339
  • Lola.
    #59
    Mindegyik rendszerre lehet írni virust (és írtak is mindegyikre), te szakértő :)
    Biztonsági lyukakkal szintén ugyanez a helyzet és mindkét problémára igaz, hogy a mennyiség az elterjedség függvénye. Nézzük a linuxot. Évente szinte duplázódik a felfedezett biztonsági lyukak száma benne. Vajon elfelejtettek programozni a fiúk? Nem-nem. Most kezdik csak keresni benne a hibákat, mert már 0-nál többen használják... Bizonyos felméresek alapján már több is a felfedezett hiba benne mint a winben.
    És szó nincs arról, hogy csak az új fejlesztésekben van a hiba, a bind-ben nem is olyan rég egy évtizede kihasználható hibát javítottak...

    Valamelyik másik topicban pedáloztál a machintossal az milyen jó micsoda, úttörő, a win meg csak évekkel kullog utána. Csak mire elolvastam a sok butaságot amit összehordtál nem maradt erőm.
    Lássuk csak a mac-et. Az osx megjelenéség (2 éve talán?) kooperativ multitask ütemező volt benne. Tudom fogalmad sincs miiez, ezért leírom :)
    A legelavultabb multitask megvalósítás, amivel microsoft rendszereken utoljára a win 3.1-ben találkozhattunk, win95-től felfelé preemptive multitaskot használ. Ez a mac-en annyit jelent, ha lefagy egy program (amit én elég gyakran láttam) akkor csontra fagy az egész...

    Linux. Az acl alapú hozzáférés szabályozás (amivel szabályozni lehet melyik felhasználó mihez férhet hozzá) a 2.6-os kernelben lett alapkellék egyébként kb. 2 éve elérhető. Windowsban egy évtizede. Soroljam még?
  • Laci
    #58
    Namost az meg a másik, hogy én felsoroltam, mik a legfőbb proplémáim az ms termékekkel. Viszont azt nem értem abban nmi az érvelés hogy: biztos azér mer lámer vagy. Ezt mindenre rá lehet húzni, ez nem indok a win mellett. Ha valaki nem tesz úgy, mintha a win valami normális oprendszer lenne akkor már lelámerozás meg leamatőrözés van, pedig azt is figyelembe kéne venni, hogy az ms nem véletlen erőszakoskodik pl. a Linux-al szemben sem, hiszen minek féltené hatalmát ha olyan rendszere van ami jobb? Egyszerűen megteheti hogy minden szart ránk sózhat és így nem is fektet a fejlesztésbe semmit hiszen minek? Nincsenek igazi vetélytársak. Ezért taartunk itt.
  • Laci
    #57
    MONDOM: NEM MINDEGY MILYEN SZOFTVEREK HASZNÁLATA/EGYÜTTHASZNÁLATA mellett történnek vagy nem történnek hibák. Bár a winnél ez se olyan nagyon biztos ha már itt tartunk. Egy felhasználó sokkal többféle programot használ, mint egy bank.
  • Laci
    #56
    Én se a Kasperski helyében...:))
  • Laci
    #55
    Szal itt alapvető problémákról van szó. Nem vírusok neveiről, meg ilyenekről. Minden felhasználó kaphat egy új vírust, amire még nincs antivirus, ez nem csak lámerség kérdése. Azon kéne elgondolkodni, hogy meddig etethetnek meg velünk minden gagyit. Rajtunk is múlik akarunk e ennyi biztonsági/használhatósági/mindenféle problémát és továbbra is gazdagítjuk e Billit, vagy megpróbálunk nem minden új windozt megvenni meg és bedőlni javítócsomagoknak, úgyse lesz ezeknél abból se semmi.
  • Lola.
    #54
    "Ezt ebben a pillantban írta ki a Kaspersky Anti-Virus Scanner."

    Nem kérkednék vele a helyedben... :)
  • Lola.
    #53
    szerinted melyik magyarország legnagyobb kereskedelmi bankja? Ha nem tudod, akkor úgyis mindegy... :)
  • Lola.
    #52
    "Nem a felhasználóra kéne hárítani az oprendszer súlyos hibáit."

    A súlyos az lenne, ha nem lehetne megévdeni. De meg lehet. Te nem tudod, de ez a te problémád, ha ennyire nem értesz hozzá - akárcsak a cégeknél a dolgozók 99%-a - akkor fel kell fogadni - cégnél az adminisztrátort - aki segít neked...

    "de arra is gondolni kéne hogy ezen jelenségek nem kéne hogy elfogadottak legyenek egy oprendszernél."

    Pontosan. Számomra ezek elfogadhatalan jelenségek, nem is történnek meg. Komoly cégeknél, bankonknál sem. Nálad igen. Hol lehet akkor a gond?

    "Milyen oprendszer az amit állandóan felügyelni kell? Szar. "

    Annyira nem értesz a témához hogy az elképesztő... Az összes mai oprendszert felügyelni kell, még a unixokat is. Az más kérdés, hogy nem vagy kompetens a témában igy ezt úgysem értheted meg :)
  • Laci
    #51
    Some infected files on your computer locked by other processes. The action you chode(Disinfection/Removing) will be execute after system reboouing. Reboot system now?

    Háááháháh! Ezt ebben a pillantban írta ki a Kaspersky Anti-Virus Scanner.
  • NEXUS6
    #50
    Anyám!

    Lola, melyik bankra gondolsz, mert én meg az ismerőseimen keresztül ismerek vagy 3-at ahol rémálom az ahogy a pénzedet kezelik! A HOZZÁÉRTŐ szakemberekről meg ne beszéljünk inkább!
  • Laci
    #49
    "kereskedelmi banjában majd tízezer gépes wines infrastruktúra üzemel gond nélkül."

    Mondom nem mindegy milyen szoftvereket használsz. A legkülönfélébb szoftvereknél már nem megy olyan folyékonyan a nagy winxp sem.
  • Laci
    #48
    A nagy hw igény miatt ez a gép igen csak csuklana winxp-vel, még így is azt csinálja. Ez a lámerezés most a divat, mert igy könnyű megmagyarázni a gondokat, de arra is gondolni kéne hogy ezen jelenségek nem kéne hogy elfogadottak legyenek egy oprendszernél.

    "(jómagam is felügyelek párszáz wint"

    Hát ezaz. Milyen oprendszer az amit állandóan felügyelni kell? Szar. Ne az ember felügyelje az oprendszert, hanem az oprendszer felügyelje a gépet. Ez az alapfelfogásbeli gond ami nem tünteti fel ezt a szart rossz színbenm az emberek előtt.

    A winxp se sokkal jobb, azt a másik gépen tartom.
  • Laci
    #47
    "te onnantól hogy virusokat szopsz be, ne akard elhitetni senkivel, hogy értesz hozzá, mert csak egy nagy lámer vagy, semmi több..."

    Ezt már más topicban ezerszer átbeszéltük. Nem a felhasználóra kéne hárítani az oprendszer súlyos hibáit.
  • Laci
    #46
    A két hiba közül melyikre gondolsz? Mert a resetelés egy 1,4-es AMD TB-nél(Abit K7 alaplap, 256mb RAM, ATI Rad.8500, SB LIVE 5.1, 300W-os táp) winxp alatt van, az viszont hosszú ideje most van először. A lefagyás egy AMD K6-2-n (Soltek alaplap, Kyro vidkar., 128mb RAM, SB16) win98 alatt volt, ez nem biztos hogy vírus volt, de ez is azután múlt el, miután a mcaffe-t lefuttattam.

    "Aki pedig egy nyanvadt tűzfalat meg egy vírusírtót nem rak fel a gépére az meg is érdemli. (jelzem mindkettőből van ingyenes)."

    Felraktam: Azelőtt volt tűzfalam külön, de most már csak a Kasperski van fönn. De mondom ott a WB és oda ilyen vírus egyszerűen nem tudna hatni. És nem is kellene lelassító hatású virusírtót meg minden szart feltenni. Ez is jellemző.

    "2-3-nál jóval több program fut nálam, de én még végzetes kivételt nem láttam."

    Milyen típusú programok? Videoszerkesztő, játék, szövegszerkesztő, studioprogram?
  • Lola.
    #45
    te onnantól hogy virusokat szopsz be, ne akard elhitetni senkivel, hogy értesz hozzá, mert csak egy nagy lámer vagy, semmi több...
    Az meg hogy 98-at használsz szintén csak azt mutatja, hogy nem értesz hozzá - főleg, hogy mint irtad van azért xp-d is.
    Csak úgy megemlítem, hogy magyarország legnagyobb kereskedelmi banjában majd tízezer gépes wines infrastruktúra üzemel gond nélkül. Persze ott HOZZÁÉRTŐ emberek dolgoznak, valszeg nálad itt a probléma. (jómagam is felügyelek párszáz wint, szintén az általad leírt problémák nélkül, de biztos te tudod jobban...)
  • Bear
    #44
    Dolgozgatok pár géppel (történetesen ilyen a munkám) de amiket írsz az erősen hardverhibára utal. Aki pedig egy nyanvadt tűzfalat meg egy vírusírtót nem rak fel a gépére az meg is érdemli. (jelzem mindkettőből van ingyenes).
    2-3-nál jóval több program fut nálam, de én még végzetes kivételt nem láttam.
    Komolyan mondom érdekel, hogy mindezt neked milyen hardveren produkálja.
    Az egyébként valóban vicc hogy 1 giga helyet foglal az alaptelepítés.
  • Laci
    #43
    Na kipróbálta már valaki? Mi a különbség?
  • Laci
    #42
    Nem kell ahhoz vírus, megtörténik magától is, vagy egy sima program is elintézheti. A vírusok nevét meg leszarom, mert nem azzal foglalkozom egész nap hogy most milyen rohadt féreg támadta meg ezt a szart, hanem használni akarom, de arra se jó. Viszont a mccafee antivir. lefuttatása után szünt meg csak az volt a baj hogy amiatt meg nem indult el a win98. XP-n meg a resetelős volt, meg ugy néz ki van most is. Azt a Kaspersky antivirussal szedtem le, de egyszerűen elegem van ebből a szarakodásból ugyhogy most már hagyom a francba. Kár erre a rohadék pécére egy fillért is kidobni a windózával együtt.
  • mrzool
    #41
    Na mondj már egy ilyen vírust, ami tönkrefagyasztja az XP-t! Vagy újabb urban legend?:))

    Történetesen az antivírus-iparban dolgozom, szóval kíváncsian várom a kártevő nevét...
  • Laci
    #40
    Ezeken nem hiszem hogy segít ez a csomag. Kipróbálta már valaki?
  • Laci
    #39
    Azt is bírom hogy telepakolja System Volume Information-nal meg temponary-val a HDD-t Így is 1024 mega hely kell a hülye xp-nek és akkor még ez is. Ezek a fájlok esetleg az interneten lennének néha jók, hogy gyorsabban hívjon elő oldalakat, de másra nem. Érdekes ezek nélkül is elfut sokkal jobban egy MacOS vagy egy WB. A biztonsághoz tartozik az is, hogy elindíthatok akármilyen szar programot, 2-3-at is egyszerre, nemugy mint a winnél, mer akkor már végzetes kivétel történhet akármekkora ott a felhasználói hozzáértés. Ez persze leginkább a legkülönbözőbb programok egyszerre futtatásakor és driverek használatakor szokott záporosan előjönni. Aki levelet ír meg szövegszrkeszt az a winxp-nél már nagyjából megúszhatja. Az nem indok hogy nem kell minden szar programot elindítani mert az oprendszer arra van, hogy ami működőképes azt elindítsa, ami meg nem arra hibaüzenettel panaszkodjon. Nem leresetelni meg lefagyni kéne...
  • Laci
    #38
    Vagy fogja magát az xp és magától leresetel (valszeg vmi vírus miatt). Egyszerűen röhej hogy úgy indul el egy virus/program, hogy a felhasználót még csak nem is tudatja az oprendszer hogy itt valami lesz, hanem csinál egy resetet, vagy csak 100%ig lefagy. (Ja és nem a rohadt hw-el van a baj mert egyszer leszenvedtem róla ezt a vírust, de mpst újabban megint csinálja xp-alatt)
  • Laci
    #37
    Egy WB-nél ez legfeljebb egy hibaüzenetet okozhat, egy Linuxnál pedig még mindig működik ilyenkor is a taskkezelő.
  • Laci
    #36
    Viszont egyet tényleg magyarázzatok el: Vannak virusok amik állandóan de csonttá tudják fagyasztani a wint-t. Ezek véletlenszerűen is kifejtik hatásukat. Az az alapvető baj hogy egy virus/program egyszerűen le tudja fagyasztani, úgy hogy semmi nem mozdul -> reset, ez azért nem így megy "más rendszereknél"
  • Laci
    #35
    Semmivel
  • Laci
    #34
    Biztonság szempontjából is sokkal jobbak a unix rendszerek, csak ha előhozok egy Workbenchet/AmigaOS akkor az a szöveg hogy az már régi (érdekes mégis lehet rajta netezni, szövegszerkeszteni meg mindent ami kell) és ne a múlttal foglalkozzunk, ha a Linux-ot akkor meg az a szöveg hogy az nem terjedt még el annyira és csak azért nincs rajta annyi vírus, meg azért nem hatolnak be annyian a rendszerbe. Ja meg a linuxot már simán tönkretették egy 20 soros c kóddal, (de ezt már megvitatták megint annyiszor...) de a windóznak még csak kód se kell, de ha mégis azt ugyanúgy tönkre lehet tenni egy rossz c programmal, ha még magától nem történt volna meg az omlás. Hát az OS/2 az félig ms, de azt beszerezni sem könnyű meg az egyátalán nem terjedt el a felhasználók között. Maga az Unix meg megint nem a pécéken fut.

    "egyetlen javítócsomag az egész rendszert tökéletesen biztonságossá tette" Javítócsomag nélkül is biztonságosabbak ezek mint egy windóz, nemtom minek egyátalán a win-en kívűl javítócsomagról beszélni. Ez is csak egy hülye ámítás amivel alibizhetnek, mint a Billi szövege a nagy előrelépésről de itt sehol semmilyen előrelépés az nincs.

    Jó szöveg ez a "tökéletesen biztonságos" ugyanis ilyen meg valszeg nem is létezik. Ennyi erővel tényleg nincs semmilyen oprendszer ami egy kicsit is jobb mint a win merhogy nem tökéletesen biztonságos. Ez most beugrató akart lenni?

    "Azért mert monopol meg drága?" Hát azért egy monopol cég mindig minden minőséget nyugodtan mellőzhet, mert nincs aki veszélyeztesse és az ms azért ezt tényleg ki is használja, DE EZT MÁR ANNYISZOR....
  • Yv@n
    #33
    Miért? Az olaj ipart mivel tartot tisztességesebbnek ennél?
  • Laci
    #32
    Ne relativizáljunk! Nem mindegy miért kérnek mennyi pénzt, és milyen módszerekkel harácsolják azt össze. Csak gondoltam ezt felesleges lett volna leírnom, de úgylátszik mégsem...
  • Yv@n
    #31
    Érdekellne azért, hogy most így nagy hirtelen hány példával tudsz elő rugaszkodni NEM MS oprendszer esetén arról, hogy egyetlen javítócsomag az egész rendszert tökéletesen biztonságossá tette, csak mert nekem most így hamarjában nem ugrik be semmi ilyen, éppen ezért nem értem miért kell jobban utálni, mint bármi mást? Azért mert monopol meg drága?
  • droland
    #30
    Laci ezzel a hozzáállással, ahogy te gondolkodsz, nem csak az MS-t kellene szidnod, hanem az összes céget a világon, mert mai életben (valakik miatt, akik régen kitalálták ezt: pénz), mindenkit a pénz hajt... tehát te sem azért mész el dolgozni, mert másnak jót akarsz, PÉNZÉRT!

    Akkor kezdjünk el MINDENKIT fizákni...
  • Yv@n
    #29
    Most erre mit mondjak...két szerver van melóhelyen tőlem 2 méterre, egyik win másik linux, egyikkel sincs semmi baj, igaz minőségi hardware mindkét gép, samba3 tökéletesen együtt mőködik a win2k3 domain controllerrel, soha egy falat baj nem volt egyikkel sem. Jaa, hogy mindkét gép naprakész biztonsági frissítések terén? Meglepő, de lehet ez is besegít a tökéletes működésben. Itthoni gépemet nagyjából egy éve vettem, és akkor telepítettem rá az XP-t, azóta csak a frissítéseket tologattam rá, meg a milliónyi progit...soha egy kanyi bajom nem volt vele, meg merem kockáztatni, hogy ilyen stabil WIN-es rendszerem még a büdös életben nem volt.

    Jah nem árt hozzátenni, hogy én bent melóban a LINUX szerverért felelek (a többiek csak tanítják , kezelni nem nagyon tudják ^^), nem a winesért, és mégsem fikázom ronggyá a dózert...lehet rajtam van szemellenző tényleg...
  • dikki*yysw
    #28
    Nem tudom, fel merjem-e rakni, volt aki panaszkodott.
    Majd másik gépemet úgyis formázom, akkor kipróbálom, itt élesben még nem kéne; mondjuk arra úgyis kerül végre jó kis Gentoo, utána nem sok wint fogok bootolni.
  • dikki*yysw
    #27
    Nyitott szemmel járni a világot? Azt inkább neked kéne :D
  • Laci
    #26
    "Látom az MS-tal kapcsolatos _valós_ ismereteid közelítenek a nullához. De fikázni mindig jól tudod őket"

    Emiatt?: "Na szóval ez meglep hogy valami itt ingyen van. Ez biztos?"

    Mégegyszer mondom: Nem ok nél-kül fi-ká-zom. Ez a minimum amit az ilyen cég érdemel. Épp elég ismeretem van az ms-tal kapcsolatban már így is, elhiheted. De ha nem lenne igazam és 10000-dikre ez a javítócsomag mégis kitűnő oprendszerré varázsolja az xp-t akkor. Csakhogy attól tartok ennek kicsi az esélye...
  • mrzool
    #25
    "Na szóval ez meglep hogy valami itt ingyen van. Ez biztos?"

    Látom az MS-tal kapcsolatos _valós_ ismereteid közelítenek a nullához. De fikázni mindig jól tudod őket.
  • Laci
    #24
    Bizonyos nem általam preferált okokból van jogtiszta windózom nem is egy. Szinte mind megvan a 3.11-estől az NT4-en át az XP-ig.
  • blackgamer
    #23
    csak ha jogtisztán van Windows-od
  • Laci
    #22
    Na szóval ez meglep hogy valami itt ingyen van. Ez biztos?
  • Laci
    #21
    A ffenébe ezzel a hülye szmájlival. Lámer módon a lila gatyalehúzósat tettem bele. Látszik, hogy vissza kéne ülnöm a Doom elé, az való nekem:))))
  • Laci
    #20
    Heh Ezt bizony nem gondoltam volna