374
David Merlini trükkje
  • Bucser
    #254
    És akkor is a legjobb kamu az Copperfíld dávid Kínai nagyfalon való átmászása volt:D meg megállt a szíve közben:DD Levette a műszert mgáról addig:) És a poén, hogy ezekkel milliókat keresnek:DDDDD Be tudok halni a röhögéstől ahogy közben meg megy felvételről ahogy a nézők visszafojtják a lélegzetüket:)
  • Bucser
    #253
    Én egyetlen percet láttam belőle de szétröhögtem rajta az agyamat:) Mikor merlini feljött és Marsi elkezd ordítani, hogy valami sárga van a nyakában:D:D:D:D

    Meg amikor integet a helikopternek, hogy jöjjön lejjebb, hogy fel tudjon szállni:) Marsi meg így kommentálja: "Dávid integetve jelzi, hogy jól van!!!":D:D:D:D:D Akkora LOL volt az egész:D:D:D MEg mindig olyan baszott sok időt készül a mutatványaira:) Most erre 7,5 éve készül the one the only Merlini Dávid az előző kunsztjára 6,5 et az az előttire meg 8-at:) ha összeszámoljuk minden készülődését akkor a csávó majd 90 éves... ROTFL
  • Satchfan
    #252
    -Merlini tehetséges: fogalmazzunk úgy, hogy jó kondiban van az ilyen 10 órás (kamu)betonban álláshoz.

    - Hatásos a trükk: Lóf@szt! Annyira átlátszóan gagyi!!! TV-n keresztül semmi izgalom nem jött át. Előre tudni lehetett, hogy kijön, az előzetes híresztelések, hogy a főpróbán majdnem megfulladt, csak média... Egyébként is.. minek egy ilyen számhoz főpróba?!? Nem 1xi és megismételhetetlen ????

    - Körítés: szokásos retek klubbos show, bár szerintem Mónikával és Balázzsal biztos hatásosabb lett volna a műsorvezetés .

    Lényeg az, hogy Merlini legalább magának bebizonyította, hogy milyen jó csávó! Biztos kemény volt, de annyira átlátszó is, hogy senki nem izgult érte... Szegény jól megszívta a retek klubbal és Marsi Anikóval..
  • winnie
    #251
    a lényeg, hogy merlini tehetséges, a trükk hatásos, a körítés, meg ahogy olvasom borzalmasan magyar volt.
  • winnie
    #250
    Miröl beszélünk, hogy megszünt a kamerás felvétel?!:)

    ne legyél már balf...ék!:) mindenki így csinálja. david copperfield-nél is megszűnik az adás. a bűvész is letakarja a szétfűrészelendő csajt. nem a szemed előtt csinálják. pláne, hogy az ilyen trükköknél nem realtime képet adnak, hanem előre felvettet. jaj...

    komolyan ennyire naiv vagy, hogy azt hitted, hogy megmutatják a trükköt, a lényeget?

    david copperfield és david merlini is illúzionista, s minden illúzió megtévesztésen alapul, így ez a mutatvány is (from runet)

    a trükk nagyjából, ehhez a copperfield mutatványhoz hasonlít - itt is, ott is előre felvett jelenetek láthatóak.
  • Adi
    #249
    "Szóval szerintem inkább meg kéne köszönni neki, hogy az idejét, és legfőképp testi épségét, akár életét is a mi szórakoztatásunkra fordítja. Nem pedig fikázni, meg lenézni. Tessék, a lehetőség adott"
    Leszopni nem kell?!?!?!?!?!
    Öcsém, nem kötelező neki egy beton gecibe szorulnia órákig és a koszos dunába lesüllyednie.. A trükk meg akkor következet be mikor hirtelen vmilyen oknál fogva megszünt a kamerás felvétel.. :) Azzért nem a 19. századba vagyunk, hogy nincsenek vizalatti kamerák.. Ma már hegesztenek a víz alatt meg fasz tudja.. Miröl beszélünk, hogy megszünt a kamerás felvétel?!:)
    SZVSZ meg még buvárok is voltak a víz alatt... Azt oda mentek és lehet, hogy kajakra segítettek neki..
    Amúgy nézztétek, hogy az anyját, hogy fogadta. Szia Mama, - se puszi se semmi - aztán megy oda a Marsi Anikóhoz aki szerintem borzasztóan vezette le ezt az egész műsört, és annak add két puszit meg fasz tudja.
    Viszont az tényleg szar, lehetett, hogy ott kellett dekkolnia abba a beton tömbe be.. A keze jó csúnya volt basszam, meg.. Meg azzér mozogni is nehéz lehetett annyi állás után. Meg abból a meleg betomból a hideg vízzbe.. áááhh.. na ezeket elismerem, hogy kemény dolgok!
  • rage
    #248
    Ok, vegyük pl a legnagyobb problémát, a riportert...
  • winnie
    #247
    azért az amerikai show-lehetőségeket, és a magyarokat ne hasonlítsuk össze.
  • rage
    #246
    Marsi Anikó:
    "nem látom , mert kanyar van a hajóban"
    "S hallgassuk a tapsrivalgást"

    Merlini anyja: "...s ugye Merlini a neve az apukájának..."
    Marsi : "Houdidninek az apját Merlininek hívták?!"

    Merlini anyja : "Nem, hát Dávid apja Merlini!"
    Marsi : "Jaaa..."
  • Dichter
    #245
    Lehet, nem ártana. De fenttartom, hogy aki kintvolt, az élvezte. Na én részemről balra el. Jó8!
  • rage
    #244
    nem a trükkel volt a baj
    Én amúgy is szeretem a bűvészeket

    csak hát, a műsor, a körítés, az egész tálalása...
    Hát, nézzen már meg az RTL Klub 1-2 Copperfield műsort,
    hogy hogy kell ennek kinéznie...
  • Dichter
    #243
  • rage
    #242
    Merlini felbukik , kezében ég a fáklya
    Marsi: Ott van, vajon ő az?
    (nem, a Télapó)

    Úszik a mentőmellényben,
    Marsi: Mi lehet az a piros körülötte?
    :-)
  • Dichter
    #241
    Mondom, ezzel senki nem vitatkozik, hogy trükk. Az hogy hülyén van tálalva, az nem Merlini hibája. De mind1, nem akarom senkire sem ráerőltetni. Aki akarja, útálja. Szíve joga. Nekem speciel szimpatikus srác. Ennyi.
  • rage
    #240
    Pl csodálatos volt, hogy az elmerülés előtt fél másodperccel Dávid lebukott a "beton" mélyére
    Csak kicsit volt illúzióromboló..

    Majd jött a víz alatti kamera - vízszintes felfelé futó csíkkal, mintha gyűrt videoszalagról ment volna
    Majd a kamera vált a fent szálló helikopterekre - majd vissza a víz alá, ahol már nem látható Merlini.

    Majd Marsi Anikó sajnálkozása, hogy szegénynek elhalt a keze, nem tudja megfogni a poharat - igaz, előtte a ki tudja honnan előkerült fáklyát, plusz a karabinert meg tudta...stb
  • Dichter
    #239
    Na azt láttam a tv-ben. Az télleg szánalom volt...
  • rage
    #238
    Az a Dávid anyja volt.
    Szerintem, jobb, hogy csak ott láttad.

    Ha a tv-n nézted volna, más volna a véleményed
    Hidd el:-)
    Vagy olvasgass hozzászólásokat egyéb fórumokban is róla:)

    A Sztárbox ehhez képest műveltségi vetélkedő volt
  • Dichter
    #237
    Igazad van ,ezt nem láttam, de kintről tényleg élvezetes volt. Mondjuk itt is voltak bakik. A kivetítőn, éppen Merlini beszélt, vagy valaki más, de zene szólt a hangfalakból. Még most sem tudom, hogy ki volt az a nő, ott a Marsi Anikóval :D Pedig lehetett volna a riportokat is hallani, mert egyszer kétszer átkapcsoltak.
  • rage
    #236
    Ha kint voltál, akkor nem láthattad, mennyire "színvonalas" volt maga a műsor!
    Marsi Anikó, a körítés, az átlátszó bakik...

    Sajnálhatod, hogy lemaradtál Marsi Anikóról tényleg
    Remek szórakoztató műsort csinált belőle :-)
  • Dichter
    #235
    Nem olvastam vissza sokat, de annyi lejött, hogy egy két embernek tipikus magyar felfogása van itt. Vagyis csak azt látja, hogy Merlini mennyit szakít ebből. Nos, én kintvoltam, nagyon jó volt a hangulat, annak ellenére is, hogy sokat kellett várni. És biztos, hogy trükk, (mert ugye abban talán mindenki egyetért velem, hogy varázslatok nincsenek) de azt a trükköt is ki kell dolgozni, élethűvé kell tenni. Copperfield is egy illuzionista. Csak ő repked, meg embereket vág félbe, Merlini meg szabadul. Mint Houdini. Ezek trükkök. És Merlini sem állította, hogy az nem mállós beton, hogy nincs kifúrva alul, stb. Szóval szerintem inkább meg kéne köszönni neki, hogy az idejét, és legfőképp testi épségét, akár életét is a mi szórakoztatásunkra fordítja. Nem pedig fikázni, meg lenézni. Tessék, a lehetőség adott. Szabaduljon ki bármelyikőtök, aztán lehet leugatni, hogy minek csinálja. DBoy te kis unintelligens törpe, ezt már bizos nem olvasod, mert fellötték a pizsit, de mi az, hogy dögölne meg??? Majd ha kicsit felnősz, és megérted, mi is az, hogy élni, akkor átgondolod, hogy miket írogatsz. Na jólvan, nem flémelni jöttem, csak leírtam a véleményem. No offense!! Písz
  • winnie
    #234
    fú, olyan programom is van valahol. valami prezentálós. megnézem, de az lehet, hogy az otthoni gépemen van.
  • CSOCSO
    #233
    sajna nem lattam de lol lehetettt biztos:)
  • Mhosah Myth
    #232
    Nem tudsz valami olyan oldalt ahol le vannak írva kártyatrükkök amiket kis ügyességgel egy magánember is meg tud csinálni?
  • Adam5
    #231
    "-Nem sikerült.... sajnos nem, úgy tünik Dávidnak nem sikerült... De várjunk csak! Mi az ott??!! Hisz az Dávid! Ott a vízben és él! [Ekkor Dávid egy dupla szaltóval kiugrik a Dunából és az összem reflektor egyszerre rá világít, persze a kamera tökéletes szögből tökéletes beálitásokkal felvette az egészet.] Te jó ég a közönség tombol! [És ekkor hirtelen felszáll a levegőbe és elmegy]

  • Imremagdi
    #230
    volt vki a helyszinen ? mert amikor felhuzták a betontömböt, akkor azonnal kiderülhetett a trükk !

    Szerintem a kalitka a megoldás ahol amiben benne volt + a beton igazi volt, de csak a tetején, és az alján, középen csak egy sima sóder volt, mert ha beton lenne akkor a tüdeje se mozogna, és nem tudna lélegezni
  • petee
    #229
    thx!
  • winnie
    #228
    illúziórombolóknak:))

    copperfield és a kínai nagy fal trükkjének megoldása

    + alatt linkekben ott van a többi trükk leírása.

    tényleg csak saját felelősségre! örömöt ronthat

    # Áthatolás a tükrön keresztül

    # Százdolláros bankjegy átdöfése egy ceruzával

    # A keleti expressz eltüntetése

    # Gyűrű a homokórán

    # Repülő rózsa

    # A Szabadság-szobor eltüntetése

    # A David Copperfielden való áthatolás

    # A falon lévő rajz jövendölése

    # A halálos fűrész

    # Menekülés a felrobbanó épületből

    # A nagy fekete láda

    # Tinta-háromszög

    # Ősszezsugorodás a ládában

    # Lebegés a szökőkúton

    # Táncoló asztal

    # A kés

    # A repülőgép eltüntetése

    # Egy lány feldarabolása több részre

    # A lift

    # Repülés

    # Metamorfózis

    # A vörös ruhás lány

    # Lerajzolt kártya

    # A Barkley-ház

    # A Tűztornádó titkai

  • cyrus #227
    LOÁLLLL !!!!!!!!

    akor legyen inkább ez a topik alcíme :DDDDD
  • cyrus #226
    más : "ott kell lenned, hogy megtudd!"

    Ez lehetne a topik alcíme ! :DDDD
  • cyrus #225
    ha 220ért ennyit kapsz akkor nem lehet soksok milliós a beruházás....
  • PResident Evil
    #224
    Hova tűűűnt Dééééévid Merlíííííni ?!
  • akyyy
    #223
    még majd visszaolvasom hozzászólásokat, addik ki ne töröld
  • winnie
    #222
    csak egy poén, hogy mennyibe került a 'belépő" még februárban, hogyan szerezték merliniék a sok millát:)

    Hajlandó lennél kockára tenni az életed, hogy elkápráztasd
    az ügyfeleidet?

    Kedves barátomról, David Merliniről beszélek, a világ legfiatalabb
    szabaduló művészéről. Ha sokat töröm a fejem, akkor még
    ötleteim is vannak, hogy hogyan tud kitörni egy jégtömbből, amibe
    befagyasztották, vagy hogyan szabadul ki egy levegőben lógó, égő
    autóból (bilincsben, hogy azért ne legyen olyan egyszerű). De a
    következő produkciójában olyasmire készül, amiről fogalmam
    sincs, hogy hogyan fogja túlélni. Egy 2,5 tonnás betontömbbe
    fogják nyakig befalazni, és utána zsupsz be a Dunába az Erzsébet
    hídról (www.merlini.com)

    A felhajtás óriási lesz, a produkciót az RTL Klub, a BBC és a Music Television is élőben közvetíti. A műsor augusztus végén lesz, a pontos dátumot hamarosan nyilvánosságra hozzák.

    Még egyéb meglepetések, döbbenetes látványelemek is lesznek,
    de ezekről nem mondhatok többet - ott kell lenned, hogy megtudd!

    Egy ilyen produkciót eddig csak a nagyok szponzorálhattak, de Davidet sikerült rávenni, hogy a Marketing Magazin olvasóinak egy olyan exkluzív, kedvezményes csomagot kínáljon, mint senki másnak:

    A csomag ára 220 000 Ft+áfa. Ami ezért jár:

    (1) 10 db. VIP jegy, amivel a legjobb helyről, élőben izgulhatod végig munkatársaiddal és legkedvesebb ügyfeleiddel a produkciót, teljes ellátással...

    (2) céged molinójának kiemelt helyen való megjelenítése a
    produkció helyszínén...

    (3) a produkció előtt 3 héten át a Visual Power óriási képernyőin, a
    támogatók, köztük céged logói lesznek láthatók városszerte

    Ha még márciusban megrendeled, akkor emellé a következő
    fantasztikus bónusz jár:

    (4) egy másfél évig érvényes bón, amivel David Merlinit meghívhatod
    egy 20 perces privát műsorra céged rendezvényére (feltéve, hogy
    túléli a mutatványt!) Ez a bón már önmagában nagyobb érték,
    mint a szponzorációs csomag ára.

    Mivel ez David Merlini utolsó magyarországi fellépése, ilyen
    alkalom egyszerűen nem lesz többet. Én ott leszek!

    További információ és megrendelés
  • akyyy
    #221
    na mejek aludni hónap suli csákány
  • nick név
    #220
    lol :D
  • winnie
    #219
    valami orosz oldal volt, mindjárt megnézem.
  • cyrus #218
    ÁÁÁ !! most jutott eszembeee !!!!

    képzeljétek magatok elé ha a marsi pasija a palik konferálta volna :

    -Húúúúú de KEGYETLEN tempóban engedik le merlinit a dunába, ez valami FÉLELMETES !! valami POKOLI kííínokat kell kiállnia neki most....
  • Adam5
    #217
    Igen én is ezen gondolkodtam
  • CalebJoe
    #216
    Na jó ennyi volt lehet törölni a topicot!
  • cyrus #215
    akkor ez a műsor neked szólt