2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #107
    A Long Range mod-ot a www.leonardslair.com címről szedheted le.
    Ez a legdinamikusabban fejlesztett mod. A mai napig aktívan fejlesztik és elég sűrűn jelent meg újabb kiadása az utóbbi időben.
    Ennek a modnak két verziója van.
    Az egyik a 2.37-es verziószámot viseli és a Sudden Strike 2-höz való.
    A másik a 3.0-ás számot viselő vadonat új mod és a Sudden Strike - Resource War-hoz tartozik.

    A www.leonardslair.com oldalon találod még meg a TOW mod-ot, aminek a 2.0-ás verziója van fent, de már megjelent a 3.0-ás is. Itt van még a - számomra legrejtélyesebb - mod a Hellfirfe is. Ennek a 0.89-es verzióját töltheted le.
    Ezen kívül van még az oldalon speciálisan a LongRange modhoz készült pálya is.
  • Garrett10
    #106
    hali
    ilyen modot honnan lehet leszedni long range modot?
    meg ez most az 1 hez vagy a 2 höz kiegészítő
    előre is kösz!
  • Axon
    #105
    Most kapaszkodjatok a parókátokba!



    Bizony hiába dörgölitek a szemeteket. Jól látjátok! Az ott egy lovas katona. Alatta pedig egy.... öööö.... hát... tevés katona.
    Hát nem zabálni való egy mod? :-)

    Tréfát félretéve alíg várom, hogy kipróbáljak egy olyan pályát, ahol tevés/lovas rohamot indíthatok.
  • Axon
    #104
    Agyam eldobtam!
    Megjelent egy új mod a Sud 2-höz
    Neve Siberium.

  • Axon
    #103
    Ez egy pofás kis büntető szakasz :-)
  • Axon
    #102
    Egy kép:



    A terep elkészítésében igen nagyot léptek előre, de az egységek is szépen kidolgozottak.
  • Axon
    #101
    Gondolom hallottad már, hogy készül a Hidden Stroke 2. Már láttam belőle képeket. Eszméletlenül néz ki. Még mindig tudnak újatt kihozni a sud motorjából.
  • Axon
    #100
    Azért nekem is lenne 1-2 kérdésem.
    Először is mi a véleményed a Cold war conflict-ról? Egyáltalán megvan? Próbáltad? Esetleg tudod hol lehetne Magyarországon megvenni? Mert én nagyon szeretném eredetiben.
    Ezzel kapcsoaltos az is, hogy mi a véleményed a GULF WAR-ról. Amiről alant raktam be egy képsorozatot, ahol a demo egyetlen pályáját játszom végig.
    Feltétlenül próbáld ki, ha még nem tetted volna. Kihozták a maximumot ebből a játékból. Görnyedve lopakodó katonák, mozgó fű, stb.
    Remélem ez is hamarosan megjelenik. Talán ezt már lehet majd kapni a boltokban.
  • Axon
    #99
    A sudden strike 3-mal kapcsolatban vegyesek az érzéseim.
    Egyrészt nagyon örülök minden 2vhs rts-nek és nagyon örülök a sud 3. részének. De a sud 3 képeit nézegetve ez már nem sudden strike. Az első 2 rész még nagyon hasonló és ugyanaz a séma. A 3. rész viszont már annyira más, hogy semmi köze az első 2 részhez. Biztos nagyon jó kis játék lesz, de szerintem nem a sudden strike 3 nevet kellett volna neki adni.
    Ez persze csak az én magánvéleményem és ettöl függetlenül már nagyon várom, hogy megjelenjen.
  • Axon
    #98
    A modell tools-t én nem próbáltam ki. Annyi mod van hozzá ami nekem elegendő. Bár azért régi vágyamat szerettem volna megvalósítani. Egy magyar mod elkészítését szerettem volna megvalósítani. Összes magyar egység. Tankok, páncélosok, ágyúk, repülők, gyalogság. Na persze ez hihetetlen nagy munka, meg nem is igen értek hozzá. Esetleg megszerkesztettem volna vagy 2 tankot, aztán kifullad a lelkesedésem. A hangok készítéséhez meg végkép nem értek.
    Ezért nem nagyon bütykölgettem a modell tools-al.
  • Axon
    #97
    Volt egy kérdésed az RWM modra is. Az RWM 5.0 még a Sud1-hez készült, de a 6.0 már a sud2-höz. Ez egészen a 6.31-ig ment el.
    Nem rég jelent meg az RWM 6.5-ös mod ami elvileg már egy teljesen új mod és nem az rwm 6.31 továbbfejlesztése. Nekem megvan az rwm 6.4 is ami a neten már rwm 7.0 alpha néven terjedt el. Ez is mutatja, hogy egy teljesen új modot akartak készíteni rwm 7.0 néven. Bár amikor feltelepíted az rwm 7.0 alpha-t, akkor 6.4 néven csinál magának alkönyvtárt. Gondolom, hogy nem sikerült befejezniük valami miatt a fejlesztést és inkább kiadták az addig elkészült anyagot rwm 6.5 néven.
    Egyébként telepítéskor nem kéri az eredti sud2-t, még csak az sem szükséges, hogy fel legyen a sud2 telepítve a gépre. Egyszerűen kibontja magát a telepítő bármelyik általad megadott alkönyvtárban.
  • Axon
    #96
    A Hidden Stroke szerintem az egyik legjobb mod - nem véletlenül lett fizetős - bár az általam legjobbnak tartott modokról már alant írtam, de azért mindig szívesen beszélek róla.
    A HS -hoz az 1.04-es patchet még nem volt alkalmam kipróbálni bár már egy ideje lehúztam. Igazából nekem a HS csak tört változatban van meg és nem hiszem, hogy működne a patch. Sajnos sehol nem árulják magában a HS kiegészítőt csak a sud 2 részével együtt. Az pedig már megvan nekem eredetiben.
    A jó hír, hogy a HS-hoz is készült 2 mod. Ebböl az egyiket sikerült is megszereznem. A baj csak az, hogy kéri az eredeti HS lemezt. Így nem tudtam elindítani.
  • Axon
    #95
    Ezzel a Longrange 3.0-val még engem is megleptél. Álltalában rendszeresen látogatom a www.leonardslair.com oldalát, de mostanában nem voltam és azóta tehették fel az új modot. Látom ez kimondottan a RW-hoz készült. Feltétlenül lehúzom és kipróbálom.
  • Axon
    #94
    A multival sajnos hadilábon állok.
    Egyedül öcsémmel sikerült eddig multiznom a munkahelyi hálón, bár ő nem igazán szereti a sudden strike-ot.
    Sajnos kifelé nem igazán tudok működni. Először a munkahelyi tűzfalra gyanakodtam, de egy alkalommal melóidő után kikapcsolatam a tűzfalszerver védelmét, de úgy sem működött.
    A program látja az ipdatabase-t és látom a megkezdett multi játékokat, de egyikhez sem tudok csatlakozni.
    Az viszont érdekes, hogy ha én kezdek egy multi játékot, akkor az megjelenik a német webes oldalk ipdatabase ablakában. Ezen nagyon meglepődtem, de sosem jelentkezett senki a játékra. Nem tudom, hogy nem is volt jelentkező vagy csak nem tudtak csatlakozni.
    Azért majd összehangolhatunk egy próbát valamikor.
  • Axon
    #93
    Én is főleg a német oldalakt böngészgettem, de a németet nem igazán értem.
    Szerencsére angol oldalt is találtam, de sajnos magyart nem.
    Na meg persze egy japán oldalt, ami ráadásul csúcsszuper. Igaz a hülye hierogrifáikat nem értem, de helyenként angol szövegeket is beszúrnak az oldalakon.
  • Axon
    #92
    Wow!
    Végre egy Sudden Strike fanatikus.
    Már én is kezdtem nagyon egyedül érezni magam.
    Megpróbálok a kérdéseidre sorban felelgetni.
  • tigger
    #91
    hi garett!
    Igen! Sudden strike kiegészítő.
    Ha felrakod a resource-t akkor rakd rá a Long Range Mod-ot és már is kaptál egy hangzásában élményvilágában gazdagabb uj játékot.
    Ha érdekel irj és megadom honnan hozd le!
    Üdv:tigger

  • Garrett10
    #90
    hali
    ez a resource war most új sudden strike kiegészítő?
  • tigger
    #89
    Hi srácok!

    Végre sudden őrültekkel találkozom...hála a magasságos égnek!
    Eddig csak két ilyen rajongóval találkoztam...--->én és a haverom!
    Bolyongok itt a német oldalakon mint az őrült ti meg itt egy éve...és csak most találtam rátok!
    Olvasgattam az írásokat!
    Egy kafa multit most már szívesen nyomnék neten ha majd benne vagytok!
    Axon csúcs vagy!még tőlem is őrültebb!
    Most hoztam le a resorce wart-öt.Rávágtam a long range modot.Úgy már kafa!
    Axon lenne egy kérdésem:a Hidden stroke 1.04 -es módját lehet még tuningolni valahogy?
    Jah:a long range 3.0-sa is megvan.
    Az RWM mod a sudden 2.-kéri?
    Tudtok a modell toolsal operálni?-mert én akárhogy probálom nem megy..
    Jah a sudden 3 készülőben? vagy a fenti képek abbol valók axon?Kurva nagy!Beszarás!
    Nah szóval örülök nektek.-hogy vagytok!Üdv:tigger!
  • Axon
    #88
    Megjelent a CD Galaxisban is. Ára 3990 Ft.
  • Axon
    #87
    Végre egy hétfő amikor érdemes volt bejönnöm a munkahelyre.
    Azzal fogadott kedvenc szerverem, hogy fent van rajta a Resource War.
    Már jól kizokogtam magam a meghatottságtól és gyorsan elkezdtem húzni lefele.
    Még ma várható egy hangyányi összefoglaló, aztán a héten egy méllyebb képekkel gazdagon fűszerezett beszámoló.
    Juujjjj de izgi.........
  • Axon
    #86
    Remélem hamarosan megjelenik ez a gyöngyszem is. Abban már nem is merek reménykedni, hogy a boltokba is eljut. A Cold War Conflict-al sem találkoztam még sehol. Ezzel szinte rákényszerítenek a warezolásra
    Mindenesetre álszerénység nélkül mondhatom, hogy eredeti dobozos Sudden Strike sorozatom mellé szívesen betenném a CWC-t is na meg az új reménységet a Gulf War-t is.
    Na meg végre már ki szeretném próbálni a Resource war-t is
  • Axon
    #85
    Ezután már nem lehetett kétséges a győzelem. Lerombolt épületek és hős katonáim megszállva tartják a várost.

  • Axon
    #84
    Nem volt megállás nyomultam az előváros végéig.
    Érdekesség a kis benzínkút, na meg mellette a markológépek.



    Most utólag vettem észre a képeket nézegetve, hogy időközben kaptam légi támogatást. A kis ikonok közzül a második aktív lett. Nem tudom eldönteni mit is takar. Ki kellett volna próbálnom játék közben. Nem baj úgy is van mentett állásom és majd megnézem.
  • Axon
    #83
    Ezután megkaptam az irányítását a híd előtt veszteglő egységeknek, amelyeknek szintén áthoztam a pontonhídon és rohamot vezényeltem a város ellen.



    Jól látható a képen az első ellenséges tank. Két T72-est küldtem rá, amelyek likvidálták.
  • Axon
    #82
    Ezután pedig sorban elpusztítottam mind a 4 nehéztüzérségi ágyút.

  • Axon
    #81
    Jaja túléli a készítőit
    Már a második rész előtt temették a motort, de ez is olyan túlélő mint a floppy lemez
  • Axon
    #80
    Mostmár jöhetnek a tankjaim az időközben elkészült pontonhídon.

  • Axon
    #79
    Megtisztítottam az ellenségtől a területet. A lövészárkokból előtörő katonákat legéppisztolyoztam. Természetesen a katonák a jó örek AK 47-et használják. Majd a tankellhárító ágyú személyzetét és a géppuskaállás katonáját is likvidáltam. A sebessülteket hátrahoztam és az orvosok gondjaira bíztam.

  • Axon
    #78
    Szintén újdonság, hogy a katonák magukat összehúzva "lopakodnak" az ellenség felé. Hasonló eddig főleg fps-ekben láttam.

  • Axon
    #77
    Átkeltem a folyón és partraszállt a legénység. Újdonság, hogy az emberek nem ácsorognak, hanem legugolnak féltérdre ereszkednek ha nem mozognak és figyelik, hogy nem-e bukkan fel az ellenség.

  • robotnyk
    #76
    elpusztíthatatlan engine, mi? :)
  • Axon
    #75
    Az utászokkal megkezdem a pontonhíd építését, miközben a hajókkal átszállítom a gyalogosokat, hogy biztosítsák a túlpartot.

  • Axon
    #74
    A hídon nem sikerül átkelni, mivel igen jól védett, ezért a főparancsnokság egy speciális feladattal bízza meg szerény személyemet.
    Megjönnek végre az általam is irányítható egységek. A cél egy kommandó akció, amelyben először is meg kell semmisíteni az ellenség tüzérségét.



    Két tank 3 apc és néhány gyalogos, medic, plusz officer. A parancsnokoknak van távcsövük amellyel messzebb látnak.
  • Axon
    #73
    A vezérlőpanelon (balalsó sarok) jól látható, hogy lehet majd a játékban kérni helikopteres és repülőgépes támogatást is.
  • Axon
    #72
    Ezután 3 tank megkezdi az átkelést. Most még nem irányíthatjuk az egységeket.

  • Axon
    #71
  • Axon
    #70
    Egy előváros elfoglalása a cél, amelyhez egy hídon keresztül vezet az út.
    Megérkeznek a hídhoz az egységek.

  • Axon
    #69
    A DEMO egyetlen single pályát tartalmaz, de már ez is rengeteg érdekességgel szolgál. Rögtön neki is álltam végig tolni a pályát.
  • Axon
    #68
    Még magam is meglepődöm micsoda dömping van mostanában a különféle kiegészítőkben.
    Készül egy újabb kiegészítő, amelyet a Cold War Conflict kiegészítőhöz tudok hasonlítani.
    A CWC egy önálló fejlesztés, amely nem igényli az alap Sudden Strike 2 jelenlétét. Nem is a 2vh-ban játszódik, hanem a hidegháborúban.
    Nos amit most találtam az pont a CWC-hez hasonló gyöngyszem. A neve:
    GULF WAR UNOFFICIAL DEMO
    Mint a neve is jelzi ez egy önálló fizetős verzió és az Iraq/Irán -i háborút dolgozza fel 1980-1989-ig.
    Ebben már nem csak küldetések, hanem 2 db kampány is lesz. Természetesen vagy Iraq vagy Irán oldaláról tolhatjuk végig.