19716


Világbajnok: Olaszország

  • G_ArchAngel #769
    Az angol klubok küldik a legtöbb játékost a labdarúgó-vb-re
    2006-05-19 16:17:48

    Több mint 100 futballistát küldenek az angol klubok a június 9-én kezdődő németországi világbajnokságra. A világ legnagyobb labdarúgó sporteseményére Olaszország és Szaúd-Arábia csak a hazai bajnokságban szereplő focistát nevezett.

    Az angol bajnokság adja a legtöbb játékost a labdarúgó-világbajnokágon szereplő 32 válogatott számára. A Deloitte & Touche LLP. anyaga szerint több mint 100 olyan futballistát neveztek az induló csaptok, akik valamelyik Premier League-ben szereplő klubban fociznak.

    Az angol csapatok közül is Chelsea vezet: az orosz milliárdos, Roman Abramovics tulajdonában lévő gárda 16 válogatott játékost küld a vb-re, az Arsenal 15 a Manchester United pedig 12 futballistán keresztül érdekelt a június 9-én kezdődő és egy hónapi tartó világeseményen.

    Az angol bajnokság után a német Bundesliga adja a második legtöbb (mintegy 70) játékost az eseményre. Az árbevételek rekordmértékű növekedése tette lehetővé az angol klubok számára, hogy számos tehetséges játékost csábítsanak a szigetországba ? jelezte Dan Jones, a Deloitte sportbiznisz csoportjának a partnere.

    Egy korábbi Deloitte anyagból egyébként az is kiderül, hogy a csapatok árbevételeinek jelentős bővülésében nagy szerepet játszott a tévés jogokat megvásárló British Sky Broadcasting Plc.

    A Rupert Murdoch ausztrál médiamágnás tulajdonában lévő társaság által fizett jogdíj ugyanis nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az első osztályban szereplő 20 angol csapatot a leggazdagabb klubokként tartsák számon.

  • The FlashBack
    #768
    ?na ezt még1x:D
    egyébként fog játszani:-)
    Sajnos:-(
  • fsgh
    #767
    Rooneyról kérdés mikor szinte nem is fog játszani...
  • The FlashBack
    #766
    nem:)
    de jó lesz a spem topikba, Punker kérésére:)
  • Zséé
    #764
    ne ferdítsük el a dolgokat :P
  • Monoton
    #763
    uáááááááá itt mitörtént?
  • The FlashBack
    #762
    Úkj banner, vagy régi?:oO
  • REALista
    #761
    Érdekes lenne!
  • The FlashBack
    #760
    szeirntem a vébét nézik többen, mindjárt keresek valami adatot:P
  • Unreal1942
    #759
    Megelőztél :)
    A poén kedvéért én elinditanám ezt a csapatot a VB-n :)
  • zaki
    #758
    Pár név nem illik oda: Toldo, Micoud, Rivaldo, Fowler más évek óta nem volt válogatott.
  • REALista
    #757
    Vb 2006: peches focisták álomcsapata
  • [Jakuza]
    #756
    Olimpiat lenyegesen tobben nezik.
    De ez sem kicsi sportesemeny az teny 2. a vilagon.
  • REALista
    #755
    Ja ráadásul az olimpián sok olyan sport van ami nem igazá látványos!
  • zaki
    #754
    Szerintem is!4 Ez a legnagyobb sportesemény! Egy igazi ünnep!
  • REALista
    #753
    Szerintem a VB-t jóval többen nézik!
  • zaki
    #752
    Szerintetek mit néznek többen, az olimpiát, vagy a foci vb-t? :)
  • The FlashBack
    #751
    Iszonyat bevétele lesz a közvetítő televíziósoknak
    Ferlméréseket végző céceg szerint töb mint 10 (!) milliárd tv
    nézőre számítanak...
  • EmIn3m02
    #750
    korrekt akárhogy is nézem
    de attol függetlenül az rtl egy szarrgó banda,dehát erről nem feltétlenül ő tehet :\
  • R9
    #749
    végülis van pici közee a vb-hez
  • Punker
    #748
    ne akarjátok hogy elkezdjek takarítani, nyissatok egy VB OFF topic-ot a sajátba ott szemeteljetek.
  • R9
    #747
  • zaki
    #746
    Minnyá regelek egyet a nevében...
  • R9
    #745
    lehet beregel ide :DD
  • REALista
    #744
  • Zséé
    #743
    biztos gondolja: ezek az sg-sek...
  • zaki
    #742
    Szégyelljük magunkat!
  • R9
    #741
    én is hogy én milyen bunkon írtam ő meg milyen kedvesen :DDDDD
  • 5w0rdf15h
    #740
    :ASDA:DSAD:SDA:D:SA:DSADSDSDA:DSADSD: LOOOL :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD D:
  • R10
    #739
    beszarás :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • zaki
    #738
    Kicsit megsajnáltam! :DDDDD
  • zaki
    #737
    LOOOOOOOOOOOOOOL :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • R9
    #736
    VÁLASZOLT LÉDERER :D :D

    Hello!
    Nem érzem magam különösebben bátornak, de válaszolok.
    Első két pontodban igazad van. Tudtommal a hiba javítva lett. bár konkrétan a két kérdéshez semmi közöm sincs, de valóban illett volna helyesen feltenni őket.
    A 3.ponthoz annyi kiegészítést fűznék, hogy ez egy fél órás nemzetközi magazin, amelyet világszerte adnak több televízióban is, úgy hogy az előre le lett gyártva, akkor amikor még nem volt meg a keretkijelölés. ezekbe a kész és előre alámondott sorozatokba a szerződések értelmében nem lehet belenyúlni.
    Jó tv-zést németül!
    L.Á.
  • R9
    #735
    azt hittem The Walcott :D
  • zaki
    #734
    Walcott megdöntheti Pelé rekordját

    Zürich, május 18., 20.25 A FIFA közzétette a vb-n résztvevő 736 játékos névsorát.

    A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség nyilvánosságra hozta a június 9-én kezdődő világbajnokságon résztvevő 32 válogatott 23 fős kereteit, azaz a 736 játékos névsorát
    Ebből kiderül, hogy a maga 17 évével az angol Theo Walcott lesz a legfiatalabb, míg a 40 esztendős tunéziai Ali Bumnidzsel a legidősebb a németországi csúcseseményen. Előbbi minden idők legfiatalabb gólszerzője lehet, amennyiben betalál a vb során. Walcott a brazil Pelé rekordját adná át a múltnak.
    A FIFA szerint a futballisták 47 százaléka (345) az öt európai elitbajnokságban szerepel, legtöbben (102) az angol Premier League-t képviselik.
    Ugyancsak a nemzetközi szövetség tájékoztatása szerint heten készülnek negyedik világbajnokságukra: az amerikai Claudio Reyna és Kasey Keller, a német Oliver Kahn, a szaúd-arábiai Mohamed ed-Diaja és Szami el-Dzsaber, illetve a brazil Cafú és Ronaldo szerepel a "veteránok" listáján. Közülük csak Keller volt ott az 1990-es vb-n, ugyanakkor ő az 1994-es eseményt kihagyta.
    A FIFA egy hét múlva, azaz május 25-én nyilvánosságra hozza a benevezett játékosok - válogatottsággal, szerzett gólokkal, testsúllyal és magassággal - kibővített adatlistáját.
    (MTI)
  • zaki
    #733
    :PPPPP

  • The FlashBack
    #732
    nemkezdem előlröl...
    de akkor a többibe is felesleges.:P

    ehh? Kocsmába?:D
  • Punker
    #731
    nem mert mint minden rendes ember én kocsmában néztem :) nem kell itt félni az első 10-15 ban után nem lesz gond a sok idióta focistával :)
  • zaki
    #730
    Akkor nem láttad mi volt tegnap a BL topicban... :D
  • The FlashBack
    #729
    te tudod, Punker