51
Tippek trükkök...
  • Kandurex
    #51
    hm...Na, akkor kicsit rendezzük sorainkat. Már úgy látom boldog - boldogtalan nyitja a kedvenc kutyájának a topikot, holott ez nem kutyás fórum, hanem általános, ennek fényében szépen bezárom:

    Dobberman,
    Yorky,
    Kutyatartás,

    topikokat, és költözik egy mindent kutyát, tartást stb. magába foglaló topikba!!
  • yorkikennel
    #50
    Sziasztok!

    Neogan: a kutyus mikor került a nagymamaádhoz.. lehet hogy elözö gazdija verte.. vagy az is lehet hogy rá esett valami a hátára.. ezt meg kell nézetni állatorvossal . A Falka vezér dolgok egy kegyetlen dolog elég nehezen tudod elérni hogy te legyél a falkavezér:)
  • Palinko
    #49
    sziasztok! nincs kutyás könyv e-bookban? mostanság szeretnék venni 1 szibériai husky-t és beidomítanáb a legegyszerűbb dolgokra. és jó lenne könyvjellegű segítség hozzá.
  • Grievous
    #48
    Hello, nem tudja, hogy ez milyen fajta kutya ?
    http://www.ecranlarge.com/images/cinema/fiches/galeries/full/2352a1bdbc1f830d67cd2832129a481e.jpg
  • Neogan
    #47
    Lenne egy nem annyira sürgős de azért nagy problémám. Nagyanyám kutyája (egy középméretű, 2,5 éves pásztorkutya keverék) eléggé, hogy is mondjam útálja ha törődnek vele. Ez abban nyilvánul meg hogy simogatásra sokszor morog és nem engedi, hogy hozzáérjünk pl. a hátához,(pl. ha egy falavelet vagy fűszálat kell leszedni róla), akkor már vicsorog is. Nem tudom hogy ezen ennyi idős korban lehet-e segíteni. Amúgy ha az adott napon először meglát, úgy örül hogy alig tudom lekaparni magamról, később ez a lelkesedés odáig fajul, hogy ha szólok neki egyszerűen elsunnyog a helyére, mintha azt hinné bántani fogom. Hallottam már arról, ha a konfliktusokból a gazda kerül ki győztesen akkor elfogadja falkavezérnek, ha morgott már az orrára is ütöttem de ettől csak még jobban morgott :)11 Mit tegyek?
  • Hajnalcat
    #46
    Elvihető kiskutyusok!
    Jelenleg 2,5 hetesek, csak augusztus végén lehet őket elvinni.

    Érdeklődni ezen a címen lehet:
    [email protected]










  • Huncolin
    #45
    sztem teccik neki, bár nekünk csak 8 hetes a kis tacskó, de ami teccik, arra máshogy nyüszög, mint ahogy sirni szokott
  • Rain1
    #44
    Hello!
    Az előbb érdekes dolog történt :)
    Van egy néhány hónapos kistacskóm, és most amikor apu egy csengőhangot hallgatott a telefonján, akkor a kutya elöszőr furcsán nézett rá, azután elkezdett énekelni :D
    Ilyet eddig nem csinált :)

    Kérdés: mért csinálja? Zavarja a hang, vagy épp ellenkezőleg... azért énekel, mert tetszik neki?
  • nagykispeter
    #43
    semmi
  • Gabesz amd64
    #42
    Ha már a kutyatartásról van szó!a mi panellakásunkba van egy bernáthegyi....


    jó nagy darab
    Apropo Én kutyát nem is tartanék panelban...mivel a kutyának mozgásra van szüksége...
  • bp
    #41
    ??? Semmi ???
  • bp
    #40
    Hahó!

    Kellene egy kis segítség!
    A4-es méretű nyomtatáshoz keresek jó minőségű angol vagy francia bulldogról képeket. Segítsetek!
  • Kit--Kat
    #39
    nemám, cangáztam, és direkt leis lassítottam mellette, hogy netudhasson belém kötni, erre belé harapott a bal lábamba:o
  • Punker
    #38
    biztos hergelted :)
  • Kit--Kat
    #37
    megharapott ma 1 kutya:o
  • fluga
    #36
    jaaa kösz. már aszittem vmi baja van..
  • Davidus
    #35
    Nyugalmi állapotban általában száraz;)
  • fluga
    #34
    ja és meg lehet vele szerettetni a száraz kajcit, ha nem is szereti?
  • fluga
    #33
    száraz a blökim orra. nem beteg? vagy ez természetes? mert azt hallottam, hogy a kutya orra mindig nedves, és ha nem beteg. ez igaz?
  • mikike
    #32
    valóban nem érett
    nem kell valakinek egy kis uszkár?
  • CattiBrie
    #31
    "...akkor nyüszög..."
    Mi lenne, ha leemelnétek róla az ágy lábát?

    Bocs, ha nagyon szemét vagyok!
  • Lteebee
    #30
    Szerintem a leginkább túltenyésztett fajtáknál nehéz igazán használható kutyát venni (Német juhász, spániel, Magyar vizsla...).

    Az uszkárok ma nem olyan nagyon menők, ezért szerintem viszonylag jó lehet az állomány.
  • Taranov
    #29
    Látod az lehet, nem vagyok akkora szakértő, hogy ezt megcáfoljam.
  • Lteebee
    #28
    Ismerősök elbaszták, vagy szar kennelből választottak.
  • Taranov
    #27
    Hát ott nem, csak ismerősöknél, és úgy döntöttem, hogy nekem semmiképpen sem kéne egy ilyen állat.
  • Lteebee
    #26
    Hát nem hiszem, hogy láttál már agility pályán, vagy egyéb kutyakiképzőben törpeuszkárt, ha ilyen előítéleteid vannak.
  • Taranov
    #25
    Egyébként mikor mi befogadtunk egy labrador retriever méretű keverék kutyát, akkor a könyvtárból kölcsönöztünk kutyás könyvet és ott mindent leírtak részletesen, jobban mint ahogy itt van türelme akárkinek is leírni.
  • Taranov
    #24
    MAcska talán jobb lett volna, mert annak csak alom kell.
  • Taranov
    #23
    Hát nem hiszem, hogy egy törpeuszkáron ész jelét fogod látni :D
  • Lteebee
    #22
    Nem hiszem, hogy ugatni fog.

    A szobatisztaságra neveléshez a legjobb időszak van.
    Legyetek állandóan kint a szabadban vele.
    A nyüszögést abba fogja hagyni, ha konzekvensek és szőrös szívűek lesztek vele.

    Az ugatás?
    Ha idegbetegnek neveled, tutira ugatni fog.
    A lényeg továbbra is a következetesség. Ha valamit nem engedtek meg, akkor azt senki se engedje meg és kész.
    Okosak a törpeuszkárok, tipikus sportkutyák.

    Sok sikert hozzá!
  • mikike
    #21
    majdnem...
    a nevelt lányom
  • PLackó
    #20
    ő a fiad?
  • mikike
    #19
    igen, de reméltem, ha kap kutyát akkor lesz felelősségérzete is hozzá

    úgy tűnik alaposan melléfogtam
  • Punker
    #18
    9 éves gyerek szerintem még nem elég érett ehez.
  • mikike
    #17
    9 éves
    ő szerinte szereti az állatokat
    biztos mert szoktak az ölében üldögélni
    de szerintem csak azért mert nem tudnak elszaladni...

    azért remélem ez az eleje csak a mélypont, mint a sportban, aztán már jobb lesz
  • Punker
    #16
    ez ilyen, mekkora a gyerek?
  • mikike
    #15
    most egy kicsit úgy érzem, hogy kár volt megvenni
    a gyerek, aki bömbölt érte, nem törödik vele, nem meri levinni egyedül
    bepisil a lakásba, nem szeret egyedül lenni...
    :(
  • G_ArchAngel #14
    könnyű:

    postás odaadja neki, mí pedig egy darab szalámit, mikor behozta - kicsit nyálas lesz a napilap, de megéri, mert aranyos dolog:)
  • G_ArchAngel #13
    nem csak újságpapír, hanem mivel kicsi a kutya vehetsz almot is:
    a lényeg: bűntetés, ha nem oda piszkít, dícséret ha oda - jutalomfalatot ne adj neki, mert hozzászokik:)
  • mikike
    #12
    aha, tudom pedig nincs is előfizetésed