18
  • eke
    #18
    Azé' nem hiszem. Szerintem nekik egyszerűbb volt ez mint mint újabb technológiák után nézni. Pedig ha jól emlékszem nemrégiben a fejlesztők kaptak is egy kis dorgálást az egysíkú gondolkodásuk miatt. Az AMD meg már az Athlon óta külön utakon jár. Bár ha jól belegondolok a K6-2 is más volt. Most meg már elérkeztünk oda, hogy nem lehet olcsón hűteni a processzort. Mert az órajelet lehetne még emelni csak ki a fenének tudnának eladni nitrogénhűtésű hjázat mittudomén 10.000$-ért...
  • Laci
    #17
    "Jutt eszembe, ezt a proci gyártást/fejlesztést csak ebbe az irányba lehet csinálni, minél több tranzisztor, meg nagyobb megaherzek?"

    Az intel-nél minden bizonnyal.

    "Vagy csak az üzleti világ erőltetti ezt?"->.

    És már meg is válaszoltad a fenti kérdést!
  • GABOR16
    #16
    AMD-sek örüljetek :D
    Mert az AMD újra elkezde fejleszteni a chipsetjeit, amit anno pénzhiány miatt abahagyott.
  • Cat #15
    én már rohadtul nem ismerem ki magam ezekben a modellszámozásokban
  • Yv@n
    #14
    Hasonló érzések kerülgetnek engem is, bár jelenlegi configom AMD + nForce2, de viával szemben eredendő nézeteltéréseim vannak, tudom rengetegen vannak akiknek remekül muzsikál, különösen tuningbarát ismerősöm imádja, nf2-t meg gyűlöli,( "mer azzal 10el kissebb az fsb"), de valahogy ez engem nem érdekell. 3 alkalommal kapott tőlem eddig eséllyt a via, mindíg megbukott, sajnálom negyedik lehetősége most egy ideig nem lesz. AMD fronton nálam nForce illetve esetlegesen ATI a nyerő, meglátjuk mit hoz a jövő.
  • Macc
    #13
    Sztem lazan mehetne mas iranyban is, de ahoz teljesen meg kene valtoztatni a processzor architekturat, az meg eleg nagy melo:) Nezzetek csak a PowerPC porcesszorokat!
  • k0zi
    #12
    AMD akkor lesz jó amikor elkezd saját alaplapi chipsetet gyártani. Sajnos az nForce és a Via nem olyan jó mint a P4-ek alatti intel chipset.
    1-2 tesztben a CPU score-ban AMD nagyon elverte Intelt, de alkalmazások között már nem volt olyan erős.
  • k0zi
    #11
    Kíváncsi leszek mikor jönnek be az optikai processzorok.
  • Punkerwork
    #10
    tavasszal full gépcserét kell csinálnom
  • deep
    #9
    A világ egyik fele ettől vakul:)Mellesleg ez se rossz irányvonal, csak az egyszerűbb.A másik az AMD vonala, ők talán kicsit okosabban próbálják megoldani.Kicsit emlékeztet a magyar leleményességre:)Ha nincs pénz, kerüljük ki a költségeket.Persze most már van pénz nekik is, csak maradtak a "nemésznélkülminélnagyobbórajeletakarunk" teória kiteljesítésénél.
  • HunChris
    #8
    :) 2 év múlva...
  • Punkerwork
    #7
    pedig valszeg ilyet fogok venni
  • Joxy
    #6
    Jutt eszembe, ezt a proci gyártást/fejlesztést csak ebbe az irányba lehet csinálni, minél több tranzisztor, meg nagyobb megaherzek?
    Vagy csak az üzleti világ erőltetti ezt?
  • Zedas
    #5
    Nem férne ki... :)
  • Punker
    #4
    árakat is írhatnának
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    elég ha van hirdalika ,meg drautkoszoruu ...

    amúgy ezek még nem a kétmagosak , ugye ?
  • Seaweed
    #2
    ...es kell egy gazturbina a hutesehez...
  • AtomHeart
    #1
    Leszarom.