980
Új fejlesztőktől
  • tajfun
    #49
    Akkor nevezd oldschool hack'n'slashnek es nincs vele semmi baj. Az rpg az mas. A diablora is rafogtak hogy rpg, meg a dobozara is rafirkaltak, de ettol meg nem lesz az (ennek ellenere nekem az is teccik, csak maskepp).
  • himpike
    #48
    A harcos nulla, esélye sincs wiz ellen, a közelébe sem tud menni, aki mást hisz az nem játszott. L17től pappal sem tudom legyőzni az azonos szintű wizardot
  • tajfun
    #47
    Ha a magus nem lehet erosebb mint a harcos, akkor gyengebb se lehet, tehat annak is kell 9999999999999 hp, meg 999999999 ac mint a harcosnak, de akkor meg mitol lesz ez masik osztaly? Amennyivel gyengebb a magus fizikailag, annyival erosebbnek kell lennie magiaban, akkor ervenyesul az hogy azonos esellyel tudjak ledaralni 1mast. Aki gyengebb, annak nagyobbat kell utnie hogy neki is ugyanakkora eselye legyen a masik ellen.
  • lwb
    #46
    ja, tom. mi a karid neve dalán? extreme-en vagy(kavics)? már ha van persze ...
  • tajfun
    #45
    A harm csak az 1ik fele, nem eleg hogy ugy varazsol mint 1 magus, meg harcolni is ugy tud mint 1 harcos (az ubercsalo divine powerrel ugy harcolnak mint 1 azonos szintu harcos), gyakorlatilag 2 kaszt 1ben. Ez az igazi ta'p.
  • lwb
    #44
    összeeresztelek himpikével, ő dalakorán dm. tök mást mond, mint te. :)
  • lwb
    #43
    gyakorlatilag tökéletesen az ellenkezőjét gondolom és tapasztalatam. a casterek (varázsló, pap főleg) nagyon erősek nwnben. főleg pvp, az ocben nem annyira.

    nincs mentő a sanctuary ellen, nicsenek pénzes komponensek (varázslók szarják a stoneskint), nincs mentő harm/heal ellen. csomó dc növelő spell/effekt. magas szintű varázsló varázslatai ellen szinte lehetetlen megdobni a mentőt. ráadásul rendszerint van idő buffra.


    de ez itt nagyon-nagyon off ... :)
  • tajfun
    #42
    "Talan azert, mert nwnben a vazsik messze a legtaposabbak."
    LOL. Lattad 1altalan ezt a jatekot?

    "Az osszes pwben amivel jatszottam azok is maradtak, csak kell nekik par szint."
    Pl. a most nepszeru dalakorabol fel tudsz sorolni akar csak 1etlen hasznalhato (nem letiltott!!!) varazslatot is?

    "Ugy 11es szint utan mar megint ok a legjobbak, az alatt kell nekik egy csapat, de meg mindig jobbak mint pld rogue (vagy bard) egyedul alacsony szinten."
    "Szegeny" tolvajok, 1 szint SD-vel az orrod elott, diszkivilagitas kellos kozepen is lathatatlanna valnak es sneak attackolnak. Tenyleg milyen gyengek... Megcsak aludniuk se kell, mert a varazslatokkal ellentetben az utesekbol sosem fogynak ki. Akkor melyik is a tap?

    "Lev20on 3-4 isaac's greater missle stormmal kiirt egy ossarkanyt"
    Lvl 20 es afelett mast mar nem is tudsz hasznalni, mert a spell DC onnantol nem novexik, ellentetben a harcosok folyamatosan kapjak az attack bonuszokat, meg a +10 - 20-as (ezek letezese mar onmagaban is 1 vicc) cuccokbol 1 sima harcosnak is akkora mentoi vannak hogy a varazslonak eselye sincs atloni (meg jo hogy o a magia mestere...), igy csak olyan spellekkel boldogulhat ami ellen nincs mento, pl: Isaac. Raadasul ennek a kemeny 240es maximalis sebzeset (ha van henchmaned, familiarod, csapattarsad, akarki, maris annyi fele oszlik a sebzes) hasonlitsd mar ossze a bioware oldalan reklamozott pala-bg-anyamkinja csalo karakterek 2000-es vicc kategoriaju sebzesevel! Valoban majdnem ugyanaz, "csak" alig tizede... Mellesleg mitol taposabb egy max 240et sebzo isaac, mint egy akar 10000et is sebzo harm? Ja, hogy az papi varazslat, az nyugodtan lehet ubertapos, az nem baj...

    Mindegyik harcos jellegu karakter nagyobbat sebez mint a magus 1etlen hasznalhato isaacja, raadasul a vazsikkal ellentetben naponta vegtelenszer is hasznalhatjak utesuket, az ubertap cuccok miatt a magiara is gyakorlatilag immunisak (erdekes mod a PWken mindig van immune to ilyen-olyan magia, de valahogy immune to fizikai sebzes nincs. erdekes, nem?), es megis a magus a tapos? Erre csak annyit tudok mondani hogy: LOL.
  • lwb
    #41
    amúgy meg mutatok neked olyan sárkányt, aki 30. szinten varázsol ancientként is. (lásd epic level handbookban a force dragont)
  • lwb
    #40
    az old school rpg-ken belül is voltak különböző vonulatok. a dungeon master pl. nem ugyanaz, mint a curse of the azure bonds. mind2 old school, de másfajták. arra céloztam, hogy a pod és társai nagyobb hangsúlyt fektettek a történetre, mint pl. az eob. ettől még az eob/dm stb. féle rpg-k is old school rpgk. csak épp a dungeon crawlingos fajtából. na ezek előtt tisztelfett az iwd. sztem.
  • lwb
    #39
    nekem is megvan mind2 könyv + a draconomicon is (meg úgy az ősszes dnd kieg, ami megjelent)... őssárkány alatt én great wyrmre gondoltam, nem ancientre. bocs, ha félreérthetően fogalmaztam.
  • tajfun
    #38
    A varazslok szopatasa (alvaskorlatozas, hasznalhato spellek letiltasa) viszont kizarolag a PWk hibaja. Direkt pap es harcos tapolasra terveztek ezeket, meg az eselyet is kizarva annak hogy izomagyu segedmunkason kivul massal is elvezni lehessen.
  • tajfun
    #37
    Te oldschool rpg-krol beszeltel, abba ez is beletartozik, tehat nem lehet azt mondani hogy az EOB fele hentelos (a kategoriajaban amugy nagyon jo) gamekkal ki is merulne a az rpg fogalom.
  • tajfun
    #36
    Azert a BG1 kozel nem volt linearis. A tortenet fo" szalanak bizonyos reszletei termeszetesen igen, de szinte mindent akkor csinaltal meg amikor akartal, egyedul Baldurs Gatebe nem lehetett a jatek elejen bemenni, de az egesz terkepet sajat fantaziad szerinti sorrendben jarhattad vegig. Ez nem 1 konzolos lovok kettot es megyek a kovetkezo palyara stilus.
  • tajfun
    #35
    Korrekt! Egy Elminsterrel vagy Raistlinnel 30 Drizzt se lenne egyenrangu. Epp azert vallalja a magus a hosszu tanulast, a kezdeti gyengeseget hogy a vegen kitunjon a tobbi kozul. Ez a fantasy regenyek szelemisegebol jol ki is tunik. A hatalomert cserebe a magus fizikailag mindig is gyenge marad, alapbol eleg neki 1 kardcsapas , viszont a tudasa segitsegevel legyozi a fizikai korlatait. Ez a PNP szabalykonyvekben tukrozodik is nagyjabol, a problema csak az hogy a NWN nem igazan koveti a PNPt, pont azok nincsenek benne a jatekban ami a magust magussa teszi. Kezdve a varazslatok kb. 70%-aval, amibol meg azokat se voltak kepesek berakni a jatekba, amit 1szer mar a BG sorozatban megvalositottak. Az NWN nagymertekben a harcos kasztoknak kedvez, valszeg 1szeru lustasagbol, hiszen az "utok egy nagyot, te meg sebzodsz 1 nagyot" fenyevekkel konnyebb megvalositani mint a magia bonyolult, grafika es szamolasigenyes dolgait. De egy Wisht nem is igazan vart volna itt senki, azonban az olyan leprogramozhato, es a BG sorozatban le is programozott dolgokat mint a Project Image, Spell Trigger, Lower Resist, azt igen.
  • Sephi
    #34
    Igaz. :(
  • tajfun
    #33
    Az hogy 1 sarkany ancient, azt jelenti hogy 801 - 1000 (epic handbook szerint 1601 - 2000) eves. Ebben a korban 15-os a varazsloi szintje (voros sarkany eseten), great wyrm koraban lesz neki max. 19-es, ami 1201 ev es afelett van neki.
  • lwb
    #32
    ez is tipikus nwn. pnp egy őssárkány maga is 20. szint körüli sorcerer (színtől függ) és simán counterelheti a te time stopodat/missile stormodat.
  • lwb
    #31
    ez szerintem nem jó gondolat. a partin belüli erőkülönbségek (hiszen kb azonos szinten jáccik varázsló és harcos is a csapatban) vitához vezetnek. normál fantasy rpg-ben ezért törekedni kell a kasztegyensúlyra. ha kiemelünk egy típusú kasztot (pl. varázslót), mint a legerősebbet, akkor azt óvatosan kell csinálnunk. erre jó példa az ars magica (pnp rpg), ahol mindenki több karakterrel jáccik és mindenkinek van mágus karaktere is. így nem lesz frusztráció a csapaton belül.

    de ez hipernagy OFF itten ...
  • lwb
    #30
    torment/arcanum/fallout ligában gyengén teljesítene a kotor, ez tény. de ebben a hatalmas szingli crpg uborkaszezonban kénytelen voltam kiemelni. ilyen időket érünk. :)

    tény, hogy lineáris volt, de legalább egy problémát többféleképpen meg lehetett oldani (igaz, nem mindig). és ez már felfelé húzta az osztályzatomat.
  • lwb
    #29
    ez nem így van. amióta kijött a dnd angolul (a phb) mesélek pnp. elhiheted. ez az nwn hibája. csomó spell pnp nem létezik vagy nem úgy létezik, ahogy nwnben. (pl. van ellene mentődobás) 4 éve jáccik nálam pap, mostmár epic szinten (cleric+hierophant) és semmi gond nem volt a kordában tartásával. épp csak annyi "szabálymódosítás" kellett, hogy a Harm és a Heal ellen van/lehet mentő (ezt egy Dragon is meglépte és 3.5 kanonizálta).
  • steweee
    #28
    egyébként én egyetértek azzal, hogy alacsony szinten a harcos kasztok erősebbek legyenek mint egy kis tanonc, magasabb szinteken viszont egyenlítődjenek ki az erőviszonyok ,és igen magas szinten meg egy harcos/tolvaj nehogy már elintézzen egy főpapot vagy varázslót! tiszta nonszensz lenne. viszont csellel vagy orvul, olyan varázsfegyver használva ami átszúrja a védőmágiát, többen támadva varázspáncélokban a felsőbbrendűség fennhélyázó tudatával eltöltött ősmágus is halandó teremtmény,csak a lényeg az, hogy sztem egy ua szintű barbár/harcos/tolvaj mondjuk 20 szint felett nehogy már egy az egyben párja legyen egy mágiahasználónak. sajnos a szerepjátékok még így is az egyenlőségre törekednek, minthogy az elejétől a végéig bármely kaszttal játszható, kihívásokat jelentő játékot akarnak lértehozni, viszont az egyensúly nincs és kár is lenne erőltetni, csak úgy lehetne megteremteni, hogy a harcosok ősi nagyhatalmú varázsfegyvereket használnának erős mágiahasználók ellen, viszont felmerül a kérdés, hogy a mágiahasználóknak is ha adunk a kezébe nagyhatalmú erekjéket, botokat stb. akkor ők így még erősebbek lennének.igazából fantasy regények között is az a jó, ahol egy futrinka harcos nem vág agyon egy lícset stb, mert az vhogy nem adja ki jól magát, a fantasyban is irreális, legfeljebb többedmagával, meglepetésszerűen, egyszerre használva erős mágikus tárgyakat
  • Devla
    #27
    Felejtsuk mar el ezt a konzol=linearis dolgot mert baromsag. A jatekok 95%aban pcn sincs valami sok valasztasi lehetoseg.

    BG1ben egy otthonatol megfosztott, ketsegbeesett ember(illetve Bhaalspawn) kereste helyet a vilagban, probalt megelni kalandozasbol. BG2ben mar nem kispalyaznak, a partyt szinte mindenhol ismerik, egyedul kiirtananak egy varost, raadasul minden elobb ki akarjak szabaditani Imoent, kesobb megfekezni Irenicust. Talan menjenek el gnollokra vadaszni? Azert nincsenek nagy, kulteri felderitendo palyak mert lenyegtelenek, mar nem celtalanul koszalsz hanem tudod, hova akarsz menni es legtobb esetben igencsak sietos a dolgod.
  • Devla
    #26
    Talan azert, mert nwnben a vazsik messze a legtaposabbak. Az osszes pwben amivel jatszottam azok is maradtak, csak kell nekik par szint. Ugy 11es szint utan mar megint ok a legjobbak, az alatt kell nekik egy csapat, de meg mindig jobbak mint pld rogue (vagy bard) egyedul alacsony szinten. Lev20on 3-4 isaac's greater missle stormmal kiirt egy ossarkanyt, ha ezt time stop alatt lovod el akkor meg annyi ideje sincs hogy radnezzen.
  • Johnyy
    #25
    Várjuk ki a végét, de az tényleg elég füst hogy nem a bioware készíti....
  • PTW
    #24
    szivembol szolsz! de halal komolyan
    ugyanez a velemenyem!
  • Kryn
    #23
    Az agyontápolt pap sajna nem a pwk hibája, hanem a D&D-é... mert ugyebár ezt nem elsősorban pvp-re találták ki. :D
    Jobb pwkben rettentő sok papbutító szabály van.
  • Kryn
    #22
    Már ne haragudj, de szerintem a kotort meg a minőségi rpg-t egymáshoz ilyen közel említeni az azért túlzás. Körülbelül annyiból áll, hogy végig tudsz menni egy lineáris folyosón feketén vagy fehéren. Mondom ezt úgy, hogy magamraerőszakoltam, végigszenvedtem, majdnem mindent kipróbáltam. A baj, hogy messziről ordít a játékról, hogy elsősorban konzolra tervezték, és az olyanoktól sajnos pörögve hányok. Nincs választási lehetőség, csak előre lehet menni, nincs többféle megoldás, stb.
    Nem értem... Csak engem zavar, hogy manapság minden rpg egyre lineárisabb lesz? Már a BG2-ben is iszonyatosan bökte a szemem, hogy nem lehetett szabadon kalandozni a vidéken, csak bizonyos távoli pontokra lehetett elutazni.
    BG1-ben még hátizsákos kalandtúrát lehetett tartani a vadonban, de kettőben már ez nem volt. Hol vannak az olyanok, mint a BG1, Torment, Falloutok, Arcanum, Morrowind, NwNcsakmultimodjai?
  • lwb
    #21
    én se vok elszálva a pw-ktől. csak nekem az összes arról szólt, hogy tápoljuk agyon a papokat ...
    meg a kód se olyan csodás húszegynéhány fő felett rendszerint lagzik mindegyik. mondjuk ettől függetlenül el lehet velük szórakozni ...
  • lwb
    #20
    a kedvenc crpg-m...
  • lwb
    #19
    POR/POD nem azonos kategória az EOB-bal. előbbiknek egész pofás storyjuk is volt, eobnak gyengécske, mint az iwd-nek (waterdeep alatti dungeon kitakarítása, gonosz-csúnya templom kitakarítása, myth drannor kitakarítása). az iwd az eob-vonalat követi (meg a többi dungeon crawlingot - puzzlekkel és szörnyekkel). a por más kategória.
  • lwb
    #18
    ezért mondtam az rpgcodex-et és nem az nma-t. ott tényleg sok a durva FO rajongó, akiknek semmi nem jó. rpgcodexen is gyakori a "mindenért rinya" hozzáállás, de azért annyira nem általános. meg néha van ellenvélemény is.
  • rorr
    #17
    mi a véleményed a planescape:tormentről ?
  • tajfun
    #16
    "iwind dale nekem teccet. oldszkúl rpg volt, szándékosan hekkenszless"
    Hat azert ennel 1 C64es Pool of Radiance is tobbet tudott felmutatni, nem epp 1 kategoria.
  • tajfun
    #15
    Csak nem RPG. Ha hack'n'slashkent hirdetnek, mint ami valojaban, akkor nem erezne az ember hogy itt most hulyenek probaljak nezni a kiadok.
  • tajfun
    #14
    Hat PW-ben korrektet meg nem lattam. Az osszes ilyen csak annyit tudott felmutatni hogy szivassuk a magusokat, aztan ezzel ki is merult az 5letuk.
  • tajfun
    #13
    Ennel rosszabb szidast mint hogy konzolos, el se tudok kepzelni. :) Remelem nem sullyesztik idaig.
  • Davidus
    #12
    Biztos így van csak az a baj hogy a konzolos BG egy hentgame a PC-s meg RPG. Mi RPG-t akarunk nem hentgémet;)
  • KH
    #11
    no most nem azért, de a fallout rajongók reakcióit talán ne hozd fel mintaértékűnek, soha, semmire sincs egyetlen jó szavuk sem
    Feargus már egy csomó interjuhéban lenyilatkozta, ha a Beth szóba került, hogy sok sikert kíván nekik, mert a Fallout rajongótábora a lehető legrosszabb

    bár ettől függetlenül az IPLY télleg f@sz

    jah, és nem tudom, azt láttad-e, hogy Feargus nagyon dédelgeti az IWD3 terveit (saját bevallása szerint se sikerült túl jól az IWD2, alapvetően azért, mert a kiadó basztatta őket..)
  • lwb
    #10
    az interplay egy vicc volt. az összes hardcore bg fan/fallout fan gyűlöli őket. csak nyiss egy topicot az rpgcodex-en pl. olyan címmel, hogy "I love Interplay" és percek alatt ronggyá flémelnek. :)
    balfasz mód kezelték a játékaikat, hiába dolgoztak a bioware/BIS-nél keményen az emberek és jöttek a sikeresnél sikeresebb cuccok, a kiadó béna managementje mindig keresztbe tett. mi sem bizonyítja jobban, hogy a BIS feloszolott, az interplay meg tönkrement. az, hogy jó játékokat adtak ki, nem az interplay érdeme volt, hanem a programok készítőié.

    konzoljátékokat nem ismerem. iwind dale nekem teccet. oldszkúl rpg volt, szándékosan hekkenszless. tisztelgés a nagy elődök, mint pl. az EOB előtt. de az is pl. bioware engine-nel készült.

    nwn oc-je szar. :( ahol Klauth megölhető 12. szinten és a játék felénél, az összes luskani kapitány kardélre kerül, az nálam komolytalannak számít. arról nem is beszélve, hogy mindegy mit csináltunk, milyen jellemünk volt, milyen fajunk volt, milyen kasztunk volt, milyen főjellemző értékünk volt, milyen döntéseket hoztunk, a játéknak csakis egy vége lehetett. semmit nem számított, mit döntünk, csak szépen mentünk a sodrással. a kotorba legaláb KÉTFELÉ ágazott a történet. az is lényegesen több ennél. szvsz.