445
miért tűnt el?
  • robotnyk
    #83
    általában a kevésbé overground zenék a pop kedvelőknek azért nem jönnek be valóban, mert vagy túl hosszúak (egy populáris zene max 3-4 perc, egy prog house, vagy breakbeat szám meg 8-16 perc), és egyszerűen türelmetlenek végighallgatni; vagy/és azért mert túl összetettek. persze ez nem feltétlen azt jelenti, hogy több sáv, több hangszer szól egyszerre :) (pl ambient, dark ambient, micro-, minimal house)
  • _Vegeta_
    #82
    De a rapbe meg eneklesnek se lehet minositeni a szoveget.
    Bach d moll tokkata es fuga, az a kiraly! :)
  • Thrill
    #81
    nyúzás.:D
  • Thrill
    #80
    Egyébként én is a dallamot keresem általában mindenben.

    A magas fokú "gitárnyűzés" és ordibálás nem jön be, de Istenem...ízlések és pofonok.:)
  • Thrill
    #79
    Ilyen alapon semmi nem zene, amiben énekelnek illetve szövegelnek.:)

    Paco Fernandez ft. Cathy Battistessa - Oh home

    Itt mindkettőn nagy a hangsúly, mégis elég sok rosszindulat kellene, hogy vki azt mondja rá, nem zene.

    És itt már véletlen sem a szigorúan rapzenének (nem rnb-nek) "becézett" alkotásokról beszélek. Attól, hogy a popzenék között elég sok a szemét, még ugyanúgy zenének minősülnek.:)
  • _Vegeta_
    #78
    Szoval. Igazad van. De!
    A rap (a poppal egyetemben) aze nem zene - nallam -, mert a szovegen van a hangsuly es nem a ZENEN. (Enis talalok egyket Hip-hop, rap stilusu zenet ami tetszik, de attol meg..
    A metal es a techno olyan atfogo stilus mint a rock.
    Kicsit elgondolkoztam, es arra jutottam h sokaknak aze nem tetszik a metal zene, mert tulsok mindenre kell odafigyelni. Egy haverom eccer aztmondta azert nem tetszik neki, mert nem talalja a dallamot, csak kuszasagot hall. Ki erti ezt. :)
    Daza: Sztem azert, mert a zenere senki se figyel csak a szovegre, legalabbis mas nem jut eszembe. :)
  • Thrill
    #77
    Ez is igaz, de próbáld meg adagolni nekik.:)))
  • Daza500
    #76
    A Rap meg a Hip-Hop-ot miért nem mondják gépzenének ?
    Talán hangszerrel csinálják ? :)
    Kötve hiszem. :)
  • Thrill
    #75
    Valóban könnyebb, de ez nem azt jelenti, hogy nincs benne érzés. A cikkíró pedig erre utal, de azt nem veszi figyelembe, hogy a minőségi elektronikus zenéken (ami nálam nem ATB-nél, Gigi-nél vagy Benassi-nél kezdődik) nem félórát agyalnak az elektrnoikus zene művészei.

    Én azért még a rapet is odaveszem, és nemcsak azért, hogy teljes legyen a lista, egyszerűen abban is van érzés (néha még én is találok köztük magamnak valót).:)

    Ha meg kéne nevezni olyan stílusokat, amiket abszolút nem tudok emészteni, az a metal, a techno és a "hard-trance" lenne.:)
  • _Vegeta_
    #74
    Kis kivetellel teljesen egyetertek veled.
    A cikkiro stilusa miatt linkeltem be, mer nagyon +tetszett. :D
    De a cikkironak annyiban igaza van, h elektronikus hangszerekkel sokkal konnyebb banni (raadasul megkotesek sincsennek), mint a termeszetes hangszereknel.
    Mindenfajta zenet sztek, jomagam is mixelgettem szamokat fasttrackerrel anno, szal tom hogy muxik a dolog.
    azert a rapet ne vegyuk a zenek koze, mert annyi zenei erzes nincs benne mint a kutyagumiba. :)
  • Thrill
    #73
    A cikkíró egy állat.:)

    Még a dolog magyar részével úgy-ahogy egyetértek, de nagyon süt az emberkéről, hogy fogalma sincs a dolgokról. aki nem tudja megérteni, hogy az ízlések változóak az menjen a fenébe. Én speciel nem szeretem a metál, a rap és az ehhez hasonló zenék nagy többségét, de biztos vagyok benne, hogy a maga nemében épp oly megkapó a stílust képviselők számára ezeket a stílusú zenéket hallgatni, mint ahogy nekem is nagyszerű, ha az igényes elektronikus zenék közül meghallgatrok párat. Szemét minden stílusban van, de az fog megölni minket, hogy nem vagyunk hajlandóak elfogadni a különbözőséget.
  • _Vegeta_
    #72
    Hat ez egy hatalmas cikk! :D
  • _Vegeta_
    #71
    Persze, nincs olyas se h trance, techno, hardcore, underground egyszeruen van elektronikus zene azt isten aldjon!
  • Tetsuo
    #70
    Ez 1 nagyon pontatlan cikk, tele van hibával de a #2vel maximálisan 1et értek.
  • Daza500
    #69
    Hát igen, tudjátok ez úgy volt, hogy a Techno emelkedett, az ilyenek meg süllyedtek.
  • zakika
    #68
    fenykorukba azert ezek is dragak voltak, csak gyorsan kimentek a divatbol
  • OPM
    #67
    hja, ezek megérik az áruka! nem mint a mai 6-7 ezres lemezek...
  • zakika
    #66
    ilyen zenek vannak halomszamra second hand boltokban :) kulon is rakjak oket es a legolcsobb CDk, kb 600 - 1000 Ftnak megfelelo puhavalutaert
  • Thrill
    #65
    Bocs, tényleg kicsit elszálltam, holott szeretem hangoztatni, hogy mindenben van jó és rossz. Mégegyszer elnézést.
  • Mayday
    #64
    LOL :)
    Ne igy nezd, hogy melyik a legigenytelenebb elektronikai zenei stilus!
    Ugyanis technoban is lehet nagyon jot, es nagyon rosszat alkotni, ugyanigy trance-ben, progressive-ben, vagy dnb-ben.
    En sem vagyok nagy technos, de egy Plastikman, vagy egy Green Velvetre ne ragassz azert igenytelen jelzot!
  • Thrill
    #63
    Ez a techno kifejezés amúgyis sértő, pláne ha azt nézem, hogy a techno a legigénytelenebb elektronikus zenei stílus. Persze ez csak az én véleményem.
  • Daza500
    #62
    Igen, mert Jean Michel Jarre, a Depeche Mode és a Kraftwek különálló style-t képviselnek a gépzenében.
  • Thrill
    #61
    Jean Michel Jarre esetében sose beszéltek techno-ról, úgyhogy nem hiszem.:)
  • _Vegeta_
    #60
    it vill bi fantasztik! :)
  • Daza500
    #59
    Ezen a weboldalon megtudhattok mindent a múlt legjobb dance, happy hardcore zenekarairól : Dance Artist info
  • Loál János #58
    Marusha Over the Rainbow, Raveland, ezek remixei, amiket ma is hallgatok szívesen. Illetve lenne még sok ilyen, csak azok annyira 1-2 számos előadók voltak, hogy gőzöm sincs mi a nevük. :/
  • Loál János #57
    Ja, és Technotronic roolz, ha már az úttörőknél tartunk. :D
  • Loál János #56
    Nem lehet, hogy azért említik néha még ma is Technoként az összes elektronikus zenét, mert anno nem volt 77 alfaja magának az elektronikus zenének, ezért 1 kalap alá vették az összeset Technoként, aztán később alakultak ki a különböző módosulatok, és ekkor jött létre a Techno úgy, mint önálló stílusirányzat, hmmm?
  • OPM
    #55
    mivel nem hallgattam a korszakában ilyen zenét, ezér én csak a "kommerszebb vonal" képviselői ismerem, de majd rákeresek azokra a sorozatokra és mondok véleményt :)
  • Mayday
    #54
    Hat, mint lentebb is irtam, nem ez a nagyon kommersz vonal, de keress Rave Mission sorozatra, meg Ravermaister nevu sorozatra.
    Keress meg a regi Mayday valogatasokra is, ott is vannak finomsagok.
    Ha meg vegkepp az altalad es mindenki altal ismert dolgokra vagy kivancsi, akkor azokra (Scooter, RMB, Marusha, Dune, Blumchen, Westbam, Charly Lownoise & Mental Theao, Mark'Oh, Raver's Nature, stb)
  • Stann
    #53
    Régebben én is kedveltem a RAve/Happy Hardcore zenét, és a hónapokban kezdtem előkeresgélni a régi kazijaimat, és tényleg nagyon jók! Most próbálok közülük letölteni is, de már nem igazán emléxem válogatásokra, olyan Dune(A kedvencem még ma is)-Rmb idejében!

    Esetleg egy pár albumcímmel meg tudnátok dobni?
  • ATS: Peelova
    #52
    látom holló színházat is hallgatsz:D karaj:)
  • Tetsuo
    #51
    LOL topic.
  • VinylToy #50
    Az egyik régi freee magazinban volt erről cikk előkeresem holnap, akár online, akár másmilyen formában :)
  • _Vegeta_
    #49
    Ha az underground gyulyto szo, akkor a rave is lehetne az.
    Nah m1, tudod en nem foglalkozok a stilusokkal sztem a zene arra valo h meginditsa az embert vmien hangulatba. :)
  • ThePartyFace
    #48
    Amugy a cikk szvsz jo...a techno szo helyett hasznalhatta volna az undergroundot. Az korbeoleli majdnem az osszes elektronikus mufajt, vagy alfajat. Persze vannak pontatlansagok, de nagyon olvasmanyos es a party resznel elkezdett remegni a labam. Szoval szerintem jol leirja, h mi a helyzed:)
  • ThePartyFace
    #47
    Az underground egy gyujto szo...
  • _Vegeta_
    #46
    Ha rave egy esemeny/buli/osszejovetel, akkor nincs olyan se h underground ?

    Egyebkent szivesen olvasnek vmi leirast h mit mien zenenek vesznek. Olvastam mar eleg sokat, de mindenutt max a sebesseg alapjan dontik el h mi micsoda (vagy meg ugyse). Ez igy nemkoser...
  • Thrill
    #45
    Csak neked válaszolok még.:)

    A cikkben nem azt írta h Jarre techno, hanem egyszerűen meg sem említi, pedig Jarre is korábban kezdte ténykedését 88-nál.
  • Thrill
    #44
    Ezt mondom én is. Nagyon hiányos és rosszul indít. Kész, tényleg nem sírok többet, márcsak azért sem, mert mint látom van olyan, akinek ez olyannyira szentírásnak számít, hogy azonnal sértődősre veszi a figut.:)