19716


Világbajnok: Olaszország

  • The FlashBack
    #18348
    Még meg sem dícsértétek a szövegbeviteli mező hátterét:|
  • szaharin
    #18347
    Hajra Franciaorszag;)
  • Unreal1942
    #18346
    Hát ha már eddig eljutottunk nyerjük meg! :)
    Hajrá Franciák!
  • Zsolti9014
    #18345
    ITALIA
  • The FlashBack
    #18344
    no spem
  • GTheo
    #18343
    Argentín :DDDDD
  • Zsolti9014
    #18342
    OLASZ
  • fradista91
    #18341
    Francia ;-)
  • REALista
    #18340
    FRANCIA!!!
  • The FlashBack
    #18339
    Francia

    [apro]
    vagy olasz
  • NeoMaN
    #18338
    Olasz vagy Francia?? Olasz vagy Francia?????
    egyiksem.....

    :(
  • Davidus
    #18337
    majd jönnek új nagy nevek:)
  • I.C.ram
    #18336
    Előre szólok, hogy Vive la France, és nem Viva. Az egy másik nyelv... Rohadtul idegesít mikor azt írják az emberek, hogy Viva la resistance, meg France stb. Kb mintha azt írnám, hogy England Über Alles.. Vagy hogy Forza Deutschland.

    Szóval tessék elfelejteni!
  • The FlashBack
    #18335
    [apro]jah bocsi, akkor anyuci?
  • 9csöves9
    #18334
    láthattuk már mire mennek nélkülük a selejtezőkön,ha nem mentek volna vissza lehet be sem jutnak a vb-re
  • b4rc4
    #18333
    kivácsni leszek majd az EB-n a franciákra,mire mennek ZIdane,Thuram,Makalele,Barthez nélkül....Mondjuk ha iylen "sas szemű" bírók lesznek mint most a vb-n akkor sokra...:(:(
  • Redvin
    #18332
    2? + Pauleta Zidane Makelele Thuram Barthez akik szinten visszavonulnak
  • EmIn3m02
    #18331
    nem én vagyok az apád szal...
  • tormy
    #18330
    Figo és Kahn sem lesz többé válogatott

    Oliver Kahnnak és Luis Figónak is a szombat esti Németország-Portugália összecsapás volt az utolsó válogatottbeli fellépése. Mindkét klasszis egy-egy tévéinterjúban jelentette be döntését a bronzmérkőzés után.


    "Ez volt ma az utolsó nemzetközi mérkőzésem, szép időtöltés volt, de tudni kell abbahagyni" - mondta a 37 éves Kahn a harmadik helyért játszott, 3-1-es német győzelemmel végződött találkozót követően.

    "1995 óta vagyok válogatott, biztos, hogy nehéz abbahagyni, de ez a jó pillanat" - tette hozzá a 86-szoros válogatott kapus, aki a meccs előtt még úgy nyilatkozott, hogy csak két-három hét múlva dönt majd a folytatásról. Kahn a világbajnokságon Jens Lehmann mögött csak a németek utolsó mérkőzésén lépett pályára. A 2002-es tornán elnyerte a legjobb játékosnak járó aranylabdát, annak ellenére, hogy Németország a döntőben 2-0-ra kikapott Brazíliától.

    "Akkor búcsúzom, amikor a portugál labdarúgás magasan áll. Büszke vagyok arra, hogy ilyen hosszú időn át tagja lehettem a válogatottnak" - mondta a 33 éves Figo, aki a két évvel ezelőtti Európa-bajnokság után egyszer már lemondott a nemzeti csapatban való szereplésről, Luiz Felipe Scolari azonban a selejtezősorozat közben rábeszélte a visszatérésre.

    Figo visszavonulásával az utolsó tagja is távozik az úgynevezett "aranygenerációnak", amely az 1989-es 1991-es U20-as világbajnokságok megnyerésével érdemelte ki ezt az elnevezést Portugáliában.


    2 nagy nev megint bucsuzik a nemzetkozi szerplestol.
  • tormy
    #18329
    Jo reggelt mindenkinek, estere pedig jo szurkolast a meccshez!

    Indexen olvastam a kovetkezo kis cikket, eleg lol:

    Rendes helyeken nincs bronzmeccs, és ennek az az oka, hogy a csalódott csapatok nem szívesen fokozzák tovább - amúgy is - szar helyzetüket, le akarnak zuhanyozni, színes koktélokat akarnak szürcsölni eldugott tengerpartokon, vagy kutyájuk szőrébe akarnak zokogni hosszan, míg el nem múlik a fájdalom, mely a férfiszív rögös talaját is fellazítja ilyentájt.

    Nem akarnak focizni, mert pontosan tudják, hogy zsákutcába jutottak, b kategória, nagy, fekete lyuk, homokos sík, televényes lapály.

    Szopóág.

    Silvio Gazzaniga kupájáért akartak játszani, de azért már nem lehet, mert kikaptak, és most bronzéremért hajtanak, hajtanának, ha hajtanának, de nem hajtanak. Silvio Gazzaniga a szobrász, aki a kupát tervezte, és szereti a gömbölyű formákat. Kujon, mint miden szobrász.

    A vébé két legellenszenvesebb csapata vonult ki a pályára.

    A portugálok C Ronaldoval, akit sokáig kellene arcba veregetni valami göcsörtös kohászati kellékkel, hogy egyszer tényleg azért essen el a tizenhatos környékén, mert fáj neki. A németek, akik németek.

    Stuttgartban vagyunk, ami egy német város, tele van németekkel, akik azt szeretnék, ha a németek győznének. Azért szeretnék ezt, mert németek, hát, erre nem lehet mit mondani.

    A portugálok már nem akarnak semmit, csak a bevezetőben felvázolt tevékenységeket űznék, esetleg kiegészítve azzal, hogy pina. Schweinsteiger a második félidőben gólt lő, aztán Schweinsteiger öngólt lövet a portugálokkal, aztán Schweinsteiger gólt lő, majd kisvártatva a portugálok is fejelnek egy gólt a németeknek, és ezzel vége. Csak figyelni kell Bicskei Bertalan arcát, és máris tudjuk, hogy nekünk ehhez semmi közünk, valamint, minimum németnek kell lenni ahhoz, hogy ennek örülni tudjunk, na meg persze, a sportélmény. A második félidő 45. percében az egyik portugálnak eszébe jut, hogy el kellene esni a tizenhatoson belül, és el is esik. Azért ez majdnem olyan, mintha Gyurcsány Ferenc elszaladna Orbán Viktor mellett a parlament folyosóján, aztán feldobná magát, és azt követelné, hogy Lezsák Sándor két évre tiltsa el a Fideszt a verbális mogyorózástól.

    Az igazság tűzerő kérdése.

    A bronzmeccs tét nélküli találkozó, legalábbis a semleges néző számára, aki az egész világbajnokság alatt csak hüledezett a borzalomtól, de a tét megszépíti a legrosszabb meccseket is, amikor viszont ez elmúlik, pőre valóságában ott marad a nagy semmi: két csapat focizik, de ők se nagyon tudják, miért.

  • fradista91
    #18328
    Hát remélem a Franciáknak! Zidanennak fantasztikus búcsú lenne, 2x-es Világbajnok, Európa Bajnok, BL győztes... mi kell még egy focista pályafutásához? Hajrá Zidane! Hajrá Franciaország!
  • a zsírkereskedő
    #18327
    vagy egy lesgólt megadnak inzaghinak
    viccet félretéve remélem itt nem leszenek balga bírói tévedések és hasonlóak
    semmi műesés hanem majd remélem mindenki focizni akar
    és ne legyen fölényes győzelem! az nem jó - 2-1 az tökéletes v 3-2 az, h kinek az mindegy
  • Redvin
    #18326
    Szerintem a franciak pont ugyanannyi vedekezo kozeppalyassal alnak fel mint az olaszok (2-vel), sot a ket csapat eddigi felallasa tok ugyanaz volt (ami szerintem most sem valtozik), szoval a franciak sem fogjak ontani a golokat.
  • Davidus
    #18325
    max megítélnek valami alibi színész tizenegyest:D
  • Davidus
    #18324
    olyan 0:0 lesz hogy csak úgy csattog:P
  • a zsírkereskedő
    #18323
    nem kell aggódni lesznek gólok rendesen nem csak 1...
    szerintem a franciák győznek és meg is indoklom miért
    98as teamből még maradtak öregek akik ugyanolyan jók
    2000es teamből maradtak akik jobbak lettek
    és itt van az új hullám
    bár totti tutira felszívja magát és nagyon jó lesz nem hinném hogy a rengeteg védekező kpályással feláló olaszok 1nél több gólt rúgnának deigazából szúrkolni nem szúrkolok senkinek
    JOGA BONITO!
  • France men
    #18322
    De még kettő után se :D
  • SLICK
    #18321
    Ma még jobban fogunk játszani mint a brazilok ellen... Remélem nem állnak vissza 1 gól után védekezni mert abból bajok lesznek -.-
  • The FlashBack
    #18320
    És ami a legfdontosabb, szereti a csapatját!
  • France men
    #18319
    Remélem marad negyszerű szakember!! ÉN birom annak ellenére hogy amikor azt mondta hogy Kahn csak másodikszámú kapus lessz akkor egy picit pipa lettem!!
  • The FlashBack
    #18318
    [center]
    [hatalmas]
    Jürgen Klinsmann túlcsorduló szíve miatt döntésképtelen


    [/brutalnagy]

    Jürgen Klinsmann német szövetségi kapitány további türelmet kért a közvéleménytől, mielőtt meghozza a döntését, folytatja-e a munkát a Nationalelf élén vagy két év után nem vállalja tovább a feladatot. A szakember ezúttal azt mondta: most túlságosan áthatják az érzelmek, de ő tiszta fejjel szeretné átgondolni a problémát.

    „Nehéz szavakba önteni, mi történt ma este” – fogalmazott Jürgen Klinsmann német szövetségi kapitány, miután csapata a világbajnokság stuttgarti bronzmérkőzésén 3-1-re legyőzte Portugália együttesét, és megszerezte a harmadik helyet.

    „Mindez már azt is túlszárnyalta, amit az utóbbi három héten láttunk. Olyan sok minden történt, hogy még fel sem fogtam egészen. Adjanak nekem néhány napot.”

    „Ebben a pillanatban teljesen áthatnak az érzelmeim, és végig kell futtatnom a gondolatokat az agyamon, mielőtt meghozom a döntést.”

    Klinsmann szerződése egyébként a vb végeztével lejárt, de a Német Labdarúgó-szövetség (DFB) mindent megtesz, hogy maradásra bírja. A szurkolók nemkülönben aktívak a pozitív nyomásgyakorlásban, létrehoztak például egy internetes oldalt, amelynek a címe magyarra fordítva: „Klismannak maradnia kell!” (www.klinsmann-muss-bleiben.de).

    Az említett site-on még Angela Merkel kancellár asszony és Horst Köhler köztársasági elnök is leadta szavazatát Klinsmann mellett. A Bild című bulvárlap a címlapon szólította fel szimpátiatüntetésre olvasóit.

    A sajtótájékoztatón mellesleg volt azért szó a „kisdöntőről” is, amelyet a németek 3-1-re megnyertek. Klinsmann így összegezte a véleményét a látottakról:

    „A csapat nagyon nagy elszántsággal és örömmel játszott, hihetetlenül büszke vagyok rájuk, és arra, amit elértünk. Amiatt is nagyon boldog vagyok, hogy ez éppen azon a világbajnokságon történt meg velünk, amelynek olyan mérhetetlenül nagy becsülete van Németországban.”

    „A torna elején azt reméltük, hogy sikerül meccsről-meccsre előbbre lépnünk, de azt nem éreztük előre, hogy ez megtörténhet. Minden tekintetben érzelmi lavina volt, amit átéltünk” – tette hozzá a szakember.



  • a zsírkereskedő
    #18317
    az más ha valaki belövi és megadják vagy belövi és elveszik a béna partjelző miatt
    ezek a játékosok nem is szoktak túlzottan sokat lesen lenni
    de nem kötekszem
    akkor is batistuta a király
  • The FlashBack
    #18316
    aha, tőled tanultam, nem eléxel?
  • G_ArchAngel #18315
    Ő lenne, ha nem létezne Ronaldinho, Henry és Eto'o...
    (és sokan mások...)
  • a zsírkereskedő
    #18314
    lesszabály... az felesleges és idegesítő is a béna partjelzők miatt
    a világ legjobb csatára pedig tudjátok ki lenne?
    inzaghi - ha csak a kétes szituációkat vesszük 2szer ennyi gólt lőtt volna és így is "rettegnek" tőle:D
  • France men
    #18313
    Én belehalnék ha nem láthatnám!!!!xD
  • 5w0rdf15h
    #18312
    HAJRÁ FRANCIÁK!!! nem látom a meccset melózok :(
  • France men
    #18311
    Ne is mond
  • G_ArchAngel #18310
    Reméljük Henry és Zidane több gólt termel, mint amennyit Barthez bebénáz a kapuba...

    Kár, hogy Djibril Cisse nem lehet itt...:(
  • I.C.ram
    #18309
    Bárthez fogja elveszteni a meccset a franciknak, szerintem :(