckó helyek ahol ezeket jobb árért el tudom-e adni, vagy ha ilyyen nem is lenne, akkor esetleg fegyver kaja más más árusnál többet ér?

    amiket dolgokat felveszek ilyen scan helyeket, azokkal konkrétan mit lehet csinálni? még nem igazán jöttem rá....
  • Lemming
    #1898
    Nem a skill fejlesztésből származókra gondolom hanem pl erre:
    http://www.stowiki.org/Ability:_Reroute_Power_to_Shields

    A másikat amit mindenki megkap
    http://www.stowiki.org/Ability:_Evasive_Maneuvers
    az megvan, de nem figyeltem hogy hanyas szinten.
  • Optimus Prime
    #1897
    Bár a korábbi banner/theme-el úgyse vetekedhetek, de azért itt az én banner tervem. Nem végleges, de kb. ilyenre csinálnám. Nem tudom lehet Flash is akár?
  • baly94
    #1896
    Azokat a skillek abban nyilvánulnak meg, hogy te magad tudod képezni a tisztjeidet arra a képességre amit kaptál. Legalábbis azt hiszem.
  • Lemming
    #1895
    Hát ez passz. 2 napja játszok kb, a rankoknak nem néztem utána.

    Talán ez segít:
    http://www.stowiki.org/Rank

    Itt is a Level Rewards. Nekem nem úgy tűnik hogy lehet majd. Vagy nem updatelik.

    Érdekes eltérést vettem észre például skilleknél:
    Állítják az oldalak, hogy level 5 (Lt grade5) ad space skillt, de nem. 8-nak is kéne, de mégse. SZóval lehet nem pontosak az infók, a F2P vezió alig két hete megy. (Elvben)
  • baly94
    #1894
    Ja értem köszi. Arra vagyok még kíváncsi, hogy Rear Admiral Upper Half-nál, vagy Vice Admiral-nál lehet e majd még ingyen hajót igényelni?
  • Lemming
    #1893
    Amennyire tudom volt pre-order bonus ilyesmi, és gondolom megfelelő pénz beáldozásával lhet venni. Is.
    De másik tipp, van veterán program is, az is ad jutalmakat, az is lehet.
  • baly94
    #1892
    Elmagyarázná valaki mitől lesz valaki borg? Szoktam látni hogy ilyen félborg föderációs hajók szaladgálnak, meg a kapitányuk faja is felszabadított borg.
  • Lemming
    #1891
    Érdekes a kérdés. Én ablakban játszódom és ott vettem észre hogy néha lassan tölt. ilyenkor kiváltok és MINTHA meglódulna... de nincs konkrét megoldásom. Esetleg alt tab? :)
  • 2Pete
    #1890
    Pedig jó pénzt érhetne...X3-ban ebből éltem.
    Kösz a választ!
  • ronnie89b
    #1889
    Nálatok is van olyan probléma, hogy a Naprendszerben valami iszonyat hosszú a töltési idő? 20-30 percig is eltart bedokkolni,már ha betölt egyáltalán. Én is most kezdtem el játszani, és nem valami nagy élmény így a játék, pedig jónak tűnik. Ennyire nem voltak felkészülve az új játékosokra?
  • DarkBlade
    #1888
    Egyik hajót se lehet eladni, csak discard.
  • 2Pete
    #1887
    Üdv! Az alap hajót el lehet adni? Vagy csak discard és megy a lecsóba?
  • Lemming
    #1886
    Kapsz 500 körül Academyn, egy tesztet kell 'kitölteni'.
    Meg kaptam 1000 körül exploration missionért, azt hiszem az is napi szintű, de az már nem olyan gyors.
  • DarkBlade
    #1885
    Nem, nem.
    Napi 8K -t finomíthatsz a Dilithium Ore bol.
    Persze ha van miből.
    Nincs ingyen 8K.
  • Kope91
    #1884
    elvileg dilithiumot minden nap adnak free-ben is 8k-t, csak azt nem tudom ezt hol lehet felvenni? Dilithium Refinement Cap:8k per day [?] Silver Players must log in and refine Dilithium manually each day.
  • Lemming
    #1883
    Tehát a hajó tact tisztjénél lehet olyan skill majdan?
    Oké, tehát nem 'totálisan használhatatlan', csupán nem logikus.

    Nos. Az hogy mekkora variációt csinálnak az dev szempontból kimagyarázható mindig, igazából költői kérdés volt. :)

    Sajnos "mmo veteránként" (játszotam már ezt-azt) se teljesen átlátható, hogy mi mire való, teli van olyan fogalmakkal is amiket például nem találtam meg mutatott statként pl.: flow capacitor...

    Ezért kérdeztem. :)
    (Még egy észrevétel: Engineering skilleknél van olyan amit lv 6-on Science captain taníthat, míg Sci területen meg pont Eng által tanítható van...)

    Viszont:
    Engineer-nek miket érdemes / értelmes bepakolni?
    Egyelőre az se jött le hogy végső soron healer a és tud tankolni, vagy tank aki tud healelni?
    (Eddig majd minden mmo-ban healer archetipust játszottam, az esik kézre. Tankolni nekem nehezebben megy, DPS meg ritka kivétellel az easy mode - szerintem.)

    Egyébként mintha kevés Science capt lenne, a legtöbb amit látok az tact/eng.
  • mrzoltan
    #1882
    Azért van a listába,mert használhatsz attack pattern képességet Lt. skillként, és nem fognak minden kaszthoz külön teljes fát csinálni.

    Eng-ként nem érdemes rá pontot osztani, mivel nem fogod használni.
  • Lemming
    #1881
    Kérdés:
    Adottak ugye a skillek amiket lehet fejleszteni.

    Viszont ottan van pl a Starship "Attack patterns", ami leírás szerint Tactical skillekhez ad bonuszt.

    Vajh miért van a listában, ha engineer vagyok?
    Vagy lehet, hogy lenne értelme felvenni?
  • mrzoltan
    #1880
    Ezen a linek eléred azon küldetések listáját, amik dilithiumot adnak.Értelem szerűen ahol jelölés van az klingonoknak érhető el csak, ahol az föderációsoknak érhető el, ahol mindkettő ott mindkét frakciónak elérhető a küldetés.