938
Mit hogyan tegyek benne?
  • Brankley
    #416
    még énis trébe vagyok a gombokkal, mert tényleg kicsik
  • GregSB
    #415
    Mind1, majd hozzászokom :)
  • GregSB
    #414
    Most hogy jobban összehasonlítottam maguk a gombok nem kissebbek fizikailag, ergonómiailag viszont valamiért rosszabbak. A 6610es összes gombját be tudtam nyomni a hüvelykujjam begyével(még a fenti gombokat is a 4irányú menüválasztógombon), itt nem egy gombot körömmel kell kezelni, mert ujjbeggyel már lenyomok mellette másikat is. (bal meg jobb oszlop vékonyabb gombjai - főleg a hívás + lerakás gomb -, meg a 4 irányú kontroller 1 gombal a közepén - a 4 irányt csakis körömmel lehet használni, ujjbeggyel lenyomom a középen lévő gombot is)

  • Pheel
    #413
    Nekem 6510-em volt a 6230i előtt. Nálam feltűnően nagyok voltak a gombok. Bár elég nagy ujjaim vannak, de én a 6510 gombjait is szerettem. :)
  • Aspyrin
    #412
    Mivel majdnem kétszer akkora :D
  • GregSB
    #411
    Most értem haza fél órája, most vittem át az öszes telefonszámot a régi telefonomból.

    Eddig nagyon tetszik, csatlakozót ma még nem tudtam venni hozzá, úgyhogy csak holnap kerülnek fel rá cuccok.

    Egyetlen dolog nem tetszik rajta: nekem túl kicsik a gombjai. Hozzá fogok szerintem szokni, de az előző telefonomnak (6610) sokkal kényelmesebb volt a kezelése.

    Ami a legjobban tetszik eddig az a kijelzője. Hozzá sem lehet hasonlítni a 6610es pixel-undormányához, de még a sima 6230asétól is láthatóan szebb.
  • Brankley
    #410
    Na, milyen a teló??
    akyyy én nemtudom sajna...
  • akyyy
    #409
    nem tud valaki sima 6230-ra olyan bluetoothos headsetet amivel zenét lehetne hallgatni? nem az a fülhallgató amit adnak hozá, mert kényelmesebb lene ha csak a fülemen lógna az az izé:D
  • GregSB
    #408
    Na, 1 óra múlva indulok a telefonért, már alig várom hogy megkaparintsam :)
  • Marcell
    #407
    Lathaton van a telefon. A Windigo XTND Connect Blue Manager latja is a telefonomat, csak a PC Suite nem.
  • fifi
    #406
    nem lehet, hogy nem láthatóra van állítva a telefon BT kapcsolata? én anyósom Sharpjával szívtam ezt meg, míg rá nem jöttem...
  • Aspyrin
    #405
    Nemtom miért nem látja a géped. Ha a telefonon aktiváltad a bt kapcsolatot és a bt kütyü aktív akkor mennie kellene.
    Nálam ez a helyzet:

  • Marcell
    #404
    Sot a Nokia Connection Manager programban sincs sehol bluetooth... :(
  • Marcell
    #403
    Kiprobaltam, amit mondtal. Leszedtem a geprol a Bluetooth drivert (Windigo XTND Connect Blue Manager) es a PC Suite-ot. Ezutan felraktam csak a PC Suite-ot, de ugyanugy nem talalta a Bluetooth-os kapcsolatot. Az XP meg panaszkodott, hogy a Windigo hardveremhez szeretne drivert is telepiteni, de nem talal hozza valo drivert.

    Szoval kenytelen voltam feltelepiteni a Windigo szoftverét, amivel latom is a telefonomat, ezzel tehat mukodik. A Nokia PC Suite viszont tovabbra is csak infran hajlando elerni a telefont. Miert van ez? Nincs is olyan opcio, ahol a bluetoothos kapcsolatot valaszthatnam, megmutatom:

    Esetleg igy is linkelem, hatha ez jo: Kép

    Valakinek van otlete?
  • Brankley
    #402
    az igen... Még jó, hogy nem vidéken lakom...
  • MANy
    #401
    Lehet, hogy igazad van, de nálunk(Kecskemét) csak 5 állomást fog, amiböl 2-ön csak
    beszélnek a többin meg esetleg 5-10 percenként lejátszanak valami zenét. Arról nem is beszélve, hogy a a munkahelyemen a sok elektromosgép (meg a beton csarnok) úgy leárnyékolja, hogy jó ha van térerőm.
  • Brankley
    #400
    De gondolom, ha más valaki tudna segíteni, akkor Ő is beírná, hogy hogy lehet,...
    Miért nem elég az fm rádio?
  • MANy
    #399
    Nem igazán értem, hogy melyik válaszra gondolsz talán erre:" Internetes radiorol gozom sincs, hogy mukodik-e. Mivel GPRS internetem nincsen, csak GPRS Wap-om, igy kiprobalni sem tudom. Ha mp3 alapu a musor, akkor szerintem mukodnie kell..." , mert ezzel nem sokkal vagyok elörébb. Köszi
  • GregSB
    #398
    Thx.
  • Brankley
    #397
    oké, köszi szépen
    MANy ment válasz...
  • MANy
    #396
    Na szóval senki sem tudja, hogy lehet net-rádiót fogni 6230i-vel?
  • Aspyrin
    #395
    Igazán nincs mit :)
  • Marcell
    #394
    Koszi a tipped, majd kiprobalom! De most nem merek varialni, mert legalabb mukodik minden, ha nem is 100%-osan :)
    Majd ha beszarik megcsinalom, vagy rendszer ujratelepiteskor majd nem teszem fel a bluetoothhoz kapott szoftvert, csak a PC Suite-ot.
  • Aspyrin
    #393
    Párom T-mobile-os, tőle kaptam az infót.
  • Aspyrin
    #392
    Lehet, hogy tudok segíteni ;-) A bluetoothoz adott szoftvert uninstalláld(az a bolygós izé:p) majd húzd ki és csatlakoztasd a cuccot megint. Ekkor felismeri májkroszoft bt-ként s amikor a pc szvittel próbálsz konnektelni akkor értelemszerűen az utóbbit választod ki és voilá :D
  • Marcell
    #391
    En megvartam, hogy lemeruljon az uj akksi, de ne teljesen, csak majdnem. :)
    Ekkor felraktam tolteni kb. egy estet/ejszakat (kb. 8-10 orat) aztan hasznaltam megint epp addig, hogy ne meruljon le, de csak egy csik maradjon. Ekkor mar csak addig toltottem, amig szukseges volt (kb. egy-masfel ora). Azota pedig igy hasznalom. Az elso ket het utan mar jobban birja az akksi, azelott soxor csak 30 orat birt, mostmar kb. 3 napot. Mondjuk ez lehet amiatt is, mert elso idokben allandoan nyomkodtam, most meg csak ha szukseg van ra. :)

    En is a Bluetooth-os adatatvitelt javaslom, mert a telefonon levo csatlakozo tenyleg serulhet a sok dugástól :) Raadasul ez nem lesz kidobott penz akkor sem, ha ujabb telefonod lesz. Sot, igy a baratnom (es egyeb ismerosok) telefonjaira is konnyen ra tudok tenni ezt azt, ha a szamitogepem kozeleben vannak. Szoval univerzalis. Annyi a hatranya, hogy kicsit lassu.

    A Nokia PC Suite programcsomagot ingyen le lehet tolteni a netrol, sok hasznos programot foglal magaban. Nem tudom mitol, de nekem nem hajlando egyuttmukodni a PC Suite bluetooth kapcsolattal a 6230i-mel, igy a bluetooth-os adatmozgasra egy kulon programot kell hasznalnom (amit adtak a bluetooth adatkabelhez).
    De mivel van infram is, azzal mukodik a PC Suite, igy ha akarom hasznalni, akkor megoldhato.

    Internetes radiorol gozom sincs, hogy mukodik-e. Mivel GPRS internetem nincsen, csak GPRS Wap-om, igy kiprobalni sem tudom. Ha mp3 alapu a musor, akkor szerintem mukodnie kell...
  • Brankley
    #390
    Állítólag az sem jo, ha midnig csontra lemerül...
    De majd beidézek ide egy szöveget ha megtalálom.
  • GregSB
    #389
    Jah legtöbb helyen én is a 12 órát hallom, de itt van Pheel, aki azt mondja egyáltalán ne formázzam (Li-ion akksi van benne). És ez nem csak ebben a topicban van, mindenhol megoszlanak a vélemények erről és én mostmár tényleg nem tudom hogy melyik a legkedvezőbb az akksinak. (melyitől lesz hosszabb élettartama)
  • Aspyrin
    #388
    Nos megvártam még magától lemerül aztán 12 órán keresztül töltöttem, ezzel megvolt a formázás.
  • Brankley
    #387
    Akkor beperlek mindnekit!
    Úgyhogy, ha tényleg meglesz a BT adapter, ezt is azzal használom majd
  • Pheel
    #386
    Jó esetben csak a kábel vége megy tönkre, rossz esetben a telefonon lévő csatlakozó is...
  • Pheel
    #385
    A NiCd és NiMH aksikat kell formázni, az újabb Li-Ion, Li-Polimer aksikat határozottan nem kell, egyesek szerint nem is ajánlott.
  • Brankley
    #384
    jaja, ez a progi rajta van a cd-n, amit kapsz hozzá, de nokia oldalról letudod tölteni, ha nincs cd-d...
    Amúgy állítólag tényleg nemkell formázni a Li-Ion aksikat... minden esetre ne hagyd fennt szerintem 14 óránál többet még az első 1-2 töltésnél sem!
  • GregSB
    #383
    Ja és az örök kérdés: Ti mennyi időt töltöttétek először? Komolyan mondom ahány telefont vettem, annyi választ kaptam erre a kérdésre. Van aki 16 órát mondott, egy másik 2x 16 órát. Volt aki 4-5órát, és volt aki azt mondta nem kell formázni...
  • GregSB
    #382
    Azt írjátok a 3gp konvertáló benne van a PCsuiteban. mi ez a PCsuite? Hozzá adják a telefonhoz?
  • Brankley
    #381
    Tönkremegy a ki-be dugdosástól a csatlakozó?
    Mondjuk mindegy, akkor kicserélem
    De most "sajna" vennek kell BT adaptert, mert a 3650-est úgy használom, hogy a 6230i-r rátöltöm a filet, és átküldöm BT-n
  • Aspyrin
    #379
    Valóban gyorsabb, de sokkal kényelmesebb a bluetooth és nem fog tönkremenni a csati sem a sok ki-be dugdosástól. Az előző telefonom(motorola v300) adatkábele és csatlakozója is alaposan megsínylette az elmúl két évet..
  • MANy
    #378
    Sziasztok! Én arra lennék kiváncsi, hogy net-rádiót lehet-e valahogy hallgatni 6230i-n, mer én erre utalo témát sehol sem találtam. Ha valaki tud segíteni akkor elöre is KÖSZI.
  • akyyy
    #377
    kábel többet ér meg gyorsabb:)
  • GregSB
    #376
    Aha, tehát nem adnak hozzá semmit amivel csatlakoztatni lehet a géphez. Köszi, akkor veszek bluetoothos csatlakozót én is.