38
  • RpPRO
    #38
    Sebaj, mire kijon a duke nukem forever, addigra sp2 lesz a gepemen.
  • dez
    #37
    (Hova tűnt innen jópár hozzászólás?)
  • Gabest
    #36
    "Egy rendszeresen frissített XP számára a Windows Update-en keresztül néhány tíz megabájtnyi az SP2..."

    80-90 megáról hallottam valamelyik microsoft-os levlistán.
  • Rockk
    #35
    tuzfal ide..tuzfal oda...sp 2 nem jelenik meg...longhorn csak 2007 utan..joval jelenik meg..microsoft felolem be veheti...mar anzira meg untam a kis xp-t hogy mar talismant hasznalok hoza..legalab joll nezen ki :D www.lighttek.com
  • Piscator
    #34
    Még egy kis kapcsolódó hír:
    Index?: Problémákat okoz az SP2
  • Piscator
    #33
    "Mivel ez a tűzfal csak a fele munkát végzi el, amit egy rendes tűzfal szoftvertől elvárhat bárki, ezért kijelenthetjük, hogy a Windows Tűzfal nem nyújt megbízható védelmet személyes adatainknak. A Microsoft azzal magyarázza ezt a korlátozottságot, hogy a trójai programok detektálása a vírusirtók dolga, "nincs köze" a tűzfalakhoz.
    Egy másik nagy probléma ezzel a tűzfallal, hogy egy egyszerű Windows API függvényhívással bármilyen programból kikapcsolható a felhasználó beleegyezése nélkül is, így aztán végképp értelmét veszti ez a szolgáltatás."


    Egyébknét örülnék, ha már kijönne a javítás.
    Remélem mire kijön, kevésbé vágja haza a gépek felét.
  • Piscator
    #32
    Milyen biztonságos a Windows Tűzfal?Sp2 után.
  • ricsip
    #31
    Csak aztán nehogy megint megjelenjen egy olyan trükkös vírus, ami az Automatic Update halasztásának hazudja magát, aztán jól befészkeli magát a rendszerbe, az updatet meg nem 2 hétre kapcsolja ki, hanem véglegesen :)
  • dez
    #30
    Ez nekünk ilyen egyszerű, de egy átlagusert, aki talán azt sem tudja, mi az a tűzfal, IP portok, stb., nem boldogít.
  • Frenzy
    #29
    Sajnos ez elég nagy gond, hogy sokan úgy írnak programot, ami csak Administrator accountról fut. Sok játék is ilyen. Játékoknál talán kevésbé gond, de egy vállalati környezetben nehezen vagy inkább sehogysem elfogadható egy program, ami csak GOD-mode-ban akar futni :-)
  • Szemi90
    #28
    "amelyeket god mode-ban fejlesztettek" Hihi... Ez tetszik! "IDDQD"
  • An-Dee
    #27
    jaja, ez itt nagyon hülyén van leírva.

    aug 6.-án jelent meg az angol SP2, ami csúszik az az AUTOUPDATE-en keresztüli elérés, magyarul a fentebb olvasott hír hülyeség.
  • rgranc
    #26
    A hwsw-n SOKKAL jobban van megfogalmazva ugyanez a hír: "A Microsoft bejelentette, hogy a Windows második javítócsomagja csak augusztus végén lesz elérhető az operációs rendszer automatikus frissítés funkcióján keresztül."

    r.
  • floatr
    #25
    Jajj, nemá bakker. Más OS-nél is megfelelő beállításokat kell végezni, ha valami összetettebbet is akarsz futtatni. Az SP2 tele van jogosultságok megvonásával, hiszen eddig mindenkinek az volt a baja, hogy a win alapból mindent enged, ahelyett, hogy a dolgok nagy részét tiltaná, és utána kéne engedélyeket adni az alkalmazásoknak/usereknek.
    Hát most itt van, nesze. Utána kéne olvasni, hogy mit is kell csinálni, mielőtt bárki nekiesik. A lista azokat a szoftvereket tartalmazza, amelyeket god mode-ban fejlesztettek.
  • Pheel
    #24
    Olvass is, ne csak írj!

    Programs that may behave differently in Windows XP Service Pack 2

    Angolul kevésbé tudóknak: Azok a programok, amik esetleg másképpen viselkednek, ha SP2 van az XP-n.

    Egyébként ezek jó része összesen annyi problémát vet fel, hogy állítani kell a tűzfalat, hogy rendben működjenek. Ezt nem nevezi egyetlen olyan ember sem hibának, akinek legalább halvány elképzelése is van az informatikáról.
  • Benoke
    #23
    A win Update -en elvileg aug 25 től lesz elérhető mindenkinek.
  • Benoke
    #22
    Egy kis lista az SP2 által okozott hibákról
  • rgranc
    #21
    Szerintem a hír szerzője a) nem igazán nézett utána annak, miről is ír b) vagy nem tudja megfogalmazni, amiről ír.
    Amiről szó van, az nem a letölthető SP2 telepítőcsomag (amiből ráadásul már megjelent a kvázi otthoni használatra szánt express is), hanem az automatikus frissítésekkel (Windows Update) érkező XP. A mindenki által :D használt (alant is linkelt) WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe azért 266 mega, mert minden frissítés benne van a legkülönbözőbb rendszerekre, de erre átlagusernek egyáltalán nincs szüksége. Egy rendszeresen frissített XP számára a Windows Update-en keresztül néhány tíz megabájtnyi az SP2...
    És ez az, ami még nem jelent meg, azaz a Windows Update szerverek nem tolják még a sokszázmillió XP-re az SP2-t, ezt halasztgatják már mióta... Mindössze ennyi hiányzik a cikkből, és már nem is tűnne teljesen hülyének a szerző.

    r.
  • BlackRose
    #20
    Akkor mi a fenét telepítettem én a gépeimre már kb. egy hete?

    Mi ez a link (működik most is)

    http://download.microsoft.com/download/1/6/5/165b076b-aaa9-443d-84f0-73cf11fdcdf8/WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe

    és miért van az, hogy ezt a hírt nem olvashatjuk az SG-n kívül sehol sem (neowin, activewin, microsoft stb.) és persze mi MSDN előfizetők sem kaptunk semmi értesítést a Microsoftol?

    nekem ez nagyon furcsán hangzik, na de mindegy. Különben nem vettem észre semmi rendellenességet a gépeimen amióta az SP2 fenn van, kivéve azt, hogy az egyiken a GeForce 4200 Ti drivere Quadro 4 XGL nek jelenkezik, de zökkenőmentessen műküdik, habár a Maxtreme nem installálható rajta :( sajnos.
  • Pheel
    #19
    Ne égesd már magad az állandó hamis beszólásaiddal!
  • Pheel
    #18
    "Egy szaros javításra..."

    KOMPLETT LISTA csupán a javításokról

    GYK: nem kifejezetten csak javításokat tartalmaz, ez csak egy dolog.
  • JZO
    #17
    persze hogy megéri a feltelepítést... majdnem 1 éve gond nélkül működő XP Profomat úgy hazavágta az SP2 telepítés után, hoyg semmi se maradt belőle. Uninstallja sem ment, a Servicek nagy része be sem tudott indulni, registry fele elveszett. Olvastam, hogy van akiknél bizony ez történik.... naná, hogy én is közéjük esem.

    Fogtam az SP2-t beleintegráltam az eredeti telepítőkészletbe, kiírtam gyorsan CD-re (biztonsági másolat címén), majd felinstalláltam. Na most tökéletesen müxik az egész kóceráj.

    Szerintem egész korrekt a tűzfal, amit beépítettek. Egyébként van itt vagy 200 alkalmazásom, egyiknél sem észleltem problémát szerencsére.
  • Yfel
    #16
    Nekem mar vagy egy hete fent van az XP pron az SP2... ha valakinek akkora szuksege van ra akkor tegye fel a 260MB-os filet... megeri a letoltest.

    Y
  • An-Dee
    #14
    És ez akkor mi: http://www.sg.hu/letoltesportal.php?status=linkletoltes&refid=3152

    nekem prof van, angol, és ezt felraktam.

    igaz az update nem szólt hogy már van sp2.
  • [NST]Cifu
    #13
    Láthatóan nem olvastad a korábbi, és a fenti cikekket...
  • Laci
    #12
    Ezek most csak szórakoznak az emberekkel? Szerintem Steve Ballmernek kedve támadt játszadozni unalmában az emberkékkel:) Ekkora céggel a hátterében megteheti:)
  • comet
    #11
    Hát az kicsit ciki hogy HÓNAPOKAT kell várni egy szaros javításra...lehetne ezt gyorsabban is ám...pl más _akárki_ egy pár nap alatt javít! Jaa hogy szart tetszettek írni? az az önök sara dear microszoft!
  • comet
    #10
    Lol...elvileg júniusban kellett volna megjelennie :]
  • janos666 #9
    Az meg a másik hogy amíg a rendszergazdák levelet írtak vagy betelefonáltak a microsofthoz hogy várjanak még addig elkezdhették volna a munkát.
  • janos666 #8
    Szerintem meg ez a cikk a komédia. Hát már kiadták a SP-2 vagy két hete nem?
    Ha a 266MB-s installerre gondolnak, mert azt hiszem azt hivatalosan későbbre ígérték akkor a cikk is egyértelműsíthetné. De az automatikus frissítéssel mér rég lejön a microsofttól is nem?
    Nem értem...
  • Dzsini
    #7
    akik otthonra vettek prof-t, azok már leszedhették a teljes frissítést, vagy akár az express installt. az automatic update-en még pár hét, a windows update-en át meg még egy pár... akinek fontos, már rég felpakolta, ez csak erőforrásmenedzsment.
  • Cat #6
    nekem speciel eszem ágában sincs frissiteni, szal leszarom az egészet
  • Jinx McHale
    #5
    Szerintem igen. Akik update-eltek, azok is várnak... Vagy letöltik nem automatikusan a frissítést.
  • joschy
    #4
    node most azok is szopnak, akik home-use-ra vettek meg a professionalt? ez nem jo igy!
  • Jinx McHale
    #3
    Javítsatok ki ha tévedek, de nem két különböző verzió van. Egy verzió van, csak az automatikus frissítés egyelőre még csak Home-ra települ, ugyanis a vállalatoknak általában Professional változat van. Így a cégeknek lesz idejük feltelepíteni a frissítést megakadályozó frissítést... Na ez szép mondat volt tőlem
  • Zedas
    #2
    Gondolom mert a pofessönelben van IIS stb. ami azért eléggé megdobja a letöltendő DLL-ek számát. A hóm tulajok meg mi a túrónak töltenének le egy sokkal nagyobb fájlt?

    Ha egyforma nagyságú a két csomag, akkor tévedtem :)
  • asysoft
    #1
    Na, ez már tényleg vicces. Azt meg nem értem, hogy miért kell a Home és a Professional kiadásnak különböző verzió.