46285
  • Crokin
    #2819
    Így van ahogy a kollega mondja, én Borg ellen mondjuk még régi Borg módosítos antiproton-t használom. Fed-es tac-ra meg majd andorian phaser ha végre tudok kivenni fleetből :)
  • Plata
    #2818
    Én sem szeretem,nem véletlen hogy minden hajómon borg fegyverek vannak,unalmasnak találom pvp-t.Flottás eventen mikor voltunk pvp-zni épp hogy csak nem aludtam el.
  • Jence
    #2817
    a dispruptort a direct energy modulation és a fegyver procc miatt használod amúgy? vagy csak kizárólag azért mert nincsellen sok resis pajzs?
  • Jence
    #2816
    Köszi de szigorúan pve-zek , nem fogok pvp-zni egyszerűen nem szeretem azt a műfajt :)
  • Plata
    #2815
    Tavaly bugos volt a plasma-disruptor hybrid fegyver,és szinte minden lövése crit volt.Én akkor használtam 40-es szintig plasma fegyvert,de azóta sem.Én tacnak phasert,enginek disruptort,scinek polaront veszek,ha fedes,klingonnal asszem mindegyik disruptort használ.Plasma stf-en lehet hogy használható,nincs vele tapasztalatom,de pvp-ben biztos nem jó,mivel minden jobb pajzson rajta van a 20% plasma resist alapból.Aegis pajzs meg még durvább resistet nyom.Lehet hogy a piacon vehetö sima mk12 lila pajzson nincs plasma resist,ezt nem tudom,de minden jobb szettes pajzson ott virít a 20% plasma resist.
    Az aegis azért nagyon jó,mert mindig az ellen ad védelmet amivel lőnek,egyszerre 5 féle fegyver tipus ellen ad védelmet,bár wiki szerint minden típus ellen 10 stack resist buff mehet fel,nekem nem rémlik hogy valaha is felgyűlt volna ennyi.
  • Jence
    #2814
    Megint beleszólok , több éves WOW-os múlttal, de mivel ez is hasonló mmo mint az ,itt is ha valami +2 vel jobb az jobb, ennyi egy mmo-ban ennyi a lényeg erről lehet esszéket írni és kész, de amíg itten nincs olyan összetett high end pve tartalom mint a wowban eggyeseket ez pve szempontból nem érdekel, sajnos ,mivel ezeken múlik hogy egy stf optional feladata meg lesz-e oldva, ezen megint lehet vitakozni,de az én véleményem az hogy vagy játszol és tapasztalsz vagy halgatsz azokra akik már tapasztaltak, hiába matekoltam ki hogy a plasma adja szerintem a legtöbb dps-t szigorúan pve-re, mivel edig még nem kaptam igazi megerősítést nem mertem még kivenni , majd ha többen is egybehangzóan eggyetértenek velem,kiveszem a tapasztalatom az hogy jobb(mkxi kék szinten pl a tetryonnal összehasinlítva)
  • Plata
    #2813
    Attól függ milyen súlyú a rakománya,nehéz rakománnyal nagy dps lenne nagy crittel.
  • Crokin
    #2812
    Amúgy az a vicc, hogy még azzal a kamionnal/kukásautóval is odavernénk DPS-ben :)
  • Crokin
    #2811
    Hm, ez már kimeríti a személyeskedés fogalmát, pedig te prédikálsz itt a kulturált vitatkozásról...
  • Plata
    #2810
    Na megnéztem mennyi sebzést adnak pluszba tac képességek,disruptor dhc alap dps 1218,benyomtam minden olyan tac kari skillt amit el lehet nyomni harcon kívül,és felment a dps 2576-ra.Számolja ki aki akarja hogy ez mekkora sebzés növekedés.És azt mondtad tegnap hogy a tac képességek nem adnak a sebzéshez sokat.
  • Plata
    #2809
    Figy,a regentemen mk11 lila disruptor beamek vannak,engi kari,cruiser hajó,742-752 a dps-ük.
  • Crokin
    #2808
    De bazz, ne mondd már hogy nincs hatással a crit a dps-re, mikor te is megcáfoltad magad a második mondatodban...:
    "A DPS(Damage per Second) az állandó érték, a criticalok pedig véletlenszerűen módosítanak rajta."

    Az meg, hogy a DPS állandó, az kész :) fingod sincs miről beszélsz...
  • Crokin
    #2807
    Ahhha, értem már, köszi a felvilágosítást, eddig azt se tudtam mi az a DSP...
  • bgabor
    #2806
    Nem, mert itt csak két kocsi jön szembe, az egyiket egy kamionsofőr vezeti, a másikat pedig egy kukás, és bizony egyikük se áll a helyzet magaslatán. Például nem értik, mi a különbség a DPS meg a Critical között. Meg hogy melyik módosító mire jó a fegyvereken. Hogyan működnek a pajzsok, az alrendszerek. Egyáltalán lövésetek sincs a témárólm, több évnyi játék után. Szóval a kukás és a kamionsofőr hasonlat jól megállja a helyét.

    De hát ilyenekkel ki áll neki vitatkozni, ugye? Én voltam az a marha, aki megpróbált némi értelmet verni a fejükbe, de teljesen felesleges időpocsékolás volt. Nem véletlenül vezetnek kamiont és kukásautót.
  • bgabor
    #2805
    A DPS-re bizony nincs, annak a critical sebzésekre van, az pedig egy teljesen más téma, és teljesen más dolgok vannak hatással rá.

    Én most a DPS-ről beszéltem. Nem tudod mi a különbség a DPS, meg az ezt módosító egyéb dolgok, mint például a critical között, és még ti hülyéztek le engem? A DPS(Damage per Second) az állandó érték, a criticalok pedig véletlenszerűen módosítanak rajta. Növelni tudod a criticalok valószínűségét, de állandóan nem fogsz tudni criticallal növelt damaget tolni. Ezért nem része a DPS-nek a critical.

    Na, érted már?
  • Crokin
    #2804
    Nem lehetséges, egészen véletlenül, hogy szembemész a forgalommal, azaz csak te vagy helikopter?
  • Plata
    #2803
    Ahhoz képest amekkora állati nagy hülyeségeket írtál,ahhoz képest ez ló fing.
  • bgabor
    #2802
    Na látod plata, ezért nem bonyolódom vitába veled. Meg a hozzád hasonlókkal. Mert mikor az érveid semmit se érnek, és már nem tudsz új érvet kitalálni, beböffentesz egy ilyet:

    [i]"hagyd,úgysem fogja fel hogy hülyeség."[i/]


    Ez nem színvonal értelmes, felnőtt emberek között. Ilyen elnéz az ember egy középiskolás gyereknél, de nem egy felnőttnél.
  • Plata
    #2801
    Nincs,semmi hatása nincs,bizonyára azért szokott 70 ezer fölött critelni a cannonom mert be van rúgva.
  • Crokin
    #2800
    Jézusom, "acc,crth,crtc ugyebár nincsen hatással a DPS-re"...
    Ezt most komolyan?
  • Plata
    #2799
    Csak egy megjegyzés,cruiserre soha az életbe nem vennék polaront,azt max sci hajón,és az én egyszerű mk12 borg lila polaron beamem,ami csak stf-re jó,404 dps-el rendelkezik.Szóval kicsit több mint 190.
  • bgabor
    #2798
    Jól számolok.
    Nyilván hogy nem nem vettem figyelembe a módosítókat, most az alaphelyzetet vettem alapul a számolásnál, a módosítók még erre rájönnek. De nem volt érteme a módosítókkal is számolni. Egyfelől mert [dmg] módosító nem mindegyik kék/lila fegyveren van, csak kevésen (a többi meg, acc,crth,crtc ugyebár nincsen hatással a DPS-re.). Másfelől pedig ha megfigyeled, a [dmg] módosító is csak minimálisat növel a fegyver DPS-én.
  • Crokin
    #2797
    És még az a 8% amit rosszul számoltál ki is elég sok ahhoz, hogy megérje :)
  • Plata
    #2796
    hagyd,úgysem fogja fel hogy hülyeség.
  • Plata
    #2795
    Ha velük voltál egy csapatban azt elhiszem hogy nem haltál meg,de ellenük?
  • Crokin
    #2794
    Teljesen rosszul számolsz, nem veszed figyelembe egy lila fegyver +acc/dam/crtH/crtC módosítóját se...
  • bgabor
    #2793
    13.500 pajzserővel és többféle shield és hull healelő abilityvel köszönöm, elég sokáig. Követtem a tanácsodat, és beléptem a Huszárokhoz, és tegnap mentünk az új klántársakkal PvP-t. Egyszer se haltam meg, de még pajzsfacing se ment 50% alá.

    Megint csak, nincs igazad, de offenzíven és agresszívan vitázol. Felesleges, normálisan is lehet.
  • bgabor
    #2792
    Sebzésnövelő konzoloknál persze hogy megéri a kéket, lilát venni, hiszen nagyobb bónuszt adnak.

    Ám a fegyvereknél... Vegyünk egy átlagos Cruisert hat darab polaron beam arrayel. Egy fehér Mk XII polaron beam array 176 DPS-t tol, ugyanez lilában 190-et. A különbség 14 DPS. Ezt felszorzod a hat fegyverrel. Kijön, hogy összesen 84 DPS-t nyersz azáltal hogy fehér helyett lila polaron beam arrayt raktál a hajóra. Tehát 1056 helyett 1140 lesz a hajód DPSe a polaron beam arrayokkal.

    Tehát 8%-nyi extra sebzést kapsz azért cserébe hogy fehér helyett lila energia fegyvereket teszel a Cruiseredre. Cserébe a fegyverzet nem fillérekbe, hanem majd másfélmillió kreditedbe kerül, és nem tudod továbbpasszolni exchangen, ha nem tetszik.

    Nyilván ha valaki már nem tud mit kezdeni a soktízmillió EC-jével, akkor lillát vesz, de ha valaki csak százezrekben mérhető EC mennyiséggel rendelkezik, akkor nem éri meg.
  • Plata
    #2791
    Ne röhögtess,pvp-n még is meddig élsz te ezzel a hajóval?Random pvp-n ahol sok hülye van talán van esélyed,de olyanok ellen mint Raul vagy Kolln két másodpercig nem birod ki.
  • bgabor
    #2790
    STF-en, NPC-k ellen valóban nem, PvP-ben annál inkább. Attól függ mire építed a hajót.
  • Plata
    #2789
    Az űrben és mozgás közben.Mert ha állsz lehet akkor sem az igazit mutatja.
  • Plata
    #2788
    Ne haragudj,de attól hogy a wikit bújod még okosabb nem leszel,és már bocs de inkább hallgatok olyan véleményére aki valóban is ért hozzá.
  • Plata
    #2787
    Csak az a baj hogy a pajzs elszívásod stf-en szart sem ér.
  • Jence
    #2786
    ÁÁ köszi szépen megvan a problémám oka , statokat csak az űrben szabad nézni a shipyardon nem ír ki mindent :D viele danks :)
  • bgabor
    #2785
    Az engi energia a hajó sebességére van hatással, nem a fordulkékonyságára. Lentebb belinkeltem a stowikiből a vonatkozó részt, ott szépen le van ez írva.
  • Plata
    #2784
    És ne felejtsd el hogy egy elite fleet pajzshoz képest az mk12 lila szart sem ér.Az mk12 lila arra jó hogy amíg nincs repud vagy pénzed craftolni azzal menj.
  • Crokin
    #2783
    Nekem is van, szeretek is pvp-zni vele :)
  • Plata
    #2782
    Nekem van brel bop-om 25-ös engi energiával egy helybe megfordul.
  • Jence
    #2781
    Bocs hogy beledumálok a vitába, de anno amikor az első mmo-mat elkezdtem kb bgabor hoz hasonlóan álltam hozzá, és azt kellet tapasztalnom hogy az nem jó hozzálállás hogy a kék is van olyan jó mint a lila, mert nem az pl. egyszerű matek csak a dps-re kivetítve : 6 beam array fehér kék különbsége mondjuk 20 dps/db és erre jön rá a consolok +20%-s sebzés buffja/ db ez azt jelenti hogyha mindegyik fegyvered fehér akkor majdnem összejön egy 7-ik fegyver dps-e ha kékre váltasz lilánál ez még jobb , másik általában az mmo piacon a kereslet kinálat tapasztalatot sugall , ha valami olcsó akkor abból vagy nagyon sok van, vagy nem annyira jó mint amilyennek tűnik, és a lila pajzsok nem valami drágák ellenben pl mkxII-es fegyók igencsak.
    Ebből igencsak lelehet szűrni valamit.
  • Plata
    #2780
    Nálam 25 van hajtóműben és 25 aux-ban.Skillek bónuszaival ez felmegy 40 fölé.