114
Online-Magyar-Strategia:Republik
  • Cormac
    #34
    SZERDÁN KEZDÜNK!!!
    legalábbis 99%
  • Cormac
    #33
    MrMacho: visszajelzett Oroszország eddigi tulaja, jön folytatni, tehát foglalt oroszhon.
  • Cormac
    #32
    A játékról készítettem kis szösszenetet, íme:
    A játék úgy fog menni, hogy megkapod az országod adatait, aztán játszol. :)
    Oké ezt kicsit jobban kifejtem.
    Egyszóval heti egy kör lesz (egyenlőre), addig kell leadnod az országodra vonatkozó büdzsédet. (1 kör = fél évvel a játékban)
    A büdzsédbe bele kell írnod minden olyan dolgot amire költeni szeretnél. Pl kereskedelmi szerződések, fejlesztések, programok, stb.
    Az új kör elején megkapod az országodra vonatkozó frissített adatokat és megint léphetsz.
    Eközben szerkeszthetsz újságot az országodnak ahol a többi játékost informálhatod, élhetsz a szövetségekben (témákat vethetsz fel, szavazhatsz, stb), elnézhetsz más országok nagykövetségeire ahol megegyezhetsz a vezetőkkel valamiben (pl kereskedelem, szövetségek, stb), publikálhasz az újságodban reformokat, összehozhatsz nemzetközi tárgyalásokat...stb.
    BÁRMIT megtehetsz, amit akarsz (nem is lehetne leírni mi mindent.
    Nincsen több szabály, csak érezzük jól magunkat (ez a cél is)!
    Ami reális és elképzelhető az adott helyzetben, megtehető!

    Ha úgy hozza a sors, háborúzhatsz/háborúznod is kell.
    Persze mindezt mai időszakban kell játszani, azaz 2000-ben kezdődik a játék.

    Érdemes megismerned a választott országod, hogy pontosan képben legyél mindenben."

    Ennyi...mindenkit várunk.
  • Cormac
    #31
    Random: Az új játék-forumban válaszoltam...
    Macho: úgy változtathatsz az országodban BÁRMIT, hogy a büdzsédben leadod hogy mire költesz pontosan és mennyi ideig. Azaz programokat hírdetsz meg dolgokra, de pénzbe kerül. Mellesleg jó ötlet az országodnak egy újságot készíteni és ott informálni minden érdeklődőt.
  • Random_
    #30
    Én is azért érdeklődök mert utánnaolvastam Marokkónak és azt írták gazdasága nagy része növénytermesztés ami nagyban függ a csapadéktól és ugye jó lenne akkor pl. fejlesztenem az öntözést a termés növelése érdekében ami elvileg plusz bevételt és munkát adna. De nem tudom hogy van ez elintézve a játékban vagy mi módon fejleszthetem akkor a gazdaságot mert nekem az lenne a fő feladatom itt direkt nem erős országot választottam, hogy legyen mit csinálni.
  • Cormac
    #29
    Oroszhon csak akkor lesz szabad, ha nem akarja folytatni a jelenlegi tulajdonosa...válassz másikat.
  • a
    #28
    abból ezexerint kimaradt
  • Mr.Macho
    #27
    hmmm, én csak a listát néztem a 10. üzenetben...
  • a
    #26
    sztem az elozo oldalon lefoglalt országok lefoglaltak maradnak és Oroszo. az... (én nem vok játékvezeto, csak sztem "gonoszság" lenne egy országot odaadni vkinek amikor azt az elozo bedoglott fórumon már lefoglalta vki)
  • Mr.Macho
    #25
    Szia!
    Érdekesnek tűnik ez a világszimuláció. Igényt tartanék Oroszországra. Hol tudom regisztrálni magam illetve az országot? Random_-hoz hasonlóan engem is érdekelne, hogy az országok valódi gazdasági és nyersanyag adottságai hogyan tükröződnek a játékban, illetve ezek hogyan változnak? Hogyan lehet fejleszteni egy gazdaságot? Ugyebár egy igazi gazdaság teljesítménye a nettó export + beruházás + kormányzati kiadások és a fogyasztási tényezőkből alakul ki. Vagy ilyen részletességre ne számítsak? Nomeg persze a valutaárfolyamokkal mi a helyzet? Változnak? Ha igen, milyen szabályok szerint...
  • Random_
    #24
    Én a kezdetektől nem éretem milyen adatokból jön össze egy adott ország bödzséje valami valós alapja van neki?
    Ha én meghozok egy rendeletet ami gyökeresen felforgatja az országot vagy hatalmas beruházást végzek. Ennek az árát ki méri fel mi alapján?
  • Cormac
    #23
    Üdv!

    Nos...nagyon bedöglött a hétvégén a szerver, úgyhogy újat kell keresnünk.

    Én már találtam is egyet, ennek a "teszteléséhez" kérek minden eddig regisztrált játékost, hogy itt is tegye meg. (Külön írjátok oda légyszi, hogy a korábbi site-on melyik országot regisztráltátok, vagy még csak ez az első vagytok.)

    Mihamarabb elkezdjük, nem állunk le....
    A cím:
    http://www.activeboard.com/forum.spark?forumID=33335

    Mindenkit várunk.

    Cormac
  • Cormac
    #22
    Van egy lehetőség, próbáljátok ki ezt:
    http://www.activeboard.com/forum.spark?forumID=33335
  • Cormac
    #21
    A szervergondra folyamatosan keresem a megoldást.
  • Cormac
    #20
    Sziasztok!

    Glorius visszatért közénk (tudjátok, ő vezeti a játékot) és a következőket válaszolja nektek:

    "Na sziasztok! Most értem vissza Pestre, pár dolgot akkor
    megválaszolnék:

    "Láttam hogy a beállítható opciók egy részét fegyverkezés teszi ki. Mi
    ennek a jelentősége? Lesz háború az országok között?"

    Nos igen, háború lenne, hiszen a valóságban is igen fontos szerepet
    kap a dolog, akár tetszik akár nem, de egy nagyon fontos dolgot azért
    kiemelnék: ez nem hadi, nem is Rizikó szerű területfoglalós móka,
    hanem annál azért összetettebb játék, melyben nem elég egy dologra
    koncentrálni (pl hadsereg vagy csak jó gazdaság).
    Attól, hogy mondjuk valaki egyszercsak megelőző csapást tol Kubára,
    bizony nem kell nagyon félni, mivel az atomnagyhatalmak (most nem
    terrorista országokról beszélek) államformája nem diktatúra, vagyis
    nem elég 1 ember ahhoz, hogy elpusztíts valakit atommal. De ennek
    persze horribilis következménye is lenne, mert például egy
    demokratikus ország igencsak megsínylené, ha csapást mérne egy
    másik ország ellen, minden különösebb ok nélkül. Nézzük Irak esetét a
    valóságban: az USA propaganda célokra milliókat költ, továbbá nem
    szerdáról csütörtökre találta ki hogy támad, hanem bizony igen jó
    kommunikációs szakembereket fizettek, akik hónapokig nyomatták azt
    hogy igenis van biológiai fegyverük és nekik az milyen jó is lesz ha
    támadnak. Visszacsatolást kap majd a támadó ország a népétől, és itt
    lép életbe a kormányzat milyensége, jellege, típusa...stb.

    A háború elvéről pár szót:
    Egyelőre nem szeretném ha be lenne vezetve a területfelbontási- támadóérték-védőérték-stb elv, mivel ha támadóértéket adunk,
    rendelünk egységekhez, akkor az egész játékot NB (Number Based,
    vagyis számalapú) rendszerré kéne tenni. Jelenleg nincsen megmondva
    például, hogy az USA hadseregének tankjai mennyire jók, de nem is
    teszünk különbséget gyártási költségben sem, fenntartásban sem. Ha
    NB típusra áttérne az egész játék, akkor egy jóval bonyolultabb, ám
    realisztikusabb játékot kapnánk, de mivel nagy részetek nem játszott
    még ilyen játékkal, szerintem maradjunk az egyszerűsített
    szabályoknál, vagyis ahol az Avatárok csinálnak minden számítást,
    csatát. Nem zárkózom el attól sem, hogy valaki progit írjon a csatákra,
    erre is van kidolgozott szabály az NB rendszerben.
    Léteznek persze hibrid rendszerek is, de szerintem az sok nem
    szándékos igazságtalakodásra adhat okot, hiszen a játék egyik fele fix
    szabályokkal van lefektetve, a másik felét pedig az avatárok
    számolgatják...

    Na most ennyi asszem, bocs ha kicsit összevissza lett, de kicsit koki
    vagyok...

    Várom a véleményeket!"
  • PLackó
    #19
    az oldal nem működik!
  • a
    #18
    amúgy japánt kértem volna (ide azért beírom :) )
  • Cormac
    #17
    Háát igen...nem megy a szerver még mindig. :(
    Amúgy Dark köszi a tippeket, dolgozunk rajta...az biztos hogy lesz játék. :)
  • Random_
    #16
    Nekem se jön be a fórum péntek óta mikor igényeltem egy országot.
    Így nehéz lesz bármit is lépnem, ha nem jön be az oldal maga.
  • a
    #15
    hát le kell tölteni egy fórum-motort (yabb, phpbb, vbulletin stb.) és felpakolni egy ingyenes tárhelyre (Ultraweb) de ha ez bonyulult (én se tomm hogyan kell) akkor egy másik ingyenes fórumot kérni (activeboard, de ezt nemtomm mennyire spam-mentes)
  • Cormac
    #14
    Ezt már én is felvetettem a játékvezetőnek. Ha valaki tud olyan fórumot ahol hasonló adottságokkal lehet játszani, szóljon és valószínűleg áttérhetünk oda. Amúgy már keresett ilyen fórumot, de nem talált...ezért van most itt a játék. Nekem sem jó, de ez van. Ha van jobb, válthatunk.
    A titkos tárgyalásokról is beszéltünk már, remélem erre is mihamarabb lesz megoldás. Reménykedjünk.
  • Foglaltnick
    #13
    Igen... Rettentő lassú... Most épp egyáltalán nem jön be az oldal...

    Biztosan van magyar fórum is, nem?

    Madar
  • a
    #12
    és nem lehetne vmilyen gyorsabb szerverre átülteni a fórumot? mert ez nekem (és gondolom másoknak is) döglassú..
  • a
    #11
    és mi van ha vki titkos tárgyalásokat akar? a topicot mindenki látja, viszont a PM-et meg a játék-vezeto nem
  • Cormac
    #10
    Üdv!

    Mostani állás szerint a foglalt országok:

    Spanyolország
    Csehország
    Anglia
    Líbia
    Svédország
    Kína
    Fidzsi-szigetek
    Izland
    madar
    Franciaország
    Costa Rica
    Dél-Afrikai Köztársaság
    Magyarország
    Németország
    USA
    Hollandia
    Ciprus
    Jamaika

    Van még úgy 250 szabad ország.
    Gyertek csak akinek kedve van.

    Cormac
  • Cormac
    #9
    Szia! Üdv körünkben!
    Igen, háborúzni is lehet, de aki csak úgy lerohan egy másik országot, annak a nemzetközi következményekkel is számolnia kell (többi játékos+NJK-k). Még képlékeny kicsit a dolog, ugyanis páran szeretnék hogy a részletes hadi taktikát külön kelljen jelölni (pl megnevezni hegyet+várost térképről) és így jobban kidomborodik a háború része...erről most csak ennyit, részletesebben később. Szóval van-lesz háború, de nem biztos hogy jó taktika ha valaki csak úgy lerohanja Kubát, mert "lehet" hogy több ellenséggel találja szemben magát. Pl. nézd meg, ha van időd rá a média/világhírekben Jamaikát. Ő megpróbálja/ta radikálisan megváltoztatni az országát, de viselte a következményeit is, ugyan nehézségekbe ütközött. Így lesz a háborúval is. Csak azon múlik, kikkel milyen viszonyt alakítottál ki és ha elfogadják a többiek, a háború sem lesz olyan egyszerű és gyors (csak ha mindent belead a támadó és minden bejön neki). Görögországot meg biztosan meg fogod kapni, hiszen te kérted a legkorábban.
    Legkorábban vasárnap leszel "beiktatva".
  • Cormac
    #8
    Úgy néz ki (ha ellátogatsz az első pontban írt linkre meglátod)..szóval ami kötött: Jelenleg heti egy alkalommal az országok beadják a büdzséjüket és a terveket, erre a játékvezetője reagál, azaz kiírja hogy mik történtek az országban + milyen random események történtek. Van egy lap a büdzsére, azt kell kitölteni + bármilyen szándékot jelezhetsz (példák a linken belül). Vannak országok, akik saját újságot is vezetnek, hogy tájékoztassák a többieket...Van ENSZ, Nagykövetség, államközi megállapodások, szövetségek, konferenciák, háborúk, segélyek....korlátlanok a lehetőségek...bármit meg lehet tenni, csak realitása legyen a dolognak. Bővebben és példákat ott a linken találsz.
  • Foglaltnick
    #7
    Szia!

    Megnéztem az oldalt, de elsőre nem sok minden derül ki...
    Sajnos (nekem legalábbis, bérelt vonalon) olyan iszonyatosan lassan jönnek le az oldalak, hogy elment az életkedvem a több infó megszerzésétől, ezért kérdéseim ide sorolnám, ha nem gáz:

    1. Láttam hogy a beállítható opciók egy részét fegyverkezés teszi ki. Mi ennek a jelentősége? Lesz háború az országok között?

    2. Vajon mennyire érvényesülnek a jelenlegi felfogási merevségek az országokra vonatkozóan? Nagyon szívesen alakítanék Kubát, a jó kis diktatúrával, vagy akár anélkül, de arra nincs szükségem hogy a békés játék közepette valaki az arcomba toljon egy "megelőző csapást". És ehhez még tömegpusztító fegyverem sem kell legyen mint tudjuk.

    Így aztán bekértem inkább Görögországot, azt csak nem gyalulják le így név alapján... Diktatúrát végülis ott is lehet nyomni. De lehet hogy Kuba jobb lenne...

    Madár
  • Cormac
    #6
    Sőőt akár heti 2 negyedéves forduló is lehet, de ahhoz még több játékos kell....viszont gyarapszunk. :)

    Ha valaki mostanság regisztrál és kér országot, az figyeljen oda hogy olyan országot kérjen, amit még nem kért más, mert az első kérő kapja!
  • Taranov
    #5
    És hogy néz ki a játék?
  • Cormac
    #4
    Ha többen leszünk megszavazzuk és akkor lesz 1 hét=1/4 év....
  • Hmuda
    #3
    Egész jó ötlet, bár ez az 1hét6fél év kicsit tulzás, lehessen amjd választani kicsit gyorsabb módok között is, mertsokan szeretnek pörgősebben játsazni az iylen gamékban (pl Hódító meg iylenek).
  • Taranov
    #2
    Jól hangzik.
  • Cormac
    #1
    Sziasztok!

    Nemsokára igazán kezdetét veszi egy újfajta online stratégiai játék, erről nyitottam topikot.

    Mi is ez a játék?

    Elöször is. Minden játékos a Föld nevű bolygó több mint 260 országának egyikének vezetőjét testesíti meg, azaz mindenki választhat egy szabad országot és azt irányítja.

    A játék célja, hogy jól érezzük magunkat, semmi több!

    Mindenki azt tehet amit akar az országával, de a következményeit is vállalnia kell.

    A játék menete körökre osztott, egyenlőre egy hét=fél évvel a játékban.
    Tehát minden vezetőnek egy hete van lépni, eddig adhatja be országa "büdzséjét" és a terveket hogy miket szeretne tenni.

    Mivel nincsenek szabályok (nagyjából a realitás megtartásán kívül), MINDENT megtehet az ország vezetője, ez adja a játék szabadságát.
    Ha kérdésetek van, szóljatok nyugodtan. Ezért van ez a fórum ugyanis. :)

    Cormac

    Akit érdekel a játék, itt megnézheti:

    http://www.bbfree.com/republik/index.php