70
Ti szeretitek, ha egy filmnek pozitív a befejezése?
  • _Vegeta_
    #30
    Pontosan, az egesz filmnek kell izgalmasnak es tartalmasnak lenni, es akkor nem zavaro a hepiend. :)
  • CSOCSO
    #29
    attol fugg:)
    vannak filmek amiknel jok a szomoru befejezesek es vannak mikor nem... pont most kerdezte alien am asik topikban hogy ki tud szomoruan befejezodo filmeket.. pl:
    halalsoron, gladiator, rettenthetetlen..ezeknel jol all ez a befejezes...de vannak filmek amiknel nem baj a "hepi end"
    pl most toltom a szikla c. filmet... sokkal jobb igy a vege hogy a csako nem hal meg a vegen...
  • Buddy
    #28
    tipikus amerikai film befejezés a "menjünk haza"-szöveg (persze előtte még egy utolsó ócska poén befigyel)

    de a legjobbak akkor is a verekedős filmek....az abszolút esélyesebb, nagyobb darab, képzett főellenség szarráveri főhősünket a végső küzdelemben, akkor az hirtelen kitalál valamit, hogy szem nélkül jobban nyomja a kungfut, vagy bedob valami szellemi trükköt és így ugyanazoktól a nyeszlett ütéseitől a főellen bár befordul :))

    de ez az akciófilmekre is igaz....már fekszik a főhős, fegyvert szegeznek rá, és addig pofázik a főgonosz, hogy hősünk be tudja vetni a titkos trükköt, kutyát, barátnőt, robotot, gombot, meghúzható kart, madzagot :)) ahelyett, hogy kapna egy tárat a fejébe, azt mehetne a picsába, the end, vége az egész szarnak :)
  • Johnyy
    #27
    Nemtudom , én sosem voltam és vagyok érzékeny a filmekre de az igazi hangulatos zenék , pl a star warsban amikor lu k keresi távcsővel a droidokat akkor az a rene anyira hangulatos hogy egyszerűen jobb lessz tőlle az élet ;)
  • Johnyy
    #26
    A Star Warsban én mindíg Dart Vadernek szurkolam és azt akartam hogy luk áttérjen a sötét oldalra és egy ütt uralkodjanak a galaxisban!!! De azért jó volt a végén látni a végletek ünnepén!
  • EOX
    #25
    loál:D
  • EOX
    #24
    nem rossz ötlet:)
  • cyrus #23
    jóbvan, má aszittem egy imnetes bitch nyitta.....
  • Roll
    #22
    Hát szerintem ez hangulatfüggő. Kicsit ezt is kicsit azt is.
    Például az Angyalok városát befejezhették volna másképpen is.
    Sőt van egy korszakalkotó ötletem is:
    A dvd film elején kiválasztani hogy happy end, or nem!!
    Ehhez mit szóltok?
  • Bandew
    #21
    Mátrix
  • blackgamer
    #20
    az Alvin és a mókusok - Happy end című számát szeretem
    szerintem is halálnál jó a happy end, de jobb ha a filmnek van valami tanulsága, ami elgondolkodtatja az embert
  • Sadun Tryst
    #19
    szerintem is, a vég teljesen film függő. vígjátékokbn pl. elég szar lenne ha a főhős meghalna a film végén.
    ha valami hősi eposz, vagy valami nagyon darkos filmről van szó, akkor kötelező a főhős kivégzése. :D vagy ha nem is hal meg mindenki, akkor legalább ne legyenek boldogok. vagy olyan vég legyen, ami egyik félnek sem jó.
    dióhéjban ennyi :)
  • artschi
    #18
    meg az általam most nézett secret window is.
  • Sadun Tryst
    #17
    Holtak hajnala sem happy end.
    ha valaki megnézte a kiírást, akkor tudja miről beszélek :)
  • Dynamic
    #16
    Erre nem lehet igennel vagy nemmel válaszolni.
    Teljesen filmfüggő.
  • Dichter
    #15
    Hetedik, az egyik legjobb példa szvsz a nem happy endre
  • Marcell
    #14
    Az nagyon kiraly film! :)
    Azon behaltam, amikor menekultek a badog-furgonokkal, aztan egy eros kanyar utan a lancfuresz utat talalt maganak... ;) - nem akarom leloni a poent, aki latta ugyis tudja.
  • Jano
    #13
    Dawn of the Dead 2004 abszolút unhappy end.
  • Csaba
    #12
    Hát nem tudom, ha neked nevetni van kedved azon, akkor tedd azt. Nekem egy vígjáték mást jelent.:-)
  • N.E.O.!!!
    #11
    a texasi láncfűrészes alapból vígjáték
  • Csaba
    #10
    Vannak olyan filmek, amik szinte nem is fejeződhetnek be máshogy, mint happy end-del.
    De azért jobban szeretem az olyanokat, ahol nem lehet tudni, hogy mi lesz a végén. Tényleg, tudtok olyan filmet, ami teljesen úgy fejeződött be, hogy a gonosz győz? Nekem most nem jut ilyen az eszembe.
    És vannak olyanok is, ahol ugyan happy end is van, de közben a főhős vagy főhősök meghalnak, tehát az siker is, meg nem is. Ilyen film pl. a Texasi láncfűrészes. Ott van ugye az 5 főszereplő, de csak egynek sikerül elmenekülnie, a többit leölik. Ez csak félig happy end, sőt, szinte ez már nem is happy end...
  • N.E.O.!!!
    #9
    egy film jó ha jól végződik, bár gyakran alapból tudni lehet, hogy a végén mi lesz.
  • rezsofiz
    #8
    Szerintem sokkal jobb egy darkos befejezés,jobban megmarad az emberben.
  • Szabina
    #7
    Én szeretem a happy endet csak akkor nem amikor a főhős már minden erőn felül "győz" és attól már tényleg hitelét veszti a történet.
  • FREAK
    #6
    ja, nem szeretem
  • HoTDoG
    #5
    Ezért találták ki a trhillert meg a drámát. Ja meg a dokumentumfilmet :).
    Én már nagyon unom az ilyen happy end-es, hősies amcsi filmeket...
    Nemrég láttam a Pókember 2-t... Tipikus amcsi film.. Most néztem meg a Hellboy-t...Nem mondok semmi negatívat, de ne várjatok semmi korszakalkotót :P
  • DePreSsZYo
    #4
    de mé?
  • hali
    #3
    de
  • Punker
    #2
    de
  • EOX
    #1
    A legtöbb film happy enddel végződik, mert arra van igény, hogy az emberek jókedvűen menjenek ki a moziból. De én egy csomó filmnél szívesebben néznék negatív befejezést, ti nem?