19716


Világbajnok: Olaszország

  • The FlashBack
    #16575
    [center]
    Viszlát, Anglia, viszlát, kapitány!


    laptétel: az a csapat, amely négy tizenegyesből hármat elront, nem szólhat egy szót sem a kiesése után. Más kérdés, hogy három biztos rúgója nem lehetett a gyepen, amikor a szétlövés elkezdődött. Az egyiket pedig maga a bíró iktatta ki a játékból, de hogy jogosan-e, az kérdés. Vagy inkább vita tárgya.

    Tény ugyan, hogy Wayne Rooney beletaposott a földön fekvő Ricardo Carvalho férfiasságába, az már korántsem biztos, hogy a tömzsi csatár gonosz szándékkal tette volna. Ezen momentumig Petit és Ricardo Carvalho hosszú másodperceken keresztül módszeresen aprította Rooneyt a pálya közepén, aki a szorításból szabadulni akart a maga faragatlan módján. Aztán persze rohantak a bordó mezesek, Cristiano Ronaldo vezetésével, aki vagy negyven métert sprintelt, hogy a szezonban egyébként nap mint nap vele dolgozó Wayne Rooney idegrendszerét tökéletesen ismerve kieszközöljön neki egy lapot. Be is jött: az angol néhány f betűs szó kíséretében lökött egyet a portugálon, Horácio Elizondo pedig, kivárva a fejleményeket, előhúzta zsebéből a piros lapot. Ronaldo pedig kikacsintott a portugál kispad felé…

    Kapaszkodót nyújthat az eset minősítéséhez, hogy sem Sven-Göran Eriksson, sem a csapattársak nem védték utóbb Rooneyt, de azt mindegyikük megemlítette, hogy már réges-régen le kellett volna fújni a portugálok szabálytalanságát, s akkor most nem lenne miről beszélni. Legalábbis kiállításról nem.



    Síró világsztárok – Anglia elbukott
    Ronaldo egyébként eddig sem volt közkedvelt figura Angliában, Manchester felét leszámítva. De most már ott sem biztos a nagy szeretet, mert a meccs után szikáran közölte, hogy bizony igaz a hír, Madridba vágyik, s valóban szerepel Juan Miguel Villar Mir jelöltjei között. Ez elvben David Beckhamet is érinti – akit 2000-ben éppen az argentin bíró állított ki a brazíliai klubvilágbajnokságon… –, de neki volt más baja is szombaton. A manchesteri utódok csatáját ugyanis már jegestömlővel a térdén és könnyekkel a szemében szemlélte a padról, vélhetően utolsó világbajnokságán. És valószínűleg utoljára csapatkapitányként, hiszen vasárnap reggel (szintén sírva) a megújulás jegyében lemondott imádott tisztéről.

    Szóval a szétlövésnél már ő sem volt ott a gyepen, ahogy Michael Owen sem, aki éppen amerikai útját intézte térdszalagszakadása kezelése végett. Ott volt viszont Frank Lampard és Steven Gerrard, Anglia két legjobb középpályása, akik nem mellesleg tavaly Ronaldinho mellett dobogóra kerültek a világ legjobbja versenyben, mégis képtelenek voltak kézbe venni az irányítást az egész világbajnokság ideje alatt, s a tizenegyesüket is elhibázták. De ezzel nem voltak egyedül. Jamie Carragher ugyan elsőre precízen eltette a labdát a bal alsóba, csakhogy nem kapott engedélyt a 11-es elvégzésére, így Ricardo nem is mozdult, másodjára azonban a kapus szépen lehalászta a botor módon a másik sarok felé küldött lövést. A tökéletes összegzése az angol szereplésnek: Sven-Göran Eriksson éppen a tizenegyesek miatt küldte be a liverpoolit…
  • The FlashBack
    #16574
    Mondjuk a himnuszok néha engem is megdöbbentenek.
    Anno a magyar Brazilon mutatták a játékosokat a nagy kivetítőn (én ugye ott voltam) és Királyon meg Gerán asszem mások nem is "énekelték"
  • 5w0rdf15h
    #16573
    kivételek mindig vannak..
  • fradista91
    #16572
    Lehet hogy a Francia válogatottban van olyan játékos akit nem érdekelnek ilyen dolgok, de én per pillanat Magyarországról beszéltem :) Szerintem mostmár hanyagolhatjuk ezt a témát, foglalkozzunk inkább a mérkőzésekkel...
  • The FlashBack
    #16571
    Az lehet, de poénnak akkor is jó!
  • McFrost
    #16570
    meg a Diaz is mindkettő Istenpléja!
  • gabber_saviola
    #16569
    jah István, pl Ő is
  • I.C.ram
    #16568
    Asszem itt ovlastam ,hogy valamelyik ország válogatottjának a tagja soha nem is énekli a himnuszt, meg nem is érdekli, mert nem érzi magát a nemzet részének, pont ezért mert őt is honosították. Talán pont a francia válogatottban volt ez.
  • McFrost
    #16567
    igen ezen sírni kellene....
  • McFrost
    #16566
    Perez Carlos
  • prezi
    #16565
    nefélj! magyarországot nem fenyegeti ez a veszély... ugyanis sose lesz annyi pénz a válogatottra hogy ezt megcsinálják :D
  • The FlashBack
    #16564
    lool
    nagyon nagy:-)
  • fradista91
    #16563
    Értem mit mondasz, de itt arról van szó (Magyarországon) hogy csak azon sportolók veszik fel az állampolgárságot, akik szeretik ezt a helyet itt szeretnének sportolni, életüket leélni, ezzel pedig kizárhatjuk annak lehetőségét hogy pénzért jönnének ide külföldiek... Ez az én véleményem... Maximum külföldön tudnák azt megcsinálni hogy pénzért a válogatottba csábítsák a jó játékosokat...
  • zaki
    #16562
    :DDDDDDDDDDDD
  • gabber_saviola
    #16561
    jah az vagyok, amit gondolsz rólam :P
  • I.C.ram
    #16560
    Nevetséges, amit művelsz. Még én érezzem magam lebaszva, mert nem tudod felfogni, amiről beszélek... :/

    Mindegy biztos van, aki érti, hogy miről beszélek.

    Ilyen erővel akármelyik ország tudna nyerni VBt, akinek sok pénze van. Elég lenne csak a világ legjobbjainak álomkeresetet, állampolgárságot, stbt kéne csak ígérni.

    Elveszne a VB szellemisége. Én nem érezném sajátjaimnak egy olyan csapatot, aminek tagjai még az országomról se tudnak sokat, vagy nem itt nőttek fel, és nem is az országért kűzdenek, hanem csak magukért...
  • gabber_saviola
    #16559
    Lajos, ez nagyon jó :P
  • 5w0rdf15h
    #16558
    eh az a baj h te nem érted azt h mi miről beszélünk...pedig magyarul érthetően fogalmaztunk
  • gabber_saviola
    #16557
    tényleg nem értem, hogy miröl beszélsz, de tudot mit haggyál légyszives
  • 9csöves9
    #16556
    ehh

  • I.C.ram
    #16555
    Nem érted miről beszélek?? Tényleg ennyire nehéz megérteni?

    VB azért VB meg nemzetek küzdenek meg egymással, nem pedig klubcsapatok, érted? Vb az egyetlen olyan nagy focis esemény, ahol nemzetek képviselik magukat, és nem az, hogy melyik klubcsapatnak van több pénze, meg nagyobb szurkolótábora. Érted már?
  • tormy
    #16554
    Hat en sem :)
  • 5w0rdf15h
    #16553
    nemá
  • james69holden
    #16552
    [URL=http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cikk=116867]"Torsten Fringset mégis eltiltották"[/URL]
  • a zsírkereskedő
    #16551
    a honosítás jó dolog, engem nem izgat
    a másik a brazil probléma... ahol ennyire a focira építenek (az egész ország bőg, hogy is van ez?) ott semmi sem elég ha megnyerték volna akkor is sírtak volna, hogy szégyent hoztak a népre a csúnya játékkal
    azt nem veszik figyelembe, hogy akár jöhet egy rosszabb széria ahol a taktikai hiányosságok miatt nem fognak semmit se nyerni esetleg...
    akkor mi lesz 2millió öngyilkos?:D
    egyébként az elvakult drukkolásról annyit, hogy még szerencse, hogy nem öngóllal estek ki, mert 98ban columbia öngóllal esett ki és egy héten belül megölték egy bárban az illetőt aki "besegítette" a labdát...dél-amerikai virtus:D
  • gabber_saviola
    #16550
  • james69holden
    #16549
    http://futebolez.blogs.sapo.pt/57499.html

    lol
  • 5w0rdf15h
    #16548
    ugyanígy kajak kenusoknál Janics Natasa olimpián és világbajnokságon aranyérmes -.- szal kajak nem számít h ki született az adott országban és ki nem...ha állampolgár és nem hívják meg a hazája válogatottjába akko ott játszik v szerepel ahol jól esik neki :)
  • fradista91
    #16547
    Pontosan! Ő egy jó példa erre.
  • Csesza
    #16546
  • gabber_saviola
    #16545
    Bojána Radulovics mond ez a név neked vmit?
    (jó igaz Ő nem focista) De akkor is, Én kajak büszke vagyok rá, hogy Magyar válogatott volt és nem igazán érdekel, hogy nem MO. született.
  • I.C.ram
    #16544
    Hát azt, hogy itt a nemzeti csapaton van a hangsúly! Ez nem egy klubcsapat, hanem a nemzeti 11, ami az országot képviseli. A lényege veszik el így a játéknak. Minden ország összetod kaparni egy profi 11et, letelepítéssel, stbkkel. Hány jó afrikai játékos van szerinted, aki örömmel jönne, akár magyarországra is a válogatottba?
  • gabber_saviola
    #16543
    gondolj bele ha a Magyaroknál lenne ennyi honosított pléja és idáig eljutnának a vb-n, hát...nem bánkódnék
  • jbal
    #16542
    sztem sincs
    Camoranesi is honosított
  • tormy
    #16541
    Aham egyetetertek, nem vagom mi a problema ezzel.
  • gabber_saviola
    #16540
    szerintem semmi gáz nincs ebben
  • james69holden
    #16539
    jaja

    /ezt amúgy csak a tisztán látás kedvéért kopiztam be.../
  • I.C.ram
    #16538
    Ez akkor is durva arány. Egyik másik csapatban sincs ennyi bevándorló mint a franciknál :P
  • james69holden
    #16537
    itt nem a borszin a lenyeg, hanem az hogy a francia csapatban van 2 darab francia es nem tobb -.-


    A franciák jelenlegi kezdő 11-e:

    Fabien Barthez
    28 June 1971
    Birthplace Lavelanet
    Édesapja franci rögbi válogatott.
    Le se tagadhatja, hogy francia.



    William Gallas
    August 17, 1977
    Birthplace: Asnieres, France
    Nationality: French
    A szülei a Guadeloupe-i származásúak.
    De nem honosított, mert Franciarszágban nőtt fel.
    [Guadeloupe:egy karib-tengeri szigetcsoport]


    Thuram, Lilian
    01 January 1972
    Birthplace Pointe-a-Pitre--->Karib-tenger, Guadaloupe fővárosa.
    Ő HONOSÍTOTT!

    Willy Sagnol
    B18 March 1977
    Birthplace:Saint-Etienne
    Azt hiszem ezt nem kell kommentálni.

    Eric Abidal
    July 11, 1979
    Birthplace: Lyon, France
    Nationality: French
    Afrikai származású édesapa.

    Patrick Vieira
    23 June 1976
    Birthplace: Dakar--->Szenegál fővárosa.[Afrika]
    Idáig ő a 2. HONOSÍTOTT.

    Claude Makalele
    Született:Kongói Demokratikus Köztársaság
    Francia állampolgár[19 évesen vette fel]
    Ő a 3. HONOSÍTOTT.

    Florent Malouda
    Birthplace:French Guiana
    Birthplace Cayenne--->Francia Guyana fővárosa.
    Ő a 4.

    Zinédine Yazid Zidane
    Date of Birth : June 23, 1972
    Place of Birth : Marseille, France
    A szülei ALGÍR[innen az arab YAZID név] menekültek.
    Tehát nem honosított.


    Frank Ribery
    Date of birth: 7 April 1983
    Boulogne-sur-Mer
    NO COMMENT.

    Thierry Daniel Henry
    Date of Birth : August 17, 1977
    Place of Birth : Les Ulis, France
    Szülei az Antillákról[Karib-tenger] származnak.
    De nem honosított!
  • tormy
    #16536
    Egyrezt igazad van Franciak tenyleg nagyszeruek voltak [plane Zidane], de ha a Brazilok pl. ugy jatszottak volna, mint tavaly Argentina ellen Braziliaban...Franciak olyan 0-3-al mentek volna le a palyarol. Lattad azt a meccset? Eg es Fold a kulonbseg az akkori es a franciak elleni brazil valogatott kozott.