143
Hogyan alakítsuk át a celeronos gépünket AMD-sre?
  • Roll
    #143
    Nekem 2.1-es codegen sp688 van és elég jó. Az ár sem volt húzos 11eFt.

    Ennek a kistestvére sp622, a hanvernak olyan van és bőven elég, szépen szólnak. és kb 6 ezer Ft.
  • takraj
    #142
    Látom, ebben az árkategóriában nem is érdemes venni hangfalat.......kár......, de ez van!
  • takraj
    #141
    Hogyhogy mi? Ebben az árkategóriában melyik a jó?
  • tajfun
    #140
    Mi neked a jo?
  • takraj
    #139
    Most megint offtopic leszek:
    Van 5 rugóm hangfalakra. Milyet vegyek? Melyik jó márka? (A Creative-on kívül!)
    Ésmég: Az A4Tech ASW-10 megéri? Jó hangfal? (Nem kell nekem csúcsminőség! Csak legyen jó...)
  • perempe
    #138
    Itt.
  • takraj
    #137
    ProHardver?
  • takraj
    #136
    "mindenképp nézz be az PH! hardverpiacára"
    Azt hol találom?
  • Narancs
    #135
    Ha ennyire számít az ár,akkor mindenképpen ajánlom az aprónetet...
    Mindenképp olyan cumókat vegyél, amikre még van garancia, mert azzal nem tudnak átbaszni.
    Ja, és mindenképp nézz be az PH! hardverpiacára, meg a HWSW bolhára is!
    Soxerencsét!
  • takraj
    #134
    Tudtok valami olcsó helyet? (De ne ennyire olcsót!)
  • takraj
    #133
    Felhívtam, de.........2számon nem veszik vel a 70-esen tudtam beszélni velük. A fickó azt mondta, hogy az áraik nettók (tehát áfa nuku) cégeknek +10%. És ráadásul pechemre csak személyesen lehet átvenni a cuccokat. Nagy csalás az egész! :( Pedig most van 60k-m és jó lenne minél hasznosabb dologra költeni. És ez itt jó lett volna, mert Videókari+Winyó+Táp+IDEkari+Kábelek+Hangfal+Winyócooler... :) És később meg AMD2800+ABITNF7+512DDR400RAM... :) De úgy néz ki, hogy ez örökké csak "álom" marad....
  • Narancs
    #132
    Nem tom, én megpróbálnám az biztos...
    Hívd föl a csávót azt kérdezd meg hogy bruttó/nettó árak-e.
  • takraj
    #131
    Szal, szerinted megpróbáljam? Lehet belőle hátrányom?
  • Narancs
    #130
    Nem, csak csodálkozom hogy sosem hallottam róluk, minden bolt úgy spórol ahogy tud, hogy alámenjen a másiknak, akár 5 forinttal, erre ezek jóval olcsóvvan adnak mindent.
    Vszínű külföldi nagykerből jön a cucc, aztán meg vám&adó mentesen a polcokra...
    Egyáltalán vannak polcok?
    CSak 3 tel.szám van ott...
  • takraj
    #129
    Most ez mi akart lenni? Nem ajánlatos tőlük venni semmit?
  • Narancs
    #128
    Hát ez fasza, azt írják újak, de a használtárnál is olcsóbbak a cuccaik...
  • Punkerwork
    #127
    Samsung-ra 3 gar-nak kell lennie és az a jobb
  • takraj
    #126
    Mind1.......de van még valami!

    Van egy honlap (OlcsóPC.hu) nem tudtok róla valamit? Tényleg ennyibe kerülnek a cuccaik? Bruttó árak? Van e-mil címük?
  • takraj
    #125
    Nah, köszönöm az eddigi infókat, majd még meglátom, hogy miből, milyet veszek... de mind1.....
    kicsit talán offtopic leszek, de azért megkérdezném:
    Szerintetek 160-as 7200RPM-es 8MB-os SATA winyóból melyik márka éri meg legjobban? Samsung vs. Seagate (A seagate 3k-val drágább, viszont a samsungra 2 év gari van) Melyik a gyorsabb, halkabb, stabilabb?
  • Narancs
    #124
  • ollie
    #123
  • Narancs
    #122
    De a trabant sose volt mercédesz...
  • tajfun
    #121
    Valamikor. De nem ma. Regen a Trabant is nagy kiralysag volt, felteve hogy par ev alatt sorra kerultel a Merkurnal.
  • tajfun
    #120
    Muterom gepeben me'g az uzemel. :-)
  • Narancs
    #119
    értem kösz.
  • Borg
    #118
    Mire mindenki, addig több év is eltelik. De mire a high end, és a performance mainstream, addig max fél év.
    A P4 számára már kaphatóak az i915P és i925X alaplapok, az AMD-s PCI Express meg ősszel/év vége felé érkezik állítólag. És aki új gépet vesz ez idő alatt, annak ez már szempont lesz. Nem fog AGP-set venni. Főleg, ha PCI Expressbe is kapható minden kategóriában videokártya.
  • Narancs
    #117
    Azt gondoltam, de azért 1 év még tuti kell, nem?
    Úgyértem mire mindenki pciX -es konfiggal fog villantani...
  • Punkerwork
    #116
    tesznek róla a gyártók hogy terjedjenek biztos lehetsz benne...
  • Narancs
    #115
    Csak az X szériának PCI Express kell nem?
    Szóval amíg a pci -os alaplapok és konfigok nem terjednek el,addíg még ittmaradnak ezekszerint a 9800/9600as kártyák is...
  • Borg
    #114
    9500/9500pro kártyákat is abbahagyták, mert az R360 VPU RV360 változatát olcsóbb, és effektívebb volt gyártani nekik.
    Ha befut az X széria, egy pillanat alatt eltűnnek majd a mostani R360 csúcskártyák is.
  • Narancs
    #113
    Jó, de az X szériának is van belépő és közép kategóriás tagja, nem?
    X600 és X300 ha jól tudom...
    Vagy ezeket ki sem adják addig amíg a 9800/9600 készleteket el nem vitték?
  • Borg
    #112
    De csak azért, mert annál nem jelent meg jobb 2D only PCI kártya.

    Akár tetszik akár nem, a mai videokártyák gyorsan visszaszorulnak. Az ATI szerint pl a tavaly performance mainstream kártyának kiadott 9600pro-xt széria idén már csak a belépő szintet jelenti, míg tavaly (eddig) ugyanezt még a 9100-9200 kártyák jelentették.
    Magyarul teljesen logikus, hogyha kibontakozik az x800 család, a 9800-as szintű kártyák lesznek a középkategóriások.
  • Narancs
    #111
    Így van, pl egy TSENG et6000 -re nem mondod hogy egy alsó kategóriás kártya, hanem azt hogy "valamikor milyen állat volt..."
  • Borg
    #110
    Jaja.. nekem még itt figyel a szekrényben... 2+2MB MDRAM-mal, ha PCI kártya kell, még mindig alapból felismeri a windows:)
  • tajfun
    #109
    Valamikor a Tseng ET6000 is felsokategorias volt (a sok trident 8900 meg s3 trio kozott). Valamikor...
  • stone
    #108
    Többet nekem se jut eszembe, a P4-es cerka maradandó nyomot hagyott bennem
  • Narancs
    #107
    Ex felsőkategóriás, de NEM középkategóriás!
  • tajfun
    #106
    Felsokategoria a letezo legjobb cucc. A 9800pro mar nem az.
  • tajfun
    #105
    En egesz addig vettem cerkat, amig 1szer volt penzem rendes P3at venni. Ugyanolyan orajelen kb 2szer volt gyorsabb mint az azonos orajelu cerka. Azota eszembe se jut ilyen butitott szart venni.
  • dikki*yysw
    #104
    Jesszus