2389
Sudden Strike mindörökké
  • Hawk06
    #1243
    A Hidden Stroke-ot sehol se kaptam meg warez verzioba ugy,hogy azt muszáj lesz hamarabb megvegyem.A testvérem Budapesten dolgozik vele megvetetem a Hidden Stroke 2-öt.A többi elér még.
  • Hawk06
    #1244
    Az APRM, az egy mod a Hidden Stroke 2-höz?
  • Axon
    #1245
    A Hidden Stroke-ot már régóta sehol sem lehet kapni. Én is véletlenül bukkantam rá a debreceni Cora-ban. Ott is véletlenül lehetett csak meg, szerintem a raktárban keveredhetett el és évek múlva került ki a polcra.
    A Hidden Stroke 2-t is csak egyedül a PcDome shopjában láttam már, máshol nem. A Sudden Strike részeit meg szintén nem lehet már kapni sehol sem itt nálunk, csak külföldi oldalakról lehet megrendelni. (ennyi "csak"-ot már rég írtam le egyetlen bekezdésben )

    A sima Sudden Strike csak eszmei értékkel bír. A rajongók nyomására hamarabb adták ki mint ahogy elkészült volna. Ez volt a Sudden Strike. Aztán kb. fél év múlva sikerült befejezniük és ezt már Sudden Strike Forever néven adták ki. Minden benne van ami az alapjátékban. Az addig felmerült hibákat kijavították (ezért a Forever verziószáma már 1.21) és belerakták a kimaradt egységeket plusz kampányok és plusz single pályák.
  • Axon
    #1246
    A Cold War Confilct inkább csak érdekesség. Akik a 2. vh-s témát szeretik azoknak egyáltalán nem jön be, akiknek meg a hideg háborús időszak a nyerő, azoknak meg szörnyen gagyinak tűnik az egész a csili-vili játékok mellett. Ezért is bukott hatalmasat, pedig tengernyi munka van benne.
  • Axon
    #1247
    Az APRM az egy mod, de a Sudden Strike Forever-hez és ez még ingyenes. Elkezdték készíteni az APRM-et a Sudden Strike 2-höz is, aztán gondoltak egyet és fizetős modként adták ki, de már más néven. Ez lett a Hidden Stroke. A doboz borítóján még feltüntetik APRM néven is (Alied Power Realism Mod).
  • Hawk06
    #1248
    Most próbáltam ki a Pacific Warfare Mod-ot a Resource War-hoz.Elég jo mod.Engem személyesen a sok repülögépmodell nyügözött le.Elég jok a hang effectek is.A v1.0 toltottem le és nem volt hozzá se egyedüli küldetés se kampány.Kellett letöltsek pályákat hogy kipróbálhassam.
  • Axon
    #1249
    Egyszer kipróbáltam azt a modot. Volt egy pálya ahol felrakták az összes egységet. Végignéztem a hatalmas repülőgép arzenált és nagyon tetszett. Leszedtem hozzá egy single pályát és elindítottam, de abban pont nem volt egyetlen repülőgép sem. Igaz nem sokat játszottam vele és lehet, hogy a pálya későbbi részén már lehet repülőgépeket használni, mindenesetre én azt hittem, hogy egyből látványos légicsaták várnak a pályán.
  • Hawk06
    #1250
    Én 8 pályát töltöttem le.A letöltött pályák közül csak az egyiken volt nagyobb légicsata.Az volt a cél hogy meg kellett védjem a 3 csatahajómat az ellenséges repülőtámadásoktól.A pálya közepén volt egy sziget azon egy kis ellenséges repülőtér és légvédelem.Azokat persze a csatahajók hamar megsemmisítették.Amikor a vadászgépek felfedezték az ellenséget a csatahajók automatikusan tüzeltek(long range fire mod-ba ez egy kicsit szokatlan volt mert a long range fire-t mindig manualisan kellett kezelni,de elönyös)A lényeg az volt hogy a csatahajóimat mindig mozgásban kellett tartsam hogy ne találják el az ellenséges torpedok és bombák,ezenkivül mindig kellett beküldjem a fightereimet.A végére csak egy csatahajóm maradt.Az első hajó elvesztése volta a tapasztalat...a másodikat sikerült mozgás közben eltalálják.Elég jo pája volt,csak a végére meguntam.Arra számitottam hogy a hosszú légicsata után meg kell szálljam a szigetet,ami elég szinessé tette volna a missiót.
  • Hawk06
    #1251
    Az összes modba az a hiba hogy hozzápiszkáltak a gyalogos egységek damage beálattásaihoz.(Az egyébb damage beállítások csak jó fele alakultak)Szerintem evel azt akarták elérni hogy a gyalogos egységeknek több esélyük legyen a páncélosokkal szemben,de ezt szerintem a páncélosok látótáv korlátozásával lehetett volna tökéletesen megoldani(persze reális láttáv. korlátozással).A Resource War-ba szerintem ez tökéletesen meg volt oldva, a páncélos jármű közelébe lehet lopózkodni hátulról és pl egy lángszorós katonával meg lehet semmisíteni.De amikor egy katonát a tank az ágyujával megakaszt és erre a katona lehasal és vigan kuszik tovább, az engem totál kiborit.Egyszoval szerintem a gyalogosoknak a páncélosokkal szemben frontális harcaban esélyük sincs,kivéve ha van búvóhelyük.Ezt nem tudom mér kellett módositani.De remélem lesz majd egy olyan mód is ahol ezt számba veszik.
  • Salvaje
    #1252
    Hali emberek, örömmel lapozgattam végig írásaitok.

    További jó hírekkel szolgálhatok
    Készülget a RCM 2.7, benne a töménytelen mennyiségű angolszász egységgel. Legtöbbjüket már ismeritek.

    Az ameriakaiak eddig 18, az angolok 12 régi-új repülőgéptipussal szállnak harcba a háború éveinek és eseményeinek megfelelően. A németeknél is lesz 1-2 újítás, de ezek csupán alváltozatai a klaszikus Bf-109, Fw-190 usw. daraboknak. több új tipussal bővül a már most sem szűkölködő szovjet land-lease opció; olyan darabokkal, mint pl.: p-39 aircobra, A-20 Havroc közepes bombázó - hogy csak a repcsiket említsem.

    Egyébként figyelemreméltó légi aktivitás zajlott le kishazánk felett 1944-45-ben.

    Tisztelegvén a Magyar Királyi HOnvéd Légierő 1o1-es és 102-es vadászosztálynak, terveim között szerepel egy győri gyártású Bf-109 G6-es repülőgép magyar felségjelekkel való ellátása, és játékba rakása.
    Ezt korabeli rajzok alapján fogom elkészíteni.

    Multiplayer pályáink már most nagy hangsúlyt fektetnek a magyarországi hadszíntérre. Bütyi elkészítette például a Balaton és a Sárrét térképét, melyen kiválóan alakalmas egy Tavaszi Ébredés hadművelet modellezésére.

    Az igazi játék azonban Budapest ostroma lenne, amit már közel két éve tervezgetünk, azonban még egyikőnk sem vette a fáradságot, hogy a gigantikus térképet a fővárosról elkészítse.

    Hozzáteszem, van olyan programomm, amivel tudunk új épületeket, objektumokat is beletenni a játékba, és ha elkészítjük az új MÓdot, akkor meg kellene adni a módját ennek is

    További jó hír, hogy hogy sikerült beüzemelnem egy okos kis programot, ami eMapConverter névre hallgat. Ezzel gyakorlatilag minden internetről letöltött, Sudden 2 motorú Mod stb. pályája alaól ki lehet lopni az üres térképet. Így az elkészíthető pályák száma a végtelenhez közelít... :D

    Minden adott tehát, hogy újra és úrja elkápráztassuk magunkat régi-új kedvencünkkel.

    Arzok, francia barátunk - aki természetesen jó franciaként Sarkozy ellen szavazott - folyamatosan készíti Single Pályáit az RCM 2.6-hoz.
    Ő egyébként egy 41 éves csóka, ugyhogy megnyugtatok mindenkit, nincs értelme várni, hogy valaha is kinövünk ebből a játékból. Témái leginkább a lengyelországi harcok 1939-ből.
    Arzok honlapjának címe: www.39-45strategie.com
    Vele - és Teutomatos-sal, aki szinten benne van a korban - tartom a kapcsolatot modkészítés ügyben.

    Egyébként ha valakinek van kedve- ideje szívesen beavatom 1-2 dologba a Modkészítéssel kapcsolatban. Jómagam csupán 5 hónapja foglalkozom kisebb nagyobb szünetekkel vele, de egyedül nem győzöm.
  • Hawk06
    #1253
    Ez nagyon jó hir.A brit repülöknek örülök a legjobban.Én a német és a brit egységeket szeretem amugy terelgetni.Kifejezetten a légierőt.

    Osztán vegyetek valami ötleteket a lenti ötleteimböl(föleg az 1251esből)
  • Axon
    #1254
    Ez a pálya tényleg remek lehet. Teljesen más jellegű mint az eddigiek. Honnan töltötted le a pályát?
  • Axon
    #1255
    Nem tudom, hogy lesz-e egyáltalán még újabb mod. Tudomásom szerint az RWM modot készítgetik még, aminek talán hamarosan megjelenik a végleges 6.7-es verziója a 4db béta kiadás után, de ez sima Sudden Strike 2-es mod. Na meg az RCM 2.6-os modot fejlesztgeti még Salvaje és HunButyok, akik itt a fórumon is rendszeresen megjelennek. Nekik elmondhatod a kívánságaidat és talán akkor majd módosítják a modjukat.
  • Axon
    #1256
    Na így jár az aki egyesével olvassa végig a hozzászólásokat és arra rögtön válaszolgat. Most látom, hogy salvaje már meg is jelent és színültig van jóhírekkel :-)
  • Hawk06
    #1257
    Innen töltöttem le.A pálya neve Kleine Seeluftschlacht.Amugy erről az oldalról még lehet módokat és módokhoz pályákat letölteni.Jó oldal.
  • Axon
    #1258
    Erre a www.39-45strategie.com oldalra már régebben rábukkantam. Nem tudtam, hogy az üzemeltetője készíti a pályákat az RCM modhoz.
  • Axon
    #1259
    Szereztem néhány új képet a Global Force Modból (GFC):
  • Axon
    #1260
  • Axon
    #1261
  • Axon
    #1262
  • Axon
    #1263
  • Axon
    #1264
  • Axon
    #1265
  • Axon
    #1266
  • Axon
    #1267
  • Axon
    #1268
  • Axon
    #1269
  • Salvaje
    #1270
    Hali!

    Új pályám készült el azu RCM 2.6-hoz. 1941-es, barbarossa hadművelet orosz oldalról, a Délinyugati Front harcaiból.
    A fasiszták árulása mindenkit meglepett. Azonban itt szembetalálták magukat egy nyugati invázióra készülő, felvonulást majdnem befejező orosz inváziós erőkkel.
    Elkeresedett harcok kezdődnek hát Ukrajna déli részén...
    Nemsokára letöltheő lesz a www.sudden.strike-maps.de honlapról
  • Hawk06
    #1271
    Nem rosz.Tetszenek a tankok,nagyon jol el vannak keszitve.
  • Salvaje
    #1272
    Köszönöm a Bókokat, nem tudom mikorra frissítik a németek a honlapot. Nincs esetleg kedved beszállni a fejlesztésbe?
  • Hawk06
    #1273
    Szivesen beszállnék a fejlesztésbe csak nem tudom miben tudnék segíteni.Pálya építést és a scripteket azokat értem.
    Biztos tudnék módositani is egy rövidke tutorial után....:D:D:D
  • Salvaje
    #1274
    Hmm. Remek. Következő kérdésem: Budapesti vagy-é?

    Igazából jómagam 2-3 hónap alatt jöttem rá a dolgokra, úgyhogy nem lesz az olyan nehéz :D

    Hétvégén ráérek, Na mit szólsz?

    Egyébként az hogy kell programozni, hogy az ellenség építsen pontonhidat, és folymatosan javítsa azt?

  • Hawk06
    #1275
    Sajnos nem....de jövöbe oda megyek egyetemre.Esetleg e-mailen vagy másképp :| :(
  • Hawk06
    #1276


    Sajnos csak 20 kbyte-ot tudok feltölteni ugy hogy ez ilyen és ekkora :)

    Na az a lényeg hogy A0 group tartalmazza a supply truck-okat.
    A location 1 az a zona amelyen belul a truckot javitsak a repteret és vasutat.
    És végül a location 2 az ahova a hídat épitík és javitsák,de ez a zóna kell tartalmazzon egy markert vagy ha vastagabb a híd akkor több markert.(ahány négyzet vastag a híd annyi markert kell tartalmazzon)
  • Hawk06
    #1277
    Nem tudjátok mikor jelenik meg a RWM legújabb része?
    Jelenleg a RWM 6.7B4 a legujabb,javitsatok ki ha tévedek...mostanság nem vagyok témába az ujdonságokkal...:)
  • Axon
    #1278
    Rettenetesen lassan haladnak vele. Gondolom elfogyott a lendület. Én már azon meglepődtem, hogy egyáltalán belekezdtek a 6.7-be. Én már a 6.6 megjelenését sem tudtam elképzelni.
    Anno a 6.31 megjelenése után nagy lendülettel belekezdtek a 7.0 fejlesztésébe. A játék már ekkor is öregecske volt, na meg megjelentek más játékok is (pl. Blitzkrieg) és a fejlesztők lendülete megtört. Én még letöltöttem anno a 7.0alfa verzióját, még most is megvan. Amikor ezt feltelepítetted akkor 6.4-es verzióként azonosította magát. Aztán szörnyen hosszú idő után, gondolom, hogy ne vesszen el az addigi munka, fogták és kiadták az addig elkészült dolgokat 6.5-ös verzió számon és úgy gondolták, hogy itt a vége fuss el véle. Addigra viszont már ráuntak az emberek a Blitzkrieg-re és nem is jött hasonló játék ebben a témában, így visszaszivárogtak a Sudden Strike 2-höz és örömmel vették az új modot. Akkora siker lett, hogy a készítők rögtön neki is álltak a 6.6-hoz. Ezt el is készítették elég gyorsan. A siker bár most is nagy volt, de már nem durrant akkorát mint a 6.5. Azért a siker mámora még kitartott és belekezdtek a 6.7-be. A lendület viszont újra megtört mint a 7.0 fejlesztésénél és csak kinlódgat. Ezért jelent meg már a 4. béta verzió. Még tele van hibákkal és kapják is a hibajelentéseket, de már nem nagyon dolgozik rajta senki. Én úgy gondolom, hogy egyszer majd még nekidurálja magát valaki és gyorsan javít rajta egy picit, de azt már nem béta 5-ként fogják kiadni, hanem 6.7 final ként és megint lehúzzák a rolót, de lehet, hogy mostmár véglegesen.
  • Hawk06
    #1279
    Kösz Axon,jó fej vagy.Mindenben témába vagy,sok RESPECT neked.
    Amugy e szoktál-e multizni,és ha igen melyik részével a sudden strikenak?

    Nem tudom tudnál-e segíteni...az a baj,hogy amiután kiválasztom az IP-t amihez csatlakozni akarok nem kapja a játékot.Tehát rákattintik hogy join és akkor kéne mutassa azt az egy IP-t amelyiket kiválasztom pontosabban a játék nevét és ott mégegyszer rá kéne kattintsak a joinra de nem tudok mert nem kapja meg a servert,üres a játéklista.
  • Axon
    #1280
    Nem szoktam multizni. Én sem tudok csatlakozni egyik multis játékhoz sem. Ugyan az a problémám mint neked. Ha pedig én indítok egy menetet, ahhoz nem akar senki csatlakozni. Valószínűleg nem látja senki az én megkezdett játékomat.
  • Salvaje
    #1281
    Egyébként az RCM 2.6-tal sem játszanak sokan.
    Van pár ember, aki passzióból csinálgat hozzá pályákat - én is közzéjük tartozom, de egyébként az egész játék után csökken az érdeklődés.
    A RWm-ről én csak annyit mondanék, hogy a tüzérség pontatlan, a járművek tulajdonságai mocskosul el vannak torzítva, ezek mind a játszhatóság rovására mennek.
    Egyébként zeket a tulajdonságok csak a multiban jönnek elő igazándiból.
    Sajnos most ezen a nyáron ismét széthullani a banda, ugyhogy kénytelen leszek visszaszokni a singe player-re :(((
  • Hawk06
    #1282
    Én játszok mindkettővel :D csak az a baj hogy neten nincs lehetőségem játszani :( (#1279 második bekezdés)

    Engem személyesen a RWM-be a hangeffectek(kivéve az MG42-s hangját...az csak valami sifitelés) fogtak meg erősen,nagyon ott van...
    Amit hiányolok a RWM-ből és az RCM-be megvan az repűlő támadási hangeffecje,amikor lepottyant egy bombát hallatszik ahogy alacsonyabbra száll...az a süvítő hang...nagyon bejön. :)