2389
Sudden Strike mindörökké
  • HunButyok
    #909
    legközelebb lesznek majd fotóük is, ne aggódj! :D
  • HunButyok
    #908
    A németeknél szokás szerint a 35t Skoda miatt dobott ki, mivel már a régi maginot-vonal pályán is necces volt amikor a rajta csücsülő emberkék leugrottak róla... vagy ha ment a kis Skoda és menet közben a gaz ellenség lelövölzte a rajta csücsülő figurákat... :)
  • HunButyok
    #907
    Nagyon jó meccs volt, belátom. Ja rájöttem a hibákra! A playereknél be kellett volma jól állítanoma dolgokat. Ott kicsit szerintem összekevertem a csapatokat, de orvosolható ahiba 30 másodperc alatt! :D
    A második meccs RCM 2.5-ben még ennéál is jobbnak ígérkezik... Lesznek normális lengyel tankok! Heep-heep-hurrá!
    Axon, hamarosan single pálya-dömping lesz a részünkről... :) Majd e-mailben átküldözgetjük Neked tesztelésre őket.. :D Mitszólsz?
  • Axon
    #906
    Jól hangzik. Kár, hogy nem csináltatok egy-két képet kedvcsinálónak a nagyobb hentekről.
  • szakmunkas
    #905
    Tegnap este kipróbáltuk a Mlawa-fortress multiplaert.Nagyon jó kis játék kerekedett belőle. Szívósan védekeztem a lengyelekkel, Bütyök elszántan támadott az oroszokkal (ugyanis német egységekkel rendszerint kidobott a játék). Az ororszokat igazi proletárhadseregként szerkesztettük meg sok-sok egység, tapasztalatlanok ,erősek bár de primitívek.A tüzérséget 2 orosz nehézaknavető pótolta mindkét oldalon( azon egyszerű ok miatt ,hogy egy német 105-ős gyokorlatilag belövi az egész pályát), sajnos a légierő általam ismeretlen ok miatt egyik oldalon sem működött, de ez nekem mint védekezőnek csak jó volt!
    Közel 3 órai véres harc után az eredmény: a lengyelek elvesztettek egy magaslatot,vezstettek kb.600 embert 40 tankot egy nehézaknavetőt ,de elfoglaltak egy szovjet zeppelint.A szovjet veszteségek ezeknek kb. a duplája. Szenzációs ölés volt!
  • HunButyok
    #904
    Meg ami nagy előny ezeken akorai pályákon, hogy nincsenek tetű nehézpáncélosok, max T-28, meg T-35, esetleg Char B1-es. Bár ezek inkább csak jópofaságból szerepelnek a játékban.
    Egyszerűen gyűlölöm az üzemanyagzabáló, lomha orosz és német nehézpáncélosokat... Főleg most érvényes ez hogy egy Togris kap 100 naftát? Hát hová gördül el az a tank ennyiből? Tesz egy kört egy ház körül és annyi? Minden Tigrishez be kell csoportosítani egy tartálkyocsit? Még akkor is lassan tankolja meg...
    Éljeneke a kis és közepes tankok! :)
  • HunButyok
    #903
    Mi inkább amúgy a világháború elején játszódó eseményeket szeretjük, bár erre rájöttetek szerintem. Svennel ezér tmegy jól amunka,mert szinte egymás agyába látunk. Én feldobok egy ötlete, és ő megvalósítja... :)
  • HunButyok
    #902

    És itt egy ízelítő kép, csak Sven kedvéért!
    A képen egy 7TP látható, egy pacis katonával...
  • HunButyok
    #901
    Azér tnem kell megijedni, szériánként 6 tank az egészen jó, meg kezdőegységben is van kb 10 darab... 128-as pályához meg amúgy is minek... Kicsit így kiskorom kedvenc társasjátékához hasonlít a sudden is: Gazdálkodj okosan! :D
    Nincsen tömegmészárlás, Massbattle, meg ilyesmik.. Aminek megvan ugyan a szépsége, de hát a háború nem csak az erősebb kutya párosodik elv alapján működik... :)
  • HunButyok
    #900
    Sziasztok!

    Nekem a kep.tar.hu-s oldalamból lettek feltöltve anno a képek.
    Jó hír Neked Axon, hogy Sven halad az "első vh-s koncepciójú" pályájával. Jövő héten már letölthető lesz. RCM 1.11-ben csinálja. Eddig nekem tetszik, egész tehetséges pálaszerkesztő válik Sven barátunkból... :)
    Elkészült Montcornet MP pályája szintén RCM 1.11-hez, valamint ma készen lesz a Mlawa-erőd MP pálya RCM 2.5-ös és RCM 1.11-es verzihóhoz is. Mindkettőnek megvan az előnye. RCM 2.5-ös verziónál ugye vannak lengyel páncélosok... (keményen két fajta), az RCM 1.11-ben pedig lengyel ágyúk és minden egyéb, és tankban csak a vacak R-17-esek vannak.
    Ennek a Mlawa-erődnek viszont jövő hétre tán készen lesz egy németekkel játszható SP verzója RCM 1.11-ben, valaint lengyelekkel játszható RCM 2.5-ben. A térkép ugyanaz mindkét esetben, csak az egységek mások...
    A Mlawa-erődről annyit, hogy itt három napig folytak a harcok 1939 szeptemberében. Itt Mlawa városa mellet lévő első vh-s eredetű, d efelújított erődnél a "Kempf" páncéloshadosztály 7. páncélosezredét és a "Deutschland" SS motorizált gyalogezredet a lenygelek úgy mefgoták, mint légypapír a legyet... Betonbunkerek, aknamezők stb. Sven kedvenc lengyelkéi ekkor 8 német tankot kilőttek és 32-t megrongáltak. A "Kempf" hadosztály parancsnoka kénytelen volt segitséget kérni a 11. és a 61. gyalogoshadosztálytól, és a súlyos harcok a város körül még három napig eltartottak. A lengyelek ezután feladták a várost, de ha nem lett volna ilyen kemény a mlawai védelem, a németeknek sikerült volna villámgyorsan, egyenesen Varsóra csapniuk. A Luftwaffe eközben szétbombázta a lengyel vasút-, és úthálózatot, szétforgácsolva ezzel az amúgy is nehézkes lengyel mozgósitást.
    Na ennyit Mlawáról, majd lehet vele játszani...
    A MP pálya és a single pályák is 128X128-asok. Nincsen pöcsölés, benzingondok (8 tartálkyocsi mindenkinek, aztán viszlát!) Kevés a tank, sok a gyalogos, meg a repcsi... House to house fighting meg erdő, meg csapdák, magaslatok, erődítmény... Király nagyon!
    Viszont tervezünk egy Mannerheim vonalat is szintén így: sok ygalogos, kevés tank... :)
    Így elkerülhető az,a mit Axon is nehezményezett már többször is: mindig a benzinnel kell vacakolni, ami kicsit lassítja a játék menetét... :)

    Mind 'N' jót!

    Thrash'em all! Exodus rulez!

  • Axon
    #899
    Regisztrálj egy ultrawebes tárhejet. Ingyenes. Mondjuk salvaje néven.
    Itt csinálsz egy alkönyvtárt és belemásolod a képeket. Azután megnyomod itt a szövegmező alatt található "Kép beszúrása" gombot, majd beírod a kép elérését.
    pl.
    http://salvaje.uw.hu/konyvtarnev/kepnev

    Könyvtárnévnek és a képnévnek is használj olyan nevet, amiben nincsenek ékezetes karakterek.
  • Salvaje
    #898
    bassza meg, ti hova töltitek fel a jó kis képeiteket?
  • Salvaje
    #897
    [IMG]http://img.tar.hu/salvaje/size2/27007035.jpg?1163945367&b773ae944927774ca7c225a8f1da7f82 Jöjj Halál, jöjj[/IMG]
  • Salvaje
    #896
    Na ez ne msikerült :(
    http://img.tar.hu/salvaje/size2/27007034.jpg?1163945367&25662efad2075c7d3b10cef01ffab14e
    bőven aratott a halál
    http://img.tar.hu/salvaje/size2/27007035.jpg?1163945367&b773ae944927774ca7c225a8f1da7f82
    Jöjj Halál, jöjj
  • Salvaje
    #895
    Üdv. újabb képeket raktam fel:

    http://img.tar.hu/salvaje/size1/27007036.jpg
    http://img.tar.hu/salvaje/size2/27007035.jpg
    http://img.tar.hu/salvaje/size2/27007034.jpg
  • Salvaje
    #894
    Régi adósságot törlesztek, íme az "Odera 1944-45"
  • HunButyok
    #893
    Majd vmikor Svennel mi is teszteljük Montcornet-t csak sosem érünk rá úgy hogy összehozzuk a dolgokat... De majd megpróbáljuk...
  • HunButyok
    #892
    ja Montcornet, csak elirtam.. :)
  • HunButyok
    #891
    Sziasztok! Lesz itt minden, mint a búcsúban! :) Mondcornet MP pályája készen van tulajdonképpen! Még kis pofásítás kéne!
    Salvaje! A régi BP pályámat nyugodtan használjátok fel, legalább valaki befejezi! Hú, de régen volt már. Még Sudden 2-höz készítettem...
    Az '56-os pálya nem rossz ötlet. Summer battlesben meg lehetne csinálni. De nem multiban, hanem single-ben. Sok civillel és pár magyar katonával... érdekes lenne... majd Svennel egyeztetünk vmikor!
    Fegyvereket szerezni a ruszkiktól, meg tankokat! :)
    Ja készen van honlapom is, rajta Csörrencs kalandjai, meg miegyéb.
    http://gportal.hu/csorrencs-kalandjai

  • wanteed
    #890
    Sziasztok!

    Ha lesz Budapest, v Corvin köz térkép, szóljatok mindenképp itt is! Illetve ha tudok szívesen segítek, de nem nagyon értek a szerkesztőhöz...
  • Salvaje
    #889
    Nos igen. Én írtam többször is Schellének, hogy a legrealisztikusabb az lenne, ha a könnyű tankoknak 350 körül, a közepes tankoknak 250 körül, a nezéz tanoknak pedig 180-200 körül lenne a benzinjük. ő persze ezt leszarta és lett a Tigris 1-nek 100 benzinje :(((

    Egyébként Sven, ha Pesten vagy, várlak egy nem minennapi multiplájer tesztelésre. Elkészült ugyanis a Donyec 1942/43 nevű térképem 384*384-es méretben, eddig még soha nem látott csapatösszeállításban.

    Ami Budapest térképét illeti , Albertnek megvan egy két évvel ezelőtt bötyök áltam megkonstruált "Budapest" amin némi igazítás után akár Corvin-közt is lehet csinálni....

    Legkésőbb pénteken, Albert szülinapján találkozunk. Itt ünnepélyes keretek között megnézhetjük az egyetlen Sven Hassel filmet, némi sörözéssel és főzéssel egybekötve...
  • szakmunkas
    #888
    Tiszteletem uraim."Polgári nevemen" Sven volnék. Eszembe jutott egy nagyon jó kis ötlet így '56 évfordulója kapcsán. Viszont borzasztó nehéz összehozni egy Budapest-térképet. Montcornet térképe kész, az első vh-s pályám térképe elakdt de nemsokára folytatom( Mazuri-tavak '914)
  • Axon
    #887
    Szerencsére nincs. Nekem a suddenből sem hiányzott. Az RW-ben pedig kifejezetten idegesítő amikor elfogy a tankokból, pedig jó ha megy egy utcányit. Ezek a térképek olyan kisléptékűek, hogy a benzinnek nem szabadna tényezőnek lennie.
  • Salvaje
    #886
    üdv.!

    A Blitzkrieg-ben van benzinje a tankoknak? NEm emléxem, hog lenne...
  • Axon
    #885
    Ma 6-ig vagyok a melóhelyemen. Addig tudok játszani, mivel otthon nincs netem.
  • wanteed
    #884
    Akkor mit szólnál egy ma estéhez?
  • Axon
    #883
    Szia!
    Hát persze, hogy emlékszem :-)

    Az RWM modból gőzerővel készítik a 6.7-es verziót. Már egy béta verziót is kiadtak belőle, de csak tesztelőknek. Az mms-ből tudtommal az 1.06-os a legújabb, de annál nem gond ha régebbi van fent.
    Pénteken rengeteg melóm lesz a munkahelyemen egészen estig, így nem tudom tolni.
  • wanteed
    #882
    Hellóóóóóó!

    Ezer meg ezer éve nem voltam itt!
    Axon! Emlékszel még rám? Szeva!
    Mi hír? Mostanában elkezdett hiányozni a game, és gondoltam játszanék egyet kettőt. Viszont nem tudom, miket kéne frissiteni, én RWM-ben nyomta, abból a 6.6 van meg. mms 1.06. van valami új dolog?
    Van kedved egy TS-es nagy péntek esti partihoz?
    Üdv: W.
  • Axon
    #881
    Ha megnéznéd a Blitzkrieg első részét, akkor az bizony szerelem lenne első látásra :-)
    Olyan mint a sudden strike, csak itt már teljesen animáltak az egységek mozgásai, részletgazdagabban kidolgozottak, jóval erősebben érvényesül a 3D-s hatás. Van sok kiegészítője is, na meg készült hozzá számtalan mod.
    Azért hangsúlyoztam ki, hogy csak az első részét érdemes megnézni, mert nemrég jelent meg a 2. része és az borzalmas. Egy kis primitív arcade lövöldözős játékot csináltak belőle, hülyegyerekeknek. Cserébe csili-vili grafika és teljesen 3d-s, forgatható pályával, körbenézhető egységekkel, satöbbi.
  • Axon
    #880
    Nekem a legnagyobb élményem az volt, amikor a sudden strike első részének megjelent a demoja. Agyam eldobtam messzire. Addig ilyet még sosem láttam, de pont olyan volt, amilyet elképzeltem.
    Akkor még nem voltak 2. vh-s rts-ek. A Panzer General sorozat létezett akkor még és a Close Combat. Ezekben már szerepelt a sokféle harci egység, de az egyik körökre osztott volt, a másik pedig felülnézetes. A sud1 volt az első ami izometrikus nézetű volt és valós idejű, emellett pedig megjelent a sokféle különböző egység. Na persze a moderek ezeket még jó sok egységgel egészítették ki, de ez már egy másik történet.
    A demo-t vagy hússzor végig toltam, olyan katarzist okozot. általában a demókat meg sem nézem, de ha bele is kukkantok néhányba, biztos, hogy nem viszem végig őket.
  • HunButyok
    #879
    Én suddenben pl a 2-t szerettem nagyon, mert tök jó volt eg ypanzer Iv-essel elfoglalni harkovot és 4 T-34-essel berlint... 15 japán emberkével visszavertük az amcsi inváziót stb... :)
  • HunButyok
    #878
    Sziasztok! Én meg csak ezt az egy PC játlkot ismerem. Párat láttam még ezen kívül, de nem nagyon játszottam velük... (Call of Duty, Heros of M and M, Liero, Brothers in arms, Super mario stb)
  • Axon
    #877
    Reméljük tényleg úgy lesz és kikerül még egy-két pálya a maradék fanatikusokhoz.
  • Axon
    #876
    Már az is csoda volt, hogy eddig kitartott Schelle modkészítői lendülete. Mégis csak egy 6 éves játékról van szó, amivel már alíg játszik valaki, bár ettől függetlenül nekem a mai napig ez az abszolult kedvencem a Blitzkrieg játékkal karöltve.
  • Axon
    #875
    Hát srácok rossz nézni ahogy marjátok egymást. Ismét kiüt a pártus honfivér.
    Félre rakni a sértődést és baráti jobbot nyújtani egymásnak, miközben lecsillapítjátok a büszkeségeteket és nem hányjátok egymás szemére a vélt- vagy valós hibákat. Ellenség még marad úgy is garmadával.
  • Salvaje
    #874
    Üdv.

    Meglehet. Tekintve azt a tényt, hogy rajtunk kívül már nem nagyon erőltette magát, hogy játszon a Real Combat MOd-dal. Arzokról nem sokat tudni, egyébként egy-egy Unit patch mindegyik verzióhoz helyrerakná a dolgokat, amit én meg is csinálnék, mármint ha tudnám, hogyan kell.
  • HunButyok
    #873
    Ja majd elfelejtetem. A német páncélozott járművek (öösze stanklféle, ami csak létezett) összes műszaki adatát tartalmazó táblázatom után elkészült a magyarországon komoly hadtörténeti gyűjtésnek tekinthető japán és olasz 90 %-osan teljes jegyzék is. Az otóbbi két országnál a szállító j árművek, személykocsik is fel vannak sorolva, műszaki adatokkal és képekkel együtt. A tervezett könyvemhez készültek... de ha valakit érdekel, annak szívesen elküldöm mailben...
    A német jegyzék word formátumú, a japán meg az olasz az excell...
  • HunButyok
    #872
    Axon, majd gyárt Sven single pályákat! Ő egy közös barátunk, aki kérte hogy vezessem be a single pála készítés rejtelmeibe. Bizonyára jó diák élesz és megörvendeztet például téged Axon pár izgi pályával!

    Hail to underground death metal propaganda!
  • HunButyok
    #871
    Sziasztok! Tudtommal Schelle visszavonult. Legalábbi slegutolsó életjelében nekem azt mondta. Beleúnt a dolgokba. Most Arzok (egy francia csóka intézi a dolgokat, de nem hinném hogy ő mod-okat készítene).
    Úgyhogy szerintem Schelle eltűnt... :( Pedig jófej srác volt... kár érte...
    Multipálya mifelénk is készült: Montcornet-i ütközet... francia-német hepaj, Charles de gaulle-lal és Rommellel...
    Meg készül majd eg ykicsit első világháborús jellegű pála i smajd, valamint egy korai Barbarossa, a kedvenc kis Leningrád-szörnyeink közreműködésével... Egyelőre ennyi...
    ja meg vettem bakancsot... ja ez már nem ide tartozik... :D

    Amúgy ne aggódj Töki, Te is elvesztetted a bizalmamat... mondjuk akkor sem haragszom, viszont szüzike-homika Gabikára továbbra is áll a hajtóvadászat! :P Végül is három évig melletem volt, meg nagyon bírtam a búráját, de hát hatott rá a felbújtás... Hihi...
    Ervinnel sincsen ám semmi bajom, csak harmadszorra is viccelődött a magasságommal... éppen ezért berekesztettem vele a diplomáciát... :)
    Na bocsi az off-ért
  • Axon
    #870
    Van laptopom. Majd esetleg megbeszéljük a találkozót, mindenesetre én is elég elfoglalt vagyok (munka-család-gyerek).