445
miért tűnt el?
  • Daza500
    #123
    Nagyon elkanyarodtatok az eredeti témától, nemde ?
  • Tetsuo
    #122
    Hát akkor sok Lagzilajcsit és Majkát kívánok neked.. (s nem rosszakaróan!)
  • Tetsuo
    #121
    thx
  • zakika
    #120
    nem mondtam hogy szar es nem is szoktam semmilyen zenere mondani hogy szar. mindent meg lehet (sot meg kellene halgatni), kulonben nem szelsedik az ember latokore (hallokore). voltak haverjaim akik a nyolcvanas evekben ha depes ment a radioba akkor inkabb kikapcsoltak :)
  • Loál János #119
    Vki definiálja az igényesség fogalmát, köszi.
  • Mayday
    #118
    Ott a pont.
    Nem volt ez olyan szubjektiv felosztas, hidd el.
    Es van tenyleg teccik/nem teccik kategoria, de AZ tenyleg szubjektiv!
    Amit Tetsuo irt, teljesen egyetertek vele, sokat nem szeretek belole (a masik halmazbol), de elismerem a munkajukat, IGENYESEK! Az elso halmaz pedig nem az.
    Ezt valaki vagy belatja, vagy nem, attol meg igy lesz.
    Nem az a megoldas, hogy ami nem tetszik, nem erzem at, az szar.
  • zakika
    #117
    mar megint subjektivan felosztottad a zenet... nalam is van ket kategoriam - tccik/ nem teccik es lehet masok szamara igenyes vagy igenytelen, nekem ez teccik es kesz
  • zakika
    #116
    persze jazz kivetel (aki szereti).

  • Tetsuo
    #115
    Egy John Coltrane (jazz) improvizáció ezerszer többet ér egy ATB 2éve érlelődő stúdióalbumánál..
  • Tetsuo
    #114
    Mi a rákról beszéltek? Azért nem minden szubjektív, vannak evidens, egyértelmű dolgok is, pl: 2 külön csoport ami között óriási különbség van, stílustól függetlenül, ezt minden épeszű tudja..
    pl:
    Babysysters, GangstaZlee, Feketepákó, Scooter, GigiAgustino, Padödő, Pink, Backstreetboys, Puff Daddy (vannak jó számai, de azt nem ő írta s nem is ő rappel rajta..), az a román Dragostei (v mi?), Tatu, Fenyőmiki, a Valóvilágból bárki, Duplakávé.. stb (még rengeteg magyart s külföldit is felsorolhatnék csak nem ismerek sok mai 'előadót')

    a másik halmaz:
    Queen, DJ Krush, Michael jackson, Jim Morrison, James Brown, Bob Marley, Mills Davis, Anima Sound System, DubcityFanatikz (magyar breakbeat), Yonderboi, Lauryn Hill, Balázs Elemér (jazz), Jeff Mills (techno), Armando (house).. stb (hálisten itt is rengetegen vannak.)

    Lehet h nem mind1ik teccik neked ez utóbbiból, de el kell ismerned h ők értenek ahhoz amit csinálnak és nem (csak) szórakoztató iparosok, hanem művészek!
  • Loál János #113
    De nem az improvizáció a legnagyobb tehetségről árulkodó művészet? :)
  • zakika
    #112
    mondom hogy szubjektiv... nektek fogalmatok se nincs, ki mennyit dolgozott egy dalon. lehet hogy az altalatok dicsoitett dal eppen egy improvizacio :)
  • Tetsuo
    #111
    (Mindig ugyanazt a 20at..)
  • Garfield
    #110
    A Danubiust meg a többi kereskedelmi rádiót hagyjuk. Azok ugyanis arra vannak, hogy háttérzeneként dünnyögjenek, és a delikvens néha dúdolgathassa az ott elhangzó dalokat.
  • Neutral
    #109
    Az az igényes zene,amely nem a "2perc alatt össevágunk egy szart,oszt' eladjuk a sok hülyének" elv alapján készült(vagyis nem tartozik a mai zenei ipar 80%-ába...),és látszik rajta,hogy dolgoztak vele.
    Az egyik legigénytelen szar,amit halottam/láttam,amikor megy persze az elmaradhatatlan dübörgés,és egy emberke fél percenként elmondja a nevét,azt már elfelejtette,annyira értelmetlen vol....
  • robotnyk
    #108
    ez a szubjektívitás részben igaz, de bizonyos zenék objektíven is igénytelenek, és ezek hallgatása nem egyszerűen más ízlés, hanem az ízlés hiányának kérdése. (erősen szvsz)
  • zakika
    #107
    mitol igenyes az igenes?

    idoigenes? tartalekigenyes? eroforrasigenyes?

    zenet csak szubjektivan lehet megitelni - vagy szereti valaki vagy nem. lenezni azt, mert valakinek mas az islese... hat ez izlestelen.
  • Neutral
    #106
    Azért jó,hogy a Led Zep már "nem igénytelen" kategória:)
    És mi az ami nem rock és igényes neked?
  • Tetsuo
    #105
    Lehet hogy sznob vok v beképzelt v bármi, de én qrvára lenézem azt a néhánymillió magyart akinek a Danubius-rádió (Kozsó, Padödő, Babysysters, et cetera igénytelen fos) teccik.. Szerintem azoknak Lbaszott 1 izlésük van.
    Utálom a rockot mint a szart, de nem nézem le azt aki Nirvanát, Led Zeppelint, stb hallgat mert az nem igénytelen csak más.
  • _Vegeta_
    #104
    Jogos!
    Mindazonaltal nem vagyok benne biztos h ha az illeto hallana vmi igenyesebb zenet nem allna at arra.. es hagyna kozsot a csudaba. ;)
  • zakika
    #103
    miert kellene valakit lenezni azert mert valamit szeret? en akkor most lenezlek, mert nem tudom mit halgatsz
  • _Vegeta_
    #102
    De ha vkinek kozso a szintje, akkor nyugodtan maradjon ott. Legfeljebb van kit lenezni. :DD
  • Mayday
    #101
    Ez nem igaz! Vannak uj eloadok, igenyes zenevel! Abban ugyan van valami, hogy egy regi eloado mar barmit eladhat, de vannak nehanyan, akik 1-2 nehany eve bukkantak fel, es igenis, van egy reteg, aki figyelemmel kiseri a munkajukat, es veszik a lemezeiket.
    Azt persze nem mondom, hogy platina, meg mittudomen milyen eladast produkalnak, de azert jok, es mennek.
  • Mayday
    #100
    Ez igy igaz.
    De attol, hogy valakinek pl. Kozso csapatai jonnek be,az meg nem lesz igenyes. Es attol, hogy valakinek nem jon be pl. az Anima Sound System, attol az meg igenyes.
  • Jano
    #99
  • Jano
    #98
  • _Vegeta_
    #97
    Igazandibol felesleges zeneken vitazni, mert mindenkinek csak a sajat izlesvilaga szerinti zene jon be. :)
  • Neutral
    #96
    Csinálnak,de sokra nem mennek így vele.
    Meg a színvonal is elég nagyot esett...
  • robotnyk
    #95
    ez a mondat nálam azt jelenti, hogy csak a 10-20 éve alapított zenekarok csinálnak úgy zenét, hogy nem követnek trendeket, ez pedig hülyeség.
  • Neutral
    #94
    Jól van,te biztos nagyon okos ember vagy:)
  • robotnyk
    #93
    az, amit most kifejtettel hosszabban :D
  • Neutral
    #92
    Az olyan csapatok,amelyek régebben sikeresek voltak megengedhetik maguknak,hogy ne divatozzanak.Az újak meg vagy felülnek a divatra,vagy nem jutnak semmire.
    Mi ebben a baromság??
  • Mayday
    #91
    Tudom, ez a nagy atlag, teljesen igazad van, de vannak kiadok, akik igenyes munkakat adnak ki, termeszetesen joval kevesebb profittal. Es itt, magyarorszagon is, elektronikus zeneben. Es sok eve. (UCMG, Stricly!)
    En nem latok a falak moge, da csak nem lehet mindenhol egy Kozso, aki neve alatt minden szar kimehet!
    Es neha ugy erzem, hogy jobb is, hogy ezek ilyen kevesen vannak, jobb, hogy ezeket az igenyesebb zeneket nem nyomjak az undorito kereskedelmi radiok es tevek! Felhigulna a kozonseguk, mert a legtobb ember nem nez a zenebe, ahogy Te is irtad, csak megy a divat utan. Es nem lenne jo, ha az undergroundbol divat lenne, maradjon csak underground.
  • robotnyk
    #90
    az utolsó mondat... khm... baromság :P
  • Neutral
    #89
    Ez mind szép amit leírtál,de ma vadkapitalizmusban élünk!
    Minden zenész-előadó mögött ott van egy menedzser és hasonló semmittevő emberekből álló réteg,amelyik csak azt nézi,hogy el lehet-e adni azt a vmit.Szóval ha nem kell az a zene a közönség 90%-ának,akkor a menedzserektől éhen is halhatnak.Akkor ott van az a 10%,amely megpróbálja életben tartani az együttest a tucatzenékkel szemben...
    Így nagyjából csak a 70-80-as években alakult együttesek tudják megőrizni zenéjüket a tucattermékekkel szemben...
  • Mayday
    #88
    Meg folytatom, ha nem gond : jo pelda kis hazankban Yonderboi. Nem sokan vettek meg idehaza a lemezet, mert olyan zenekkel allt elo, ami nem divat a vivan, meg a diszkokba. Kulfoldon persze sikereket ert el, es lass csodat, nemregiben (augusztus 20-an) Magyar Koztarsasagi Ezust Erdemrendet kapott, a kulturalis minisztertol a Nemzeti Kulturalis Orokseg Miniszteriuma neveben.
    Holott elektronikus tanczenet irt, de nem a 2perces fajtabol.
  • Mayday
    #87
    Azert ne mondj ilyet, hogy mi a fenenek csinalnak!
    Mert van egy olyan reteg is, aki meg azt a zenet szereti, amin tobbet dolgoztak, ami mas, ami a nagykozonseg szamara talan nem annyira jon be. En imadom a zenet, mindig nagyon fontos szerepe volt a zenenek az eletemben, kikapcsol, atadom magam neki, huz magaval. Vannak nagyon jo zenek, amit nagyon jonak tartok, es hallgatom is, es nem erdekel, ha atlagosan 100 emberbol 1 szereti ugyanezt, nekem ez bejon!
    Es ezek a zeneszek tudomasul veszik, hogy egy kisebb reteg szamara lesz a zenejuk elerheto.
    Sok zenesz rajon, hogy ha onmagat adja, es azt a zenet adja, ami kis retegnek befogadhato csak, akkor atall a kommersz zenek gyartasara. De tiszteletem azoknak, akik keszitenek minosegi zenet, nem csak a meggazdagodas remenyeben.
  • Neutral
    #86
    Én egyáltalán nem szeretem az elektronikus zenét,de elismerem,hogy géppel is lehet igényes zenét csinálni.....
    De nem éri meg! Ugyanis a nagy többség a 2perc alatt összedobható fajtát kedveli,így mi a fenén3ek dolgoznának vele többet?( A csúcs az volt amikor ment a monoton tücc-tücc és percenkén bemondott egy szót....)
    Ez már minden stílusra igaz:minél gyorsabban csinálunk egy minél egyszerűbb számot és adunk hozzá egy minél látványosabb klippet(mert mostmár az a lényeg nem?) és elis lehet adni 1 milka lemezt...
    Pl. aki egész életében Kőbányait ivott,elhiszi hogy az a legjobb,csak azért mert nem tudja milyen a többi...
    Körülbelül így néz ki a mai zeneipar törekvése.

  • Mayday
    #85
    Hat igen...
    Egy jo kis Emmanuel Top, mondjuk Stress, vagy Spherique. Azok aztan tudnak epitkezni :)
  • Thrill
    #84
    Pedig milyen jó is egy 9-10 perces track, amikor szép lassan térnek rá a lényegre. Az az igazi!

    Engem speciel már kifejezetten idegesítenek a 3-4 perces zenék.:)