1560
Szoci motor
  • Pianista
    #1520
    simán működőképes a dolog, semmi baja nem lesz.
  • Pianista
    #1519
    pontosan annyi, és a közhiedelemmel ellentétben nem úgy kell beleborítani hogy a kontrollcsavar ki van tekerve, mivel sűrűségéből adódóan nem fog azonnal elterülni a blokkban hanem felgyülemlik és a delikvent azt hiszi hogy na most már van kenés, majd pár km után szitkozódik hogy ez a szar már megint tönkrement :)
  • horthy
    #1518
    A 60-as hengernél kell-e kiszedni ( kireszelni ) a motorblokbol vagy csak a 70-esnél kell . Nem én csináltam az sr50-em-nél . Tudok-e még rá 50-es hengert szereltetni én mint mazsola kérdem .
  • fifi
    #1517
    váltóolaj pontosan 4 deci?
  • fifi
    #1516
    váltóolaj pontosan 4 deci?
  • fifi
    #1515
    na, az volt a megoldás, hogy csapcserekor kicsit figyelmetlen voltam és valamennyi dzsuva csak került a karbiba. éppen csak annyi, hogy akkor okozzon dugulást, amikor rázós helyen megyek. kipucoltam, most tökéletes ismét...
  • Pianista
    #1514
    eredetileg nem kellene neki, de találkoztam olyannam amin a kisujjammal tudtam hajtogatni fel-le a nyelvét.
    szedd szét a karbit és nézd meg a szintet, az úszóházban levő oszlopocskát éppen nem kell betakarnia a benzinnek, ez egy jó kiindulópont.
  • fifi
    #1513
    most még kínomban azon vagyok, hogy a régi csapot megpróbálom újból tömíteni és visszabágerolni...
  • fifi
    #1512
    de el tud menni úgy, hogy senki nem állít semmit? vagy a csap egy hangyányival kevesebbet enged?
  • Pianista
    #1511
    saccra alacsoyn benzinszint, próbálj rajta minimálisat emelni, hátha javul, iletve ennek a módosításával fennáll az esélye hogy kicsit majd a többi cuccon is állítani kell egy hangyányit.
  • fifi
    #1510
    mitől lehet az, hogy míg sík úton bármikor, bármeddig tudok full gázon menni, rázós úton, földúton elkezd fulladni a motor bármekkora gázzal is megyek. van hogy észhez tér, de van hogy teljesen leáll. gyertyapipa rázódásra tippeltem, de azt kizártam már. most cseréltem benzincsapot, de nem hinném ,hogy azzal összefüggésben van...

    ötletek?
  • Pianista
    #1509
    a hengeres kérdésedre nemigen tuok érdemben válaszolni, 2 nevet tudok mondani, Gecsei István és Vaczkó Dániel, őket tudom így hirtelen felhozni, GI-al gpracing.hu-n tudod a kapcsolatot felvenni, Vaczkó pedig facebook-on megtalálható, velük beszélj.
  • Pianista
    #1508
    simsonbolt.hu német cuccok normális alapanyagból, garantáltan nem széthullós dolgok. az áttéeles kérdésedre pedig annyit mondok hogy 1 azaz !1! féle 4-es váltó létezik a többi az valami később kieszmélt agyalmány szüleménye, gyárilag 1 féle áttételű váltó létezett, a 70köbös masinákon a kuplung volt más áttételű így nyújtották meg az ÖSSZES sebességet.
  • horthy
    #1507
    Ki lett cserélve a megszakitó , kondenzátor , gyujtogyertya karbi beállitva stb ( volt generálos szerelő csinálta aki 1974-ota szoci motorokat szerel Békéscsabán )! Most már jól megy indul melegen is de azért egyszer rakoncátlankodott melegen . Még egyszer használtam csak majd kiderül !
  • horthy
    #1506
    Kérdéseim :
    Lehet-e kapni gyári rezokupos kipufogot valahol ?
    M741-es 70 ccm-es blokkot lehete kapni valahol utángyártottan ( Németország stb ) ? Olyanra gondoltam amire nem csak 70-es henger van rakva egy M541-es blokra hanem a váltó áttételei is különböznek ( fogaskerekek fogazása 3-as 4-es sebesség amitől gyorsabb ) . Sr50-esemre vásárolnám !
    Ki gyárt legalább olyan minőségü 50-es hengereket ( nem lengyel Almot-ot ) S51-es-hez , fötengelyt , váltó alkatrészeket ami legalább eléri a DDR-es szoci szinvonalat ?
    Komplett első telokat S51-hez ki árul ( türhető árban ) csak darabokban láttam a neten ( munkatársamnak nézek ) ?
  • Pianista
    #1505
    A gyátót a bordák között levő felirat alapján lehet behatárolni.
  • Pianista
    #1504
    kipuról képet mert így nem tudom behatárolni hogy valami hulladék, vagy tényleg működő konstrukció, az "új" henger pedig legtöbb esetben WR gyártmányú cuccra utal, ami még kulcstartónak se jó... olyan öntési hibák vannak benne hogy égnek áll a hajam tőle... a másik valszeg régi utángyártott vagy csont gyári henger amivel abszolút semmi gond nem szokott lenni.
  • mazsola89
    #1503
    mind a 2 alap henger kivéve hogy az enyémbe (ami rosszabbul megy) új henger dugó főtengely van a másikban valami régi cucc. A rezója kb 4-5-6000Ft volt semmi márkája illetve nem is szétszedhető.
  • Pianista
    #1502
    illetve milyen "olcsóbb" rezó??
  • Pianista
    #1501
    Henger miféle??
  • mazsola89
    #1500
    Én most azon gondolkoztam hogy egy kicsivel nagyobb előgyújtás kellene neki talán mert jól indul meg alacsony fordulaton nagyon jó erőben van csak magasabb fordulaton áll meg a tudomány. Esetleg erről vélemény?
  • mazsola89
    #1499
    Amelyik jobban megy azon egy olcsó rezó a másikon üveggyapottal tömött végű
    Nekem is megfordult a fejemben hogy ez lehet a baj de visszaállítottam gyári állapotúra és úgy is ugyan azt produkálta.
  • Pianista
    #1498
    Miféle kipuk vannak rajtuk??
  • mazsola89
    #1497
    Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy: van 2 simson s51es motor annyi a különbség köztük hogy az egyik megszakítós a másik tirisztoros illetve más fajta kipufogó van rajtuk. A fogaskerekek ugyan olyanok mindkettőn. A kérdésem az lenne h miért van az hogy a tirisztoros motor kb 50nél jobban sehogyan nem megy (régebben ment) a másik viszi a 70et is?
  • Pianista
    #1496
    Előjelek voltak, vagy csak puff és szar??
  • horthy
    #1495
    Miért van az hogy Simson Sr50 60 ccm-es motorom ha leállitom " melegen " fél perc mulva inditani akarok és nem indul . Szikra van , gyertya őszbarna . Üzemanyagot kap a karburátor . Ha egyszer sikerül elinditanom ( pl; fél ora mulva megvárom a mágneses lenkerék a gyujtásrészen kihül ) a Simsont ( 1-esbe rakom tolom max gáz ) és nem fulladok le inditáskor akkor a simo gyönyörüen megy fals levegőt nem sziv , nem szaggat gyorsulás közben . DE ha egyszer leállitom inditani nem tudom egy darabig . Utána szivatoval iditok elindul . Egyébként a simom néha menetközben is lefullad ha visszaengedem a gázt ezt ritkán csinálja . De idáig " melegen " azonnal indult a simo most valamiért szivat engem . Gyujtás holpont 1.6-ra van állitva uj megszakitó van benne . Kinek milyen ötlete van ? Karburátor kb 2 honapja lett szétszedve kitakaritva uj uszó van benne ( munkatársam csinálta ) a probléma kb 3 hete jelentkezett .
  • Pianista
    #1494
    Nyugodtan :) Sűrűn nézegetem a topikot :)
  • kis kindertojás
    #1493
    köszönöm szépen megpróbálom megfogadni a tanácsodat, amennyiben még kérdésem merülne fel fordulhatnék hozzád segítségért?
    köszönöm!
    üdv!
  • Pianista
    #1492
    Csapágyakból vagy SKF-et vagy Koyo-t érdemes beletenni, KBS-t messze el kell kerülni.
  • Pianista
    #1491
    A főtengelyt és váltószerkezetet(minden részét) érdemes még jó állapotú gyárira cserélni, amit manapság gyártanak alkatrészt az egy vicc.
    Extrém eset amikor a lánckereket nem tudom a váltótengelyre rátenni mert kissebb a "kinyomott" rész... a másik hogy onnan hagyják ki az edzést ahol a legnagyobb szükség lenne rá.
    Az indítási probléma pedig karburátor probléma vagy falsholás okozza(szimmeringek/tömítések).
  • Pianista
    #1490
    Az utángyártott könyök vékonyabb anyagból van illetve a hajtási technológiája miatt a hajlatoknál "megtörik" az ív(részlegesen meghorpad), viszont ha olyannyira meg van horpadva a könyököd akkor cseréld.
  • kis kindertojás
    #1489
    sziasztok!
    azt szeretném kérdezni, hogy egy tökre lepukkadt start (1974-es gépről van szó) hogyan lenne célszerű felújítani milyen alkatrészekből (eredeti pl.:összevásárolok többet és úgy csinálok egyet vagy boltból beszerezni) és persze úgy szeretnék tisztában lenni a motor értékével is, gondolom itt vannak emberek akik egy kicsit belelátnak a szakmába szóval mit érhet egy olyan star ami elsőnek csak úgy indul ha betolják (azután első-második berúgásra elindul)?
    köszönöm a segítséget!
    üdv!
  • disorder14
    #1488
    Köszönöm a választ! sikerült megoldanom, csak némi(nagyon sok:D) erőt kellett bevetnem, hogy megmozdítsam:)
    Viszont lenne még egy kérdésem. A kipufogó könyök kissé be van horpadva, és tiszta rozsda. Utána néztem, és nem drága ~3 ezer Huf, szal úgy gondoltam veszek rá egy újat. A kérdésem pedig az lenne, hogy ezek az utángyártott cuccok mennyire kókány munkák? Maradjon inkább az eredeti, és azzal kezdjek valamit, vagy megéri venni újat?
  • Pianista
    #1487
    Ha könnyen jár a motor, nem fullad/hörög akkor csak szarabb lesz teljes terhelésen és részben részterhelésen is.
  • csonter2
    #1486
    Üdv!
    Lesz valami változás ha a karbiba 80-as főfúvókát rakok?
  • Pianista
    #1485
    Összességében a teljes görbe javulni fog a lemezes verzióhoz képest.
    A lemezes megoldás a hirtelen "falnak" köszönhetően a visszatöltési hullám ami feltölti a motort gyenge és nagyon rövid ideig tart, ami miatt az üzemeltetés veszteséges, azaz a leadott teljesítményhez képest valamivel többet eszik, a jobb gázcibálás és a kipufogott benzin miatt.
    Egyfajta rugó effektust kell elképzelni amit a lemez nem tud leutánozni.
  • horthy
    #1484
    Simson Sr50-em ( B1 h40 40 km-es verzió ) butitott kipufogojába nincsen benne a kup az állitolagos gyári rezonátor mint ahogy sok olcsó utángyártott kipufogoban sem . Ha veszek olyan utángyártott kipufogot amiben benne van a gyári rezonátor kup ( nem tuning kipufogora gondolok ) attól miben lesz másabb a motorom ? Gyorsabb lesz erősebb ? Hány százalékos lesz a teljesitmény vagy fordulatszám növekedés ? Mi a jelentősége a gyári rezónátor kupnak ??
  • Pianista
    #1483
    Kiveszed a kereket, a rossz telót, majd az alján találsz bent a mélyedésben egy anyát(ott ahol a tengely megy el csak "alatta")), azt kiveszed és széthúzható a teló.
  • disorder14
    #1482
    Sziasztok! Simsonom egyik első teleszkópja teljesen beragadt "összenyomott" állapotban. Se forgatni, se ki-be tolni nem tudom. Hogy tudnám szétszedni? Előre is köszi a választ!
  • Pianista
    #1481
    Hogy érted hogy kattogó?? Mikor adja és honnan?? Illetve valami lett vele csinálva a jelenség előtt??