2389
Sudden Strike mindörökké
  • HunButyok
    #1443
    Axon! Jó hírem vannak: készül RCM 2.7beta verzióhoz a pályád, csak neked, magyar szöveggel. Magyarokkal kell harcolnod a Donnál.
    A katonáidnak meg kell állítani pár T-34-es akik megpróbálnak áthuncutkodni a vonalaid mőgé, majd utána a folyón túlra kell szorítanod őket...

    (ne ijesszen meg a 2.7, mert kompatibilis a 2.6-tal... ha mégsem, akkor elküldön e-mailben a 2.7beta-át...)
  • Axon
    #1444
    Köszi!
    Ez az első exkluzív pályám :-)
    ...és ha jól tudom ez az első magyar nyelvű pálya.
    Feltöltöd valahova vagy privátban elküldjem az email címemet?
  • HunButyok
    #1445
    e-mailcímet léágyszi, mert a pály acsak a 2.7-nél lesz mellékelve a többi vadonatúj pályámal együtt:
    Fall gelb campaign single missionjai
    Italy 1944
    Invasion of Kreta
    Light in the black

    de salvaje is készített pár új mission-t és szerintem MP missiont is csinál majd 8én nem,mert azt nem lehet letesztelni nálam, nála viszont az könnyen megy.

    Na akkor ma befejezem a pályádat és küldöm...

  • Axon
    #1446
    OK, várom.
  • Axon
    #1447
    Na ilyen kép sem fogadott még senkit a Sudden Strike történelemben kicsiny hazánkban mint engem:



    Ez bizony magyar nyelvű utasítás.
  • Axon
    #1448
    Örömöm nem sokáig tartott, mert a pálya betöltésénél ez fogadott:



    Nem tudom mi lehet a gond. Ki fogom próbálni egy másik gépen is, remélem működni fog.
  • Axon
    #1449
    Más rcm2.6-os pályák futnak szépen, azokkal nincs gond.
  • HunButyok
    #1450
    Kérdés, hogy a nyári kiegészítésed megvan-e?
    Amit a sudden-strike-maps.de oldalrol lehet letölteni...

    Nálam megy a 2.6-ban minden, de nekem megvan ez a patch... bugpatch...
    töltsd le és menni fog... nekem megy 2.6-ban.. azon teszteltem.



  • HunButyok
    #1451
    ja a 2.7 demojat most rakom fel mediafire-re... ha nem menne a másik gépen sem, akkor ezt majd rakd fel, és ezzel már tuti menni fog... Amúgy nekem tökéletsen megy a pálya 2.6-ban, de csak abban ami a nyári peccsel van megcsinálva...
  • HunButyok
    #1452
    Huhh, csináltam már milió screenshotot, de sajnos a kep.tar.hu még nem működik.. :(
    Amúgy már félig készen van Kréta szigete, vagyis csak a középső része lesz lesz megcsinálva... nagyon sok mészkőhegységgel, kis fehér házikókkal... nagyon jól néz ki... vannak strandok is ám!
    Ez kifejezetten Albert barátunknak lesz ínyére, ugyanis neki szokása a hősiesen vislekedő katonáit szabadságra küldeni.... Na mos Albert generalisszimusznak garantáltan orgazmusa lesz: a strand tele van kocsmákkal, ahol a nyaraló katonák morálja növekszik...
    A pálya egyik legkomolyabb pályám lesz. Mivel már rájöttem hogyan tudom tudom "gondolkodtatni" az ellenséget, és a szövetsége scapatokat, ezért nagyon keményen rá lesz utalva a játékos a szövetségeseire, főleg a Lufwaffe pilótáira... Ugyanis Kréta szigete tele van mészkőhegységgel... Sima gyalogosokkal, akiket ejtőernyőn fog kapni a játékos, nem lesz könnyű a Matildákkal védett magaslatokra feljutni a Lufwaffe nélkül. Hogy nehogy elrontsam a scriptezést ezért előre papíron megterveztem a scripteket, eddig 64 van! Köztük a legbonyolultabbak is... Például, nem lehet eltorlaszolni a kapukat ahonnan az ellenség bejön, mint a Resource warban megoldható volt, ugyanis ha eltorlaszolod,akkor talál magának másik kaput az ellenség hogy harcolhasson veled...
    Külön színfoljai lesznek a pályának az angol hajók (amik amcsik eredetileg, de a játékban angolok lesznek) melyek messziről odapörkölnek majd neked ha meglát az ellenség... mert ugye ne feledjük: az angolok uralták a Földközi tengert akkor... teherhajón is fog jönni erősítés az ellenségnek, a szigetet védi majd pár 94 mm-es légvédelmi ágyú is...
    Azt hiszem ez lesz a legjobb pályám, amit valaha csináltam. A térkép nem pontos mása Kréta szigetének, de a városok elhelyezkedése az tuti.. héraklión meg ilyen városok vannak és az úthálózat is térkép alapján készült úgy-ahogy...
    Amúgy az 1940-es német campaign készen van, csak tesztelem még.
    Közben elkészült egy 1939-es páyla ahol lengyelekkel kell operálni egy komor, esős őszi térképen.
    Teljesen elkészült az 1944-es olasz pályám is... az is mesés lett...
    hamarosan készen lesz a németes 1939-es lenygeles pályám, ahol németekkel kell operálni, és lesz sok repcsi is... de a lenygelek nem adják majd könnyen a kis földjüket ám!!!
    Axon teszteli a Don-kanyaros pályámat, ami szerintem bombajó lett.
    Az I. Lengyel páncéloshadosztály-os pályám pedig egyszerűen mesés... Wittmann-ék szopikáznak majd ha egy jó vezetést kapnak a lengyelkék...

    na egy szó mint száz: csodás dolgokat fogok mutatni nektek, amint jó lesz az a telibeb*szott kep.tar.hu...
    Most még lerakok egy-két mészkőhegységet... 3 napja rakosgatom... bezzeg Zeusznak egy pillanat műve volt hogy megcsinálja Krétát...

    Salvaje Te meg gyárts sok multiplájert, amiket teszteljetek is le... le kell köröznünk a Terminator warfare mod-ot meg a többit... :P

    Amúgy egy kérdés Axonnak, mint a Sudden Strike Istenének legfőbb papjának:
    Szerinted milyen jellegű pályákra vágynak a játékosok?
    Salvaje mondta hgy csináljak egyszerű pályákat, hogy mondjuk 4 órán keresztül kell tartani egy frontvonalat meg ilyesmi, ilyen kell? vagy a kalandozósabb? vagy esetleg amin gondolkdoni kell? Esetleg mindhárom? Te milyen pályákat szeretsz? Én mondjuk a pepecselős, kalandozós, nem tömegharcos pályákat...
    Ja amúgy pályaötleteket is várok ám mindenkitől...
  • HunButyok
    #1453
    Halihó! Újabb srceenshotok érkeztek...

    Elsőnek a haditudósítók képei jönnek Knoller századosról, aki Franciaországban Montcornet városát ostromolja...

    Először Knoller százados pontonhidat építtetett, mert tévesen azt mondták a felderítők, hogy nem lehet átkelni a folyón... De mégis át lehetett... ahogy ezt a francia Somua harckocsik meg is akarták tenni...



    Az átkelés nem járt sikerrel, ezért Knoller százados elfoglalta a Keleti oldalon lévő gyárat és legyártatott pár hasznos cuccot... Köztük a híres, nagyon erős :D Hotchkiss H-35 könnyűharckocsit. A gyártáshoz munkaerő is kell, ezért a két civil (szakmunkások) ott kell hogy legyen minden gyárnál, vagy gyárban... A kórházaknál meg medic-ednek kell lennie. (és akkor győzhetsz a pályán, ha minden kórház előtt álllegalább 2 doki, meg minden gyár előtt két civil...)





    Knoller százados délen is megindult: egy vasúti hídon kísérelt meg áttörni...



    Ami sikerült is... A francia védművek megjavítása különösönen hasznos lehet egy-egy ellentámadás visszaverésénél...



    A vasúti töltésen a folyó túlpartján azonban lassan ment az előrenyomulás. Az erdőben angol mesterlövészek, géppuskafészkekből Vickers géppuskák kacsintgattak Knoller felé...





    na szóval ennyi fotó érkezett a Montcornet-i támadásról...

    Amúgy Knoller százados teljesítette a feladatot és kapott a Führertől egy hét nyaralást Kréta szigetén. Jöjjenek tehát Knoller százados képei Kréta szigetéről...

  • HunButyok
    #1454
  • HunButyok
    #1455
    na akkor nem lesz berakva, hanem íme a linkek sorban, ahogy írtam hozzájuk a sztorit:

    http://gportal.hu/portal/sudden-strike-rcm/image/gallery/1191131191.JPG

    http://gportal.hu/portal/sudden-strike-rcm/image/gallery/1191131309.JPG

    http://gportal.hu/portal/sudden-strike-rcm/image/gallery/1191131341.JPG

    http://gportal.hu/portal/sudden-strike-rcm/image/gallery/1191131278.JPG

    http://gportal.hu/portal/sudden-strike-rcm/image/gallery/1191131375.JPG
  • HunButyok
    #1456
    Na akkor íme egy Knoller fotói Krétáról:

    Egy pici görög templom a hegytetőn, csodás panorámával:

    templomocska+panoráma

  • HunButyok
    #1457
    és íme Selekanos városának pályaudvara:

    Selekanos-i vasútállomás

    Íme Preveli kikötője,amitől nem messze van a gyár, ahonnan a felfújható gumi Minotaurust és a törhetetlen amfórákat exportálják... Amúgy Knoller százados nem szerette ezt a környéket, mert itt sok angol is nyaralt, akik csúnyán néztek rá... és nem tetszett nekik Knoller vaskeresztes úszógumija sem, amivel itt Reythimnon strandján pancsolt:

    Strand
  • HunButyok
    #1458
    Knollernek leginkább a hangulatos halászfalvak tetszettek:

    halászfalu
  • HunButyok
    #1459
    És most jöjjenek Pestore kapitány képei 1944-ből, az olasz frontról...
  • Axon
    #1460
    A 2.6-os summer battle van fent. Megnéztem az otthoni gépemmel is, de ott is ugyanez a hiba van.
  • Axon
    #1461
    Jól hangzik ez a Kréta elfoglalása pálya.
    Igazából az nem mérvadó, hogy én milyen pályákat szeretek.
    Igazán azokat a pályákat szeretem, ahol nem szorít az idő és szép lassan el kell foglalni az egész pályát. Az ellenség nem támad, hanem én kolbászolok végig a pályán, de ez csak a lustaságom miatt van. A többi játékos szereti, ha van benne ellentámadás is, az pedig igazán megnehezíti a helyzetet, ha egyszerre több irányból is jön ellentámadás. Azt viszont nagyon szeretem ha kapok utánpótlást egy-egy feladat elvégzésekor. Nem kell sok, inkább többször jöjjön kis utánpótlás. Az viszont remek ötlet, hogy van gépi szövetséges a pályán, nagyon meg tudja dobni a hangulatot. Nem kell túl nagy feladatot adni nekik, elég ha néha harcolni látja őket az ember.
  • Axon
    #1462
    Egyik képet sem tudom megnézni.
    Ajánlom, hogy regisztrálj egy ultrawebes tárhelyet. Teljesen ingyenes: uw.hu
    Én is azt használom a képeim beszúrásakor és még sosem volt vele gondom.
  • HunButyok
    #1463
    nem tudom mi lehet a hiba... :(
    a nyári peccs megvan hozzá? mJól van felrakva?

    Amúgy meg tudod nézni a képeket: az adott url-re kattints rá...
    namegnézem az uw.hu-t


    ja videóklip és készülget a fall gelb campaign-joz...
    Megy a Frankreich-Lied induló eredeti felvételen és mennek szépen egymás után a screenshot-ok... tök aranyos lesz...
    majd youtube-on látható lesz...

    Kell egy kis reklám az RCM-nek... :) Végül is én vagyok a RCM propagandaminiszter.... :P

    Ismét kipróbáltam a pályát, és megy...

    Patch

    Tedd fel e patch-et hátha megoldódnak gondjaid...
  • HunButyok
    #1464
    amúgy lehet hogy a fájl sérült meg tömörítéskor?
    Elküldöm tömörites nélkül, oké?


  • Axon
    #1465
    Leszedem a patch-et és kipróbálom azzal is.
    Egyébként a képeket csak te tudod megnyitni, mert a böngésződ megjegyezte a jelszavadat a tárhelyhez. Ha átülsz te is egy másik géphez, akkor te sem tudod megnyitni. Ezért jó az uw szerver, mert ott közvetlenül lehet képeket linkelni.
  • Axon
    #1466
    Na megtudtam nézni a képeket, de csak úgy, hogy először lementettem őket a gépemre és megnéztem egy képnézővel.
  • Axon
    #1467
    A patch felrakása után tökéletesen működik a pálya.
    Készítettem egy kezdő képet:



    Több kép azért nem készűlt, mert meggondolatlan előrenyomulásom miatt megsemmisült majdnem a teljes állomány :-)
    Hosszú kínkeserves kűzdelmekre rendeszkedek be :-)
  • HunButyok
    #1468
    Jó játékot!

    Csinálj sok képet! Én is csináltam már a nagyon édes kis Small tanks című pályámról... Már van kb 40 screenshot-om...

  • HunButyok
    #1469
    Tük jól mutatnak a lengyel egységek az őszi sémában...
    Előszür nevettem a narancssárga és vörös álcafestésen, de rájöttem, hogy nagyon baromi jól mutatnak egy-egy őszi pályán... Annyir amegtetszett a C4P vontató, hogy tutira rakok pár kapturelt példányt a németes őszi pályákra pl. lövegvontatónak... Miért ne? laffly mobile hospital is van a németes pályákon,mert annyir ajól néz ki, hogy a kis németkéim szolgálatba állították... ahogy a valóságban is minden lehető szállítójármúvet begyűjtöttek a nácik, mert kellett nekik...
  • HunButyok
    #1470
    Amúgy elkezdtem Kréta scriptezését...
    Hát nem hinném, hogy a kedvenc pályád lesz Axon!

    Nézzük sorra a tényeket!

    1. Hegyvidéki terep - szövetségeseidre, vagyis a Lufwaffe-ra leszel utalva... ha nem működsz közre velük, akkor angyon nehéz lesz gyalogosokkal elfoglalni a magaslatokat, hogy átkelhess rajtuk.
    2. Ha Rád sem számíthatnak a szövetségeseid, pl. időre nem semmisíted meg a légvédelmi ágyúkat, akkor nem tudnak ledobni Neked utánpótlást, pl. 5 centis páncéltörő ágyúkat (pedig milyen finom is az a Matildák ellen igaz?), akkor lüvüldözhetsz panzerbüschével a Matldákra, és Tetrarch-okra... A Tetrarch nehogy azt hidd, hogy jelentéktelen harckocsi lesz... ugyanis már képes arra, hogyhasználja az alagutakat, illetve az angolok repülőről is hajigálják, amikbe az ellenség katonái belecsücsülnek és bizony használják is őket... Ráadásul az ellenség is hazsnáljha a mászkőbányák alagutjait,amikkel szintén meg tudnak lepni...
    tehát minden időre lesz, és ha a szövetségeseid repcsijinek adottságait nem használod ki akkor kínkeserves dolgod lesz a pályán, ráadásul abban az R-betús kikötüvárosban (nem jut eszembe a neve) az angolok gyártják ám a Matilda harckocsikat... igaz csak egy-kettőt gyártanak le nagyritkán, de ha eg ymagaslatot légierő nélkül foglalsz el, az kb 50 perc, azalatt 2 Matilda születik meg... Ja ráadásul az angolok hajóágyúkkal is megdurrogtatnak jó messziről...
    Egy kis ízelítő a pálya izgalmaiból: a kezdés csak 15 script!
    A kezdőegységed 35 repülőgéppel érkezik, a szövetséges csapatnak 300 Bf-109-ese, 400 stukája, 100 szállítógépe várja a Führer parancsát!

  • HunButyok
    #1471
    Kis tipp az Akszonovszkajás pályához: amig ne érkezik meg a német páncélosalakulat addig húzodj a németek mog, hadd harcoljanak. Csak a 105 mm-es tarackot tedd a kistemplom mellé. hogy azzal puffogtasd a T-34-eseket, az ér is valamit ellenük...
    A német tisztet dugd be a Kübelwagenbe és robogj át vele a német főhadiszállásra, ott kártyázgasson a többi német tiszttel és generálissal... Közben nő a morálja... :P
    A katyusák mindvégig aprítani fognak, kapod a nyakadba rendesen az áldást, de rá se ránts: azért vannak a lovasok, főleg a huszártiszt (aki akkorát tud távcsövezni mint egy generális), hogy a földnyelvet nyugatról támadd ne délről. Faírtáshoz használd a kis T-38-adat, azaz a Prága-skoda tankocskát.. pici zöld, tök édesen néz ki... gyorsan tölt újra az ágyúja és van is benne bőven lőszer!
  • HunButyok
    #1472
    Ha kellmgé segítség akkor szólj! Ja a földnyelvtől északra van egy fegyverraktár, ahol 5 db 45 mm-es ágyút és pár maxim géppuskát őriz pár szibériai bolsevik tetüláda... azt ha megszerzed, az csak könnyítés neked.
  • Axon
    #1473
    Köszi a segítséget talán újra nekiállok, ugyanis tegnap este feladtam a kűzdelmet. Nekiugrottam vagy 10-12 alkalommal legalább. 1-2 percnél biztosan nem bírtam tovább. Mindig jött a tüzérségi támadás és megsemmisült a teljes magyar hadsereg. Sokszor a német tiszt is egyből meghalt, így rögtön vége lett a játéknak. Csak ritkán sikerült a jobb oldali hidacskán átvinnem néhány katonát meg egy tankot, de azokat is hamar lemészárolták a fák között bújkáló muszkák. Szóval fusztráló pálya rendesen. Pontosan ezért is nem tudtam újabb képernyő mentéseket készíteni, mert pillanatok alatt megsemmisültem.
  • HunButyok
    #1474
    Figyu, a titka, az hogy írtsd a fákat, a Greenpeace-esekkel nen törődj! lassan haladj előre... A katyusa csupán a faludat lövi... és a lovastisztet használd az előrenyomulásnál, mert az nagyon meszire ellát.
    Én megcsináltam a pályát 2 óra alatt...

    Ja és a folyón is áttudsz menni...
  • HunButyok
    #1475
    ja a játékot ne legnehezebb fokozaton próbáld!
  • HunButyok
    #1476
    Axon! Vagy Salvaje, egy kérdésem van... akkora a fejem: a HS 2-t letöltöttem, felinstalláltam, de az a tetű nem akar elindulni, mert azt írja ki, hogy "please select correct CD Rom, meg mittudomén milyen baromságokat... Ezt miért írja ki? valami crack kéne? De állítólag Crack az benne van már... Mert van eg yTXT dokumentum, amiben az van írva, hogy Crack Over, tehát készen van, rajta van, megtörtént...

    S.O.S!
  • Axon
    #1477
    Mindenesetre a gamecopyworld-ről leszedheted a crack-et.
    Nekem megvan eredetiben a HS2, de nagyon untam minden indításnál betenni neki az eredeti cd-t, így én is leszedtem hozzá a crack-et.
  • Hawk06
    #1478
    Na,ma fölveszlek msn-en és átküldöm a helpet,bocs hogy ilyen késöre de nem voltam itthon.
  • HunButyok
    #1479
    Helló skacok! A 2.7-hez tartozó monumentális pálya, az Invasion in Creta majdhogynem készen van...
    A pályán minden megtalálható, amit beharangoztam... visszavonuló angol csapatok, hajógyár, sok repülőgép, szűk hegyi utak.
    A pályán minden utasítást menet közben megkapsz, viszont gondolkodnod kell. Pl. mire használod el az ejtőernyőseidet, és a többi repülődet.
    A pálya nehézségi foka maximális, de nem az én elborultságomnak köszönhető ez, hanem annak, hogy a hegyek között nagyon nehéz manőverezni... és átlatlában egy vagy két út van az egyes célobjektumok felé. Ha rosszul választasz, nagyon ráfázol... a pálya nehézségét tekintve az RCM1.11-es Fall Gelb pályám, és az Axonnak átküldött pálya szorzata... Gyakorlatilag elfoglalni Krétát beletelik egy-két napba... éppúgy mint a valóságban. Az igazi eseményeket kívántam modellezni, d ekicsit csalnom kellett. Pl. a sziget déli részén nem voltak harcok, csak északon, de hát muszály volt délen is valéamit összeekecsülni. Délen vannak az igazi bónuszok: üres lőszeresautük, tartálykocsik, zsákmányolható 94 mm-es lágvédelmi ágyúk, hajógyár, fegyvergyár, rekvirálható semleges vonatok (egyik turistákat szállít városból városba, másik meg hadianyagot a kikötőbe). Vannak megszerezhető ajándékok: üres vadiúj Churchill harckocsi, meg üres Matildák, sőt még egy extraszuper Studebaker landlease teherkocsi is várja gazdáját...
    Kettő kórház van a pályán, ezek adnak embereket, nem sokat de azért jó érzés kapni eg ykis utánpótlást. Egy fegyvergyár van, ez is ad kis angol cuccokat a németeknek. van egy reptér is, de gyakorlatilag csak dísz, illetve ha megszerezted, tudsz oda lehívni a saját repülőidből párat...

    N amajd talán screenshotok is lesznek belőle...
  • HunButyok
    #1480
    na, Kréta elkészült. Kicsit tesztelem még... aztán átküldöm Salvaje-nek, ő is tesztelje ha van rá ideje.
    Pár érdekes összeístő adat:
    a pálya mégsem olyan nehéz.
    Amint Kora Sofiában elfoglaltad a hajógyárat, és gyártanak neked a fogylok hajót, a csatahajóval könnyen elfoglalhatod a pálya déli részét.
    Északon kpasz erősítést, már szarzföldi egységeket is. Pár kitűnő 35t harckocsi és teherkocsikat, meg a kórház Reythimnonban is ad 60 gyalogost. ezzelk megindulhatsz északon is, és még a kriegsmarine is ad kát hadihajót. Ezekkel a kréta f eletti szigetet játszva megszerezheted és ott levő nagy ágyúkkal északon támogathatod csapataidat, és a hajók is a tiédek maradnak.
    Tehát a pálya eleje nehéz...
    Ha elkészül a 2.7, kíváncsi leszek hogy Axon mit fog szólni hozzá... mivel ez egy sudden-történelmileg igencsak rendhagyó pálya lett...
    Jó lesz begyakorolni az egy tiszt és eg ykampgruppe harcmodort mert itt tömeges támadással és összfegyvernemi harccal nem sokra megy a játékos... itt egy tisztnek és egy aknavetős gyalogosnak nagyobb az értéke mint 20 királytigrisnek.
  • Axon
    #1481
    Újra nekiduráltam magam a pályának. Utasításod szerint elkezdtem kimenekíteni a magyar csapatokat a németek mögé. Sajnos a légvédelmi ágyút olyan lassan vontatta a teherautó, hogy az még a város közepén döcögött amikor jöttek a katyusa rakétái. Természetesen elpusztult. Az ágyúkat kimentettem, de teljesen felesleges melléjük 2-3 láda municiót rakni, mert úgyis elpusztulnak az ágyútűzben, elszállítani meg nem tudják a teherautók. Hiába mentettem ki a katonáimat, mert a németek mögött is lőtték őket és majd mind ott pusztult. Az oroszok első rohama elsöpörte a német védelmi vonalakat, így hamar ott maradtam védtelenül néhány lovassal és 1-2 katonával, szóval ismét feladtam.
    Nem sok örömöt okozott ez a pálya - a magyar nyelvi utasításokon kívül. 4-5 percnyi menekülés és a biztos halál, nekem eddig ennyi volt az élményem.
  • HunButyok
    #1482
    nem tudom mit csinálsz, de én megcsináltam... szépen mentem előre. távcsővező tiszt, mellette skoda tank, és szépen lassan írtogattam a fákat...
    na de sebaj, lehet hogy a katyusatúz kicsit kemémny lett... na azt kiveszem belőle... aztán elküldöm újra...
    Szívem szerint Krétát küldeném el, de neke dmég nincsen meg a 2.7 demója... de a magyaro spályát elköldöm kicsit leegyszerűsítve oké?

    minden jót!
    Sőt mellékelem a Fall gelb első két missionjét kárpótlásul...