112
Ki mennyire fukar? Mire sajnálja a pénzt?
  • Béccy
    #112
    Ez a srác nagyon kész van az új kocsijában.. Mondjuk valószínűleg én sem lennék nagyon szomorú a helyében. :)
  • Timyce
    #111
    Az biztos, de nagyon nehéz félretenni pénzt, úgyhogy közben minden nagyon drága és nagyon sok pénzed elmegy alapvető élelmiszerekre is.
    Egyik sg topicban láttam ezzel a témával kapcsolatos eléggé vicce videót:


    Egy ilyen autónak én is legalább ilyen szinten tudnék örülni.. :DD
  • Béccy
    #110
    Sziasztok!

    Nekem elég sok költségem van havonta, de muszáj sajnos félretenni, ha nem akarsz később lakásra, vagy autóra egy szép nagy hitelt felvenni, úgy hogy alig van valamennyi önerőd. Én szépen teszem félre a kis pénzem és kb 4-5 év múlva már remélem lesz annyi, hogy kiindulásnak jó legyen pl 1 lakásvásárláskor.
  • Wolfsnack
    #109
    Így csökkentheti autója fogyasztását
  • Christiansen
    #108
    - nem veszel eredeti zenét, filmet, játékot..:P
    - nem fizetsz elő 600 tévécsatornára
    - nem veszel drága csipszeket, csokikat
    - energiatakarékos izzót használsz
    - nem driftelsz a kocsival, spórolsz a benzinnel
    stb


    az életszínvonalad meg javul, mert lesz pénzed másra..
  • Esplanade
    #107
    spórolásnak vannak ésszerű változatai

    pl. nem veszel meg egy könyvet amit úgyis csak egyszer olvasnál el, hanem könyvtárból kikölcsönzöd
    újságokkal ugyanez, könyvtárban megtalálhatók

    lassú internetet veszel gyors helyett (amit úgyse használnál ki és a lassún is lejön amit szeretnél esetleg pár óra késéssel)

    ha büfében szoktál venni szendvicset akkor inkább otthon készíts magadnak, vagy egyél főtt ételt
    fél literes üdítőkre szintén lehet megoldást találni

    ha tartós cikket akarsz venni akkor jól járd körbe a témát, várj pár hetet hátha felbukkan egy akció, esetleg használtan is lehet jó ajánlatokat kialkudni

    stb. nem ördöngősség, súlyos ezreket lehet megtakarítani
  • Braveheart
    #106
  • SoDI---
    #105
    A spórolás még senkit sem tett gazdaggá. Ha megvonsz magadtól bizonyos dolgokat, azzal csak azt éred el, hogy az elégedettségi szinten leromlik, és ez az önsanyargatás végső soron megöli az életkedvedet, ami megfoszt a valódi pénzkeresés esélyétől, hiszen depis leszel, oszt nem lesz motivációd rá.

    Nem kell két kézzel szórni a pénzt, de ha valami jól esik, vedd meg!
  • Inquisitor
    #104
    Milyen jó lehet olyan "ólcsó" cucokkal spórolni, amiknél teszem azt a kajában lévő sok E-betüs cucctól leesik az orrod, kinő a harmadik füled, vagy rákos leszel 5 év múlva :)
    Vagy olyan ó'csó kínai plüsmacit venni a gyereknek, amitől tüdőbeteg lesz a benne lévő azbeszttől vagy rákot kap az anyagaitól ...

    Van az a jó öreg angol mondás, hogy "Nem vagyunk olyan gazdagok, hogy ólcsót vegyünk".
    Ha jól sejtem itthon sok embernek el se tudnám magyarázni mit takar.
  • ThePartyFace
    #103
    Latom amiota betort a piacra a saturn, mindenki fukar lett
  • ThePartyFace
    #102
    #43
    Es ez vonatkozik nemcsakfeel-re is...
  • MIMACSKA
    #101
    ez is érdekes felfogás .O/
  • tajfun
    #100
    te'k :-)
  • tajfun
    #99
    99
  • tajfun
    #98
    Ukrajnaban rendeztek egy igazi Valo Vilagot: minimalberbol kellett megelni 1 honapig. :D 1 kisnyugdijas nyerte, ugy hogy a 14k HUFnak megfelelo penzbol a fele't meg is takaritotta. Na ezt lehet uberelni. :-)
  • Alexease
    #97
    A kajan lehet sokat sporolni, persze csak annak, aki magat tartja el:) Ugy is felesleges, masnap kisz*rja az ember:DDDDD Csak annyit kell enni, hogy legyen energia dolgozni, meg az ember eljusson A-bol B-be:)))
  • nemcsakfeel
    #96
    mert biztos egy burzsuj kis fasz vagy, aki életében nem csinált semmilyen tisztességes dolgot, csak költi a kapott pénzt!
  • Adi
    #95
    ahhhh!
  • Adi
    #94
    És te keresed a pénzed?!:D
  • Punker
    #93
    mi a boros pincék mellett verünk majd tábort :)
  • Pyx #92
    nincs pénzem, de nem sajnálom senkitől, semmire ..o
  • tajfun
    #91
    Jollakik a cica? :-)
  • MIMACSKA
    #90
    Vendégsé...szal nem én fizetek :DDDDDDDDDDDD
  • MIMACSKA
    #89
    én meg megyek kertisütésre :DD
  • Punker
    #88
    most csinálgatm a kajákat a holnapi mókára olyan éhes lettem :)
  • Punker
    #87
    nekem van 1 több mint 20 éves konyakom, nem tom hogy a legénybúcsúmon vagy az elsőszülöttem születésekor igyam majd meg :)
  • MIMACSKA
    #86
    Nekem is van 3 üveg dédelgetett borom :)
    Különleges alkalomra :)
  • tajfun
    #85
    Van 92es je'gborom. De nem iszom meg. :-)
  • MIMACSKA
    #84
    Ettől nem lesztek betegek :DDD
  • MIMACSKA
    #83







  • Punker
    #82
    amúgy azért ez nevetséges hogy egerben csak az üveges bort merem meginni, ilyenkor sajnálom a turistákat.....
  • Punker
    #81
    van borász ismerős, szal szerencsére kannás bor nem veszélyeztet, ha meg nem a völgyben vagyok akkor csak üveges bort iszok, inkább fizetek 5x annyit de az legalább bor
  • MIMACSKA
    #80
    :D
  • Taranov
    #79
    Meg azért van.
  • ThePartyFace
    #78
    Dehogyis:)
    Csak szeretnem, ha megmaradna a kolbaszom...joez igy, ferfikent:D
  • MIMACSKA
    #77
    ez most mi??? pántás?
  • ThePartyFace
    #76
    Csak akarni kell...de ki akarja?:D
  • tajfun
    #75
    Micica se lehet mindenki. :)
  • MIMACSKA
    #74
    én sem vagyok :)
  • tajfun
    #73
    Mindenki nem lehet foldesur meg vezerigazgato, akkor ki fogja a lapat nyelet?