21
  • Laci
    #21
    Nem akarok ünneprontó lenni, de már előre látszik hogy ebből még lehetnek komplikációk:)) Főleg az x86-on, ami ugye mint ismeretes nem nagyon tűr változtásokat. Bár itt az sw ami elég érdekes lehet majd, de lehet persze hogy minden gond nélkül megy majd a váltás és csak csináltam itt a hangulatot:))
  • NEXUS6
    #20
    Mélyen tisztel moderátor elvtárs!

    Mivel ezen a fórumon már a második üzenetemet látom eltűnni a történelem sűlyesztőjében, ezúttal kérek magyarázatot a történtekre.
    Továbbá szeretném megtudni hozzászólásaimmal, milyen jogokat/személyeket sértettem meg, melyre ez a végső megoldás volt az egyetlen lehetséges válasz.

    Várom szives referálásukat itt a fórumon, privát üzenet vagy postai levél formájában.


    Tájékoztatásul közlöm, hogy percek választottak el attól, hogy sms segitségével befizessek az általam nagyon csábitónak itélt, a regisztrált "törzsvendégeknek" kitalált szolgáltatásukra.
    Meg kell mondanom, hogy a korábban emlitett sajnálatos és számomra teljességgel érthetetlen események megfontolásra késztetnek eme elhatározásomban.

    Kérem biztositsanak affelöl, hogy ezek a dolgok csak a puszta véletlennek illetve emberi gyengeségből fakadó félreértésből származnak.

    Köszönöm!

    Maradok tisztelettel

    N.
  • GABOR16
    #19
    Rosszul tudod, az AMD utoljára a 386-ost kapta meg. A 486-osa már az ő fejlesztése volt (persze jó nagy késéssel)
  • dikki*yysw
    #17
    Jó a cikk, grat Borg.

    Jó a K8, grat AMD :))
  • gz8
    #16
    Ebből a szempontból nagyon sokat jelent, ha tíz ujjal, vakon tudsz gépelni
  • Athlon64
    #15
    Úgylátom még nem szoktam meg a fekete billentyűmet... :)
    Még jó, hogy a karakterek fehérrel vannak ráírva! :)

    Bocsi az elírásokért!
  • Athlon64
    #14
    Hihetetlen, de ha visszaemlékszek azokra az időkre amikor az AMD ott állt a kérdéssel, hogy akkor megszünii vagy sajátrendszert fejleszteni... és mára, sorban ők álnak elő az új technologiák töbségével először!

    Hár igen! Én komolyan mondom, az Intel-nek kellene kárpotlást fizetnie az AMD felé, hogy kompenzálja a sok elvesztegetett időt amit az ő prociaik másolásával kellet eltölteniük. :)
    Könnyen meglehet, hogy ha az Intel nem csak a P2 hanem már a 486-os chipnél beintett volna a copyrozoknak akkor már rég 2magos procikkal nyomulnánk...
  • k0zi
    #13
    Ami itthon 110eFt az kinn Németországban 80-90eFt
  • arty
    #12
    pedig egy hl2 oldalon készült felmérésből az derült ki: a játékosok több mint felének amd-je van ...

    jo lenne, ha lenne igazi supportja a dual magnak és az x86-64nek, szépet lehetne gyorsulni ...
  • Chappy
    #11
    mennyi a nem méregdrága? 100000Ft?
  • asysoft
    #10
    Remélem 2005 telén már itthon is lehet kapni, nem méregdrágán... Akkortájt lesz esedékes a gépfejlesztés:)
  • 3P
    #9
    Hátha majd emberi áron lehet kapni 2.6 GHz körüli dual magos K8-ast akkor asszem váltok. Most nem igazán látok értelmes váltási lehetőséget. Jelenleg egy 2400+ -osom van. Amire kell ma még elég...
  • nenad
    #8
    baromi jol jonne egy ilyen renderelgetni.
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    hát ez a 2 mag nagyon előnyös szerverekbe , ha a kessek 1be lennének variálva talán még hatékonyabb lenne , de kezdetnek mindeképp figyelemre méltó így is ... majd ha ez lesz a tendencia (azaz intel is csak ilyenekt ad majd el) akkor a játékok is ezt támogatják majd default-ba
  • dez
    #6
    Mondjuk, ha pl. a DirectX-et optimalizálja a MS a két magra, akkor talán az ellensúlyozza ezt (a DirectX kb. 30% teljesítményt "nyúl le" magának), és a játékok nem lesznek lassabbak.
  • dez
    #5
    (Mivel a kétmagos procit nem fogják úgy "kihajtani".)
  • dez
    #4
    Én attól tartok egy kicsit, hogy az első ilyen procik (szegmensenként [szerver, WS, asztali, stb.]) alacsonyabb órajelen fognak futni, mint az egymagos társaikból a leggyorsabbak. Azaz a meglévő, nem két procira/magra optimalizált programok először valószínűleg lassabban fognak futni.
  • Dömper Ármánd
    #3
    Úgy tűnik, a töbprocesszoros rendszerek programozásához nem nagyon értesz. Ez nem is baj, csak azt nem értem, akkor minek ilyen orbitális baromságokat írni?
  • NEXUS6
    #2
    Hát szerintem lehet jó szar progikat írni rá, amik még lassabbak is mint az egymagos prockón.

    Dolgozok egy pár adattal és felváltva adom át a különböző feldolgozási feladatokat, hol az egyik, hol a másik magnak.
    Abból lesz csak a szép lelassulás!
  • silanor
    #1
    Ezt eleg hamar megleptek. Kivancsi leszek mit fog teljesiteni a pc-s verzio, meg hogy valoban nem fogyaszt kiemelkedoen tobbet mint az egymagos.