67
Xara Webstyle 4.0
  • CzKaresz22
    #67
    Sziasztok!

    Van itt olyan emberke akinek a Xara 4-hez megvannak a template packok ???

    Írjatok ha igen, köszönöm
  • busky
    #66
    Nagyon köszönöm! Nem is mertem reménykedni ilyen részletes válaszban.
    Ez alapján biztos boldogulni fogok.
    Mégegyszer thank you very much.
  • Dj Faustus #65
    "Mi a legegyszerűbb módja annak,hogy feltegyek az oldalamra (nem erre,amivel itt szenvedtem)hang -és videó fájlokat,amelyeket a látogató a saját alapértelmezett média lejátszójával meg tud hallgatni,vagy nézni?"
    Nos ennek két módja van:
    1. Valamilyen médialejátszó integrálása a honlapba.
    2. Flash alkalmazás használata.

    Az első előnye, hogy kvázi egyszerűen beilleszthető a kívánt tartalom a honlapba (fel kell másolni a videót/audiót a tárhelyre, és egy kis kóddal hivatkozni kell). Viszont eléggé nagy hátránya, hogy az oldal látogatójától elvárandó az adott lejátszó feltelepítése - ez által az oldal nem lesz platformfüggetlen.

    Erre az első megoldásra Quictime videó beillesztése esetén íme egy példakód:
    <object classid="clsid:02BF25D5-8C17-4B23-BC80- »
    D3488ABDDC6B" codebase="http://www.apple.com/qtactivex/qtplugin.cab" width="320" height="260">
    <param name="src" value="http://www.sarahsnotecards.com/catalunyalive/diables.mov" />
    <param name="controller" value="true" />
    <param name="autoplay" value="false" />
    <!--[if !IE]>-->
    <object type="video/quicktime" data="http://www.sarahsnotecards.com/catalunyalive/diables.mov"
    width="320" height="260">
    <param name="autoplay" value="false" />
    <param name="controller" value="true" />
    </object>
    <!--<![endif]-->
    </object>


    WMV esetén ez így változik (Windows Media Player a lejátszó):
    <object classid="CLSID:6BF52A52-394A-11d3-B153-00C04F79FAA6"
    id="player" width="320" height="260">
    <param name="url" value="http://www.sarahsnotecards.com/catalunyalive/fishstore.wmv" />
    <param name="src" value="http://www.sarahsnotecards.com/catalunyalive/fishstore.wmv" />
    <param name="showcontrols" value="true" />
    <param name="autostart" value="true" />
    <!--[if !IE]>-->
    <object type="video/x-ms-wmv" data="http://www.sarahsnotecards.com/catalunyalive/fishstore.wmv" width="320" height="260">
    <param name="src" value="[szin=green]http://www.sarahsnotecards.com/catalunyalive/fishstore.wmv" />
    <param name="autostart" value="true" />
    <param name="controller" value="true" />
    </object>
    <!--<![endif]-->
    </object>[/courier]
    Forrás:


    A második pont előnye a nagyobb platformfüggetlenség (Google Video, Youtube, Videa is ezt használják), hátránya hogy a Flash-es alkalmazást be kell szerezni (el kell készíteni), a médiát (hang vagy videó) általában érdemes átkonvertálni. A feltöltésnél ebben az esetben fel kell tölteni az átkonvertált médiát, a flash alkalmazást, és az előző esetben említett megoldáshoz hasonló eljárással kell eljárni kódolás terén.
    Ez utóbbihoz itt találhatsz Flashben készült videólejátszót, a videólejátszó által támogatott videóformátumhoz itt találhatsz átalakító eszközt, és itt találhatsz Flashben készült MP3 lejátszót.
  • busky
    #64
    Köszi szépen a segítséget.Valóban a nagybetűkkel volt probléma.Annyi index oldalt és különböző mappát csináltam,hogy kicsit elkeveredtem,hogy mi hol van.
    Más.Tudom,hogy nem ez a topic témája,de ha már ilyen segítőkész voltál,akkor lehet,hogy ebben is tudnál segíteni.
    Mi a legegyszerűbb módja annak,hogy feltegyek az oldalamra (nem erre,amivel itt szenvedtem)hang -és videó fájlokat,amelyeket a látogató a saját alapértemezett média lejátszójával meg tud hallgatni,vagy nézni?
    Ha csak egy web oldalt ajánlsz ebben a témában,azt is megköszönöm.
  • Dj Faustus #63
    Másrészt melyik könyvtárban vannak a képek?
    album_files/hotos alkönyvtárban?
    album_files/fotos alkönyvtárban?
    album_files/Photos alkönyvtárban?
    album_files/photos alkönyvtárban?
    album_files könyvtárban?

    Én nem találtam egyikben sem találtam meg a képeket.
  • busky
    #62
    Kivettem a nagybetűket,és a szőközöket,de így sem működik a dolog.
  • Dj Faustus #61
    Az alábbi kódrészlet mindent elárul:
    xara_albumsetup("album_files/Photos/", "iroda", "album_files/");
    xara_albumcreate(3, 3, -1);
    xara_pic('Kép 039_edited.jpg', 'Iroda kívülrõl', '');
    xara_pic('Kép 051_edited2.jpg', 'Iroda 1', '');
    xara_pic('Kép 055_edited3.jpg', 'Iroda 2', '');
    xara_pic('Kép 053_edited2.jpg', 'Iroda 3', '');
    xara_pic('Kép 054_edited4.jpg', 'Iroda 4', '');


    "figyelj oda hogy az állomány/könyvtár nevében ne legyen nagy betű, speciális karakter, szóköz."
  • busky
    #60
    Kösz a választ.Az ugye kiderült,hogy eléggé kezdő vagyok a témában,de azé'igyekszem.Ha még van egy kis időd rám,akkor összefoglalnám a kérdéseimet.
    Tehát itt tartok: megcsinálom a Xarával a fotóalbumot,és beimportálom az egyik template-ba.Plussz csinálok vele annyi weboldalt,amennyire az oldalamon szükségem lesz. (Lehet persze,hogy már ezt sem így kellene.)A hivatkozásokat is a Xarával csinálom,ugyanis az Nvu-ban normál szerkesztő nézetben nem látszanak a menüim és a fotóalbumom képei sem.A forrás nézet pedig még nem sokat mond. (Most ismerkedem a html nyelvvel.)
    Szóval így vacakolok...
    Ja,és most látom ezt:

    <noscript> <center> The browser or editor you
    are viewing this page in does not support Javascript, so the photo
    album cannot be displayed properly. View the page in a browser with
    Javascript enabled to see the photo album. </center> </noscript>

    Ez a baj? Próbálkozzak egy másik szerkesztővel?
    url : http://klimamentor.extra.hu
  • Dj Faustus #59
    Ezt a cikket ajánlom figyelmedbe, leginkább a "Technikai hibák" részt.
  • Dj Faustus #58
    "Csak a képek címei jelennek meg,és már a thumbnail-ek sem látszanak.A saját vinyómon persze minden tökéletesen fut."
    Így forráskód (add meg az oldal elérhetőségét) nélkül nemigazán tudunk pontos választ adni, de az utolsó mondatban lehet megoldás: valószínűleg a lokális gépeden található fájlokra abszolútan hivatkoztál (file://c:/weboldal/kepek/beka.gif), relatív hivatkozás (kepek/beka.gif) helyett.
    Illetve figyelj oda hogy az állomány/könyvtár nevében ne legyen nagy betű, speciális karakter, szóköz.
  • busky
    #57
    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene.
    Szerintetek miért nem jelennek meg a fotóim az elkészített és feltöltött (extra.hu)fotóalbumomban?
    Valamiért a javascript-es alkalmazások nem akarnak dolgozni.Csak a képek címei jelennek meg,és már a thumbnail-ek sem látszanak.A saját vinyómon persze minden tökéletesen fut. Nvu-val szerkesztem az oldalakat.
    Minden segítséget köszönök.
  • Dj Faustus #56
    "Nem tud valaki egy torrent oldalt vagy egy linket adni ahonnan le lehetne tölteni a Xara Webstyle 4 et teljesbe?"
    1. Ez nem warez fórum.
    2. Keress!
    3. Vagy használj ingyenes, magyarul tudó alternatívákat (NVU, Amaya)...
  • Tresszer
    #55
    Ha megcsináltad a menüt, és elmentetted kapsz kettő js kiterjesztésű fájlt ezt kell a kódba elhelyezni ahova szeretnéd
    A kód a következő(abba a könyvtárba tedd a js fájlokat ahol található a html fájlod): <script src="egyik.js"></script><script src="masik.js"></script>.
    Ezt a kódszerkesztőbe kell beírni.Én azt ajánlom mindenkinek hogy mielött ilyen vizuális szerkesztővel csinál weboldalt tanulja meg a HTML+CSS nyelvet mert ezek a progik nagyon sok szemetet tesznek be a kódba és jobban néz ki a kód ha külön fájlba tesszük a stílust nem pedig ömlesztve a HTML-el és nem másodlagos szempont, hogy így egycsapásra tudunk más stílust rendelni a laphoz mindezt néhány dolog átírásával!!
  • 1Battery1
    #54
    Hello!

    Nem tud valaki egy torrent oldalt vagy egy linket adni ahonnan le lehetne tölteni a Xara Webstyle 4 et teljesbe? A triallal szinte semmit nem lehet kezdeni.

    Lécci segítsen valaki nagyon fontos lenne
  • wordsworth
    #53
    Sziasztok!
    Én arra lennék kiváncsi ha csinálok egy menüt xara-ban akkor azt hogyan tudom mondjuk dreamweaverbe beilleszteni? Mert itt szenvedek vele. Gondolom valaki javascript parancs kellene?..
  • Attis55
    #52
    Sziasztok! Tudnátok segíteni, hogy honnan tudnám letölteni a Xara webstyle template pack 1,2,3,4 valamelyikét? (tehát azokat a templatekat, melyek nincsenek benn az alapverzióban.) Pls-pls!!! #50-es linkben benne vannak ezek?
  • Gerisone
    #51
    de én ezt a verziót nemtom kicsomagolni mert a zip hbát jelez! mi ilyenkor a teendő?
  • Gerisone
    #50
    http://bdwteam.uw.hu/index.php?id=appz

    innen de már mondták lejjebb! de mennyi a különbség a használható themek között a 14 megás triál és a 290 megás másik között? gondolom több minden hasnyálható!
  • alakulat
    #49
    hi

    ingyenes ftp-ről honnan lehetne leszedni?
  • Lazlo
    #48
    Szijasztok!

    Nekem olyan problémám lenne hogy elkezdtem vele szerkezgetni 1 oldalt és hát van 1 dolog amit nemtudok és hiba is de hosszú lenne itt elmondani aki érthozzá és van arra idelye hogy segítsen nekem nagyon megköszönném.előre is thx
  • Johnyy
    #47
    gombokat eszerkezteni kell... nekem rendesen m,űködött, de már nagyon nagon régen nem használom ,csak képszerketésre, arra meg photosona k segédprogiként nagyoyo,.....
  • Mars
    #46
    Amikor a gombokra illetve a menükre írok akkor jön be ez a hiba....
  • Johnyy
    #45
    xarában nem lehet írni csak pl "s" az billenyű parancs save!! szal anyi hogy lineket meg menüket készítesz, meg sok sok bar-t és pl dw- vel foytatod tovább!!!
  • Mars
    #44
    A XARA egy nagy rakás sz@r. Nekem megvan minden xara termék, de mindegyik szarozik valamivel. Bekell látni, ebben a progiban valami baki van, de nagyon. Nálam azt szokta csinálni, hogy nem tudok c-betűt írni, hameg az s-betűt nyomom akkor mindig el akarja menteni.
  • Mhosah Myth
    #43
    UP!
    Király ez a topic...
  • Johnyy
    #42
    Nemtudom ti hogy használyátoka xarát, én most már cska képszerkeztésre, de ha honlapotkészítetek vele akor mindenképen szükséges hoá egy másik szoftver is, ien pl a dreamweawer ;)
  • urbijoe
    #41
    hol lehet a képek elérési útját megválltoztatni?
  • Mhosah Myth
    #40
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni mégpedig egy olyan dologban, csináltam egy navbar-t de azóta újratelepítettem a windows-t és most nemtudod megnyitni a javascriptet... Nincs a projectek között mivel újra kellett telepítenem a cuccot és megnyitni se tudom sehogy... Valaki tudna segíteni hogy tudom behozni a régi windowsal elmentett cuccokat az újra feltelepített Xara-ba?
  • tyutyur
    #39
    Sziasztok!
    Segitség!!! Olyan gondom van, hogy nem tudom hogyan kell eltüntetni azt az angól szöveget arrol az oldalról amit kiválasztok szkinnek vagyis alapnak amit én alakítok átt magam izlése szerint. Köszönöm!
  • Siffredi
    #38
    Problema megoldva...kicsit voltam...
  • Siffredi
    #37
    Lassan az orulet hataran vagyok
    Sehogy nem ertem mifele logika van ebben a progiban - bar az is lehet hogy en vagyok ehhez bena...Szoval elinditom a Webstyle-t es pl en csak egy gombot akarok gyartani, mert most nekem az tetszik, akkor kivalasztom a button-t ott latok is sok szep gombot, de a text menube mar nem tudok belepni, mert az szurke...magyarul nem tudom megvaltoztatni a gomb nevet...
    Probaltam mashogy -> webpage menu, ott kivalasztok egy themat ott egy layout-ot, majd rakattintok a menusorra, nah akkor mar meg tudom valtoztatni a gombokon levo feliratot, betutipust, stb, de se menteni se visszalepni nem tudok, innen csak egyetlen lehetoseggel tudok kilepni -> cancel
    Nem hiszem, hogy rossz a verziom mert ez mar a masodik, raadasul az image file-ban volt egy par szaz db sablon, nem hinnem, hogy meg hianyoznai a proginak vmi regisztracio vagy barmi...egyszeruen nem ertem a logikat
    Ha legalabb valami parbeszedablakban kozolne vele, hogy Te barom vedd meg, akkor megnyugodnek :)

    Van otletetek?
  • psg5
    #36
    Nem tudom meg tudtad -e oldani #13 ezt a problémát?
    Én még mindig nem tudom hogyan lehetne. Ha véletlenűl sikerűlt megoszthatnád, hátha nem kellene rendszer sika után újra csinálni egy honlapot:(
  • psg5
    #35
    Nincsenek!
    Vagyis vannak csak pénzért:(
  • Johnyy
    #34
    nincsenek a progihoz ingyé életölthető themek???? pluszba?
  • psg5
    #33
    http://bdwteam.uw.hu/index.php?id=appz
  • Danee
    #32
    Honnan tudom leszedni ezt a progit?
  • psg5
    #31
    Félreértés ne essék nem kötekedni akarok veled, de szerintem Erron arra gondolt, hogy ha regisztráltatja magát akkor több sablon lesz elérhető de azokat nem tudja használni amíg nem fizet érte és hogy azokat be lehet-e szerezni.
    Hisz a te oldalaid is az alap verzió sablonjaival készűltek!
    Vagyis te sem jutottál még hozzá a teljes repertoárhoz!
    Rengeteg nagyon jó létezik még de sajnos azok sem torrent-en sem dc-én nincsenek!
    Bocs hogy bezavartam de szerintem erről beszélt Erron.
    Amúgy ha valaki tudja véletlenűl ezeknek a sablonoknak a nem fizetős elérését az egész jó lenne, bár ezt kötve hiszem.
    Amúgy az alapsablonokkal azért el lehet variálni egy jó ideig.
  • Erron
    #30
    Egyetértek. A trial sz**ra sem jó. De a full-os egész biztatónak tűnik.
  • Johnyy
    #29
    A ! triallal szinte semit nem lehet kezdeni! kell egy cd- emiről felmennek a cuccok,, ezt megtaláljátok dc-n vagy torenten
  • Rain1
    #28
    Hi!

    Felraktam a Xara Webstyle 4 Trialt. Az itt lévő serialkóddal, hogyan tudom feloldani? (hogy ne 15 napos legyen és lehessen mindent használni)