156
Vessük össze, melyik éppen mit tud
  • riki02
    #156
    Szerintem is hülyeség...

    de ha azt mondanám hogy explorer vagy mozilla akkor melyik?
  • Apocalipto
    #155
    Nem tudom ki mondta neked, de rohadt nagy idióta volt.
  • riki02
    #154
    Kösz

    Google Chrome állítólag kémprogram...

    Na de ha Mozilla vagy Explorer akkor melyik, és azon belül hányas?
  • Apocalipto
    #153
    Google Chrome.
  • riki02
    #152
    Üdv!

    Kérlek segítsetek mert már tényleg elvisehetetlen a helyzet...

    Használok explorert(talán 7 vagy 8) meg mozillát is (3.6.12)

    Nagyon gyakran lefagynak belassulnak. pedig van 3gb-ram

    Légysz segítsetek mit tegyek vagy mit használjak ami GYORS, NEM FAGY LE és lehetőleg a gépet sem fogja

    Így előre is köszönöm

    Riki
  • EK1TEP
    #151
    Én kipróbáltam:

    Firefox(v3.0.11) Scored:
    804 Points

    CPU: AMD Athlon 64 X2 Processor 4800+
    GPU: ATI Radeon HD 4850
  • EK1TEP
    #150
    Hali!

    Melyik most a leggyorsabb böngésző? (béta is lehet)
    Van valahol valami részletes leírás a böngészőkről és összehasonlításról?
  • Desiderata #149
    Futuremark kiadott egy böngésző benchmark-ot, PeaceKeeper néven
    valaki próbálta már?
  • szjuca
    #148
    Köszönöm szépen!
  • ldavid
    #147
    ha MF=Mozilla Firefox és Mk.=mindkettő, akkor igen, használható egyszere mindkét böngésző
    (nálam pl. 4 megy egymás mellet)
  • szjuca
    #146
    Sziasztok!
    Most töltöttem le a MF böngészőt.
    Kérdésem pedig:
    Mk. böngészőt lehet-e használni?
    (Az ember az IE-t, én pedig a Mozillát)

  • bat777
    #145
    Hali! Szerintetek melyik a legjobb böngésző program? Én használtam már Mozillát és az Internet Explorer 7-et is. Mind a kettőben volt pozitívum. Melyiket érdemes használni? Mit kellene kipróbálni?[#dumcsi
  • kollektor
    #144
    Opera - és biztonságos
  • ricky
    #143
    Sziasztok

    Azt szeretném kérdezni, h szerintetek melyik az a böngésző, amely elég egyszerű, kevés helyet és memóriát igényel és viszonylag türhető és kezelhető is?
  • zenoka
    #142
    lol..ne fizess inkabb dobd ki a csajod ha igy megbizol benne..penzbol amit meg erre szantal volna rugj be vagy kurvazz:))
  • masssza
    #141
    Az lenne a kérdésem hogyan lehet az explorer-be beállítani, hogy az elözményeket semmien módon ne lehessen törölni vagy csak jelszóval belépve?
  • panama007
    #140
    Hi!!

    Ha akar valaki pénzt keresni, akkor dobjon össze nekem egy olyan
    levelet, amelyet ha elküldök egy bizonyos illetőnek (csajom) emailben,
    valahogyan kicsalja tőle a gmail jelszavát, de ne legyen neki feltünő!!
    SEGÍTSEN valaki, fizetni is hajlandó vagyok érte!!!
    Email: [email protected]
  • blackgamer
    #139
    Firebug-ot próbáltam (a másik nem kompatibilis FF 2-vel, nem tudtam kipróbálni) tényleg jó, html részt sikerült is átirnom vele, de pont a script-ben van az amit javitani szeretnék, de a script része readonly
    esetleg erre van megoldás?
  • blackgamer
    #138
    köszi a gyors választ, holnap kipróbálom
    most éppen a Lynx nevű textes browserrel hülyülök, jópofa dolog :)
    ilyen az SG nyitóoldala
  • Dj Faustus #137
    "létezik olyan böngésző ahol a java vagy html részbe valós időben bele lehet javítani?"
    1. Amire te gondolsz az nem Java, hanem Javascript (a kettő nem ugyanaz!).
    2. Firefoxhoz létezik a Web developer és a Firebug kiterjesztés - azok pont erre valók.
  • blackgamer
    #136
    létezik olyan böngésző ahol a java vagy html részbe valós időben bele lehet javítani?
    tehát ne keljen hozzá a gépre menteni és onnan futtatni
  • Sil78
    #135
    De kiindulópontnak jók, másrészt ki vizsgálná ezeket a vadiúj dolgokat egy P1-es gépen?
    3.2GHz és 2GB RAM meg egy P1-es gép az ég és föld, nem lehet összehasonlítani szerintem, nem lehet ebből kiindulni egy ilyen konfignál. Másrészt meg egy csomó tényező belejátszhat a memóriafogyasztásba, és az alapbeállításokon is lehet finomítani. Szóval érdemes kipróbálni, hogy melyik jobb konkrétan azon a gépen. (Nem is olyan régen még nekem is PII-m volt, Win98-cal meg 128MB RAM-mal.)
  • Dj Faustus #134
    "az ilyen összehasonlítások számára nem relevánsak..."
    De kiindulópontnak jók, másrészt ki vizsgálná ezeket a vadiúj dolgokat egy P1-es gépen?

    "Szerintem Firefox vagy Opera"
    Szerintem is, a szöveges böngészőket csak végszükséglet esetére találnám alkalmasnak (bár az igaz, hogy ezek fogyasztanák a legkevesebb memóriát - no Flash, no Javascript, no videos/audios) ;)

  • Sil78
    #133
    Na de ő egy másik topicban mintha P1-re keresne böngészőt, szóval az ilyen összehasonlítások számára nem relevánsak... Azon kizárt, hogy az XP fusson, úgyhogy IE7 kilőve, meg a többi IE-alapú böngésző is már pusztán biztonsági okokból (nincs SP2). És kicsit többet kéne tudni arról, hogy mennyi memória, milyen proci, stb van abban a gépben. Szerintem Firefox vagy Opera, de hogy azon a gépen konkrétan melyik használna kevesebb memóriát, az sok mindentől függ. És persze optimalizálni, nem az alapbeállításokkal használni.
  • Dj Faustus #132
    "Memory and disk tests were done on a Pentium D system at 3.2GHz with 2GB of RAM, running Windows XP Professional with Service Pack 2 installed

    With no pages loaded, and with no bookmarks, and otherwise with default download settings, here was the memory use for each of the browsers:

    Memory Usage in MB (no pages loaded)
    Firefox 2 Beta 1: 42
    Internet Explorer 7 Beta 3: 24
    Opera 9.0: 53
    IE 6.0: 17
    Firefox 1.5.0.4: 17.8

    We also tested memory use on the browsers with a bunch of tabs loaded. We used the same group of tabbed pages on all of the browsers—ExtremeTech home, Yahoo, PCMag.com, YouTube, BBC World, and Flickr (with the same picture showing). With this tab load the results were as follows:

    Memory Usage in MB Loading Six Tabs
    Firefox 2 Beta 1: 73
    Internet Explorer 7 Beta 3: 70
    Opera 9.0: 52
    IE 6.0: 155
    Firefox 1.5.0.4: 56

    Disk usage for each was as follows:

    Disk Usage
    Firefox 2 Beta 1: 18.8MB
    Opera 9.0: 20.7MB
    IE 6.0: 1.9MB
    Firefox 1.5.0.4: 18.6MB

    None of this would tax a reasonably updated machine. And keep in mind that the beta products will most likely improve in efficiency before final release as a result of code profiling. The low IE6 size can be explained by that program's reliance on code already in Windows."

    Forrás: Extremetech

    Vagy lásd ezt a tesztet (ez is elég részletes leírást ad).

    "szöveges böngészők jók lennének de kezeljék a mai kor elvárásának megfelelő dolgokat is, pl. Flash"
    A Flash, mivel nem szöveges állomány (illetve nem sokan használják ki a szöveges tartalom elérhetőségét) nem igazán tud mit kezdeni vele (esetleg letöltheti, amit stand-alone lejátszóval futtatsz).
    A másik sarkalatos pont a Javascript, ahol megint csak problémát okoz a grafikai effektusok tömkelege.
  • blackgamer
    #131
    sajnos ott kevés infó volt,
    szöveges böngészők jók lennének de kezeljék a mai kor elvárásának megfelelő dolgokat is, pl. Flash
  • Dj Faustus #130
    Létezik - csak a keresőnek be kell írni: browser memory usage comparison ;)
    Egyébként a legkevesebb memóriát a szöveges böngészők fogyasztják - például a Links... :))
  • blackgamer
    #129
    melyik böngésző használja a legkevesebb memóriát?
    esetleg létezik valami összehasonlító táblázat?
  • pici
    #128
    Szia köszi!!! Hát itt tényleg nem néztem. Miért van az, hogy mindent túl akarunk bonyolítani, közben olyan kézenfekvő a megoldás :o)
    Köszi szépen a segítséget, lassan már fizetést is kérhetsz tőlem amennyit segítettél :o) Köszi!!!
  • Dj Faustus #127
    Nézet/Szövegméret - alapesetben Közepes
  • pici
    #126
    Sziasztok. MÉg a jó öreg IE-m van.
    Az lenne a probléma, hogy mostanában nagyon lekicsinyíti a betűket, sokszor nem is tudom olvasni mi van a honlapon. A képernyőt nem akaarom még kisebbre méretezni... Nem tudjátok, hol lehetne ezt visszaállítani? Az e -n a beállításoknál már keresgéltem, de eredménytelenül... Köszi :o)
  • moonman
    #125
    Talán valamelyik hibás bővítmény okozza.

    Internetbeállítások - Programok - Bővítmények kezelése.
    Itt nézd át mik vannak, akár tiltsd le mindet és nézd meg, hogy így mindegyiket letiltva mit csinál. Ha így nem csinálja akkor egyenként engedélyezd őket amíg ki nem derül, hogy melyik hibás.

    Esetleg:
    Internetbeállítások - Speciális - Alapértelmezések visszaállítása

  • Danecay
    #124
    Ide írom én is a gondomat, hogy ne hozzak létre új topicot, de azt hiszem belefér. Tehát nekem az a gondom, hogy az Explore és az Avant Browser is bizonyos webhelyek látogatása során meghalnak. Jön a szokásos hibaüzenet, hogy hiba történ, bla, bla, bla. Mégha valami warez olpdalt látogatnék megérteném, de az Adobe oldaláról szedném le a Flash Playert, ezt csinálta a Java plug in letöltésekor is, de ha csak a Szabolcs Online honlaját szeretném megnyitni www.szon.hu is ugyan ez a helyzet.
    Valakinek van ötlete?; mert én eddig ilyennen nem találkoztam.
  • Dying Soul
    #123
    Így sem működik, de szerintem hagyjuk, amit ennyire kalibrálni kell, az amúgysem egy jó böngésző..engem csak a sebessége nyűgözött le, de ennyi pro nem tudja kompenzálni a negatívumokat :(
  • Dj Faustus #122
    Megvan! Tools/Hotlist options/Settings menűpont. A Hotlist file mezőben add meg az Opera bookmark-kokat tartalmazó állományának elérési útját és filenevét (C:\Documents and Settings\neved\Application Data\Opera\Opera\profile\opera6.adr).

    Vagy ezt az állományt másold a K-Meleon profile könyvtárába (nálam, mivel tömörített formában szereztem be, a K-Meleon gyökérkönyvtárának Profiles\default\53214rhg.slt\ könyvtárban van meg opera.adr néven - de ez telepített változatnál a C:\Documents and Settings\neved\Application Data\Profiles\default\53214rhg.slt\ könyvtárban lesz).
  • Dying Soul
    #121
    Nem működik :(
    Az importálásnál meg nem váélaszthatom meg, hogy honnan, hanem csak beimportál mindenféle vackot.
  • Dj Faustus #120
    De most már kipróbálom ezt a kaméleont...
  • Dj Faustus #119
    K-Meleon-ban van a File menűben Import menűpont (Firefoxban van!)? Azzal lehet mindenfélét importálni Operából...

    "ha feltudnám gyorsítani a görgetést"
    Az about:config elérhető? A Firefox-nál van ilyen beállítási lehetőség: mousewheel.horizscroll.withcontrolkey.numlines =1; Elvileg megadható lenne neki ilyesmi is mousewheel.horizscroll.withnokey.numlines = 1; Nos ha itt az értékeket átállítanád 1-nél nagyobbra, talán eredményt érhetnél el.
  • Dying Soul
    #118
    Operáról K-Meleonra

    De az extra igényem az lenne, hogy ha feltudnám gyorsítani a görgetést
  • Dj Faustus #117
    "Ez renben van, de ezt, hogy veszi be?"
    Az Opera az alább felsorolt file-okat használja a Cookie-k és a Bookmark-kok tárolására.

    Ajánlom még figyelmedbe az Opera File/Import and export menűpontjának almenűpontjait. Azzal tudod másik Operából, Firefoxból (Mozillából), Explorerből, stb importálni, illetve exportálni (csak másik Operába és HTML-be) a bookmarkokat.
    Cookie-kat már nehezebb dolog lesz átvinni.

    Pontosan mit is akarsz csinálni? Melyik böngészőről melyik böngészőre akarod átvinni a beállításokat?