12410
Battlefield 2 - Point of Existence 2
  • arty
    #75
    amugy, ahogy a magyar szervereket nézem, DCn vannak a legtöbben ;)
  • arty
    #74
    jah, h pozitivat is irjak a mod rol, a humvee végre kezd jo lenne, nem csuszik ugy mint az eddigi bf verziok 4kerekes jármüvei :)
  • arty
    #73
    nos, hasonloan vagyunk látom helivel, nekemis ez a tulegyszerüsitett a nehéz... ezért inkább DCzni szoktam :)

    bfv-t egyetlen ok miatt játzsák többen: szebb, ujabb :) a DC éppen a helikoptereinek (is) köszönhette rendkivüli népszerüségét...

    nameg a modern kornak :D

    ha a poe nem alakul át a skillesebb játékosok kiszolgálására, akkor nem fogja leváltani a DCt... sztem. mondom ezt ugy, h nem vagyok egy nagytudásu.... max éppcsak középmezöny :)
  • kz
    #72
    M1A2-Long-01.mpg ha valaki még nem látta volna.
  • kz
    #71
    még szerencse
  • kz
    #70
    ja, dedede jönjönjön...
    má lenn is van.
    csak nehezen indult.
  • Lacc
    #69
    #60
    Ghost szerintem te félreértettél. Jópár játék alatt azt értettem, hogy jópár menet alatt a PoE-ben. Mindezt csak erre a modra értettem és nem a valóságra...
  • ghost cb
    #68
    Szép kis történet, csak az a baj h iraknak nem volt T-80-asa, és nem löttek ki ami tankot.
    Komulatív lőszer az nem pattan le, csak az APFSDS.
    Patton arról meg ne is beszéljünk a maga 3,24 m-es magasságával, és korlátozott terepjáró képességével.
    T-72, és M1A1 között 1 generáció van, és M1-től kezdve az M1A2-ig réteges páncélzattal készültek ami véd nagyon sok lövedékkel szemben. És az elektronika is sokkalta fejlettebb.
    Oroszok a repülőgép és helikopter gyártásban remekelnek. És ha most készítenének egy uj tankot az lehet, h jobb lenne mint nyugati kollégája, de a jelenlegi nem mondható jobbnak.
  • kz
    #67
    Ki ez a srác?
    Ismeri valaki?
  • kz
    #66
    Magyar mirror van már?
    Nekem innen nem jön!
  • Tibor
    #65
    THNX
  • Zs0lt1
    #64
    Vietnam'o'matic
    Use ASE!
  • Tibor
    #63
    mondjatok magyar szervereket
  • Sunz
    #62
    Ghost:? Ez így nem igaz. A T80 és afölött kategórákban már olyan a becsapódások szöge (főleg a toronynál), hogy gyakran a kumunatív lövedékek is lecsapódnak a harckocsiról, míg az M1A2 esetében nem kell bemutatnom milyen nagy és otromba a torony. A hülye yenkik utoljára a Patton-al csináltak jó tankot, csak az meg túl gyenge páncélzatal rendelkezik.
    Volt egyszeraz öbölháborúban (az elsőben) egy csata. A Nemzeti Gárda egy alit T-80-as csapata elkapott egy tizenpár harckocsiból álló M1 oszlopot. Csak a háború után derült ki, hogy az Oszlopból csak egy tank menekült meg, az is torony nélkül. No comment. És az T80 volt csak.
  • haxoror
    #61
    minimap fix
    hát ez elég gyorsan kijött
  • ghost cb
    #60
    @ Scythe
    Hát csak gratulálni tudok, ha levontad a következtetést játékokból...

    @ Gery
    Mivel manapság minden modern MTB majdnem ugyanolyan űrméretű (120-125mm), ugyan azon az elven működő (simacsövű - kivétel a brit Challanger 2) löveget használ, ugyanolyan lövedékekkel (APFSDS, HEAT, HESH, ADATS) így már nem a fegyverzet a döntő. A páncélvédettség, a gyorsaság (bár ez még nem is annyira), és legfőképp az elektronika a döntő.
  • haxoror
    #59
    nem játszottam még az összes mappon, tengeri map is van ?
  • haxoror
    #58
    pont itt az Sg-n volt egy cikk hogy a tankok pár évtizeden belül eltűnnek a háborúkból mert a gyalogságnak már túl fejlett tankelhárító fegyverzete van amit már nemigazán tudnak mivel kompenzálni
    viszont az amcsik elkezdtek ember nélküli járműveket fejleszteni szóval ki tudja
  • haxoror
    #57
    igaziból az M1A1 a jobb, de DC-ben a T-72 a király:

    1. laposabb profil

    2. lövedék oda megy ahova céloz az ember

    3. a T-72 lövedéke nem olyan feltűnő mint az Abrams lézershow effektes Sabotja (ami egyébként nem sebez nagyobbat)

    4. a T-72 jobban beleolvad a környezetbe messziről bekeverhető egy sziklával vagy kilőtt roncssal míg az Abramsnak "ide lőjjetek" színe van, talán a legjobb példa erre Guadalcanal

    5. T-72-nek jó a tapadása az Abrams meg olyan mintha taknyon csúszkálna (példa bármilyen map amin hegyekre kell mászni)

    6. a T-72-nek halk motorja van, az Abramsot már előre hallani lehet ha jön, a motorzajától viszont nem lehet hallani a közeledő T-72eseket

    7. az Abrams amerikai tehát a Nagy Sátán műve :DDD
  • CB Gery
    #56
    Szerintem, a való életben a fegyverzet határozza meg a tank erejét. Pl: a lézer irányítás, a lövedék, nem utolsó sorban a felderítés.
  • Lacc
    #55
    Jópár játék után most már biztos vagyo benne én is, hogy az oroszok még ha nem is sokkal, de jobban állnak felszerelés-ügyben mint az amcsik. T-90, páncélozott légelhárító (igaz, az amcsik átalakított hummere se rossz mert gyors...), a helik is jobbak (a commanche pl. szerintem nagyon gyenge lett) és még sorolhatnám. Szóval majd a balancera oda kell figyelniük a következő verziók során.
  • ghost cb
    #54
    A DC-ben és a való életben is annyi a fölénye a T-72-nek az M1A1 ellen, hogy laposabb a profilja, amugy minden szempontbol jobb az abrams igazibol.
    Az M1A2 és T-90 összehasonlításánál (való életben) nincs nagy különbség, csak hogy az Abramsnek modernebb elektronikája van, szoval megincsak őt lehetne kihozni győztesnek.
  • haxoror
    #53
    #11 :)

    DC-ben és PoE-ben is (szerintem a valódi életben is) az orosz tankok a jobbak szinte minden szempontból. azon talán lehet vitatkozni hogy PoE-ban az M1A2 néhány patch után jobb vagy rosszabb lesz mint a T-90 de a DC-ben egyértelmű a T-72 fölénye és pont ezért rengetegszer látni szervereken ahogy az amcsik kiugranak az Abramsból egy füstölgő T-72-ért is
  • ghost cb
    #52
    A BF42-ben nem volt helikopter, csak repülő, így (és ez a fontos) a helikopterek irányítását a dc-ben ugy oldották meg mintha függőlegesen felszálló repülő lenne, táhát a - főrotor a - repülő hajtóműve felfelé néz.
    BFV-ben már csináltak heli irányítást, aminek még kevesebb a köze a valodi helikhez, főleg a korlátozott dőlésszög (mert ugye a Huey-t nem lehet megdönteni ugy hogy fejjel lefelé menjünk), POE: kicsit javitottak a helyzeten, de még mindig egy nagy F*S.
  • ghost cb
    #51
    Elavult? Te hatalmas tévedésben vagy, és még a ""-sem ment fel ez alól.
  • Yan
    #50
    Ne azt nézd, hanem a célkeresztet. :)
  • Zs0lt1
    #49
    Köszi!
  • haxoror
    #48
    minden bántó él nélkül csak úgy általába jegyzem meg hogy tényleg jó (jobb) cucc a Havoc és a T-90 és ezt már o-maticon is látni mert a ruszki oldal valahogy mindig vonzóbb mindenkinek de ez hosszú távon nem lesz szerencsés

    akinek tetszik az "elavult" orosz technológia az amcsiként is lophat magának

    Magyar virtus rulz :)
  • Ams
    #47
    kép berakva
  • haxoror
    #46
    hát nézőpont kérdése, én annak idején DC-ben vért izzadtam mire megtanultam vezetni a heliket és saját hasznomra fordítani manőverezésnél a gépek szabadesését, szóval az nekem már készségszintű és könnyű míg a BFV-s helik könnyített vezetése pont ezért bonyolult és nehezebb :)

    asszem a BFV-t többen játszák mint a DC-t szóval szvsz az irányítás BFV-s marad a további patchekben is
  • arty
    #45
    itt nem vezettem eleget :) pár percet, pár kört...

    de az ennyiből is látszik, hogy nem sodrodik a gép, lebeg, le se tud szinte magátol esni ... 0 tehetetlensége van :(

    bfv is kevés, de ez aztán tényleg 0 skilles :( egyenlőre fogjuk a 0.1re, majd igazán sirni 0.35 körül kezdek ;)
  • arty
    #44
    a bf1942 motorjában sem volt alapbol heli ;) azt a dc fejlesztői tették a játékhoz... bfv ben is ugyanugy megcsinálhatták volna. talán meg is fogják, csak mindig elfelejtem, hogy ez 0.1beta :)

    dejolenne, ha ez is 0.7nél járna már ....
  • ghost cb
    #43
    nagy igénytelenségre vall a fejlesztők részéről. Még a DC-ben is jol van megcsinálva.
  • Zs0lt1
    #42
    Ide lehetne rakni ezt a képet, ahogy a többi fórumokban is vannak:
  • Sunz
    #41
    Egyébként sok jó kép van a valóságból itt:

    Modern Fegyverekről info-k!
  • Sunz
    #40
    De itt van a kicikém, a drágaszágom :)







    Na és amit az elején írtam az storno. Utánna jártam:
    T-90 Dizelüzemű harckocsi
    T-91 U.a. csak gázturbinával.
  • Sunz
    #39
    Itt meg egy kicsike Mi-28, szvsz a legjobb heli!

  • Zs0lt1
    #38
    Engem iszonyatosan zavar az Abramsnál, hogy baloldal felé esik a csöve.
  • Zs0lt1
    #37
    Itt van Abrams nesztek:
  • ghost cb
    #36
    Szedd ki csavarhúzóval, nem értem mit szenvedsz...