2389
Sudden Strike mindörökké
  • Salvaje
    #669
    Látom netközelbe vagytok. Bütyi, hol vagy?
  • Axon
    #668
    Próbálozok a sue-tools beszerzésével és majd meglátom, hogy azzal hogyan lehet kioperálni a tankokat.
  • Axon
    #667
    A screen-shot-jaid remekek! Mindig is próbáltam ebbe a topicba minél több képet belerakni, hogy testközelibb legyen a játék, az élmény amiről beszélünk. A legjobb az amikor egy-egy pályát lépésről-lépésre ábrázolunk egy képsorozattal. A topicba visszamenve már volt 1-2 képsorozat, ahol egy teljes single pálya végigvitelét ábrázoltam képekkel. Volt amikor 10-15 képpel is.
  • Salvaje
    #666
    Azt hiszem abban egyetérthetünk, hogy a D-nap nevű, nemsokára interneten is elérhető RCM 1.11 multipálya az eddigi legjobban sikerült konstrukciónk. A térképet természetesen a www.sudden-strike-maps.deoldalról töltöttem le. A lényegi átalakításokat Bütyi hajtotta végre, és a remekbeszabott partvonal is az ő érdeme. Jómagam az egységeket állítottam össze, valamint a skriptezésben segédkeztem. Aztán két próbajáték után kisebb módosításokat eszközöltünk a partvédelem és a szövetséges támadóerő tekintetben.
    További jó hír, hogy még a héten elkészül az Operation Zitadelle nevű pályám ami a kurszki csatát dolgozza fel. Tank tank hátán, elfántok párducok, WH és Waffen SS alakulatok a 4x túlerőben lévő oroszok ellen...
  • HunButyok
    #665
    Hú, te vagy a profi ilyen dolgokban... Én bízok benned! Szóval rajtad múlik, hogy vezethetsz-e maygar tankokat vagy sem... :)
    Rajtad a mayagrok szeme! hajrá Axon!!!!

    na mit szólsz a screen-shotjaimhoz?
  • Axon
    #664
    Ott nincs, de rákerestem a neten és létezik ilyen eszköz, de ahonnan le lehetett tölteni azt az oldalt megszüntették. Úgy néz ki, hogy fent van egy orosz oldalon is, de ott meg nem tudok eligazodni a hülye ciril karakterek között.
  • HunButyok
    #663
    Valahol a programfájlban található szerintem... a játék mappában...
  • Axon
    #662
    Még sosem használtam azt a bizonyos sue-tools -t. Azt sem tudom honnan lehet letölteni, de rákeresek a neten hátha megtalálom.
  • HunButyok
    #661
    Szia Axon!

    Schelle írta:
    your friend needs the sue-tools/files
    and then he have to extract the big mod file where units are in

    Az egységek a Nnagy Mod-fájlban vannak. És ezekre a sue-tools/files van szükség... Meg tudod vizsgálni ezt? Kiszedni őket és elküldeni Schellének?

  • HunButyok
    #660
    Sziasztok!

    Készítettünk egy isteni pályát. Normaindiai partraszállás. Szövetséges oldalról háromféle nemzettel lehet játszani: USA, UK, Francia-lengyel, valamint német oldalról SS és Wehrmacht. A pálya érdekessége, hogy már vannak lerakva kezdőegységek, így egyből meg lehet kezdeni a partraszállást. Szövetséges részről hadihajók óriási lőtávú nagy kaliberű ágyúkkal tudják bénítani a német part védelmét, valamint óriási a légifölény. A patraszálló egységek Úszó Sherman-ekkel és partraszállóhajókkal kezdenek. A szövetségesek egy-egy "kijáratért" a parton kb. 90-95 %-os veszteségek kell hogy szenvedjenek. A pálya északi részén lévő Zeppelinnél, ha Szövetségeseké, akkor ott szárazföldi szövetséges egységek jönnek be, mintha a pályán nem látható részen már északabbra partraszálltak volna valakik.. A pálya úgy néz ki hogy 100%-osan tökéletes. A léyneg tulajdonképpen a partraszállás és a part teljes birtokba vétele a Szövetséges részről, míg német részről, hogy tengerbe nyomják az amerikai-angol-francia-lenygel csapatokat, valamint hogy légvédelemmel (ez komoly német részről) megóvják a partot az óriási légifölénnyel szemben...
    Ez a pályánk, az Overlord, hamarosan letölthető lesz Schelle oldaláról!

  • HunButyok
    #659


    A Luftwaffe már nem a régi... Hősisen szálltak fel vadászaink, hogy megóvják a szárazföldi erőket a Liberátorok, Mosquito-k, Thunderboltok, Spitfire-ek támadásától. A képen éppen Heinz Knocke vette fel sikeresen a harcot egy amerikai desszantosokat szállító repülővel. A játékban ez volt kb a huszadik gép, amit lelőtt. Nem hiába írta meg később "A Führerért repültem" című munkáját.
  • HunButyok
    #658


    Rommel elesett a harcokban. A 4-es számú magaslat SS-tüzérei a megmaradt Göring-tarackkal tartják a magaslatot. Az amerikaiak és britek már Északon szárazföldi egységekhez jutottak. Özönlik a Sherman-tank... Az SS tüzérek hősiességükért posztumusz első osztályú lovagkereszteket kaptak!
  • HunButyok
    #657


    Az normandiai partoknál a Szövetségesek már áttörték a német védelmet, s a parton ejtőernyővel ledobott hadianyaggal védik az 1-es számú kijáratot. Egy német híradós elrejtőzve az egyik bunkerben kémleli az amerikai desszantosokat.
    Figyeljük meg az amerikai M1A1 75 mm-es desszantos ágyút, mellyel sikeres tudják támogatni a már partraszállt egységeiket, illetve megkönnyíti az Szövetségesek védekezését az esetleges német ellenlökés esetén.

    A parton amerikai hullák egy része látható. Hát igen... Omaha-Beach volt ez nem sétagalopp! A partaszállók vesztesége: kb 800 amerikai, 100 brit, 50 lengyel, és kb 50 francia. R.I.P.
  • HunButyok
    #656


    A képen jól látható, amint Rommel tábornok személyesen veszt részt a frontvonalbéli harcokban. Egy Wehrmacht mesterlövész és egy SS tiszt fedezi, amint kiszállva a Kübelwagenből értékeli a Szövetséges csapatok már kiépített hídfőjét.
    Rommeltől délre a 4. magaslaton egy Göring-tarack SS tüzérekkel próbálja az Amerikai védelmi állásokat szétzúzni, illetve az előretörő Szövetséges csapatokat feltartóztatni, amig az SS rohamlövegezred a térségbe érkezik.
  • HunButyok
    #655
    Hú, akkor kitalálunk valamit!
    Akor én megkérdezem schellét-hogy mit kell tenned, s ha a technikai részével boldogulsz, akkor nincs semmi gáz... Ezeket a unit-fájlokat vhogy ki kell másolnod a programfájlból...

    na megkérdem Schellét!


  • Axon
    #654
    Németül egy szót sem értek és az angol is elég karcsú, ott is keményen szótáraznom kell.
  • HunButyok
    #653
    Tulajdonképpen annyi, hogy a játékban, ahol az a sok fájl van, amik tulajdonképpen az egységeket jelölik, azokat kéne vhogy kimásolnod a jjátékból és elküldeni Michaelnek...
    Bár az ilyen programozás-részhez nemannyira értek... Ha tudsz németül esetlegh,akkor javaslom, hogy a rechenteufel.de/Schelle/phpBB2 oldaoln kontaktolj Schellével...
  • Axon
    #652
    Huhh, jól hangzik. Lefordítanád pontosan mit is takar ez az angol nyelvű üzenet, mert elég hézagosan értem.
  • HunButyok
    #651
    maybe your friend can extract the units and send them to me via email ?

    RCM2.5 SB is a winter addon and not compatible to other RCM - Versions
    but you can use RCM2.0 TWW script also for SB missions


    Ezt írta Schelle. A "Your friend" az Téged takar! Szóval ez tulképpen Neked szól, Axon! :)
    Üdv a csapatban!
  • Axon
    #650
    Reméljük sikerül kioperálnia belőle.
  • HunButyok
    #649
    Sziasztok! Schellének említettem, hogy a Forever kiegészítésében vannak maygar tankok... Kíváncsi vagyok mit tud tenni, hogy a Summer Battlesbe átrakja őket...
  • HunButyok
    #648
    A németország 45 utolsó pályája az igazán izgalmas!
  • Axon
    #647
    Belekezdtem, de elkövettem azt a hibát, hogy rögtön rátöltöttem az LRM 3.0-ás modot. Így megváltoztak a lőtávok és hihetetlen nehéz lett teljesíteni már az első pályát is. Elment tőle a kedvem, de készülök, hogy mindenféle mod nélkül újra belekezdek. Bár ez nem tudom mikor lesz.
  • HunButyok
    #646
    Hú, ilyen nehéz mission-okat szívesen lejátszanék, de mivel nincs gépem, csak legfeljebb multiban tudunk játszani. Majd talán a legközelebbi albérletünkbe Gábor barátom felhozza a gépét, aztán tudok single pályákon vagy campaign-okon nyomulni. Ha nehéz eg ypáyla za jó, én szeretek pöcsölni velük akár több napig is.
    Te megcsináltad amúgy a Resource War pályáit és campaign-ait? Sokak szerint nem olyan jók, de én baromira élveztem őket! :D
  • Axon
    #645
    Hajaj pedig ezek alapművek. Nem feltétlenül a játékélmény, hanem maga az egységek miatt. Például a Combat Missionnal én még egy menetet nem tudtam végigjátszani. Csak elindítok egy-egy pályát amin magyar vagy német egységek vannak (találhatók benne kimondottan SS egységek is) és nézegetem őket. Körbeforgatom minden szögből, elindítom őket, célpontot jelölök ki stb.
    A Battlefield 1942-vel viszont sokat játszottam már multiban is, amikor még nem volt ilyen szigorú a munkahelyi tűzfalam. Hihetetlen élmény volt, már csak a magyar egységek miatt is. A Blitzkrieg a másik nagy kedvencem a Sudden Strike mellett. Én mindkettőt szeretem, de nagyon sokan vannak úgy mint te, hogy csak az egyik jön be nekik. A Blitzkrieghez egy barátommal el szerettük volna készíteni mi is a magyar egységeket mod formájában, de szörnyen nehéznek találtam. A haver az főleg repülőkben utazik, imádja őket, így megcsinált néhány magyar repülőt. Mondjuk a II. vh-s magyar légierő nagyrészét a német repülők tették ki, így főleg annyiból állt a munkája, hogy a stukák és Me-k magyar festést kaptak. Ettöl mondjuk meseszépek lettek.
  • HunButyok
    #644
    Én amúgy csak pár PC játékot ismerek:
    Liero, Sudden, Brothers in arms, Battlefield 2, nam meg a régi wolfenstein...
    De csak a Suddennel játszom. Láttam egyszer 20 percig a Blitzkrieget is, de az nem jött be annyira...
  • HunButyok
    #643
    Hú, ez nem semmi! Köszi az infókat!
    Most csak úgy törnek ráma z izgalmi hulámok! :D
  • Axon
    #642
    A battlefield 1942 nevű játékban benne van ez a tank is. Lehet vele nyomulni is. Azért is ajánlom még ezt a játékot, mert benne vannak a magyar tankok is. Itt aztán hatalmas méretben teljes 3D-ben így jól meglehet őket figyelni és le lehet másolni. Egyébként ajánlom benne a debrecen pályát, ami (tudtommal) az egyetlen magyarországi pálya és csak ebben lehet a magyar páncélosokkal nyomulni. Katartikus élmény. Ha pedig az összes magyar páncélost látni szeretnéd teljes 3D-ben és még harcolni is szeretnél velük, akkor a Combat Mision 2 részét ajánlom. Benne van minden, még a gyalogság is korhű fegyverekkel, Nimród rohamlöveggel 81 mm-es aknavetőkkel, páncéltörő ágyúkkal stb. és természetesen magyar szinkronnal beszélnek. Talán innen lehet a legjobban lemodellezni a páncélosokat az RCM modhoz.
  • Axon
    #641
    Egyszer majdnem eljutottam egy koncerjükre. Az egyik lemezük volt nálam egy ideig, egyszer-kétszer meghallgattam. Az egyik zenekari taggal már beszéltem is. Debrecenben dolgozott a trófea sörözőben (az egy remek hely, Nagy Magyarország térképekkel és hazafias hangulattal).
  • Axon
    #640
    Én említettem neked már egyszer, hogy vannak magyar páncélosok az ssnm2 modban, de akkor nem volt időm képet is belinkelni. Véleményem szerint a Forever modban levő magyar harckocsikat egy az egyben az ssnm2 modból vették át, így szerintem teljesen egyformák. Ami még érdekesség, hogy magyar hangjuk is van ha jól emlékszem.
  • HunButyok
    #639
    Tényleg ilyen is lehetne a suddenben, hiszen látok ott olasz "Bassotto" páncélvadászt is. Az az nem? Vagy Semovente m.42.m?
  • HunButyok
    #638
    Ja tévedtem, csak 95 tonna volt...

    Adatai:
    Súly 95 tonna
    kaliber: 105 mm (később ez az ágyú került bele az izraeli shermanbe...)
    páncélzat: 292mm-51mm
    max seb.: 13 km/h
  • HunButyok
    #637
    Amúgy ez a kép amerikában készült, mivel ez egy amerikai páncélvadász.
    Egy 120 tonnás monstrum amit arra terveztek, hogy ha elhúzódna mégjobban a vh, akkor sorozatban gyártva kisöpörjék vele a német nehézpáncélosokat.
    Az T28 projekt azonban, miután a vh véget ért, abbamaradt.
    Az amerikai hadvezetés 1945 után nem tartott igényt szakosított páncélvadászokra. Főleg nem ilyen dupla Pershing-motoros, duplalánctalpas szönyekre... :D
    De azért vaddisznó egy járgány mi?
    Ilyen is kéne a Suddenbe! :D
    1945 elején már volt 3-4 ilyen picurka amerikában a gyakorlótereken.

  • HunButyok
    #636
    Hali!

    Axon! Ezt eddig miért nem mondtad? Elméletileg Schelle is a LRM-ból vesz át egységeket...
    Gyakorlatilag megoldódott a probléma! Jippijuppijéééééé!

    Jaj, tegnap hallottam először a Titkolt Ellenállás új albumát a lemezbemutató koncerten és felfigyeltem egy számra. Olvassátok el, szerintem bombajó! (Bár pár szókapcsolat nem passzol.

    HOTH PÁNCÉLOSAI

    Végig a Kaukázus vadregényes táján,
    Az orosz síneken a vasút talpfáján
    Mint középkornak vértes lovagjai
    Dübörögve jönnek Hoth páncélosai

    Legázolnak mindent éloket, holtakat
    Ízzé, porrá zúzzák az orosz tankokat
    Kitartóak ők, mint éhes ordasok
    Jönnek, egyre jönnek a Hoth páncélosok

    Ref.:
    Bolsevikot pusztít a fekete halál
    Zsákmányt keres ordas, prédára vár a sakál

    Védelmi vonalak kártyaként omlanak
    Amint a páncélosok össztüzet ontanak
    Hatalmas mennydörgés rázza meg a földet
    Jelzi a tigrisek megint célba lőttek

    Fekete sapkákon ezüst halálfej
    Kinek rossz ómen, kinek égi jel
    Büszke sólymok zord hegyek ormain
    Állnak a tisztek a harckocsik tornyain

    Leszáll az éj, füstfelhő az égen
    De még tart a csata, folyik az már régen
    Harckocsi oszlop most lépcsőben támad
    Repülők kísérik bombazápor árad

    Eljő a hajnal vége a csatának
    Hoth tiszteleg kitartó páncélos hadának
    Égő harckocsikban, halott katonáknak
    Kik hős fiai voltak az új Európának

    Jó ugye?
  • Axon
    #635
    Kicsit sötétek ezek a képek, így világosítok rajtuk egy keveset:




  • Axon
    #634
    Többször említetted, hogy az RCM modba bele szeretnétek tenni a magyar harckocsikat is. Nos ezt már két modba is beletették, esetleg fel lehetne használni őket.

    SSNM2 mod:





    Forever mod:



    Alsó sorban sorrenben: Zrínyi rohamlöveg, Toldi II könnyű harckocsi, Turán II közepes harckocsi.
  • Axon
    #633
    Én összegyűjtöttem az összes létező modot mindhárom részhez (sud1, sud2, sud_Resourcewar). El sem hinné az ember mennyi van. Mindegyiket kipróbáltam legalább 1 pálya erejéig. Én mindegyiket szeretem, kivéve talán a sud2-höz készült Vietnam Walfare mod-ot, ami a Vietnámi háborút dolgozza fel.

    A Longrange Mod-hoz visszatérve, azt először a sud2-höz kezdték készíteni. Ebben jelent meg először a lovasszekér és tényleg remek ötlet volt. A sud2-ben még nem volt benzin fogyasztás, így a lovasszekér sem fogyasztotta. Az LRM 2.37 volt az utolsó a sud2-höz készült modokból. Az LRM 3.0-tól már az RW-hez készült a mod és itt tényleg megjelent a benzint fogyasztó lovasszekér, de gondolom sehogy sem lehet kivenni belőle.
    Egyébként van olyan mod, ahol lovasság is van és remekül lehet használni. Van felderítő lovas, akinek távcsöve és puskája van. Gondolhatod ez megfelel egy roppant gyors sniper-nek. Na meg van olyan lovas, akinek puskája és kézigránátja van. Gondold el a lehetőségeket. Gyorsan megrohamoz egy tankot, rádob néhány kézigránátot, majd köröz körülötte vagy elmenekül. Egy gyalogság nélkül maradt tank sorsát mindenképpen megpecsételi.
  • Axon
    #632
    Kondolom ez a kép Kubinkában készült.
  • Axon
    #631
    Valahogy így:

  • Axon
    #630
    Ha töltesz fel képeket, akkor linkeld be ide a fórumba nyugodtan, hogy egyből láthassuk.
    Ha megnézed a szövegmezőt, ahova írni lehet, akkor láthatod alatta azt a linket, hogy "kép". Arra rákattintva adhatod meg a kép címét és azután megjelenik itt is.