133
Filozófálás a jövőről, a tudományos fantasztikumról
  • hykao #93
    Volt még egy régi könyv, ami annó nagyon tetszett, sajna nem jut eszembe a címe...
    Az elején a jól ismert Blake: "A tigris" c. versének első versszaka volt (Szabó Lőrinc féle).
    Talán "Tigris! Tigris!" volt a címe...
    A "főhős" feje tigrisszerűen ki lett tetoválva a cselekmény során.

    Ismeri valaki?
  • Dzsini
    #92
    van PKDick topic, ott van pár mondat az ember a fellegvárban-ról, nekem nagy kedvencem az a könyv.
    a többiben nem vagyok biztos, én angolul olvasgattam és nem minden fordítást tudok hogy melyik, de szerintem ezeket nem.
  • Punkerwork
    #91
    jaja
  • hykao #90
    Jah, akkor azt olvastam.
    A végén a csaj pár madárral megvárja a szerelmét egy űrhajóban, hogy ugyanannyi idősek maradjanak, amire az is megérkezik, vagy valami ilyesmi.
  • Punkerwork
    #89
    illetve a végén már csak klónokból áll az egész emberiség.
  • Punkerwork
    #88
    Örök Háború-ban kolepszár (féregjárat) ugrássokkal közlekednek, és amíg ők pár hónapot öregednek a földön több év telik el, a végén már mindenki buzi tényleg.
  • hykao #87
    Most nézem csak, hogy az utóbbi egy évben több P.K.Dick könyv is megjelent itthon, amiket még nem olvastam.
    Ismeri valaki ezeket?

    Az ember a fellegvárban
    Kizökkent idő
    Palmer Eldritch három stigmája
  • hykao #86
    Ehh, A kozmosz bábjai a P.K.Dick könyv címe pontosan.
  • hykao #85
    Az az Örök Háború, az melyik is? Ismerős, mintha olvastam volna! Nem az, aminek a végére mesterségesen homoszexuálissá teszik az embereket, születésszabályzás céljából? (vagy valami ilyesmi, már régen olvastam, ha ez az...)
    Én egyébként az olyan könyveket-filmeket csípem jobban, ahol a fantáziaelemek minél kevésbé vannak jelen.
    Régi Sci-Fi irományok közül nekem a Philip K. Dick, az Artur C. Clark, és az Asimov művek tűntek leginkább érdekesnek.
    Ezek közül amikre emlékszem, így hirtelen:
    Philip K. Dick: Ubik, Álmodnak-e az androidok... (ezekből pc játék is készült), Az univerzum bábjai, és még számtalan kisebb novella, némelyikből film is készült.
    Artur C. Clark: 2001, 2010, 2068, 3001 Űrodüsszeia sorozat (bár ez utóbbi nem régi)
    Asimovtól meg az Alapítvány sorozatból olvastam jópárat.

    Újak közül a Kim Stanley Robinson féle Vörös Mars ami nekem talán leginkább tudományosan is megalapozottabbnak tűnt. (ez a Mars terraformálás témakörét boncolgatja, és egy trilógia első kötete. a második két kötet - sajnos - itthon azt hiszem nem jelent még meg: Zöld Mars, Kék Mars)
  • Punker
    #84
    Örök Háborút érdemes elolvasni nekem tetszett, a többit meg majd 20 év múlva megbeszéljük :)
  • Dzsini
    #83
    nem

    nem felhígult a piac - 20 év múlva a mai felhozatalból csak a legjobbakat fogod olvasni - hogy melyik könyvek lesznek azok, azt lepasszolom :) viszont lesz aki akkor nyavajog majd, hogy a mai könyvek nem kötik le annyira, mint a 2000es évek elejének klasszikusai :o)

    nagyon rég olvastam igazi klasszikus scifit.. nemrég a dosadi kísérletet újra, de azon kívül... nemigazán.
  • Punker
    #82
    ebben van valami tényleg felhígult a piac, az Örök Háborút olvastad?
  • Dzsini
    #81
    nem lehet, hogy te változtál meg? :o)

    meg pl. a 4-5-60as évek ponyvaszemeteit ma már nehezen olvashatod - nem maradt fent a köztudatban, ma meg kikerül a piacra minden, és nem tudod előre melyik az, ami hasonlóan nagyerejű írás, így elolvasod... a vacakabbját is, így hígul a dolog.
  • Punker
    #80
    nem tom megmondani miért de az új filmek/könyvek valahogy nem fognak meg annyira mint pl anno a Dűne
  • Dzsini
    #79
    na ez aztán a megalapozott, mélyreható vizsgálatokkal és példákkal alátámasztott megállapítás :D
  • Punker
    #78
    a lényeg az hogy szerintem régen sokkal jobb sci-fi-ket írtak mint most
  • Dzsini
    #77
    van valahol lent rpg topic.. no mindegy.
  • Punker
    #76
    de ez már nagyon OFF :)
  • Punker
    #75
    én az első 5 kalandot nem éltem túl :)
  • Dzsini
    #74
    akkor mi anno nagyon másképp játszottunk :)
  • Punker
    #73
    nem is az hogy nem lett jó csak teljesen más mint a novella, viszont a játék hangulatát számomra visszaadja.
  • Dzsini
    #72
    de nem lett jó az a film...
  • Punker
    #71
    a novella a polcon van kell mellé a film is :)
  • Dzsini
    #70
    hát szóval a JM film... szóval inkább a novella, köszönömszépen :) Gibsonbácsi amúgyis rulzik, bár kicsit fura, de megszokható a stílusa.
  • Punker
    #69
    aki szereti a CyberPunk2020-at annak ajánlom Gibson mestertől a Johnny Mnemonic -ot
  • Punker
    #68
    kicsit rókabőr a dolog DE a gyári VHS minősége a 3. megnézés után érezhetően romlott + idegesít az új szinkron, szal az olyan fanatistáknak mint én tökéletes lesz a DVD, bár nem tom a kivágott jeleneteket miért nem rakták rá a bónusz lemezre.
  • _Vegeta_
    #67
    Pont azt mondom h az SE-ben voltak uj jelenetek. Csak eccer ujjitottak fel az eredetit az 1997es 20. evfordulora. (tudomasom szerint)
    Amugy marha jol hangzik ez a megin felujitas dolog, csak az arcot ne cserelnek ki hayden fejere. :D
  • Dzsini
    #66
    a felújítottban nem, a specialban igen (vagy hogy voltak a nevek...) - pl. a jabbás jelenetek han solo-val...

    sw dvd infok
    plusz:
    Hivatalosan is nyilvánosságra hozták a régóta várt Csillagok Háborúja Trilógia DVD paramétereit. Sajnos egy kellemetlen meglepetés is ért bennünket.

    A bejelentés szerint a díszdobozos, négylemezes extra kiadás szeptember 21-től kapható az üzletekben. A csomag az Indiana Jones-trilógia formátumában készült: a három film mellett egy negyedik bónus lemez is helyet kap. A filmek külön-külön lesznek a díszes papirdobozban a szokásos önálló műanyag tokban. Az ajánlott fogyasztói ár 16.000 Forint.

    Eddigi infomációink szerint a csomag legkellemetlenebb meglepetése, hogy nem lesz magyar szinkron. A filmek Dolby Surround és Dolby Digital 5.1 EX angol nyelven lesznek hallhatóak magyar felirattal. A másik negatív meglepetés, hogy az extrák csak angolul érhetőek el, feliratozás nem lesz.

    Az extrák listája:

    Star Wars IV.: Egy új remény
    Audiókommentár az író/rendező George Lucas, a Leia hercegnőt alakító Carrie Fisher, a hangeffektusokért felelős Ben Burtt és az optikai trükköket, illetve a maketteket felvonultató jelenetek forgató operatőr, Dennis Muren közreműködésével.

    Star Wars V.: Birodalom visszavág
    Audiókommentár George Lucas, Carrie Fisher, Ben Burtt és Dennis Muren és a rendezõ, Irvin Kershner közreműködésével.

    Star Wars VI.: A jedi visszatér
    Audiókommentár George Lucas, Carrie Fisher, Ben Burtt és Dennis Muren közreműködésével .
    EXTRA LEMEZ TARTALMA
    Dokumentumfilm: Az álmok birodalma - A Star Wars trilógia története (kb.150 perc)
    III.rész előzetes: Darth Vader visszatér
    Kisfilm - A fénykard születése (kb.15 perc)
    Kisfilm - A Star Wars karakterei (kb.19 perc)
    Kisfilm - Az erő velük van: a Star Wars hagyatéka (kb.13 perc)
    Star Wars Battlefront X-Box videójáték előzetes és játszható demó
    Kisfilm - Star Wars III - Így készült a játék
    10 előzetes
    10 televíziós előzetes
    Képgaléria - korábban nem látott képek a forgatásról (kb.300 kép)
    DVD-ROM - Link egy exklúzív Star Wars honlapra
  • _Vegeta_
    #65
    Az se ben voltak uj jelenetek! :|
  • Dzsini
    #64
    sok helyen újra lett renderelve, arcsere, plusz jelenetek, stb stb...
  • _Vegeta_
    #63
    hogymondod ? :)
  • Punkerwork
    #62
  • Xboxman
    #61
    kár hogy belekontárkodott lukács
  • _Vegeta_
    #60
    Jupiii
  • Punkerwork
    #59
    viszont már csak 19 nap és megjelenik a Star Wars Trilogy

  • Punkerwork
    #58
    jobb volt amíg szerdán ként háborús filmek mentek és nem vígjátékok
  • hykao #57
    Na tegnap leadták az RTL-en azt a Vörös Bolygó c. hollywood-i alkotást.
    Na abban aztán tényleg sok nevetséges dolog volt...
  • peet69
    #56
    hadmenjek énis !!! :PPP
  • hykao #55
    ööö...mi ketten időgépet építünk...csak én nem tudok róla? :)))
  • Bandew
    #54
    Hozzánk kettőnkhöz...