92
a rabok gyurnak
  • LittleL
    #92
    Hi

    volt egy büféskocsi a házunkkal szemben, a parkolóban,
    az volt a neve hogy :

    Üvegtigris .DDDD

    DE a srác, velem egyidős egyébként,
    kifigyelte, hogy mindig 4 óra előtt hozzák a pénzt
    a takarékból a postára, és mindig két
    nő hozza a pénzt egy szatyorban.

    A srác meg kitervelte hogy ellopják a pénzt,
    a társa a posta kögött várakozott a szemeteskonténerek mögött,
    amíg a büfés srác telefonon irányította a várakozót,
    hogy elindultak, hol járnak, stb...

    Aztán elrabolták a pénzt, elfutott a rabló,
    a büfés srác meg kiment tankolni, hogy legyen alibije....

    Még szerencséjük is lett volna,
    mert szokatlanul sok pénz volt a szatyorban, 6 milla.
    de két nap alatt elfogták őket.

    Tisztára oyan volt mint az Üvegtigris filmben,ott is rabolni akartak. DDD

    Persze a büfés srácnak volt már priusza,
    a katonaság alatt ellopott 1 láda kézigránátot. DDDD


    Meg kiderült, hogy a büfés srác már
    egy csomó embert be akart szervezni a rablásba,
    úgyhogy valakinek eljárt a szája,
    a rendörök meg elkapták..

    Most aztán gyúrhat a börtönben ezerrel,
    kb 7 évig.... DDDD
  • [HUN]PAStheLoD
    #91
    Hm de régi topic.. amúgy ma már alapjában véve aki durva bűncselekményt követ el, az vagy maffiózó/bérgyikos vagy elmebajos, mind2 esetben egy félresiklott életű egyén lehet, nem tudom mért érdemes eltartani őket, nem vagyok a halálbüntetés mellett.. de azért dolgozni tudnának. épül az M6-os , mennyenek ássák fel az egészet előre.. vagy bányában .. betanított munka.. szemétszedés.. van rengeteg nagyon egyszerű, mégis hasznos meló, és a felvigyázásuk se olyan őrült nehéz, lévén a XXI.ik századnak nincs szerénykedni valója a megfigyelő ellenőrző eszközök feltalálásának tekintetében.
  • VRevolver
    #90
    mennyen csak be
  • Kori
    #89
    Kedd hajnalban bevonult a börtönbe Zalatnay Sarolta. Az énekesnő a következő években csak szürke rabruhába öltözhet, saját fehérneműt is csak külön engedéllyel hordhat. Lányát, Nikit havonta egyszer, fél órát láthatja. Elképzelhető, hogy a Nagy Ignác utcai bv intézetből hamarosan Egerbe, a legkulturáltabb magyar börtönbe szállítják.
  • Kori
    #88
    meghalt a topic!?
  • maxtor
    #87
    errol csak annyit hogy a harci kutyakat szoktak igy kepezni
  • Kori
    #86
    az is volt ott
  • Kori
    #85
    hát azért volt benne egy-két háborús mozzanat is
  • _Vegeta_
    #84
    Ezek szabadsagharcok, felkelesek nem pedig haboruk, nemde?
  • Tetsuo
    #83
    tied! :)
  • nagykispeter
    #82
    Az volt a futkosó nem?
  • Kori
    #81
    nagyatád
  • nagykispeter
    #80
    Csak mert én Szabadszálláson voltam a régibe, amit azóta megszüntettek
  • Kori
    #79
    lehet hogy nem a legtöbb de nagyon sok háburú indult a szabadság másik nevén szuverenitás kivívásáért

    magyar történelem legnagyobbjai

    Dózsa parasztfelkelés
    Rákóczi szabadságharc
    1848-49 szabadságharc
  • _Vegeta_
    #78
    Jo 5let, de aki mentalisan labilis (magyaran nemnormalis):D, az csak jobban begolyozna, es megorultebb lenne szvsz.
  • _Vegeta_
    #77
    Mibol gondolod h a legtobb haboru a 'szabadsag' miatt volt ?
  • soldier
    #76
    nem kéne 10-20 év elég lenne egy hónap de azt egy sötét hüvös töküres cellába.Kaja viz + kenyér.Szarásnak egy gödör amit persze neki kell kitakaritani:DKimenés nincs.Garantált a javulás:DDD
  • Kori
    #75
    első lépcsős gépesített lövész dandár

    gépesített lövész zászlóalj TÖF
  • nagykispeter
    #74
    Melyik volt ez az alakulat?
  • Kori
    #73
    Tudod én 7,5 évet voltam katona, ebből következik hogy hivatásos de az én katonáim azért nem érezték úgy hogy börtönbe vannak, pedig mo. leghirhedtebb alakulaánál szolgáltam

    a katonai szabadságmegvonás azért nem egészen ugyanolyan mint a börtön

    a haverod hülyeségeket beszél a ps1 tiltott

  • nagykispeter
    #72
    Egyébként 37 vagyok
  • Barpi
    #71
    Tudod én még anno 18 hónapot voltam katona. Nem követtem el semmit, mégis megvonták a szabadságomat. (meg a többiekét) havonta 1x hazajöhettünk. Bent volt egy TV-n a körletben, nem szobánként. Tudom milyen az, amikor megvonják a szabadságot. DE! A raboknak szobánként van saját tv-jük, és némelyiknek PS1 is ott virít a polcon. Haverom smasszer ő mondta. Meleg helyen vannak, kaját kapnak, mi kell nekik? Nincs visszatartó erő. Pedig ők, még bűnöztek is! Nézd meg amig volt halálbüntetés nem volt ennyi brutális büncselekmény, meg gyilkosság. Ott voltak a Sós-ék akik rendőrt öltek. Jól fellógatták őket (kivétel a Németh-et ő pár éve szabadúlt)és volt elrettentés. Most ha bekerülsz, megkérdik mit csináltál. Te elmondod, ők meg kiokosítanak legközelebb hogy csináld majd, ha nem akarsz lebukni.
  • Kori
    #70
    ja

    és ha kikerülsz leütöd az elsőt elszede a pénzét akkor visszakerülsz mint visszaeső és az átlag büntetésedet megfejeli a bíró 2-3 évvel

    ezen ellehet gondolkodni
    megéri a visszaesés???????????????????,
  • Kori
    #69
    Namost a sorsuk hogy jobb vagy nem az relatív
    a szabadságnál nagyobb dolog nincs, ha belegondolsz a történelembe akkor a legtöbb háború a szbadság miatt volt
    Konzol-al gondolom vagy aszámítógépre vagy ps2-re gondoltál na az nincs vagy nem tudok róla
    abban igewzed van hogy a visszaesés elég magas arányban van
    a kondizást nem mindenhol engedik meg, argo ezáltal nincs mindenkinek 47-es karja
    különben is csak az erősek kondiznak a gyengék kiszolgálják őket
    ha nem engednél semmit sem csinálni nekik akkor valójában kevés lenne a visszaesés mert kinyirnák magukat

    a te teóriáddal messze nem lehet embert csinálni belőlük, igaz így is roppant nehéz a nevelésük valószínű
  • Kori
    #68
    bocs rosszat néztem valószínű

    nem akartalak megsérteni
  • Barpi
    #67
    Én akkor is azt mondom, hogy ha valaki büntetésből bekerül a sittre akkor az érezze is a ennek súlyát! Ezeknek lassan jobb sorsuk van bent, mint egyeseknek idekint. TV, videó, konzol, gyúrás, meleg kaja, stb. (A hajléktalan meg dögöljön meg az utcán, mert nem akar bűnözni.) A börtönök célja az lenne, hogy ne is akarjanak visszakerülni a rabok oda soha. De amíg ez egy üdülés addig lesz*rják a bűnözők. Leütöm a köcsögöt, elszedem a pénzét, sz*rrá rugdosom neki a zagyát, mert ha el is kapnak, a zsaruk gyúrós csávó leszek bent a sitten. 47-es karral kigyüvök oszt elkapom az első bigét, ha akarja ha nem, megszúrom. A kocsmába meg rettegjenek tülem a gizdák. Én semmit nem engednék nekik. 4 fal, meg könyvek. Persze vékonyak, mert a vastaggal még gyúrna. Tanuljon bent, legyen meg a 8 osztálya, aztán próbáljon meg ember lenni. Ne felejtsük el büntetésből vannak ott! És nem véletlenül.
  • nagykispeter
    #66
    +Szerinted hány éves vagyok mert nincs kiírva
  • Kori
    #65
    korodból itélve azért olyan sokat nem dolgoztál ott
  • Kori
    #64
    rabokat nem lehet verni

    elmebetegek külön vannak de a többszörös gyílkosok nem minden esetben

    amíg valaki nem kap jogerős itéletet addig az összes fajta bűnöző össze van zárva egy kis börében
  • Kori
    #63
    puszta adatok

    de aki így meg tudja csinálni az a nemsemmi
  • Kori
    #62
    ja a létszám, van olyan nap hogy több százzal modosúl
  • Davidus
    #61
    loál
  • Kori
    #60
    csak megközelítőleg írtam a 18 e-t

    az 5700-at nemrég nyilatkozták
  • Cat #59
    Bökönyi István, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka, vezérőrnagy: Amennyiben a minimális gazdasági, költségvetési feltételeink nem teljesülnek, nagy biztonsággal meg lehet jósolni, hogy a fegyintézetben sorozatban következnek be rendkívüli események. Elég, ha arra utalok, hogy az elítélteknek bizonyos minimális egészségügyi ellátást biztosítanunk kell. Kórházat és rendelőket tartunk fenn, felszerelésre és gyógyszerekre van szükség, szolgáltatásokat kell biztosítanunk, melyek pénzbe kerülnek.

    A fogvatartottak havi 650 forintért szappant, WC-papírt, fogkefét, fogkrémet kapnak tőlünk - megjegyzendő, hogy jó részük nálunk találkozik először a higiéniai vívmányokkal. Kötelességeink vannak az élelmezés terén, melyeket jogszabályok írnak elő. Nem mehetünk bizonyos szint alá, mert az az elítéltek egészségének rovására megy. Az élelmiszerek ára folyamatosan emelkedik, ugyanakkor nekünk 366 forint nyersanyagköltségből kell reggelit, ebédet és vacsorát adnunk a fogvatartottaknak. Képzelje el, hogy tizenháromfajta menüt kell a konyháinknak előállítaniuk ebből az összegből, hiszen az intézeteinkben vannak cukorbetegek, terhes anyák, mohamedánok és a kóser étkezéshez ragaszkodó zsidók is. Hasonló alapvető követelményeket kell teljesítenie a büntetés-végrehajtásnak a biztonság terén is. Szállító járműveket, kamerákat, érzékelőberendezéseket kell vennünk, illetve javíttatnunk. Jogi kötelezettségeink vannak a fogvatartottak szállítására, amikor meg kell jelenniük a bíróságokon. Mindez pénzbe kerül. A mai számítások szerint napi hatezer forintba kerül az adófizetőknek a fogvatartottak egy napja, és a nyilvántartás szerint 16 407-en vannak.

    A büntetés-végrehajtás költségvetése az idén 37 milliárd forint. Ez mire elég?

    A személyi juttatás, vagyis a dolgozók bére és jutalma 18,4 milliárd, ennek járulékköltsége 5,4 milliárd forint. A többi mintegy kilencmilliárd a dologi kiadás. Intézeteink telítettsége 144 százalékos, hiszen a helyek száma hivatalosan 11 322. Állandó korszerűsítésre és fejlesztésre van szükség, mert teljesítenünk kell az Európai Unió elvárásait, illetve a társadalom érdekei azt kívánják, hogy áldozzunk a fogvatartottak egészségi állapotának megőrzésére, tanításukra, képzésükre. Arra ösztönözzük őket, hogy fejezzék be az általános iskolát, hiszen tizenöt százalékuk még a nyolc osztályt sem végezte el, és szerezzenek szakmát a büntetésük ideje alatt.

    http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=10342
  • Cat #58
    nincs 18e, legalábbis én amikor egy hete olvastam ezt irták
    az 5700 az áll, én 6e re emlékszem - lényeg hogy 34 mrd összesen, az RELATÍVE nem sok
  • Tetsuo
    #57
    Ma már nincs olyan a sitten hogy: "Mi leszel, csicska v köcsög?" Ma a legtöbb zárkában szinesTV, könyvek.. a rabok többsége pedig csak alszik a zárkában, ugyanis van egy csomó szakkör, telefonálhatnak meg ilyenek.
    Néha van olyan h rendőrgyilkosokat pl kipicsáznak naponta az őrök, ill inkább csak lelkileg hatnak rá (megalázzák) mert az nem is látszik..
    A rabok pedig maguk közül kiutálják és megverik a pedokat meg a szadistákat, persze az őrök ilyenkor egy kicsit félrenéznek.. de az elmebetegek meg a többszörös gyilkosok külön vannak, törvény szerint elkülönítik még a dohányzókat a nemdohányzóktól is de 140%os a telítettség ezért ez nem működik.
  • nagykispeter
    #56
    Én dolgoztam börtönbe!Ezeket börtöne válogatja hogy kivel mit csinálnak!Sok rabbal beszélgettem és ezekböl nagyon sok csak rémisztgetés.Igaz én kisházba voltam a nagyházak állítólag durvábbak!A buzulások inkább a hosszu idöseknél vannak.
  • Kori
    #55
    akkor ezt nem csinálták vele

    kivéve ha bekerült és túl nagy arca volt
  • Gladiator
    #54
    kirabolt egy cipőboltot
  • Kori
    #53
    ezzel egyetértek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!