62
A Szikla
  • Gando
    #62
    de istenem... faxér vágják ki a részeket? rakjanak inkább +18karikát de ne vagdossák már a filmeket... meg az állandó átszinkronizálás... az agyamra megy.
    Buzi RTL... szerintem
  • seriousrainbow
    #61
    Hali all! én is atom kedvelem a filmet, a Korszakalkotó nevű futurisztikus szinpadi játékon is szól ez a zene 1 atom jó tánccal együtt azt valahányszor megnézem mindig a fördőszobás jelenet jut eszembe.. a film zenéje eszméletlen jó, übernagy Hans zimmer fan vagyok !! (the last samurai, prince of Egypt, the rock, vasember music producer, gladiátor, karib 2-3 !!) amugy ilyen jó filmzenét talán még az utolsó mohikánban hallottam.. az is nagyon über music!
  • jacky87
    #60
    Hát én nagyon szeretem ezt a filmet, de most amit az RTL művelt...hááát nagyon felhúztam magam! Olyan részeket kivágtak, amik nem is annyira jelentéktelenek! Nameg amikor a zene is félbeszakad, szinte fáj már az a vágás! :)
  • akyyy
    #59
    az a legnagyobb poén, hogy kb mikor másodjára adta az rtl, akkor néztem meg először, majd észrevettem hogy amiket előzetesbe mutogattak , illetve az ilyen "nagy őszi filmparádé vagy minek hivjam" videóba is amiket mutattak, azokatvágták ki:D
  • Punker
    #58
    viszont most láttam elöször hogy a tv műsorban fel van tüntetve hogy vágott verzió!
  • midnite
    #57
    Ezért nem érdemes TV-ben filmet nézni a képírókon kívül.

    Szar szinkron, rengeteg poén kivágva, 20 percenként 10 perc reklám...
  • B0B0
    #56
    Akárcsak most
  • apocalypse0
    #55
    Nagyon nagy ez a film.
    De amikor legutóbb az RTL-en adták, kivágták a felét
  • Istencsászár
    #54
    semmitsem fognak mer semmi olyan nincs benne, viszont én anno megvettem dvdn és este házimozin néztem meg 1edül volt hatása:D nagyon jó filM!
  • Prof William
    #53
    Ma este lessz a jelek. Még nem láttam, de kíváncsi vagyok vágnak e ki. Mivel ez nem véres-hentelős, hanem borzongatós, talán van remény.
  • RelakSfromhome
    #52
    adnák 16-os karikával, és kevesebbet kéne kivágni, nem?
  • Rafaelo
    #51
    de az ortt a sárga karika mi máshoz?
  • winnie
    #50
    az ortt-nek semmi köze a kivágásokhoz.
  • Rafaelo
    #49
    basszus kurvasokat kivágtak rohatt ortt fölkéne robbantani őket
  • blackgamer
    #48
    ja-ja kivágtak részt
  • Dynamic
    #47
    Én újságmellékletként vettem meg az Equilibriumot és ezen is van magyar szinkron.
  • Pharaoh
    #46
    Borzasztó ,hogy meg lett vágva, néha teljesen értelmetlen lett tőle a film. Pl a végén Frye halála (mikor Goodspeed beteszi a szájába a VX-et, és beveri neki, teljesen ki lett vágva, így értelmetlen, hogy mitől van úgy összeverve Goodspeed.
  • Solid Snake GH
    #45
    Tényleg? Honnan szerezted be? Merthogy én annak idején a Netpiac.hu-ról rendeltem meg, a bolti forgalomba került DVD-n meg úgy tudom, hogy nincsen magyar szinkron. Legalábbis az enyámen tutira nincs (hacsak nem rejtett :)).
  • Prof William
    #44
    -a katonai bázis támadásánál jópár katona kinyírása
    -a VX gáz kihordásánál a bezárt katona esete
    -a katonák bevonulásánál az Alcatraz-ba, amikor Mason röhög, Goodspeed kérdezi, hogy "Maga ezt élvezi?", és akkor Mason: "Hát mit mondjak, élvezetesebb egy napnál a sitten. Amikor filozófiát tanulok, és buzik taperolnak a zuhanyzóban."
    -a speciális osztag kivégzésénél a véresebb részek
    -a hullaházi lövöldözésnél a véresebb részek, illetve a lábánál lelőtt katona kinyírása (amikor a nagy fémizét lelövi Mason, és az palacsintává lapítja a katonát)
    -A szétlapított katona lábának remegése, és az ebből következő Goodspeed-Mason párbeszéd
    -A csillés üldözésnél a lángoló katona halála
    -A csillés üldözésnél Goodspeed első emberölése (a lelőtt katonát nem mutatták)
    -Goodspeed elfogásánál a nigger katona beszólása ("Pedig én szívesen kibeleznélek, kisfiam.")
    -A nigger katona beszólásának ismételgetése a cellában Goodspeed szájából
    -Hummel halála (mikor eldől, és a csempén a dőlése nyomán folyik a vér)
    -A "láncos" katona halála (Mason körbetekeri a láncot a krapek nyakán, majd a súlyt ledobja egy kútszerűségbe)
    -A nigger katona esése (a "kisfiamos" nigger katona)
    -Darrow halála (a kirepülés-kerítésfogás effektus)
    -Frye halála (mikor Goodspeed beteszi a szájába a VX-et, és beveri neki :))
    -Goodspeed esete az Antropinnal (az injekcióval)
    -Goodspeed zuhanása a tengerbe"



    Micsoda? A film lényegét vágták ki! Hát ezt nekik!

    Jó hogy nem néztem meg. Nem hiszem, hogy kibírtam volna egy ekkora sokkot....
  • Prof William
    #43
    Az én Equilibrium DVD-men van magyar hang....
  • Solid Snake GH
    #42
    De igen, totálisan nevetséges.
    Videóra már nem szoktam felvenni filmeket régóta (ha tehetem, a filmeket DVD-n beszerzem/megveszem). Kivétel ez alól az Equilibrium, amit kedden adtak a TV2-n. Azt felvettem videóra, mert a DVD-n nincsen magyar szinkron.
  • Seth
    #41
    Most látom már korábban is írtam ide. Nem olvastam vissza , de most nem nevetséges ez az egész?? :D
  • Solid Snake GH
    #40
    Kimaradt, beszélek itt hülyeségeket, KIVÁGOTT jelenetek.
  • Solid Snake GH
    #39
    Kimaradt jelenetek a #27-es hozzászólásban.
  • Seth
    #38
    Na ma lesz sokadszorra az retekklubbon.12-es karika van alatta, ami semmi jót nem jelent.

    Csak szólok hogy aki teheti nézze meg a végét,mert ha ugyanaz lesz mint legutóbb azt a saját szemetekkel kell látni. :D Úgy megvágták, hogy Úristen....
  • Dichter
    #37
    A zene, egyébként, még onnan lehet ismerős egyeseknek, hogy Régen ATV, (vagy TV3??) most m1-en ment/megy a Napkelte című műsor, amiben volt egy kereszttűz rovat. És ott is ppont ez a zene szólt.
  • Solid Snake GH
    #36
    Amúgy megsúgom, hogy a Szikla DVD-n az extrák között ott van a Pearl Harbor előzetese, mivel azt a filmet is a Szikla stábja készítette!!!
    Amúgy az RTL Klubon lesz jövő héten. Aki már látta, az árulja már el: vannak benne véres részek? Csak mert az RTL vajon mennyit vág ki belőle. :(
  • Alien!
    #35
    osztom..HanS Zimmer télleg nagyon jó zeneszerző,csodálkoztam,hogy az Oscart a Tigris és sárkány elhappolta előle,mert egyszerűen fenomenális a Gladiátor zenéje...Mondjuk sok köze az Armageddonhoz nem volt(Trevor Rabin),ill a Rettenthetetlentek is james Horner írta a zenéjét,azé a Pearl Harbor-é nagyon ott van.

  • blackgamer
    #34
    legjobb filmek egyike!
  • Solid Snake GH
    #33
    Hát igen, akkor utáltam meg az RTL Kulbot, és akkor döntöttem el, hogy megveszem DVD-n.
    Azóta a megvágott TV-s Sziklára rá is vettem a Rocky 2.-t. Azt legalább nem vágták meg (annyira ).
  • Al Age
    #32
    na ez szép...
    de jó hogy nem néztem meg tvben...
  • Alien
    #31
    a Szikla szerintem is jó film és a zenéje is tényleg nagyon jó! :)
  • CSOCSO
    #30
    LOL 2
  • Seth
    #29
    asztakurva...én is néztem de ennyire nem emlékeztem.A megaloál az volt amikor a távcsöves csókát lelöki Mason és utána egyből az a rész jön amikor Goodspeed fut ki a fáklyával...hát ez nevetséges
  • CSOCSO
    #28
    LOL
  • Solid Snake GH
    #27
    Egy másik topikba írt régebbi hozzászólásomat biggyesztem be ide a Szikla TV verziójával kapcsolatban.

    "Még 99-ben vettem fel a Sziklát az RTL-ről, akkor még normális csatorna volt. Sajna az első 7-8 perc lemaradt, mivel anno későn értem haza. Oké, gondoltam, most 2004-ben újra adják, legalább teljesen felvehetem az elejéről. Ó, én kis naív. Felvettem, majd másnap reggel megnéztem. Az a döbbenet, ami az arcomon ült, ne tudjátok meg. Csak statisztikailag: Ahelyett, hogy a film 7-8 perccel több lett volna az előzőleg felvettnél, annyi perccel lett rövidebb, amikor Womak a végén megkérdezi Goodspeed-et, hogy Mason-nel mi van. Tehát gondoljatok csak bele. Akit érdekel, annak itt van a Szikla teljesen kivágott részei:

    -a katonai bázis támadásánál jópár katona kinyírása
    -a VX gáz kihordásánál a bezárt katona esete
    -a katonák bevonulásánál az Alcatraz-ba, amikor Mason röhög, Goodspeed kérdezi, hogy "Maga ezt élvezi?", és akkor Mason: "Hát mit mondjak, élvezetesebb egy napnál a sitten. Amikor filozófiát tanulok, és buzik taperolnak a zuhanyzóban."
    -a speciális osztag kivégzésénél a véresebb részek
    -a hullaházi lövöldözésnél a véresebb részek, illetve a lábánál lelőtt katona kinyírása (amikor a nagy fémizét lelövi Mason, és az palacsintává lapítja a katonát)
    -A szétlapított katona lábának remegése, és az ebből következő Goodspeed-Mason párbeszéd
    -A csillés üldözésnél a lángoló katona halála
    -A csillés üldözésnél Goodspeed első emberölése (a lelőtt katonát nem mutatták)
    -Goodspeed elfogásánál a nigger katona beszólása ("Pedig én szívesen kibeleznélek, kisfiam.")
    -A nigger katona beszólásának ismételgetése a cellában Goodspeed szájából
    -Hummel halála (mikor eldől, és a csempén a dőlése nyomán folyik a vér)
    -A "láncos" katona halála (Mason körbetekeri a láncot a krapek nyakán, majd a súlyt ledobja egy kútszerűségbe)
    -A nigger katona esése (a "kisfiamos" nigger katona)
    -Darrow halála (a kirepülés-kerítésfogás effektus)
    -Frye halála (mikor Goodspeed beteszi a szájába a VX-et, és beveri neki :))
    -Goodspeed esete az Antropinnal (az injekcióval)
    -Goodspeed zuhanása a tengerbe"
  • Ottto
    #26
    Az egyik legnagyobb film. Szvsz még a mai napokban is ütősnek számít. Hát a zenéje meg überfasza. Soundtrack megvan mp3ban, sokszor meghallgatom.
  • Al Age
    #25
    azok az erőteljes csörgő-zörgő-dobkiegészítő efektjei nagyon tetszenek:))
  • Al Age
    #24
    az viszont meglep, hogy Harry Gregson-Williams Hans Zimmer tanítványa
    furcsa de nekem alapjába véve több HGW szerzemény jön be mint HZ.
  • Al Age
    #23
    alap film. a kedvencem. megvan vhs-en meg dvd-n is tv-ben viszont direkt nem nézem meg.
    sztem a magyar szinkron marha jó egyetlen bakit fedeztem fel ebben, amikor a Hummeres üldözés van és Connery betűzi a lánya nevét (Angelo), itt a vágás miatt csak a-n-g-t mond, de a magyar hang a g-nél leengedi a hangsúlyt, holott a sztori szerint ugye végigmondja akkor viszont fent kellene tartania.
    de ezt leszámítva nagyon jó a szinkron.
    ha ezt a filmet nem láttam minimum 30szor akkor egyszer se:)))
    a zene meg űberállat. megvan az is az egész cd